PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bu nasıl iş anlamadım

rafel
13 Ekim 2008, 01:02
beyler bu yaşıma kadar motor piyasında gezdım son aldıgım haberler şölye

ybr 150 cıkmış kımsenın haberı yok cunku cok pahalı 8.500 ytl
parcası cok pahalı
bu yuzden turkıyede yok

cbf125 motor cbf 150 duzenınde yapılmış bazı acılar öne alınmış ayakmarşı falan fıyat 5 ile 6 arasında parcası ucuz denılıyor

hondanın bılınmeyen bır motoru daha actıvaya benzıyon eterno var actıvadan serı denılıyor ama turkıye getırılmıyor

tvs 160 motoru var appachıden ustun ama bızım gumrukculerın yuzunde gerı dönuyor

hondanın yanı gebze fabrıkası cbf 2009 cıkırıyor sadece ön granaj yukse ama motorun orjınel parcalarını takmıyorlar

herkes neyın peşınde anlamıyorum buna bır care lazım ezılen bız oluyoruz

bu arada sunuda duydum honda 250cc sonrasını kendı uretıyor dıger cc dusuk motorları baska ulkelerden sadece ısım hakkını kullandırıyor yanı bındıgmız makınalar hondanın malı degıl

North_
13 Ekim 2008, 01:05
burasi turkiye normal diil mi ?

oğuz-antalya
13 Ekim 2008, 01:09
nasıl bındıgımız makınalar hondanın değil lütfenn

asm
13 Ekim 2008, 01:15
Satıcı daima maksimum karı amaçlıyor.

Bu karı amaçlarken alıcının menfatine olacak şeyleri pek düşünmüyor.(hatta bu uğurdu her türlü şekle giriyor ve icabında babasını tanımıyor;anasını süsleyip babasına gelin diye satıyor!(diye bir tabir vardır))

Bir toplumu ayakta tutan orta kesimdir. Nam-ı diğer orta direk.

Motosiklet sektörü de(Çin mallarını saymazsak) orta direğe pek hitap etmiyor. (alımı bir yana,yedek parçası,işçiliği vb.)

"Şu model gelse ne satar ama" deriz hatta bu konudan dert yakınırken. (her alanda)

serkanADH13
13 Ekim 2008, 01:17
bende cbf 150 ve 250 cc motorların çin malı olduklarını duymuştum kendi servisinden,

elbette kalıte farkı var parçalarında...

COQ
13 Ekim 2008, 02:31
Beyler biraz insaf.
Marka güvenilirliği öyle 3-5 günde kazanılmıyor.
Hatta 3-5 yılda da kazanılmıyor.
Bir marka gerçekten tüketici gözünde iyi bir marka imajı yaratabilmek için onlarca yıl çalışmak zorunda kalıyor.
Bugün kalitesine şapka çıkarttığımız bu markalar niye durup dururken kendi isimlerini batıracak aptalca işler yapsınlar?
Neden yıllarca kazanmaya çalıştıkları güveni, böyle harcasınlar?
Olacak iş mi?

Bu gün kaliteli bildiğiniz bir marka, dandik dundik ve kendi kontrolünde olmayan bir mala kendi markasını basarmı hiç?
Aptal mı bu adamlar?
Bu gün tüketicinin güvenini kazanmış bütün markalar, nerede üretilirse üretilsin aynı kalitede üretilirler.
Otomobilde de motosiklette de değişen tek şey, satılan modellerin o ülke şartlarına göre ayarlanmasıdır.

Şunu derseniz anlarım.
Honda fabrikasında kalitesiz bir motosiklet üretiyor. Fakat markası Honda değil de NONKA.
Bu olabilir.
Yani kalitesiz mal üretebilir (ki ben sanmıyorum) ama üzerine kendi markasını basmaz.
NONDA olur KAMAHA olur,JAWASAKİ olur,BUZUKİ olur,HERYER DAVİDSON olur. :)
Ama orjinal isim asla olmaz.:P
Bunca yıl verdikleri çaba,harcadıkları emek,boşa gitti demektir.

Komik olur....:)

sernur
13 Ekim 2008, 03:41
ben kesinlikle ybr nin ya da cbf nin gerçek japon kalitesi taşıdıgını düşünmüyorum arkadaşlar.tamamen parası olmayan insanları da motor sahibi yapmak ve onlardan da para kaanmak adına yapılan türde motorlar bunlar.japonların şu lafı söylüyorlar ''ne kadar ekmek o kadar köfte'' bu dogru.günümüzde en çok kullanılan ybr ve cbf motorları neden bu kadar ucuz ki ben bunu anlamış değilim.çinli diye tabir ettiğimiz diğer motorlardan en fazla 1000 lira daha fazla.
daha dün bi abiyle motor muhabbetine tutulduk ve motorunu temizliyor du.motoru yamaha rxz idi yanlış hatırlamıyorsam ve 94 model oldugunu söyledi.baktım motora inceledim.ybr den o kadar farklı ve komplike ki.ve adam gerçek japon işi bunlar dedi.benimki ni göstererek ''bunlar gerçek mi zannediyorsun''dedi.ve sadece isim kullanarak yaptırıldıgını söyledi.tabi ki belli başlı kalite standartında dedi.2 motorunun oldugunu birine gezmek için birine de yol gitmek için bindiğini söyledi.diger motoru da honda cbr600.
sahsen ben de bu şekilde düşünüyorum.''kendilerini riske atmayacak kadar kaliteli'' ürünleri ucuza mal edip bi şekilde piyasaya sürüyorlar.bence de olan biten bu.

Khutuck
13 Ekim 2008, 03:57
ben kesinlikle ybr nin ya da cbf nin gerçek japon kalitesi taşıdıgını düşünmüyorum arkadaşlar.tamamen parası olmayan insanları da motor sahibi yapmak ve onlardan da para kaanmak adına yapılan türde motorlar bunlar.japonların şu lafı söylüyorlar ''ne kadar ekmek o kadar köfte'' bu dogru.günümüzde en çok kullanılan ybr ve cbf motorları neden bu kadar ucuz ki ben bunu anlamış değilim.çinli diye tabir ettiğimiz diğer motorlardan en fazla 1000 lira daha fazla.
daha dün bi abiyle motor muhabbetine tutulduk ve motorunu temizliyor du.motoru yamaha rxz idi yanlış hatırlamıyorsam ve 94 model oldugunu söyledi.baktım motora inceledim.ybr den o kadar farklı ve komplike ki.ve adam gerçek japon işi bunlar dedi.benimki ni göstererek ''bunlar gerçek mi zannediyorsun''dedi.ve sadece isim kullanarak yaptırıldıgını söyledi.tabi ki belli başlı kalite standartında dedi.2 motorunun oldugunu birine gezmek için birine de yol gitmek için bindiğini söyledi.diger motoru da honda cbr600.
sahsen ben de bu şekilde düşünüyorum.''kendilerini riske atmayacak kadar kaliteli'' ürünleri ucuza mal edip bi şekilde piyasaya sürüyorlar.bence de olan biten bu.

Sorsana o abiye ne bekliyormuş YBR'den? RX'lerYBR'den hızlı, ama 2 zamanlı, deli gibi benzin yakan aletler! YBR'de fabrika çıkışı NOS şişesi mi yoksa uzay aracı göstergeleri mi? 125 cc'lik bir şehir motoru YBR'den daha iyi nasıl olabilir çok merak ediyorum! Hem 125 cc olsun, hem 200 bassın. Hem 3lt yaksın, hem de 50HP olsun. Göstergeler dijital olsun, ABS standart olsun, fiyatı da Çinlilerden ucuz olsun!

Bulursanız bana da haber verin.

İnsanları memnun etmek zor, ama bu kadar saçmalayanını memnun etmek imkansız. CBF150'ye 3.640 verdim, sonuna kadar hakediyor. Devir saati gibi birkaç ufak eksiği var, ama o kadar kusur kadı kızında da olur. 7300km oldu, ne kadar zorlarsam zorlayayım bana mısın demedi! otobandan da gittik, köy yolundan da. 110'la da gittik, 10'la da. Sıcakta da gittik, yağmurda da. Gittik de gittik, ben istemedikçe durmadık.

CBF ister Çin'de, ister Japonya'da, ister Antartika'da üretilmiş olsun, beklentilerimi sonuna dek karşılıyor mu? Karşılıyor.

Peki neden? Çünkü ne kullandığımı biliyorum, motorum CBF150, CBR600RR değil.

