PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : aynalar :(

Anıl_B.
09 Ekim 2008, 23:39
henüz yeni motosiklet kullanmaya başladım, benim sorunum aynalar ile...sürekli kontrol etmek gerek, şüphesiz bunun bilincindeyim, ama zaman zaman motorda giderken bunu unuttuğumu fark ediyorum. Aynalar ile alakam kalmamış. çok temkinli kullandığım için şu aşamada bi tehlike olmuyor ama, bi bakmışım yanımdan bir araba geçiveriyor. (bu arada çok yoğun bir trafik yok kullandığım yerde-tali bir yol-)benzer problem (ya da herneyse) sizde karşılaştınız mı?:silent:

ByBaTeR!ST
09 Ekim 2008, 23:47
Valla Açıkçası Ben Giderken Normal Sağ Sol Taraf Var Ben Sağdan Gidiyosam Yolun Tam Kenarından Giderim Motor iLe Sadece Durduğum Zaman Ve Virajları Aldığım Zaman Aynalara Bakıyorum. ßide İlklerde Öyle Oluyo :D Bendede Olmuştu Motorun Zevkinden İNsan Dalıyo Bakmıyo Aynaya Hiç Bişey Göremiyo hehe

aargh
09 Ekim 2008, 23:57
Bu işin oluru nedir biliyor musunuz?

Trafikte seyrederken 15-20 saniye aralıklarla aynalar aracılığı ile arkamızdan gelen araçları kontrol etmek gerekmektedir.

digi_boy26
10 Ekim 2008, 00:27
alışkanlık ya da refleks haline gelmeli aslında :) bazı motorlar abartıyorlarki ekstra ayna taktıranlar oluyor :)

cakalaz
10 Ekim 2008, 00:29
Ben sürekli iki aynamı da kontrol ederek kullanırım ama bazan benim yanımdan da arabalar geçiyor.. Yani sen yolundan gittiğin sürece baska aracların yanından gecmesi normal bişey.. Her seni gecen aracı görmen gerekmiyor..

redriwer
10 Ekim 2008, 00:37
arkadaşlar sürekli trafikdeyseniz zaten ister istemez gerek olmasa bile aynalar kontrol ediliyor civ civ mi çıkacak? kuş mu çıkacak? :P misali o yüzden biraz trafikde pişmek gerekiyo

FAHRETTİN METİN
10 Ekim 2008, 01:00
ben en önden giddiğim için aynalara gerek kalmıyo nede olsa hepsi arkadan gelio:mrgreen:

erhan_39
10 Ekim 2008, 10:33
Zamanla trafiğin yoğun olduğu yerlerde kullanırsan istemesende alışırsın aynaları kullanmayı...

erkanoral
10 Ekim 2008, 15:08
aynalara sürekli bakmakta fayda var ama henüz alışamamışsan şerit değiştirirken,dönüşlerde,sollamalarda,dururken,kal karken bak. sen alıştıkça gözlerin kendiliğinden kayacak aynalara.tecrübe kazanana kadar dikkat,yavaş ve emniyetli sürmeni tavsiye ederim.

kazasız sürüşler....

sernur
10 Ekim 2008, 15:49
aynalara kız arkadaşının resmini koyabilirsin:):)

ALİ DEMİR
10 Ekim 2008, 16:03
aynalara bakmak tercih meselesi ben motor kullandığım zamanlarda şahsen fazla bakmam tırstığım yollar hariç :P ama bu yaptıgım büyük hata :pr:

BikerBoyz34
10 Ekim 2008, 16:14
bence ayna kullanmak bir tür alışkanlık

zamanla farkında olmadan bakıyo olucaksın zaten

oğuz-antalya
10 Ekim 2008, 16:52
ben en önden giddiğim için aynalara gerek kalmıyo nede olsa hepsi arkadan gelio:mrgreen:

hı h ı herzaman böyle olur sankı . . . :farao:

ALİ DEMİR
10 Ekim 2008, 16:56

bak şimdi birbirimizi kandırmayalım öle olmayacağını sende biliyosun o motorla oldurulabiliritesi nin olmayışınıda :cherry:

eftelya
10 Ekim 2008, 17:11

puhahahahahahahaha:mrgreen::mrgreen::mrgreen: süper yaaaaa
çok güldümm buna :mrgreen::mrgreen:

OGLUMVE BEN
10 Ekim 2008, 17:15
Bu işin oluru nedir biliyor musunuz?

Trafikte seyrederken 15-20 saniye aralıklarla aynalar aracılığı ile arkamızdan gelen araçları kontrol etmek gerekmektedir.

başka çare de yok zaten :rendeer::rendeer::rendeer::rendeer::rendeer:

aynalara bakmak tercih meselesi ben motor kullandığım zamanlarda şahsen fazla bakmam tırstığım yollar hariç :P ama bu yaptıgım büyük hata :pr:

kaza yapmadıysan şanslısın bence bu şans herzaman yanında olmaz alışkanlık haline getirsen dağa iyir olur :rendeer::rendeer::rendeer::rendeer:

avatarındaki resminden belli :bounce::bounce::bounce:

navigator55
10 Ekim 2008, 17:41
Zaman içinde ayna alışkanlığını sende kazanırsın,ama sakın bazı dangalakların yaptığı gibi aynalarını söküp de gezmeye kalkma,malum onlar müneccim ya..

dunpa
10 Ekim 2008, 17:53
Ayna alışkanlığı kazanman Türkiye şartlarında iyi olur; çünkü ne yazık ki çoğu arabalar yalar gibi motorun yanından geçmeyi çok seviyorlar.Bide kullandığın motorun ayna açısını öğrenmen lazım; ölü noktayı bilmende fayda var.Özellikle ara yoldan ana yola girerken yol boş diye çıkarsın bide bakmışın virajdan araç gelmiş tam sen yoldayken yanından vız diye geçer stres yaratır.Kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim...

AYBERK
10 Ekim 2008, 17:58
ben aynasız hiç yapamıyorum...arkamdan gelen salak rahatlıkla benim için bir tehlike oluşturabilr. özelliklede virajlarda...önde motormu var,insanmı var umurlarında olmuyor.en sağdan gittiğim halde kamyonla sağa yanaşıyor,fren mesafesi onlarda zaten yok!!!!!!!!!!!!! ayna önemli arkadalar;arka gözlerimiz onlar...bi yerde en zayıf noktamızda diyebiliriz...

Anıl_B.
10 Ekim 2008, 21:24

o zaman boşluğa bakmam gerek :))):queen: