PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : sym joyride için teknik yardım

neversoft
09 Ekim 2008, 22:17
:salut:arkadaşlar,2 ay önce aldığım motorumun bugün motoru kilitlendi.daha önce bakıma götürdüğüm yerin(sym servisi değil) yağlama ile ilgili bir parçayı takmaması sebebiyle..bugün sym servisine gittiğimde bana masrafın 1000 ytl yi bulacağı söylendi.sizce motoru serviste mi yaptırayım,yoksa dışarıda mı yaptırayım??dışarıdan daha ucuza yaptırabileceğimi söyleyenler var ,yaptırdığım takdirde aynı randımanı alabilir miyim? yardımcı olabilirsenmiz sevinirim

mach1
09 Ekim 2008, 23:15
Dışarda yaptır nedeni bu motorlar kolay eleltronik birşeyi yok ama yinede usta araştır.:)

GKN
09 Ekim 2008, 23:32
geçmiş olsun..
1000 ytl çok büyük bi para, dışarda yaptırmanı öneririm..
unutma ki, önemli olan ustadır..
parçaları temin edip, ismi sayılır bi sutaya gidip toplattır, sana söleenen rakamın yarısına biter o iş:wiinkk:

neversoft
09 Ekim 2008, 23:48
arkadaşlar bugün motorumu bursadaki bsg(bursa set grup) sym servisine götürdüm.yalçın ve özgür usta ile birlikte açtık motoru.alternatörün olduğu kısmı açtıktan sonra büyük bir sürptizle karşılaştık.motoru daha önce bakıma götürdüğüm motor servisi yağlama bölümünde bulunan minik pimi takmamış.haliyle motor yağlama yapamıyor.motoru daha da söktükçe şanslı olduğumu gördük çünkü krank piston felan kırılmamış.sadece yamulma ve hafif aşınmalar var.tornacıda halledilebilecek şeyler yani..ucuz yırttım diyebilirim.bu arada 2 ustaya da teşekkür ediyorum çünkü motorun açılışının her anında bana herşeyi teker teker anlattılar sağolsunlar.motorum 100 km hız üstüne çıkamıyor ve 100 km de 7 litre gibi yakıt sarfiyatı yapıyordu.bu sorunlarında üstesinden gelinecek ve pazartesi bana canavar gibi sym verecekler ;) şimdilik durum budur arkadaşlar.motorumu aldıktan sonra tekrar yazarım .