COQ
13 Ekim 2008, 04:18

Sernur;
Sen de yazmışsın.
Ne kadar ekmek o kadar köfte.
Ama bu motosikletin özellikleri ile ilgili bişey.
Kütük güzel yazmış.
Her marka her seviyede kullanıcıya hitap eden motosikletler üretiyor.
Üretilen bu motosikletlerin özelliklerine göre fiyat da değişiyor tabi.
Yani bir mal ucuz diye(ki sana göre ucuz.Bir çokları için çok pahalı) kalitesiz demek biraz yanlış olur.

Bir de senin o karşılaştığın abin hangisiyle gezip,hangisiyle yol gidiyormuş? merak ettim.
Yani insan bir kullandığı motosikletlere bakıyor, bir de amacına.:)
Pek uygun değiller gibi geldi bana.
Kısacası, motorunu yanlış seçen adamdan yorum da böyle komik oluyor.
Ciddiye almamızı bekleme lütfen..:wiinkk:

THE_LANCET
13 Ekim 2008, 04:42
Benim görüşüm şu şekilde;
Sözü geçen firmaların motosikletlerini çinde üretmelerinin sebebi işçiliğin ucuz olmasıdır. Çin'de üretilen her şey kalitesizdir diye bir şey yok. Firma çin'deki fabrikaya gereken bilgileri,malzeme kalitesinin ne derece olacağını vs. bildiriyor. Fabrika verilen değerler üzerinden üretimi yapıyor. Firma ise işçilikten kar edip kalitesinden ödün vermiyor.
Baştada söylediğim gibi bu benim düşüncem. coq ustanın dediği gibi, aksi aptallık olur.

Sergeant
13 Ekim 2008, 05:47
bir markanın çin markası olmasıyla çinde üretilmesi farklı şeylerdir. sonyde çinde üretiliyor suzukide siemenste hondada. işçilik bol ve ucuz. orjinal ülkesindeki kalitesi yok ama %100ü olmasada 90ı olur. zaten artık hiçbirşey eskisi kadar saglam ve dayanıklı degil. çinlede alakası yok bunun. şu an onumdeki microsoft klavyede made in china yazıyor. sonucta piyasanın en iyi klavyelerinden. kalkıp amerikaya klavye fabrikası kurmayla ugrasacak degilya microsoft. hondada cbf150 gibi ucuz motoru japonyada üretmez. gelişmiş ülkelerde ancak en üst teknoloji ürünün üretimi kendi sınırları üstünde olur. mercedes otobüsler yıllardır türkiyede üretiliyor. f16larda oyle.

muratgergerli
13 Ekim 2008, 13:37
İsimlerini zikrettiğimiz markalar kendini kalite ve işçilik yönünden kanıtlamış ve
hâlâ kanıtlamak içinde çaba sarf eden markalardır..

Yani bir Yamaha veya Honda Çin'de üretim yapıyorsa;
"bu Çin Malıdır.Kalitesizdir.Beş para etmez" gibi mantıksız düşüncelere yönlenmek bence fazlaca aptallık olur..

Her arkadaş kendince bir pencereden bakmış olaya..

Bende kendi penceremden bakayım olaya..Fakat fazla kafamı dışarı uzatmadan..:P

"Bildiğimiz markalar bir taraftan kalitesiz ürün çıkarmak için paradan kısacak,kaliteden
ödün vererek markayı kötümsettirecek;
diğer taraftanda MotoGP & SBK gibi alanlarda milyon dolarlar
harcayacaklar markalarını ispatlamak ve satış yapabilmek için.
Ya da ARGE çalışmalarına harcadıkları paraları bir düşünün...."

Sizce mantıklı mı ?...:silent:

Bana şu yukarıya yazdığım söylem mantıklı gelmediği halde yazdım.:)
Başlıkta ortaya atılan tezi çürütemesem de en azından yıpratması bakımından yazdım..:mrgreen:

Markayı marka yapan kalitesi ve satış politikasıdır..:)

rafel
13 Ekim 2008, 21:15
vallah sokaktan haberler böyle bakalım daha ne cıkacak bılmedıgımız
zaten ben yaşadıkca pıyasıyı bırakmam :wiinkk::cherry::cherry:

Endurocu01
13 Ekim 2008, 21:37
Eskiden yani 5-6 sene önce BOSH marka alman diye biliniyordu,ama şimdi bazı ürünlerinde neden Made İn China yazıyor,ozaman aklımıza şı geliyor BOSH kendi malını işçilik ucuz diye çinde ürettiriyor,
O zaman işçilik kalitesinde düşme olmuyormu
Malzeme kalitesinde düşme olmuyormu
Madem işçilik bu kadar ucuz neden fiyatlara yansıtmıyorlar
bildiğim tek şey var dışarıda 5000 dolarlık bir motor Ülkemize gelene kadar 20000 doları buluyor.Bunuda engelleme gibi bir şansımız yoooook kalın sağlıcakla

Süvarİ
13 Ekim 2008, 21:40
beyler servisleriylede yönetimiylede burası türkiye dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz ( alım fiyatı %50 inmişken bile halka yansıtlımıyor düşünün) dünyada bi tek bizim ülkemizde başaörtüsü yasaklanıyor bi tek biz tam olarak yerli türk malı diyerek göğsümüzü kabartacağımız motorlara binemiyoruz çünkü yok ( bi kanuni var o da çin zaten milli bi gurur sağlamıyor ) dünya piyasasında onlarca cazip motorlar varken ülkemize gelmiyor gelenlerde maşallah bütçeleri yakıp yıkıyor

durum bu ve bunun benzeri birçok olay varken bu dedikleriniz doğru olabilir

fakat honda da yamaha da çinde motor yaptırabilir bu dandiklik veya sahtekarlık değil çinin her yaptığı ürün teneke parçası değil

yaptıran firmanın istediği kalitede istediği standart da istediği sağlamlıkta üretiyorlar sadece fiyat farkından dolayı rağbet görüyor

denizcimuzaffer
13 Ekim 2008, 21:47
Arkadaş,

Konuda özellikle tam olarak ne denmek istediğini anlamadım ama çıkardığım şey: ''marka önemli değil, herkes çin de-maçin de biryerlerdeki Üretilmiş Motorların Üzerine Kendi Amblemini Çakıp Satıyor'' gibi birşey.. Buna tamamen itiraz etmeyeceğim elbette ama bir nokta gözden kaçmammalı. Tersinden bir örnek vererek açıklamaya çalışayım. Deprem sonrasında yardımların ve projelerin yağmur gibi yağdığı Düzce yi iyi bişliyorum. Avrupa ülkelerinin başını çektiği bir organizasyon Düzce merkeze yakın tepelere Kalıcı Konutlar yaptırdı. Hiç unutmam rahmetli anneannemi götürüp oraları gezdirdiğimde: ''oğlum, buralara hep Gavur Eli Değmiş Belli'' demişti. Yani, bizim hırsız müteahhitler çalıp çırptığı, binlerce ihale dalaverelerinin döndüğü o projede, bu işe sahip çıkan Avrupalılar öyle kilit noktaları tutmuş ve öyle planlamış-denetlemiş-sahip çıkmıştı ki, tüm olan bitene karşın belkide Türkiyenin en güzel semtlerinden birini oluşturmuşlardı. İnanırmısınız, mahallelerin dizaynında, uygun olan yerlere öyle yollar planlamışlarki kar yağdığında en kalitelisinden kayak pistine dönüşüyorlar. (Kayak-spor gibi kavramlar özellikle kuzey avrupalıların hayatının bir parçası olduğu için bu incecik konuya bile özen göstermişler. Naylon poşetle bile olsa kim karda yokuş aşağı kaymayı sevmezki? ana felsefe bu)

Yani; üretimi planlayan ve denetleyen Marka ve o Markanın birikimidir. Üretimin nerde yapılacağı sadece piyasaya bağlı taktik bir tercihtir. Bir ingiliz ile sohpet ettiğimde BMC markasının ana üretim üssünün türkiye olduğunu söylediğimde aklı şaşmıştı. Toyota'nın, Hyundai'nin, Fiat'ın olduğu gibi. Bu demek değilki biz Türkiyede otolar ürettik, gelip beğenip üzerine kendi markalarının damgalarını vurdular.

