PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çin malı motor hakkında bilgi verin

kartezyenx
15 Ekim 2008, 17:53
çin malı motorların motor ömrü 2-3 yıl diyorla doğrumu

DARKDIAMOND
15 Ekim 2008, 17:55
Doğru.Bazen dahada erken,alınan yola bağlı!

modify
15 Ekim 2008, 18:35
yok ya çin malları 2-3 değil 10 yılda dayanıyor ama hergün sorun cıkartmak kaydı ile :)

neversoft
15 Ekim 2008, 18:42
eski motorum(şu anda babamın kullandığı) bianchi falcon ile 16.000 km yaptım.kitapçıkta belirtilen km dışında servise gitmedim.yolda hiç bırakmadı vs..biraz şans,biraz kullanıcıyla alakalı.tabi şunu unutmamak lazım,konfor diye bir şey yok..uzun süre çin kullanıp,daha sonra doğru düzgün bir motora bindiğinde bunu görürsün.

ŞHN
15 Ekim 2008, 18:45
arkadaşım ben aldım bir tane maxi scooter yani hrşeyi iyi hoş kalitesi de tatminkar ama bazen durduk yerde sorun çıkartıyor ama başlangıç için ideal

aykan
15 Ekim 2008, 18:45
hor kullanılmadıgı sürece 3 sene gider ama sonrasını kimse garanti edemez......

_SuLeYMaN_
15 Ekim 2008, 18:55
Bende Bisan lifan roadstar 250 cc var. Hiç yolda kalmadım. Önemli olan bakımlarını aksatmamak, motoru hor kullanmamak. Sen motoruna bakarsan oda seni üzmez.

digi_boy26
15 Ekim 2008, 18:59
eski motorum(şu anda babamın kullandığı) bianchi falcon ile 16.000 km yaptım.kitapçıkta belirtilen km dışında servise gitmedim.yolda hiç bırakmadı vs..biraz şans,biraz kullanıcıyla alakalı.tabi şunu unutmamak lazım,konfor diye bir şey yok..uzun süre çin kullanıp,daha sonra doğru düzgün bir motora bindiğinde bunu görürsün.

ben 20.000km bindim kanuni rokko'ya :) istersen eskişehir grubunda arkadaşlara sor :) bir günde 2 depo bitirim 468 km yaptığımı biliyorum :) ben bakıyordum ama motoruma sağlamdı seriydi ve de güzeldi çiziği yoktu hiç :)

Bende Bisan lifan roadstar 250 cc var. Hiç yolda kalmadım. Önemli olan bakımlarını aksatmamak, motoru hor kullanmamak. Sen motoruna bakarsan oda seni üzmez.

ve her zaman içinde bi sıkıntı tedirginlik olmadan da binersin motoruna :)

sancak1935
15 Ekim 2008, 19:05
bende yamaha ybr 125 var diğer çin mallarını kullandığım zaman aradaki farkı rahatlıkla görürsün yamahada vibrasyon sıfır ama cin mallarında biraz daha farklı

MuharremAral
15 Ekim 2008, 19:22
çin mallarının ömrü ilk başta montaja sonrada sana bağlı. sen ona iyi bakarsan uzun süre dayanır.

ŞHN
15 Ekim 2008, 19:26
arkadaşım senin aklından geçen marka-model nedir belirtirsen daha net bilgi verebiliriz

kartezyenx
15 Ekim 2008, 19:58
arkadaşım senin aklından geçen marka-model nedir belirtirsen daha net bilgi verebiliriz

725 YTL YE 12 TAKSİT 2006 MODEL KINROAD VAR 800 DEDİ 725 E İNDİ AMA ALINCA BENDE DÖKÜLÜR DİE KORKUYOM DEĞİŞENİ YOKMUŞ TÜM PARÇALARI ESKİ 2 YILLIK YANİ MOTORU ELİMDE KALIR DİE KORKUYOM TVS ÖNERDİLER 600 E BULDUM ÇİN MALI DEĞİL AMA ODA KARTA TAKSİT YAPMIYO ŞAŞIRDIM KALDIM :cyclopsan

caner22
15 Ekim 2008, 20:00
benim cub 25bin de MAAŞALLAH :)

kişiden kişiye,kullanmadan kullanmaya değişir:cat:

kartezyenx
15 Ekim 2008, 20:03
sizce 725 ytl ye 12 taksitle kınroadı alayımmı ne dersiniz dostlar ustalar

okayyorukcuoglu
15 Ekim 2008, 20:48
çin mallarının ömrü ilk başta montaja sonrada sana bağlı. sen ona iyi bakarsan uzun süre dayanır.

:cat::cat::cat:

2005 model çinli motorum var hala saat gibi hafta sonu 300 km yol gittim nerdeyse hiç gaz kesmeksizin rüzgara karşı 2 kişi hiç bir sorun çıkarmadı
sen yeterki bakımını yap :)

Levsy
15 Ekim 2008, 23:36
Sonuçta her motor, elbette ki parasına göre motordur. Düzgün kullandıktan, bakımlarını yaptıktan sonra her motorun ömrü uzundur merak etme.

BİROL 78
15 Ekim 2008, 23:43
bu konu için sana tam bir bilgi vermeye kalksam,herhalde bir kaç sayfaya ancak sığar...
ama kısaca özetlemek gerekirse,çin malından uzak dur derim..
ben 9.000 km'de 1.500 ytl masraf yaptım..
tekrar düşün derim.

motorun ömrü senin elinde gibi bir şey,her an trafiğe gözlerini yuma bilir..

Levsy
15 Ekim 2008, 23:51
... motorun ömrü senin elinde gibi bir şey,her an trafiğe gözlerini yuma bilir..

Ben şu an 14.700 km'deyim ve periyodik bakımlar hariç çok az masraf yaptım, onlarda motor saplamalarının değiştirilmesi ve ön dişli büyütmek gibi ufak masraflar. Ha bi kaç defa da ön ampül patladı ki bu da her motorda olabilen bir durum.

İkinci cümlede belirttiğin fikrine de katılıyorum tabii ki, ve bu tüm motorlar için geçerli .

cakalaz
16 Ekim 2008, 00:06
Herkes bişiler söylemiş.. Zamanında Cin li kullanıcısı olarak ben de söylüyorum ; Nasıl bakarsan o kadar performans alırsın..

kaskşart
16 Ekim 2008, 00:33
imkanların neye el veriyorsa onu al ama paran varsa kesinlikle ucuzunu alma derim ben

_SuLeYMaN_
16 Ekim 2008, 11:12
bende yamaha ybr 125 var diğer çin mallarını kullandığım zaman aradaki farkı rahatlıkla görürsün yamahada vibrasyon sıfır ama cin mallarında biraz daha farklı

Bisan Roadstarda V motor var ve ybr 125 e binen bir arkadaşım ki o motorunun dünyanın en güzel motoru olduğunu düşünen kişidir. Benim motoruma binince hasta kaldı ve sıfır vibrasyonun nasıl bişey olduğunu öğrendi.

bu konu için sana tam bir bilgi vermeye kalksam,herhalde bir kaç sayfaya ancak sığar...
ama kısaca özetlemek gerekirse,çin malından uzak dur derim..
tekrar düşün derim.

motorun ömrü senin elinde gibi bir şey,her an trafiğe gözlerini yuma bilir..

160 000 km de keeway superlight 150 cc makinayı geçenlerde satıyorlardı. Demekki motoruna bakan bakıyor.

cavitilhan
16 Ekim 2008, 12:58
Bisan Roadstarda V motor var ve ybr 125 e binen bir arkadaşım ki o motorunun dünyanın en güzel motoru olduğunu düşünen kişidir. Benim motoruma binince hasta kaldı ve sıfır vibrasyonun nasıl bişey olduğunu öğrendi.

