PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İçiniz rahat uyumak istiyorsanız...

overrider
13 Ekim 2008, 20:37
Arkadaşlar bir süredir motorumu hırsızlığa karşı korumanın yollarını arıyordum, sanırım kesin çözümü buldum ve sizlerle paylaşmak istedim. Şimdiden olası değerli tavsiyeleriniz için teşekkürler. Sanırım alabileceğim tüm önlemleri aldım. Gerisi tevekkülden ibaret...

Kullandığım güvenlik sistemim 6 elemandan oluşuyor.

1) Immobilizer
2) Orjinal branda
3) Ön teker için halat kilit
4) Arka teker için Grade80 8mm "makas işlemez" zincir ve gizli kelepçeli masterlock kilit.
5) XENA XR1 alarmlı disk kilidi

http://img507.imageshack.us/img507/7227/guvenlikrm2.th.jpg (http://img507.imageshack.us/my.php?image=guvenlikrm2.jpg)http://img507.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

caner22
13 Ekim 2008, 20:57
Hırsız Gözüne kestirdimi yapamayacağı şey yoktur:pale:

overrider
13 Ekim 2008, 21:01
Hırsız Gözüne kestirdimi yapamayacağı şey yoktur:pale:

Benim 15000ytl lik motorumla o kadar uğraşacağına gider bi araba çalar bence, o yüzden içim rahat :cat:

enginer6
13 Ekim 2008, 21:13
tam benim yaptığım gibi yapmışsın. sen da bi de ek olarak immobilizer var. Valla 'Arsen Lüpen' bile götüremez bu motoru artık.

overrider
13 Ekim 2008, 21:18
tam benim yaptığım gibi yapmışsın. sen da bi de ek olarak immobilizer var. Valla 'Arsen Lüpen' bile götüremez bu motoru artık.

enginer6 kardeş, şaka bi yana da harbiden de bence uğraşmazlar bu kadar bi motor için dimi :mrgreen:

jeynajeyna
13 Ekim 2008, 21:24
iyi yapmışsın iyi bir koruma fakat cok uzun zaman suryor takıp cikarmak

caner22
13 Ekim 2008, 21:27
Benim 15000ytl lik motorumla o kadar uğraşacağına gider bi araba çalar bence, o yüzden içim rahat :cat:

15bin diyorsun az paramı?

h2o
13 Ekim 2008, 21:30

ever bide bu zaman alışı var düşünsene bi ... çıkıosun akşam gezmeye ön aç arka aç disk sök çadırı çıkar yarım saat sonra döndün eve tekrar ön tekeri tak arka tekeri tak diski tak çadırı ört ...Allah yardımcımız olsun:)

overrider
13 Ekim 2008, 21:33

Brandayı toplamak biraz uzun sürüyor (1dakika ) :) Sabah çıkarken zincir ve halatı yerinde bırakıyorum, onları toplamakla uğraşmıyorum. Bi zincir de işyerime yaptım. İşyerinin önünde de sadece arka tekerden bağlayıp brandayı çekip işi bitiriyorum. Gündüz gözü kalabalık yerde pek fazla bişey olmaz nasıl olsa. :wiinkk:

15bin diyorsun az paramı?

Arabaya göre az. Bi arabayı daha rahat soyarlar. Arabanın içine girdikten sonra gece adamları da kimse görmez, düz kontak yapıp gaza basarlar.

h2o
13 Ekim 2008, 21:36
Brandayı toplamak biraz uzun sürüyor (1dakika ) :) Sabah çıkarken zincir ve halatı yerinde bırakıyorum, onları toplamakla uğraşmıyorum. Bi zincir de işyerime yaptım. İşyerinin önünde de sadece arka tekerden bağlayıp brandayı çekip işi bitiriyorum. Gündüz gözü kalabalık yerde pek fazla bişey olmaz nasıl olsa. :wiinkk:

Arabaya göre az. Bi arabayı daha rahat soyarlar. Arabanın içine girdikten sonra gece adamları da kimse görmez, düz kontak yapıp gaza basarlar.

anladığım kadarıylan sen sadece işe gidip gelme olarak kullanıorsun ...:)

çok iyimsersin ama

overrider
13 Ekim 2008, 21:43
ever bide bu zaman alışı var düşünsene bi ... çıkıosun akşam gezmeye ön aç arka aç disk sök çadırı çıkar yarım saat sonra döndün eve tekrar ön tekeri tak arka tekeri tak diski tak çadırı ört ...Allah yardımcımız olsun:)

Kaskocu kardeş, gelip sana kasko yaptıralım, sonra gece dımdızlak sokağın ortasına bırakalım mı motoru? Ne demek istiyosun?

