PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çin malı motorlar havayı az alıyor

mach1
09 Ekim 2008, 20:12
Bugun hava filtresini temizleyim dedim söktüm kapağını hava filtresine hava tutum ve filtreyi taktım bi çalıştırayım dedim sonuç ses ve performansta artış vardı bir tek kötü yanı ıslanırsa filtre şişe bilir:)

asm
09 Ekim 2008, 20:24
Virgülüne dokunmadan yazdığın bu yazıyı 3-4 defa okudum anlayabilmek için :)

Filtre açıkta mı da ıslanacak?

modify
09 Ekim 2008, 20:25
anlamadım ben hala.. kapağı mı havayı azaltıyor?

kaskşart
09 Ekim 2008, 20:28
havayı az alması iyi bişey mi :silent: :)

caner22
09 Ekim 2008, 20:32
motordan motor a çok fark ediyor:)

erkanoral
09 Ekim 2008, 20:43
çin malı motorlar havayı neden az alıyor açıklık getirsen iyi olacak çünkü anlayabilen yok :silent:

mach1
09 Ekim 2008, 20:49
Hava filtresi kapağını açınca daha fazla hava daha fazla hava daha çok performans daha güzel ses.Açık hava filtresi gibi oluyor.

cousinecruis
09 Ekim 2008, 20:52
Benim motorumda hava filtresinin bağlı olduğu plastik hortum çürüyüp parçalandı. Gövdenin altından sarkıyordu, sıkıştırdım bir yere.

mach1
09 Ekim 2008, 20:53
O hortumu hemen değiştir toz pisliği içine çeker motorun ömru kısalır

cousinecruis
09 Ekim 2008, 21:01
Pek kullanmıyorum zaten öyle bekliyor kapıda. 3 sene oldu daha 750 km de :)

mach1
09 Ekim 2008, 21:02
Çürümesi normalmiş o zaman:)

AYBERK
09 Ekim 2008, 21:03
noktalama işaretlerine biraz daha özen göstersek nasıl olur?

kartalizma07
09 Ekim 2008, 21:14
noktalama işaretlerini bilmek lazım NOKTA :queen:

bu hava ayarını küçük bir vida var rolanti vidasının yakınında ondanmı yapıyoruz. biraz kıstım, sabahları çalışma zor oluyor. açayim biraz.

asm
09 Ekim 2008, 23:22
Hava filtresi kapağını açınca daha fazla hava daha fazla hava daha çok performans daha güzel ses.Açık hava filtresi gibi oluyor.

O hortumu hemen değiştir toz pisliği içine çeker motorun ömru kısalır

Motorun ömrü senin yaptığın şekilde zaten kısalmıyor mu? :)

Tozların bile motorda aşınımlara sebep olduğunu duymuştum.

Yağ ile birleşen toz yağın muhtevasını etkiliyor ve aşınım bu nedenle muhtemelen.

Hava filtre elemanının kapağını sökerseniz alt devirleri kaybetmekten başka pek birşey göremezsiniz. Son hızda ufak değişimler olur sadece. (artan yakıtla birlikte)

mach1
09 Ekim 2008, 23:30
Altını çiziyorum hava filtresini sökmüyorum hava filtresinin kapağını açtım.Arkadaşımdan ödünç aldığım açık hava filtresiyle aynı ses ve performansı yakaladım

osmanba
09 Ekim 2008, 23:43
Menşeyi A veya B olan Motosikletin havayı az veya çok alması diye birşey konu olamaz. Herhangi bir yakıt türü ile çalışan motorlarda motorların çalışma düzeni ve perförmansına göre yakıt ve hava en iyi karışımı ve yanmayı sağlayacak belli ölçülerde yanma odasına girer. Bunun aksi olaması durumunda motorun çalışma düzeni ve çekiş gücü olumsuz etkilenir.
Ayrıca Yağmurlu ve çizentili havalarda hava ile beraber nem hava filitresinden geçeceği için hele birde filitre üzerinde önceden biriken toz varsa kısa sürede filtrenin gözenekleri dolar, hava emişi azalarak güç kaybı ortaya çıkar. Özelte yazın hava filtresi tozlanarak tıkanacağından, Kışın nemden şişerek tıkanacağından lüzümü halinde değişmek gerek.

asm
09 Ekim 2008, 23:45
Altını çiziyorum hava filtresini sökmüyorum hava filtresinin kapağını açtım.Arkadaşımdan ödünç aldığım açık hava filtresiyle aynı ses ve performansı yakaladım

Bende filtreyi sökmeni değil de filtre kapağını açmanı diyorum zaten.

Yanlış bir uygulamadır.

Ama motor senin olduktan sonra nasıl istiyorsan öyle yapmakta hürsün tabi.

mach1
09 Ekim 2008, 23:56
Menşeyi A veya B olan Motosikletin havayı az veya çok alması diye birşey konu olamaz. Herhangi bir yakıt türü ile çalışan motorlarda motorların çalışma düzeni ve perförmansına göre yakıt ve hava en iyi karışımı ve yanmayı sağlayacak belli ölçülerde yanma odasına girer. Bunun aksi olaması durumunda motorun çalışma düzeni ve çekiş gücü olumsuz etkilenir.
Ayrıca Yağmurlu ve çizentili havalarda hava ile beraber nem hava filitresinden geçeceği için hele birde filitre üzerinde önceden biriken toz varsa kısa sürede filtrenin gözenekleri dolar, hava emişi azalarak güç kaybı ortaya çıkar. Özelte yazın hava filtresi tozlanarak tıkanacağından, Kışın nemden şişerek tıkanacağından lüzümü halinde değişmek gerek.

Açık hava filtresi kanuna göre ayarladım.Birşey soracam açık va filtresi nemi aldımı şişmezmi??Nem alacağını zannetmiyorum nedeni apartmanın altında duruyor yağmurlu günde motora binmiyorum.Zaten geçici bir yöntem açık hava filtresi alacağım.

aargh
10 Ekim 2008, 00:00
Bu nasıl bir forum?
Yazılanlardan hiç bir şey anlamadım. :P

Neyse, tahminimce hava filtresinden bahsediliyor. Temizlenen cinsten var ise tabi ki temizliği derecesinde hava girişi farkeder ve performansı etkiler.