PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mobilet çalışmıyor

bahadır26
11 Ekim 2008, 20:33
arkadaşlar bugün mobilete 2 litre benzin aldım.bir bardakta 2 zamanlı yağ

kattım.sonra 10-15 km gittikten sonra mobilet birden durdu.bir daha hiç

çalışmadı.bir mobiletle gezerken ilk kalkışta çok ağır gidiyor. sonra hızlanıyor

sizce nedir bunun sorunu lütfen yardım edin

Levsy
11 Ekim 2008, 20:36
Yağ oranı ne olmalı. 1 bardak dediğin ne bardağı? Yağ fazla gelmişse bujin yağlanmış olabilir.

sedat_57
11 Ekim 2008, 21:09
ben ne kadar yag katılmasi gerektigini bilmiyorum ama 1 bardak egerki bu su bardagi ise fazla gelmiş olabilir...suyla dolu oldugunda yaklaşik 200 gram civari oluyor... yag olunca ne kadar degişir bilemem bujiyi söküp temizlemede fayda var....

bahadır26
11 Ekim 2008, 21:28
evet arkadaşlar tam bir su bardağı kattım.

muratgergerli
11 Ekim 2008, 21:32
Buji yağlanmış..
Temizle ya da değiştir ve depondaki o benzinine 2Lt daha
yağsız benzin ekle.TAMAMDIR ..:)

sedat_57
11 Ekim 2008, 21:52
Buji yağlanmış..
Temizle ya da değiştir ve depondaki o benzinine 2Lt daha
yağsız benzin ekle.TAMAMDIR ..:)

+35000:cherry::cherry::cherry: abi buji nasil tamizlenir onuda yazarmisin hem ben ögrenmiş olurum hemde bilmeyen arkadaşlar....

ExTReMa
11 Ekim 2008, 22:05
Servise git bakarlar arkadaşım..

muratgergerli
11 Ekim 2008, 22:44
+35000:cherry::cherry::cherry: abi buji nasil tamizlenir onuda yazarmisin hem ben ögrenmiş olurum hemde bilmeyen arkadaşlar....

Sedat Allah iyliğini versin senin var ya..:P

Buji temizleme;
Bujiyi sökün..
Tel fırça ile hafifçe fırçalayın..
Zımpara ile tırnak arasını (varsa pislik) silin..
Motor yağlarını temizleyen spreyler var..Onunla temizleyin..
Ya da deterjanlı suyla yıkayıp kurumaya bırakın..

NOT: Benzinle felan temizleyin deniyor..Ben demiyorum ama..:)

muratcan7
11 Ekim 2008, 22:55
Garantisi falan sorun olabilir kendiniz yaparsanız. Yetkili servise götürün derim ben. Garantisi yoksa kendiniz yapın para kaptırmayın :)

nitrious81
11 Ekim 2008, 22:56
2 lite benzine 1 su bardagı yag ınanılmaz fazla sanırım yanlıs hatırlamıyorsam 2 litre benzıne 100 gram yag ekleyecektın oran yuzde 5 ti sanırsam..Fazla yagdan oturu bujın gıtmıs Murat abının dedıgı gıbı ya bujıyı temızle yada yenısını al ama muhakkak depoya yagsız benzın ekle bı 2 lıtre kadar yada aldıgı kadar ıste...

sedat_57
11 Ekim 2008, 23:14
Sedat Allah iyliğini versin senin var ya..:P

Buji temizleme;
Bujiyi sökün..
Tel fırça ile hafifçe fırçalayın..
Zımpara ile tırnak arasını (varsa pislik) silin..
Motor yağlarını temizleyen spreyler var..Onunla temizleyin..
Ya da deterjanlı suyla yıkayıp kurumaya bırakın..

NOT: Benzinle felan temizleyin deniyor..Ben demiyorum ama..:)

abi cok teşeküür ederim öncelikle benim gibi kör cahil birini bilgilendirdigin için:cherry::cherry::cherry:

bahadır26
12 Ekim 2008, 14:02
bilgileriniz için çok sağolun

Barak27
20 Ekim 2008, 09:33
bence sen depodaki benzini bosalt bujini temizle yeni benzin koy öle calistir yoksa bu sekil yaparsan depondaki cok yagli benzinin bitene kadar zorluk cekersin ;)

antalyasporr
20 Ekim 2008, 11:24
arkadaşım 1 litre benzine 20 gram yağ koyulur unutmayın. Normalı budur.

AhmetCan60
23 Nisan 2014, 09:54
Arkadaşlar Ben Motoru Boyama ya Karar Verdim süper 51 sıpaya çevireceğim nese motoru zımparaladım üstündeki bordo gibi renk vardı zımparaladıktan sonra kırmızı hoş bi renk çıktı aldım elime sprey boyayı boyamamya başladım şimdi güzel oldu alt motorda biraz sorun var bide buji fiyatı nedir söylermisiniz ? :)

Mertcan39
23 Nisan 2014, 10:23
abi konuyu öle bir hortlatmışsınki 2008 de yazılan konuya 2014 te cevap :)

edit: buji 5 tl civarı bir iki lira oynama yapar bosch yada ngk öneririm ngk nın orjinalini bulmak mesele o ayrı bi konu :)

AGAWORM
23 Nisan 2014, 11:07
Boyamadan önce bi astar atsaydın iyiydi. Bende Peugeot kullanıyordum . Bir daha boyayacağın zaman aklında bulunsun ispiralin ucuna taktığın zımparayla kadronun metalini görene kadar zımparalıyorsun sonra antipas atıp astar atıp Florasan reflektörlü bir sprey boya ile boyadığın zaman tadından yenmez o kadro (bizde kadro derlerdi , motorlarımızı biz toplardık :D ).

AhmetCan60
23 Nisan 2014, 12:12
sağolasın :D gardaş ben kendi elimle zımparaladım metal rengi olana kadar zımparalayamadım ya .s bide süper 51de depoyu temizlemek için suyu koydum çalkadım azıcık sonra karbüratöre giden hortumu çıkarttım depo kilidini açtım su akmadı üfleyim dedim üfledim o zaman akmaya başladı neden oluyor bu ? .s.s.s.s.s.s :( :( :(

AGAWORM
24 Nisan 2014, 00:55
Depodan karbüratöre giden musluğu çıkar , git bi motor tamircisine yenisini al 3-5 tl arası bir fiyat verecektir sana .(Bu arada o musluğu saat yönünün tersine çevirerek çıkarabilirsin ) ve sana bir tavsiyem daha var karbüratörüne giden benzin hortumuna bir filtre taktır o da 3 ila 5 lira arasında birşey olacaktır . 19^19 Karbüratörümle 4 saat civarı uğraşmıştım depo dibindeki pislikler gelip karbüratörün en ince noktalarını tıkıyor ve karbüratörü toplayacağım sürede 3 tane pejo toplar gider duşumu alırım yani o kadar zor geliyor . Kazasız sürüşler .

XxFatiHxX
24 Nisan 2014, 13:22
ben hep 2 litre benzine 1 yağ bidonu kapağı kadar yağ koyarım artık kaç gramsa