Amaç parayı geri almak değil, motoru çaldırmamak !

Benim gözümden sakındığım motorumu elin ahkalsız insanları güle oynaya kullanacak ben de nası olsa paramı geri aldım diye üzülmicem öyle mi?

Nasıl olsa kasko ödüyo, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın... Ben zarar etmiim de kim ederse etsin. Akşam dolaşmaya çıkıp dönüşte motoru dımdızlak bırakalım.

La havle vela...

RoLa
13 Ekim 2008, 21:51
Kaskocu kardeş, gelip sana kasko yaptıralım, sonra gece dımdızlak sokağın ortasına bırakalım mı motoru? Ne demek istiyosun?

Benim gözümden sakındığım motorumu elin ahkalsız insanları güle oynaya kullanacak ben de nası olsa paramı geri aldım diye üzülmicem öyle mi?

Nasıl olsa kasko ödüyo, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın... Ben zarar etmiim de kim ederse etsin. Akşam dolaşmaya çıkıp dönüşte motoru dımdızlak bırakalım.

La havle vela...

+1000000000:rendeer:

kaskocu kardeşte işi iyi biliyo maşallah

headquarters
13 Ekim 2008, 21:55

La havle vela...

hahaha +1 eline sağlık :queen:

yalnız_kurt
13 Ekim 2008, 22:10
Overrider arkadasım dusuncelerıne saygılıyım ıyı yapmıssın kılıtlı olması ınsana guven verır ama sunuda unutma hırsıza kilit dayanmaz.Ben gecen hafta saolsun h2o arkadasımızın katkılarıyla kasko yaptırdım 500 ytl tuttu 8 taksıtle oduycem.Ve ınan kasko yaptırdıgım gune kadar gecede en az 3/4 sefer uyanıp motoruma bakıyodum bısey varmı duruyomu dıye ewımın onunde yattıgım odanın camında senın de yaptıgın gıbı zıncır,branda ve alarm vardı.Ama yınede huzursuzdum ve kaskoyla rahatladım.Ama ewet kasko yaptırmak bır şans işi birisi gelıp çalarsa paranı alacaksın (benım kaskom muafıyetsız eksıksız olarak alıcam bısey olursa)yada Allah korusun race alet kullanıyoruz kım nederse desın hız yapıyoruz cadde taraflarında da cok gezdıgımız dusunulunce duramayıp luxs bır otoya vurdugunu dusun pert olan motorunamı yanarsın yoksa trafık kaskosunun odemesının luks araca yetmemesınemı yanarsın yanı olay sadece calınma deıl hellekı istanbul gıbı bır metropolde yasadıgımızı sık sık olan eylem ve yuruyuslerı dusun bunlardada serefsızın bırı gelıp motorun tam kafa grenajına bır tası bılerek caktıgını napacaksın acıkcası ben butun bırıkımımı motoruma yatırdıgım ıcın ucun bırını alırdım.Ama kaskom saolsun kaskom var huzurum var.Gelelım fıyat konusuna
1) Immobilizer: Standarttır
2) Orjinal branda: 50 ytl
3) Ön teker için halat kilit :45 ytl
4) Arka teker için Grade80 8mm "makas işlemez" zincir ve gizli kelepçeli masterlock kilit. :50 + 100 ytl
5) XENA XR1 alarmlı disk kilidi : 150 ytl

Fıyatları ortalama verdım ama bu halıyle bıle 395 tuttu bunlara bu kadar para verıp acaba ıle uyumaktansa 500 ytl verıp kı verdım zaten hemde 8 taksıt kasko yaptırıp hem calınma hemde Allah korusun bır kaza anında ben deıl kasko sırketı dusunsun derım...

