PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Devir ve Satış İşlemleri

AliCanka
14 Ekim 2008, 18:55
Değerli arkadaşlar sizleri saygıyla selamlıyorum Yeni bir motor alacağım. Motor İstanbul'da. Ben öğretmenim, işlemler için 3 gün izin alıp İstanbul'a gideceğim. Lakin bu işlemleri gerçekeştirebilmek için iki günüm var, 3. gün yola çıkmak zorundayım, yolum uzun. Bu iki gün; satış, devir işlemleri için yeterli bir süre midir? Bunun yanısıra işlemler hakkında da bilgi verebilirseniz sevinirim(Özellikle ücretler....) Selamlar....

Dip Not: Alacağım motor 1100 cc'dir.

VaScO1925
14 Ekim 2008, 18:57
senin işin sadece noterde ve yarım saat bilemedin 1 saat sürecek.

noter satışını aldıgında memleketın nerede ıse oraya dondugunde baglı bulundugun trafik şubeye gidiyorsun ve ıstanbula maıl atıyorlar plakanın senın baglı bulundugun plakasına geçmesinde sakınca yoktur yazısı gelıyor. o 2 gunu buluyor. sonra ruhsat yapraklarının 2sinide yenıılıyorsun yenı plakanı alıp tescil işlemini yaptırıyorsun.

not: noter satıs masrafı ne tutar bılmıyorum ama..
izmirde plaka 10 ytl. ruhsat 63 ytl (2 yapragıda) + 15 ytl yenı dosyalar + dolum işlemi.

bu kadar

kartalizma07
15 Ekim 2008, 02:09
trafik aynı şehirde yapılacak diye kural yoksa arkadaşın dediği gibi yarım saat noter, ama vergi dairesine bandrol diyolar borcu yoktur alman gerek. sonra noter. ben yaptıklarımı yazayım en iyisi

vergi dairesi borcu yoktur için 34 ytl
takipçi dosya hazırladı 20 ytl
kendi adıma takipçide sigorta yaptırdım 30 ytl
notere 185 ytl verdim:pr:
en son trafiğe 28 ytl verdim
toplam 300 lira falan
2006 model 150 cc için. noterlerin fiyatları değişiyomuş bende pahalısına gitmişim şans işte:pr:

seninki 1100 cc sonradan gördüm. çok tutar seninki:cyclopsan

AliCanka
15 Ekim 2008, 17:55
İlginiz için teşekkür ederim, selamlar, saygılar.