PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : buji ye elektrik gitmiyor yardım

gokhan_m
17 Ekim 2008, 21:18
slm arkadaşlar akşam motoru saglam bıraktım sabah çalıştıracam şalışmıyor bujiye baktım ateşlemiyor yeni buji aldım taktım yine ateşlemiyor bujiye enerji gelmiyor motor gy6 150 lik sukutur bi bilgisi olan varsa acilen cevap beklyorum şimdiden teşekkür ederim

KUVVETMİRA
17 Ekim 2008, 22:02
ateşleme beyni olabilir, mevsim değişikliğinde bazı çinli beyinler bozulmaya çok meyilli oluyo. yada bobindir. servise gidip denetmen lazım.
yeni çin beyni:~70-80 ytl
yeni çin bobin:~20-30 ytl
umarım yardımcı olabilmişizdir.

gokhan_m
17 Ekim 2008, 22:51
tşk buldum sorunu beyin yanmış ilgilendiginiz için tşk

peki beyinin yanmasında elektriksel bi kısa devre filan olabilirmi yenisini taksam tekrar yanarmı bi arkadaşınkni taktım çalıştı ama devamında tekrar yakarmı acaba bu konuda bi bilginiz varmı

Tbilge
19 Ekim 2008, 17:08
muhtemelen motoru ya çok uzun süre kullandın beynin epey ısındı sıcaklarda ve tık gitti bu uzun bir süreçtir artı beynin olduğu yere sıvı temasını engelle eğer yağmur çamur gelme ihtimali varsa buna ek olarak beynin üstüne bağıyacağın aliminyum kanatlar hani bilgisayar işlemcisinin üstünde olurya ondan beynin ömrünü tam 10 katına çıkarır "devre soğutma " bunun dışında beyne gelen bağlantıların sigortaları normalden yüksek amperajlı takılmış olabilir buda sıkça aynı soruna neden olur

ExTReMa
19 Ekim 2008, 17:10
ateşleme beyni olabilir, mevsim değişikliğinde bazı çinli beyinler bozulmaya çok meyilli oluyo. yada bobindir. servise gidip denetmen lazım.
yeni çin beyni:~70-80 ytl
yeni çin bobin:~20-30 ytl
umarım yardımcı olabilmişizdir.

Beyin fiyatı 20-30 arasıdır arkadaşım 70-80 ytl derlerse almayın

VaScO1925
19 Ekim 2008, 17:14
bence faturayı ödemeyi unutmuş olabilirsin