Dedıgım gıbı bu benım dusuncem senın dusuncelerınede saygılıyım ılla gıt kasko yaptır demıyorum ama yaptıranların senden rahat uyudugunu bıl ıstedım sadece...

h2o
13 Ekim 2008, 22:11
tabiki önlemleri almak kaskonun temel prensibi ama abartıya kaçılınca biraz absürt kalıo ben kaskoyu gelinde bana yaptırın demiorum 3 tane zincir felan bana göre absürt gelio o kadar

VaScO1925
13 Ekim 2008, 22:11
yakın bı otopark yokmuydu? vfr 800e bınen adam 200 yada 250 ytl yıllık bi otoparklada anlaşabilir.

tabi otopark yoksa bişi diyemem

headquarters
13 Ekim 2008, 22:16
Fıyatları ortalama verdım ama bu halıyle bıle 395 tuttu bunlara bu kadar para verıp acaba ıle uyumaktansa 500 ytl verıp kı verdım zaten hemde 8 taksıt kasko yaptırıp hem calınma hemde Allah korusun bır kaza anında ben deıl kasko sırketı dusunsun derım...

İyi demişsinde senin motorunun kaskosu 500lira o çok daha fazla tutar. Hemde baya çok :cat:

kimi
13 Ekim 2008, 22:18
Otopark daha mantıklı bence de. Çelik zincir de olmak kaydıyla tabiki..

yalnız_kurt
13 Ekim 2008, 22:21
İyi demişsinde senin motorunun kaskosu 500lira o çok daha fazla tutar. Hemde baya çok :cat:

Ewet Allah korusun kaza yaptıgında masrafıda cok tutar arkadas zengın sanırım dusunmuyor hep hersey ıyı gusel olucak hayatında sanıyor.Kotuyu dusunup onlem almak hıcde fena bısey deıldır.Ha elbette kotu bısey olucak dıye bır durum yok ama olursa en azından kara kara dusunmek olmayacak...

h2o
13 Ekim 2008, 22:25
Ewet Allah korusun kaza yaptıgında masrafıda cok tutar arkadas zengın sanırım dusunmuyor hep hersey ıyı gusel olucak hayatında sanıyor.Kotuyu dusunup onlem almak hıcde fena bısey deıldır.Ha elbette kotu bısey olucak dıye bır durum yok ama olursa en azından kara kara dusunmek olmayacak...

motosiklet ve motosiklet aksesuarları(kask v.s.) çalanlar tez zamanda prostat olur inşallah ...bu topicte birilerini üzdüm veya kırdım ise özür dilerim...

headquarters
13 Ekim 2008, 22:29

Ben kötü bişey demiyorum zaten kasko iyidir,sizi korur,karşı tarafı korur,hastane masraflarınızı karşılar falan falan bi sürü işe yarar ki siz kaza yapıcaksınız diye bi kaide de yok... Bindiğimiz aletler pert'e müsait alinminyum şaseler pahalı grenajlar falan hepsi,eh bundan en az zararla çıkmak için yaptırmakda fayda var fakat az talep meselesi :)

o kadar çok ucuk rakamlar tutacağını sanmam ...

Ben elementerciyim dostum biraz biliyorum...:bounce:

yalnız_kurt
13 Ekim 2008, 22:33
Ben kötü bişey demiyorum zaten kasko iyidir,sizi korur,karşı tarafı korur,hastane masraflarınızı karşılar falan falan bi sürü işe yarar ki siz kaza yapıcaksınız diye bi kaide de yok... Bindiğimiz aletler pert'e müsait alinminyum şaseler pahalı grenajlar falan hepsi,eh bundan en az zararla çıkmak için yaptırmakda fayda var fakat az talep meselesi :)

Tamam bende sana katılıyorum dostum ama konuyu acan arkadas oyle bır bahsetmıskı sankı kasko kotu bıseymıs kasko fırmaları bızı soyuyormus gıbı bır durum cıkmıs ortaya bende dayanamayıp yazdım.Yoksa tabıkı herkesın kendı fıkrıdır yaptırır yada yaptırmaz ama faydalarınıda es gecemeyız sonucta helekı istanbul trafıgındekı trafık canavarı suruculerı dusununce...

overrider
13 Ekim 2008, 22:43
İnan kasko yaptırdıgım gune kadar gecede en az 3/4 sefer uyanıp motoruma bakıyodum bısey varmı duruyomu dıye

İnanmıyorum :mrgreen:

duramayıp luxs bır otoya vurdugunu dusun pert olan motorunamı yanarsın

Karşı tarafın 25.000 ytl'ye kadar zararını trafik sigortası ödüyor. İşkembeden yazıyorsunuz hiçbişey bilmeden.

Fıyatları ortalama verdım ama bu halıyle bıle 395 tuttu

2) Orjinal branda: Standarttır (Brandasız motor bırakılmaz)
3) Ön teker için halat kilit : Standarttır.
4) Arka teker için Grade80 8mm "makas işlemez" zincir ve gizli kelepçeli masterlock kilit. :30 + 30 ytl
5) XENA XR1 alarmlı disk kilidi : 110 ytl

"Bile" ifadesiyle 395 dediğin şey sadece ekstra 170ytlye maloluyor !!!

istanbul gıbı bır metropolde yasadıgımızı sık sık olan eylem ve yuruyuslerı dusun bunlardada serefsızın bırı gelıp motorun tam kafa grenajına bır tası bılerek caktıgını napacaksın

Senin kafana bişey çakmışlar galiba... Milyonda bir olacak bişey için 500ytl vereceğime olursa serviste taksitle grenaj taktırırım.

Kaskocuyla ortaksın sen sanırım. Sana başka bişey demeye gerek yok!

tabiki önlemleri almak kaskonun temel prensibi ama abartıya kaçılınca biraz absürt kalıo ben kaskoyu gelinde bana yaptırın demiorum 3 tane zincir felan bana göre absürt gelio o kadar

3 zincir değil 1 zincir bi halat... Neden abartıyorsunuz, gerçekleri çarptırıyorsunuz ki?
Kasko yaptırsan da motorunu seviyorsan takmalısın bunları zaten. Kasko sadece maddi yön. Para sevgisi ile alakalı. Motorlarımıza olan sevgimiz gerektiriyor 1 kilit ve 1 zinciri...

Yukarıda açıkaldığım tüm nedenlerden dolayı kasko etik bişey değil. Dinimizce de caiz değil zaten...

yakın bı otopark yokmuydu? vfr 800e bınen adam 200 yada 250 ytl yıllık bi otoparklada anlaşabilir.

tabi otopark yoksa bişi diyemem

Otopark yok malesef. Olsa dediğin şey tabii ki en iyi çözüm.

Sana katılıyorum. Resmen olayları manipüle ediyorlar...:rendeer: Benim motorun kaskosu nerden baksan 2000ytl tutar!

Rigel
13 Ekim 2008, 22:53
Evin önünde park ettiğimde disk kilidi ve zincir kullanıyorum, bir de birkaç gün binmeyeceksem brandam var.

Ama senin bu hazırlığı yapmaya kalkarsam başedemem. Çünkü her gün birkaç kez motoru alıp gidip geliyorum.

utsa
13 Ekim 2008, 23:01
overrider'e sonuna kadar katılıyorum ben otoparka bırakıyordum gerçi ama otopark olmasa bende aynını yapardım

overrider
13 Ekim 2008, 23:07
Evin önünde park ettiğimde disk kilidi ve zincir kullanıyorum, bir de birkaç gün binmeyeceksem brandam var.

Ama senin bu hazırlığı yapmaya kalkarsam başedemem. Çünkü her gün birkaç kez motoru alıp gidip geliyorum.

Dostum ben de gün içinde yapmıyorum, gün içinde tek kilit! Sadece geceleri böyle bırakıyorum...

yalnız_kurt
13 Ekim 2008, 23:07
İnanmıyorum :mrgreen:

Karşı tarafın 25.000 ytl'ye kadar zararını trafik sigortası ödüyor. İşkembeden yazıyorsunuz hiçbişey bilmeden.

2) Orjinal branda: Standarttır (Brandasız motor bırakılmaz)
3) Ön teker için halat kilit : Standarttır.
4) Arka teker için Grade80 8mm "makas işlemez" zincir ve gizli kelepçeli masterlock kilit. :30 + 30 ytl
5) XENA XR1 alarmlı disk kilidi : 110 ytl

"Bile" ifadesiyle 395 dediğin şey sadece ekstra 170ytlye maloluyor !!!

Senin kafana bişey çakmışlar galiba... Milyonda bir olacak bişey için 500ytl vereceğime olursa serviste taksitle grenaj taktırırım.

Kaskocuyla ortaksın sen sanırım. Sana başka bişey demeye gerek yok!

3 zincir değil 1 zincir bi halat... Neden abartıyorsunuz, gerçekleri çarptırıyorsunuz ki?
Kasko yaptırsan da motorunu seviyorsan takmalısın bunları zaten. Kasko sadece maddi yön. Para sevgisi ile alakalı. Motorlarımıza olan sevgimiz gerektiriyor 1 kilit ve 1 zinciri...

Yukarıda açıkaldığım tüm nedenlerden dolayı kasko etik bişey değil. Dinimizce de caiz değil zaten...

Otopark yok malesef. Olsa dediğin şey tabii ki en iyi çözüm.

Sana katılıyorum. Resmen olayları manipüle ediyorlar...:rendeer: Benim motorun kaskosu nerden baksan 2000ytl tutar!

Wallla arkadasım ben hergun gozteopede ısmını vermeyecegım bır motosıklet magazasındayım bılen bılıyor bu forumda benı verdıgım fıyatlar o dedıgın markaların orgınal olanlarının kdvsız ve ındırımlı fıyatlarıdır.Sanırım sendekıler çın yada hındıstan malı sımdıden gecmıs olsun sadece dokum malzemeden ımaldır onlar bır cekıcle işleri biter.Grenajı taksıtle taktırırsın ama altındakı motorun sadece tek grenajının 1000 ytlcık oldugunu dusunursek vade farkıyla bırlıkte gusel operler senı kusura bakma.Kaskocuyla ortak deılım ama dıger fırmalara gıttıgımde daha sandalyeye oturmadan fahış fıyat verdıklerı yada hıc oturtmayıp yapmıyoz arkadasım dedıklerı ıcın kapılarından dondum ama ewet saolsun h2o arkadasım tum bunlarla benı ugrastırmadan ewraklarımı ona yolladım uygun bır fıyatla ve full kasko yaptırdı o yuzden ona mınnettarım bu nedenle onun tarafını tuttugumu soyluyorsan dogru bana yardım eden bır kışıye tabıkı tesekkurlerımı sunarım her ortamda kımseden cekınmeden.Senı bılmem ama ben hergun yaz ve kış motosıkletımı kullanıyorum o yuzdende gıttıgım yerlerde alarmını acıp kaskomun oldugunu bılmek bana rahat verıyor.Her gıttıgım yerde dısk kılıdı tak cıkar yapamayacagım.Senın onlemlerın ıcın kotu demedım zaten onları bende almıs kısıyım gece ewımın onunde bende brandamı cekıyorum zıncırımı takıp alarmı acıyorum.Motorumu sewdıgım ıcın onu en guvenlı yoldan koruyorum tum dunyada kasko etık olarak gorulurken standart Turk kafası dusuncesı ıle sen para aman cebımde kalsın ben bunlara verecegıme sarıp sarmalar zıncırlerım prangalarım dıyorsun buda senın etık dusuncen saygı duyuyorum sana...

h2o
13 Ekim 2008, 23:18
imece usulünde bi karşılık beklenmezdi arkadasımm burada reklam yapmaya gerek yok

yahu ne reklamı yapma ne olur ucuz polemik olur biz durumu izah etmeye çalışıoruz herkes bildiklerini anlatıo ben bilgilerimi paylaşıorum

Abi eleştirilere katlanamıyorum diye bişey yok, çünkü eleştirilecek bişey yok ortada. Gayet normal bi sistem benimkisi.

Abartı sistem şöyle olurdu : öne bi halat bi zincir, arkaya bi halat bi zincir

diske de 3 tane alarm...

Benim sistemin abartı sayılacak hiç ama hiçbir yanı yok. Normali budur. Üşeniyorum diyen yapmaz o ayrı, saygım var...

Kapını kilitli tut, komşunu hırsız tutma demişler... Yani bu sistemden edinmek bizim bir yerde toplumsal vazifemiz.

Hırsızlar karşı caydırıcı olmazsak birsürü hırsızlık olayı olur, forumda, gazetelerde hep bu haberler, motoru çalınan arkadaşlara üzüntümüzden kendi motorumuza binerken tat alamaz oluruz.

Kaskon var, kilitleme çaldır motoru, devetin polisi eşşek ya, koşsun hırsızın peşinde di mi?

TEKRAR SÖYLÜYORUM : ÖNEMLİ OLAN MOTORU ÇAL DIR MA MAK !!!!

Bu forumda eminim gerçek motrsever olan herkesin ilk amacı bu !!!

Bunun için de o kilitler gerekli cici kardeşim !!!

bak çok güzel izah etmişsin bende ilk mesajlarımda çok güzel yaptığını söledim yapmada demedim oysa sen din işlerini bu işe karıştırdın 3 zincir halat disk kilidi çadır yap bence zincir halat satanlarda para kazanmalı ...

Sa_ayberk
13 Ekim 2008, 23:22
ya bi de beyler evden baska bi yere gittini dusun o kadar seyi yanindami gotrcek?

Sa_ayberk
13 Ekim 2008, 23:24
ya kaskoyu kotu biseymis gbi gosteren bi anlayis nasil olurda war olabilirki ??? yalniz_kurt cok gzl soylemis sonucta sen o kadar sey yaptiktan sorada calinirSa eger motorun o zaman da boyle dusunurmusun acaba?

overrider
13 Ekim 2008, 23:34
ya bi de beyler evden baska bi yere gittini dusun o kadar seyi yanindami gotrcek?

Hırsızlık takip işidir. Pat diye motor çalınmaz. Biyere gittiğimde disk kilidi ve tek zincir yeter... O kadar şey dediğin 55lt çantanın 5 litresini bile doldurmaz.

Sen kasko yaptır yaptırma zaten brandanı örteceksin, ufak tefek sinir bozucu çizikleri kaskoyla yaptırmayı düşünmüyorsun herhalde...

ByBaTeR!ST
14 Ekim 2008, 00:29
Vallahi arkadaşlar Hırsız BU. :) 5 Tane Hırsız Gelir Bi Büyük Pikap Getirip Kaldırır Yine Onun İçine atarlar :)

enginer6
14 Ekim 2008, 00:54
enginer6 kardeş, şaka bi yana da harbiden de bence uğraşmazlar bu kadar bi motor için dimi :mrgreen:

yaw senin motorla uğraşmayacaklar da hangi motorla uğraşacaklar :)
şaka bi yana bu itleri fazla gözde büyütmemek lazım. yok kafasına koyunca götürürmüş de kimse durduramazmış da. Ama küçümsememek de gerekir tabii. sen alabileceğin tüm önlermleri almışsın. taşlama makinesi olmadan kesebileceğini zannetmiyorum. tabii gözünü karartır da getirirse bişi diyemem... burda sana düşen günün hangi saati olursa olsun motoru kilitsiz bırakmamaktır.

GKN
14 Ekim 2008, 01:03
ben sağlam bi çözüm buldum, 2 gün önce uyguladım..
binanın arka tarafında bi balkonun altına kafes yaptırdım..
yarın resimleri çeker koyarım siteye..

Olcan138
14 Ekim 2008, 14:32
Israrla konu dışı konuşmalar devam ettiğine, sağa sola bulaşmalar başladığına göre konu amacına ulaşmış !