PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GY6 motor parçaları

mach1
18 Ekim 2008, 01:01
Bugun kafamda motor biterse ne kadara maal ederiz gibi bir soru işareti çıktı.Mondialin sitesinden baktım toplam 300-400 ytl en fazla çıktı,internetten baktım aşağı yukar aynı fiyata performans parçalarını buldum.İki sorum olcak performansta fark edermi ederse ne kadar fark eder.Bizim motorcuya sordum kartel dışında herşeyini 650 ytl ye değiştirirm dedi(işçilik dahil)

eeraktan
18 Ekim 2008, 01:21
500- 600 işçilik dahil çıkar doğru
ama mondial o fiyatlara sana parça vermez
servisin +18 kdv sı- kargosu-+ ıvır zıvır=650 der

serkanADH13
18 Ekim 2008, 01:26
neredeyse her motor parcası aynı gibi,
farklı farklı yerlerden toparlarsan parçaları senın adına daha ıyı olacaktır,

mesela,
ben marş motoru aldım 65 ytl (racer 200)
başka bır yerde buldum,
vitesli motorlar için marş motoru 50,
scooterler için 25 ytl fiyat verdi,

sen araştır istersen farklı yerlerden...

yamyamaha
13 Aralık 2008, 20:30
çin meşeli motosiklet motorlari bir birinin aynı ( genel de ) gy6 dediyimiz motorlar aslı honda motoru olup 1980 yıllarının motoru dur. izmir fuarda gezerken motosiklet satışı yapmayan ama motosiklet parçaları satışı yapan bir stand vardı. yanlarına gittiyimde çinli oldugunu gördüm. tecüman aracılığıyla biraz konuştuk. şirket istanbulda bir yer açmış.( adresi şimdi hatırlamıyorum )izmirdede yakında acacağız dedıler ( şu anda açılmış bulunuyor ). açdıklarında benı davet ettıler. gittim gordum ve fiyatları inanılmaz ucuz geldi. şirketın adı yiben adresini bilmiyorum . ama parcaları mondiyal . kanuni gibi firmaların fiyatlarının dört te biri. bence fiyat araştırması yaparken. aracı kurumları aradan cıkarın çinden direk parça getiren firmaları bulmaya bakın. sizin aldıgınız fiyat böylece yarı yarıya düşer ( ilşcilik hariiç )
aradan iki ay geçmiş ama birilerine faydan olur belki diye genede bildiklerimi paylaşayım dedim.

gokhan_m
15 Aralık 2008, 02:13
benim scooter motoru yakmıştım kırank mili piston degiştim performansta bi degişme olmadı aynen devam işçilikde dahil 200e mal olmuştu bana ama usta tanıdıkdı işçilikten baya kıstı
(motoru söküp takmak işçiligi sadece 150 benden 80aldı kırank mili koluyla beraber 80 pistonu unuttum)

çin meşeli motosiklet motorlari bir birinin aynı ( genel de ) gy6 dediyimiz motorlar aslı honda motoru olup 1980 yıllarının motoru dur. izmir fuarda gezerken motosiklet satışı yapmayan ama motosiklet parçaları satışı yapan bir stand vardı. yanlarına gittiyimde çinli oldugunu gördüm. tecüman aracılığıyla biraz konuştuk. şirket istanbulda bir yer açmış.( adresi şimdi hatırlamıyorum )izmirdede yakında acacağız dedıler ( şu anda açılmış bulunuyor ). açdıklarında benı davet ettıler. gittim gordum ve fiyatları inanılmaz ucuz geldi. şirketın adı yiben adresini bilmiyorum . ama parcaları mondiyal . kanuni gibi firmaların fiyatlarının dört te biri. bence fiyat araştırması yaparken. aracı kurumları aradan cıkarın çinden direk parça getiren firmaları bulmaya bakın. sizin aldıgınız fiyat böylece yarı yarıya düşer ( ilşcilik hariiç )
aradan iki ay geçmiş ama birilerine faydan olur belki diye genede bildiklerimi paylaşayım dedim.
arkadaşım bu şirketin internet adresi yokmu acaba ucuz dedin parçalar bi bakalım bu motorların tamiri kendi fiyatını geçiyo burda masraflı oluyor dedigin gibi ucuzsa bi bakalım tabi internet adresi varsa ???

yamyamaha
02 Ocak 2009, 19:44
şirketın adı yiben motosikletlerıde var ama turkiyede kendi getırdıklerı motosikletlerı yok sadece parca satıyorlar internette adreslerı yok ama istanbul merkezli sanırım istanbulda oturan arkadaşlar sana yardımcı olabilir. ben izmirdeki burosuna ugrarsam istanbulun adresını alırım . oradanda fıyat lıstesı gıbı bişi varsa alırım burdan paylaşırım

FREEBLADE_39
07 Ocak 2009, 14:28
sekman piston contaları yağını karburatör temizliği marş dinamosu değişimi hava fıltresi bujisi hepsinin bakımı 250 .00ytl 125 cc 150 cc fark etmez

everlasting
21 Ocak 2009, 01:24
www.rialli.com adres bu arkadaslar parcalr bana ucuz geldı pıyasaya gore

yamyamaha
25 Nisan 2009, 00:15
arkadaşlar gy6 motorun servis kitapçıgını buldum eklemeye çalışacagım pdf formatında umarım faydalı olur.ekleyemedim link verecem umarım faydalı olur
http://www.tank-sports.com/support.html bu sayfadan
GY6 Service Manual 50CC - 150CC CVT Service Manual. 28.2MB [ZIP]
[PDF] yazan yere tıklayın

gokhan_m
12 Mayıs 2009, 10:21
www.rialli.com adres bu arkadaslar parcalr bana ucuz geldı pıyasaya gore

evet en azından trabzondaki parça fiyatlarıyla karşılaştırıldıgında arada iki katı fark var gayet uygun fiyatlar

gokalptug
27 Mayıs 2010, 23:39
arkadaşlar http://www.motorparcalari.net/ her türlü motor parçalarını bulabilirsiniz.yardımcı oluyorlar.