PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : scooter a led lambayı nasıl takabilrim

soluck
12 Ekim 2008, 02:05
internetten 30 veya 60 cm lik kırmızı led lamba almayı düşünüyorum motorun alt tarafına takmak için neon gibi yani ama onu aküye fln nasıl bağlıcam bilen varsa yardımcı olursa sevinirim(normal farları yakınca yanmasını istiyorum)

nitrious81
12 Ekim 2008, 02:15
Normal farlar yakınca yanmasını ıstıyorsan far yakma anahtarına baglamalısın kolay bunda bişi yok...Ancak onun ıcınden kendı anahtarıda cıkacak eger bu anahtarı bır yere monte edıp Akuden dırek baglamak ıstıyorsan ( kı ben boyle yapmıstım aynı aksesuar bende de vardı bı ara sonra soktum cunku ne bileyim tuhaf duruyor) Ledlerın + Kısmını Akunun + kısmına dırek bagla , eksı kısmınıda ilk once anahtara daha sonra anahtarın dıger ayagından cıkaracagın kabloyuda AKü nün - kısmına bagla Bunlar LED oldugu ıcın Ancak dogru baglama ile calısır yanı + ve - yı ters baglarsan calısmaz Led ler tek yonde akım gecırırler.. Baskada bısı yok...

soluck
12 Ekim 2008, 02:18
çok saol peki sen o anahtarı nereye monte ettin

bitirim97
12 Ekim 2008, 02:25
ben arka stopa ve sinyallere giden hattan taktım sol sinyal verdiğimde neonda sinyalle yanıp sönüyo güsel bi görünüm oldu akü bitme problemide olmadı..

kazurat
12 Ekim 2008, 02:26
bence hiç uğraşma park lambası veya far lambasına giden kablolarından "+" yı çek "-" ucu aküden veya şaseden al hatta oluyorsa gene seçeceğin lambanın kablosundan al, far veya parkları açtınmı otomatik yansın anahtar bu monte et su kaçar uğarş dur...

ledlerin çektiği güç çok düşük olur hele normal bir lambaya kıyasla devede kulak bile diyebiliriz o yüzden aküye sıkıntı olmaz.

soluck
12 Ekim 2008, 02:31
peki o kabloları nasıl bulcam ( kusura bakmayın biraz acemiyimde )

bitirim97
12 Ekim 2008, 02:45
koltuğun altındaki bagajı söktüğümde sağ tarafta soket halindeydi.

soluck
12 Ekim 2008, 02:48
peki kablolar sorun oluyomu

bitirim97
12 Ekim 2008, 02:49
şu ana kadar bana bi sorun yaratmadı anahtar kullanmadım park lambalarıyla beraber yanıyo.

soluck
12 Ekim 2008, 03:00
tmm saol en kısa zamanda bende alıp bağlıcam inş.

showdownKing
31 Ekim 2008, 20:59
bende bağlamak istiyorum arkadaşlar bağlantı değilde beyaz led 50cm

satılıyomu bilen varmı ben biraz araştırdım ama bulamadım . .

cqn3517
31 Ekim 2008, 21:04
oto aksesuarcılarında fazlasıyla var ve oto elektrikçilerde... Bu arada aldığınız neon,led lerin üstündeki kablolar çok ince:) bunu normal oto aksesuarcılarından alabileceğiniz hoparlör kablosu ile değiştirin eğer anlamıyorsanız değiştirtin:) Çünkü bir zaman sonra o kablolar ince olduğundan dayanmayacak ve eriyip motorun elektrik donanımına derin hasarlar verilecektir... Sonuç olaraksa 20 ytl lik iş size kat kat fazlasına dönüşecektir...:) Saygılar...

dargmen
01 Kasım 2008, 19:48
ben gecen bagladım bir led arkaya sonuc mu motrumun kople elektrik tesisatı nın yeni aldık ve 2 hafda ust usta dolaştık birde led baglamakmı tövbe

logaritma
01 Kasım 2008, 21:19
hiç anlamam ne zevk alırsınız böyle şeylerden yani motora bir albenide katmıyorki tam aksine çok kro işi duruyor