PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : alarm taktırmak

murpesist
14 Ekim 2008, 00:29
motoruma alarm taktırmayı düşünüyorum. bu işi antalyada yapan yerleri bilen varmı? ayrıca alarm taktırmak ne kadar çalınma olasılığını engeller

yalnız_kurt
14 Ekim 2008, 00:33
Caydırıcılık olarak kesınlıkle etkılıdır dostum.Antalyada neresı yapar dersen ben istanbuldayım bır yer dıyemem isim olarak ama motosıklet servıslerının hepsınde takarlar oradakı ustalar zor bısey deıldır...

soluck
14 Ekim 2008, 00:35
Caydırıcılık olarak kesınlıkle etkılıdır dostum.Antalyada neresı yapar dersen ben istanbuldayım bır yer dıyemem isim olarak ama motosıklet servıslerının hepsınde takarlar oradakı ustalar zor bısey deıldır...

katılıyorum caydırıcılık olarak etkili oluo ama sana tavsiyem (ModaCar CYCLONE ISO 9001 Full) bu alarmı taktırma int. verdikleri hiçbir özellik yok tavsiye etmem

bide taktırırken kontağa taktırma beyine zarar verio hiçbir ustada tavsiye etmio hatta benim aldığım ModaCar CYCLONE ISO 9001 Full Motorsiklet Alarmındada kontak özelliğini fazla kullanmayın yazıo

murpesist
14 Ekim 2008, 00:35
arkadaşım peki alarmı hırsız devre dışı bırakabiliyormu bırakıyorsada çok uğraştırıyormu çalma niyetlikötü abileri=)

soluck
14 Ekim 2008, 00:38
alarmı görmediği için onu düşüneceğini sanmıyorum çünkü alarmı saklıo takan usta kablo flnda gözükmüo akıl edemez büyük ihtimal.Bu arada sende ne motor var

murpesist
14 Ekim 2008, 00:42
soluck bende yamaha mt 03 var alarmı taktırırken neye dikkat etmesini söyleyim ustanın

ByBaTeR!ST
14 Ekim 2008, 00:42
arkadaşım peki alarmı hırsız devre dışı bırakabiliyormu bırakıyorsada çok uğraştırıyormu çalma niyetlikötü abileri=)

Heralde sen hırsızlık işine gireceksin :queen: Şaka Tabiki. :mrgreen: Arkadaşım Alarm Taktırmakta Elbetteki Fayda Var. Hırsız Oynarken Birde Baktı Alarm Sesi Oda Ne :cyclopsan Hemen Panikler Ve KaÇar.. :mrgreen: Alarmı Ustalar Takabilir Alarm Takmak O Kadarda Zor Bişey Değilki. aMa Kesinlikle Kontağa Felan Taktırma Beyni Öldürür.:cat:

murpesist
14 Ekim 2008, 00:43
=)=) sadece hırsız gibi düşünüyorum kardeşim =)=)

soluck
14 Ekim 2008, 00:45
1-) kontağa taktırma
2-) kabloları elektrik bantıyla sardır gözükmesin ve temiz olsun ilerde arıza çıkarmasın

3-)darbe sensörünü motora en ufak deymede hissedeceği bi yere taktır ama onunda gözükmemesine dikkat et

murpesist
14 Ekim 2008, 00:49
soluck, sende motorkullanıyorsun darbe sensörünün en uygun yeri neresidir.

yalnız_kurt
14 Ekim 2008, 00:49
1-) kontağa taktırma
2-) kabloları elektrik bantıyla sardır gözükmesin ve temiz olsun ilerde arıza çıkarmasın

3-)darbe sensörünü motora en ufak deymede hissedeceği bi yere taktır ama onunda gözükmemesine dikkat et

4-Darbe sensorunu en hassasa ayarlattırkı degıldıgınde dshı cıyaklayıp ortalıgı bırbırıne katsın...

Genelde alarmlar koltuk altına yada kuyruk kısmına konuyor.Ortalıkta olmadıgı ıcın kablosunu bulması yada susturması pek mumkun deıl...

soluck
14 Ekim 2008, 00:54
bende scooter olduğu için ön tarfı açtı farların arkasına taktı zaten darbe sensörlerinin arkalarında yapıştırma yerleri var istediğin yere yapıştırıyosun takmak derken vidalamak gelmesin aklına (usta sorar zaten nereye yapıştırıyım die) ben senin motor tarzı hiç kullanmadığım için bilemicem ama görünmesin

murpesist
14 Ekim 2008, 00:55
hımmm yarın bana verdiğiniz bilgilerle ustayı yönlendiricem teşekkürler arkadaşlar

arkadaşlar en önemli bilgiyi almayı unuttum bu alarm taktırmak için ortaya çıkıcak maaliyet ne kadardır

soluck
14 Ekim 2008, 14:25
ben taktırdığımda usta 15 ytl dedi ama 10 a indirdim:)

Terrorizer
14 Ekim 2008, 14:27
Arkadaşlar ben de Cbf e taktırmak için dün bir ustaya sordum. Alarm montaj vs herşey dahil bana 50 YTL fiyat çekti sizce normal midir ? Piyasayı pek bilmiyorum

soluck
14 Ekim 2008, 14:30
normal zaten alarmların en ucuza 40 ytl civarı 10 ytl lede takım ücreti istemiştir normal yani

Terrorizer
14 Ekim 2008, 14:32
O zaman gideyim usta fikir değiştirmeden taktırayım =)

chatkut
14 Ekim 2008, 14:41
40-50 milyona çin malı alarmlar takıyolar onada garanti vermiyorlar...bir süre sonra alarm sapıtırsa sorumluluk kabul etmiyolar...ben 2 yıl garantili cenmaz araba alarmı taktım 100 ytl

yurtdas
14 Ekim 2008, 15:30
bende cbf ye alarm taktırdım servis bana akümün garanti dışı kaldığını söyledi. + elektrik tesisatı da bu kapsama giriyor. bunlarıda bilerek yap yapacağın işi.
ben bazen çok gürültücü olsada memnunum.. gittiğim yerde motorumu göremesem de sesini duyuyorum. aklım motorumda kalıyor yoksa eee ilk göz ağrısı ne olsa.

06bluedragger
16 Ekim 2008, 15:26
bende cbf 150 için alarm taktırmayı düşünüyorum hatta uzaktan çalıştırmalı olanından taktırmak istiyorum neden derseniz sabah ben kahvaltı yaparken onuda uzaktan kumanda ile çalıştırıp ben aşağı inesiye kadar çalışıp ısınsın istiyorum..

far elektriğini bobinden değilde aküden alıcak şekilde yapıcam..

ek aydınlatma yapacaksamda mesela neon lamba gibi bişey takıcaksam direk bobine bağlarım akü sadece farları,, alarmı ve marş motorunu besleyecek..:cat:

yucika
16 Ekim 2008, 16:35
Alarmlı kilit alıp takabilirsin. Bunuda bir düşün istersen hem zincirli hemde disk kilidi olanları alarmlı olanları mevcut. Tabi bunlar pilli oluyor. Pili bitince değiştirmek gerekiyor ama motosikletin tesisatına zarar vermiyor garantiyide etkilemiyor.