160 000 km de keeway superlight 150 cc makinayı geçenlerde satıyorlardı. Demekki motoruna bakan bakıyor.

arkadşın dediğine aynen katılıyorum çoğu çin malı motor süper bir titreşim olmakta. Bundan dolayı motorların ömrü kısa olmakta düşünün sizin vücudunuzun çalıştığı her an aşırı bir titreşime maruz kalmasını ömrünüz kısalmazmı. Motorda Titreşim sebebiyle devamlı sorun çıkartıyor bu durum. Arkadaşlar ister çinli ister avruma motor olsun titreşimi kestikten sonra uzun oluyor motorun ömrü. SİZ BENİ DİNLEYİN KESİNLİKLE İÇİNDE TİTREŞİM EMİCİ BALANCER BULUNAN MOTORLARI ALMAYA TERCİH EDİN
İSTEYEN ARKADAŞLARA YARDIM EDEBİLİRİM.

ŞHN
16 Ekim 2008, 14:39
725 YTL YE 12 TAKSİT 2006 MODEL KINROAD VAR 800 DEDİ 725 E İNDİ AMA ALINCA BENDE DÖKÜLÜR DİE KORKUYOM DEĞİŞENİ YOKMUŞ TÜM PARÇALARI ESKİ 2 YILLIK YANİ MOTORU ELİMDE KALIR DİE KORKUYOM TVS ÖNERDİLER 600 E BULDUM ÇİN MALI DEĞİL AMA ODA KARTA TAKSİT YAPMIYO ŞAŞIRDIM KALDIM :cyclopsan

arkadaşım verdikleri fiyatlar güzel önemli olan motorun yaşı km si değil kullanan kişinin kullanım şekli eğer nazik kullandıysa 15.000km yi geçip anahtar deymeyenleri biliyorum tavsiyem iyi bir ustaya motoru göstermen motorda bir problem yoksa gerisi dökülsün önemli değil herşeyi ucuz

kartezyenx
16 Ekim 2008, 15:41
arkadşın dediğine aynen katılıyorum çoğu çin malı motor süper bir titreşim olmakta. Bundan dolayı motorların ömrü kısa olmakta düşünün sizin vücudunuzun çalıştığı her an aşırı bir titreşime maruz kalmasını ömrünüz kısalmazmı. Motorda Titreşim sebebiyle devamlı sorun çıkartıyor bu durum. Arkadaşlar ister çinli ister avruma motor olsun titreşimi kestikten sonra uzun oluyor motorun ömrü. SİZ BENİ DİNLEYİN KESİNLİKLE İÇİNDE TİTREŞİM EMİCİ BALANCER BULUNAN MOTORLARI ALMAYA TERCİH EDİN
İSTEYEN ARKADAŞLARA YARDIM EDEBİLİRİM.

malesef burda bi scooter ustası yok il merkezinde ama ilçesinde var ilçesine götürmeye çalışayım

By_StaR
16 Ekim 2008, 15:45
şöyle söyliyeyim ; Bendede LEdow var birinci Senesini Bitirdi 12500 km de suanda cokta güzel.. iyi bakarsan güzel rodaj yaparsan sonuçta 4 zamanlı gider... Ayrıca bir arkadaşım keeway supershadow ile 160000 kilometre yapmış birini görmüş inanamadım bende:)

kartezyenx
16 Ekim 2008, 15:45
düzlükte 150 cc 90 yapıyor sizce motor nasıl

lazkopat_61
16 Ekim 2008, 18:49
Bende çinmalı Aldı çelik Motor 125 Cc Hiç Bi Sorunu Yok Motorunuzu Düzgün Birşekilde Kullanırsanız Bişe Olmaz Bide Motorun ömrünün Uzun Olması Için Iyi Bir Rodaj Süresi Geçirmesi Lazım Ynai Motoru Ilk Zamanlarında Fazla Zorlamassanız Iyi Olur Ayrıca Motorunuzun Yağ Bakımıda çok önemlidir Motorun ömrünü Büyük Derece Etkileyen Faktörler Bunlardır Yani O Kadar Adi Motor Deil Bunlar Kullanıca Bağlıdır.!:))