Benim açımdan örneğin Honda, dilerse Mars'ta ya da Namibya çölünde üretim yapsın farketmez. Alacağım motora güvenirim. Kendine en yakın markadan 3 kat üretim ve satış yapan bir marka sonuçta. Hele motor gibi riskli ve alıcının kullananının anında vazgeçebileceği kadar kritik bir ürün üretiyorsave yarım asırdır memnunluk vermişse. Bir de böyle büyük üreticilerin bir riski daha var. O kadar arızasız, iyi, kaliteli vs. diye kafana işleniyorki, çıkabilecek en ufak sorunda markadan ve üründen tamamiyle dönmemecesine vazgeçebilirsin.

bir örnek daha, yağla çalışan elektrikli radyatör alacaktım, arkadaşlar. amman abi, arçelikten şaşma, büyük marka, servisi iyi vs vs dediler. Bu işleri biraz bilen biri olarak ben gittim doğu alman malı zass aldım. Arkadaşlarım arçeliklerini onlarca kez servise götürdüler, ben hiçbir zaman sorun yaşamadım. Arçelikle yan yana koyarak deneyler yaptık, enerji tüketimi %20 daha az olmasına rağmen ısıtma kapasitesi %25 fazla idi. Buradan şunu çıkarmalıyız, ancak bizim kafamız eften püften bir ürüne XX markası çakarak satmaya çalışır:)

contrary
13 Ekim 2008, 21:57
benm honda nın grenajının içinde made in chına yazıo:cherry:ama çinli motorumdan gayet sağlam çıktı.adamlar kalitesiz değil ucuz işçilik nedeniyle orda yaptırıolar motorlarını:wiinkk:

rafel
13 Ekim 2008, 22:23
usta bız yapılışlarına bısey demıyoruz koc kocam ford bıle cogu parcasını chınde uretıyor ama tum parcalar chıne olunca bızde zararı oluyor turkıyede cok sorun var bır zahmet kafanı kaldır bak

nf500
13 Ekim 2008, 22:47
Beyler biraz insaf.
Marka güvenilirliği öyle 3-5 günde kazanılmıyor.
Hatta 3-5 yılda da kazanılmıyor.
Bir marka gerçekten tüketici gözünde iyi bir marka imajı yaratabilmek için onlarca yıl çalışmak zorunda kalıyor.
Bugün kalitesine şapka çıkarttığımız bu markalar niye durup dururken kendi isimlerini batıracak aptalca işler yapsınlar?
Neden yıllarca kazanmaya çalıştıkları güveni, böyle harcasınlar?
Olacak iş mi?

Bu gün kaliteli bildiğiniz bir marka, dandik dundik ve kendi kontrolünde olmayan bir mala kendi markasını basarmı hiç?
Aptal mı bu adamlar?
Bu gün tüketicinin güvenini kazanmış bütün markalar, nerede üretilirse üretilsin aynı kalitede üretilirler.
Otomobilde de motosiklette de değişen tek şey, satılan modellerin o ülke şartlarına göre ayarlanmasıdır.

Şunu derseniz anlarım.
Honda fabrikasında kalitesiz bir motosiklet üretiyor. Fakat markası Honda değil de NONKA.
Bu olabilir.
Yani kalitesiz mal üretebilir (ki ben sanmıyorum) ama üzerine kendi markasını basmaz.
NONDA olur KAMAHA olur,JAWASAKİ olur,BUZUKİ olur,HERYER DAVİDSON olur. :)
Ama orjinal isim asla olmaz.:P
Bunca yıl verdikleri çaba,harcadıkları emek,boşa gitti demektir.

Komik olur....:)

dostum hem sana katılıyorum doru söylüyorsun hemde marka isimlerine gülmekten katılıyorum heryer davidson .:queen:.çok yaşa sen emi :queen::queen::queen:

Reis_06
14 Ekim 2008, 01:26
Benim dörtgözle beklediğim cbr 250 tipinde cbr 125 yurtdışında 2007 den itibaren satılırken bizde daha sesi bile yok

COQ
14 Ekim 2008, 01:39
Benim dörtgözle beklediğim cbr 250 tipinde cbr 125 yurtdışında 2007 den itibaren satılırken bizde daha sesi bile yok

Olsun.
Türkiye'de de 2003 den beri üretilmeyen CBR600F hala son model diye satılıyor.:P
Bizimki daha büyük.:)

ledo
14 Ekim 2008, 02:38
Saatlerce felsefe yapılabilir ama ben sadece bir konuda kısa bir uyarı yapmak istiyorum.

Gelin şu " Çin Malı" küçümsemesini bırakalım.

İpek ya da porselen söz konusu olduğunda, Çin malı olması en iyi olması anlamına gelir.

Çinde yapılan olimpiyatları seyrettik. O kuş yuvası denilen stadyum öyle bir mühendislik harikası ki, en az 20 sene daha iyisinin yapılamayacağı şimdiden belli, tabii Çinliler yapmaz ise....

Diğer yandan ne malı olduğu değil, ne marka olduğu önemlidir. Çünkü siz eğer bir markaya güveniyorsanız, o bu güven için çok çalışmış çok para harcamıştır.

Ben şahsen Alman malı Zongshen alacağıma, Çin malı BMW yi tercih ederim.

COQ
14 Ekim 2008, 03:04
Bizim zamanımızda Kurtlar-çakallar vadisi değil Kung-Fu dizisi vardı.
Sinema da Bruce Lee filmi oynasın diye aylarca beklerdik.
Bruce Lee'nin sahtelerinin oynadığı filmler bile gişe rekorları kırardı.
Etkisinde kaldığımız en dandik dizi Shogun'dur ki bu gün en kral dizi eline su dökemez.
Sen şimdi kalkıp böyle büyümüş bünyeye Çin malı kötü dedinmi Samuray kılıcını kafana geçirir bu adem oğlu.:mrgreen:

Samuray Kılıcı ne olaki?
diyen bünyelere gösterelim.:)
http://www.xaraxone.com/FeaturedArt/oct04/assets/images/aram-katana.jpg

Kaldı ki bir de yenilmez ve efsane Ninja'lar vardır ki o uzun bir yazı dizisi olur.

Maalesef Google hazretlerine Ninja yazınca Kawasaki Ninja çıkıyor artık ama orjinali şöyle bişeydir.
http://www.ninjasecretsrevealed.com/clothes_ninja_uniform.jpg

Yani efsane Kawasaki Ninja adını bile bu savaşçılardan almıştır.

Bizim gibi uzakdoğu kültürüyle büyüyen bünyelere oradan gelen her şey sevimli geliyor.
Geçen arkadaşlarla İtalyan motosikletlerini tartışırken, İngiltere'de yaşayan bir arkadaşım şöyle dedi.
"Bize uymaz abi. Zengin işi onlar. Biz yerli malı kullanmaya devam edelim."
Yerli malı dediği Japonlar.:)
Böyle özümsemişiz.
Bilindik malların Çinde ya da başka ülkelerde üretim yapması tamamen ekonomik gerekçelere dayanır.
Çinliler benim malımı daha ucuza mal ediyor gerekçesine değil.
Adam standardını koyar.
Dünyanın hangi ülkesinde olursa olsun mal bu standartla üretilir.
Geri kalanı şehir efsanesidir.
Bir diğer konu da şu.
Türkiye'ye gelen Çin malları kalitesiz olabilir.
Ama bu Çinlilerin hep kalitesiz şeyler ürettiği anlamına gelmez.
İleri teknoloji gerektiren bazı malları,dünyada sadece Çinliler üretebiliyor.
Bayıldığımız elin avrupalısı,amerikalısı da tıpış tıpış bu malları Çin'den alıyor.
Yani sapla saman karışmasın.

Fakat bu yazdıklarımdan da Türkiye'de satılan Çin malı motosikletler kalitelidir anlamı çıkmasın lütfen.
Daha önce yazdığım gibi,
Sapla saman mevzusu...:wiinkk:

Gültekin
14 Ekim 2008, 03:24
Etkisinde kaldığımız en dandik dizi Shogun'dur ki bu gün en kral dizi eline su dökemez. .......... :cat::)

satoyama
14 Ekim 2008, 03:28
ve ayrıca cbf150 nin geliş maliyeti ni gerçekten bilmek isterim piyasadan kaldırdıkları bazı modellerden ucuz olduğuna eminim :silent:

COQ
14 Ekim 2008, 03:41
.......... :cat::)

İhtiyarlar dökülmeye başladı. :)
Hey gidi siyah-beyaz yıllar...:cat:

1000 mesaj yapmışız yahu. :)

Khutuck
14 Ekim 2008, 04:04

Sen 2007 CBR250 gördün mü :) Gördüysen kandırmışlar :)

Reis_06
14 Ekim 2008, 17:20
Sen 2007 CBR250 gördün mü :) Gördüysen kandırmışlar :)

Ben cbr 250 demedim farları felan onun tipinde olan cbr 125 dedim.

Khutuck
14 Ekim 2008, 17:52
Anlatsana nasıl oluyor CBR250 :)

caner22
14 Ekim 2008, 17:59
bende anlamadım abi ya:mrgreen: