PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım; sinyal yanıp sönmüyor, devamlı yanıyor

ntticaret
15 Ekim 2008, 17:20
Arkadaşlar honda beat motorum var, yaklaşık 2,5 yıldır tık demeden beni taşıdı. Geçenlerde aküsü zayıfladı ve tamamen bittiğinde de bi kaç kez ayak marşı ile çalıştırarak kullandım. Sonrasında sinyal çalışmamaya başladı, yani sinyal verdiğim zaman yanıp sönmüyorda sadece yanıyor normal far misali. Gittim aküyü şarj ettirdim, akü düzeldi ama sinyal hala aynı. Motor aşağıda dağınık vaziyette duruyo :) İşi bilen arkadaşlara bi sorayım belki kendim yaparım dedim?

ByBaTeR!ST
15 Ekim 2008, 17:26
Sinyalin Kafası iYi OLMuŞ Ondan Sönmüyordur:queen: Bi Ara Benimde BAşıma Geldi Tamirada Götürdüm Motosikletçiye Sinyaldeki Çevirme Kablosu Kopmuş Dedi Değiştirimmi Dedi BEnde Mecburen Evet Dedim Yaptı Sorun Halloldu.

csem66
15 Ekim 2008, 17:27
sinyal flaşorü bozulmuştur. değiştirmen gerekebilir

OGLUMVE BEN
15 Ekim 2008, 17:29
:rendeer::rendeer:

eeraktan
15 Ekim 2008, 17:31
sinyal flaşorü bozulmuştur. değiştirmen gerekebilir

doğru cevap... siz kazandınız diğerleri sınıfta kaldı:)

ntticaret
15 Ekim 2008, 17:37
Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar peki bu sinyal flaşörü tam olarak neye benziyor, ne tarafta olur, pahalımıdır, kendim alıp değiştiriyim bari,

cousinecruis
15 Ekim 2008, 17:43
Sinyalleri yakıp söndüren akım rölesi var. Ayakla marşa bastığınızda fazla akım gitmiş kontaktlar birbirine yapışmış olabilir gibi geldi bana. Değiştirince düzelir.

eeraktan
15 Ekim 2008, 17:50
Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar peki bu sinyal flaşörü tam olarak neye benziyor, ne tarafta olur, pahalımıdır, kendim alıp değiştiriyim bari,

http://www.rialli.com/static/images/productimage-picture-rialli-flasor-scooter-modelleri-ms166213741.jpg

fiyatıda 3-5 ytl arasıdır
ama beattekı yerını tam hatırlamıyom ya on göğüste yada kafa grenajının içinde olması gerek. 3 fişli soketli elektronic.. mekanik flaşörde var piyasada
kendın değiştirebilirsin.

MS1662
FLAŞÖR SCOOTER MODELLERİ
1,80 USD + KDV
3,29 YTL (KDV Dahil)

ntticaret
15 Ekim 2008, 17:59
Başta eeraktan arkadaşıma ve cevaplarıyla yardımcı olan tüm rkadaşlar teşekkür ederim.

muratgergerli
15 Ekim 2008, 19:04
Flaşör görevini görmüyor..
Bacaklarda akım temassızlığı var ya da komple yanmıştır.. :)
Honda Beat'ların flaşörleri 3 bacak olmalı..Ve orjinalinde ön göğüste bulunur .

ntticaret
15 Ekim 2008, 19:32
Buldum arkadaşlar sorunu. Denem yanılma yöntemiyle buldum, marşı çalıştırdım, sinyali yanık bıraktım başladım alakalı olabilecek parçaları sökmeye. Zaten 2. denememde buldum, parçanın bacaklarını sökünce devamlıda olsa yanan sinyal ışığe kesildi, dedim tamam bulduk parçayı. Çıkartıp içini söktüm flaşörün, baktım gözle görülür bişey yok, bi iki salladım, esti siyahbeyaz tv leri gibi bi iki tokat attım, sonra taktım yerine çalışmaya başladı :) Gerçi eskisi gibi olmadı bazen yine takılıyo ama bi dhaki bakıma kafar yeter bana.

Burhansefa
15 Ekim 2008, 19:44
abi süpersin

sallayıp geri takma olayı yuzyılın buluşu olacak şey aslında

bide röle ile flaşör aynı şey mi

VaScO1925
15 Ekim 2008, 19:48
ama kısa devre yapmasında dikkat et.

burak07
16 Ekim 2008, 00:06
bendede olmustu aynı şey.servise gittim bi bak bööle oluyo..baktı ampul patlamıs :D ampulu degistirdi sorun düzeldi :)

iptaluyelik02
16 Ekim 2008, 01:05
Buldum arkadaşlar sorunu. Denem yanılma yöntemiyle buldum, marşı çalıştırdım, sinyali yanık bıraktım başladım alakalı olabilecek parçaları sökmeye. Zaten 2. denememde buldum, parçanın bacaklarını sökünce devamlıda olsa yanan sinyal ışığe kesildi, dedim tamam bulduk parçayı. Çıkartıp içini söktüm flaşörün, baktım gözle görülür bişey yok, bi iki salladım, esti siyahbeyaz tv leri gibi bi iki tokat attım, sonra taktım yerine çalışmaya başladı :) Gerçi eskisi gibi olmadı bazen yine takılıyo ama bi dhaki bakıma kafar yeter bana.

türk işi tamirat
Sen şimdi buna garanti de verirsin:)

alp_tunay
16 Ekim 2008, 01:12
Lambalardan biri patlamışsa da aynı şekilde devamlı yanar sönmez..... Bu da ek bilgi.... :cat:

FAHRETTİN METİN
16 Ekim 2008, 01:37
türk işi tamirat
Sen şimdi buna garanti de verirsin:)

bencede:mrgreen: