PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : frenle ilgili problemim var

susam13
07 Ekim 2008, 16:14
bi suredir istanbulda degildim motora binemiyodum dondugumde feren diskimde biraz pas gordum ve wd40 la temizledim ertesi gun motorla biraz dolaşmak icin cıktıgımda frenlerim neredeyse hic tutmuyodu . neyapmam gerekir, nasıl temizlenir bilen varmı

okan_style
07 Ekim 2008, 16:17
arka frenmi abi yani söle solıyım benimde arka fren otup duruyo onde iki tane fren balatası var nasılsa acaba onu arkaya taksak olurmu yanı aynı degilmidir bi tanesini deiştirsek uyarmı acaba

susam13
07 Ekim 2008, 16:20
ole bısey yapabılecegımızı sanmıyorum aksamları farklıdır bıde zaten onde cıft olması daha kuvvetlı durabılmek ıcın

VaScO1925
07 Ekim 2008, 16:56
balata temizleyici sprey denesen daha iyiydi..

nitrious81
07 Ekim 2008, 17:05
Evet balata temızleyıcı sıkman gerekır baya bı sure tutmayacak WD40 tamamen gıdene kadar bende aynı hatayı yaptım cunku ama bı sure sonra tutmaya baslar merak etme mekanık falan bı prob yok kafanı takma ama balata spreyı bulursan bıde onu sık temızledıkten sonra bıraz frenler sıkılı gaz vererek gıt tabı bı sure cok uzun degıl 200 - 250 metre kadar...

aYe
07 Ekim 2008, 17:10
Abi koptum, murat ben. :queen::queen::queen:

ahmet93
07 Ekim 2008, 17:14
Bende aynı hatayı yaptım sonra balata temizleyici spreyi sıktım 100 km sonra fln düzeldi

susam13
07 Ekim 2008, 17:33
Abi koptum, murat ben. :queen::queen::queen:

ne kopuyosun pardesım :) dun patlıyodum:D

Bende aynı hatayı yaptım sonra balata temizleyici spreyi sıktım 100 km sonra fln düzeldi

100 km cokmus yaww bıde temısleyıcı sıkmana ragmen bu hafta sonu el kası yapıcaz anlasılan

balata temizleyici sprey denesen daha iyiydi..

hafıf pas gıbı bısey gorunce dırek aklıma wd40 bıde temıslaeyıcı spreyımde yokdu onu oyuzden hıc dusunmemıstım dogrusu

serkanADH13
07 Ekim 2008, 23:13
arkadaşım normaldır o,
o kadar uzun mesafe şart değil,
belırlı bır mt veya km si yok,
arada bır pompala freni,
anlayamayacaksın dahı nasıl olduda tutuyor diye,

ben an geldi yağ dahi sürdüm balataya,evet yağ dedim,
balata yeni e tabi arada ses yapıyor bırde yaz zamanı gecelerı dolaşmayıda sevıyorum sessizlikte o ses sanfi korku filmlerındeki yaratıklar gibi gelıyor,
çok berbat bir ses yani,

sen dolaş frenli bır şekılde geçecektır o,
sıkma canını dostum sen...

Sorun Yok Yaniii...

mach1
07 Ekim 2008, 23:37
Wd 40 frene sıkılrımı balatayıda bozar o biraz kullansaydın o pas geçerdi

mhrrmkpnr
07 Ekim 2008, 23:41
okuyunca kesinlikle cok sanslı oldugunu dusundum patlamadıgın için wd40 kavganlastrıcı bi sıvıdır paslı vidaları fln acar balatanın pasını acmaz:)

bol su ile yıka sabun fln yada balata temzleyici sprey al temizle balatanı bidada frenlerden uzak tut onu:P

GKN
07 Ekim 2008, 23:44
=)))
bu lastiklere gres yağ sürdüm, duramıyorum gibi bişi olmuş:)
balatalarına sürdüğün wd40 bi aşındırıcıdır, kaygan malzemedir, yüzeye yapışır..
tamamen çıkana kadar temizle..

slayer2694
07 Ekim 2008, 23:56
arkadaş hadi bilmiyosun anladıkta kullandığın malzemenin üzerinidemi hiç okumadın :D

Burhansefa
08 Ekim 2008, 00:06
abi sen kısa yoldan diski tornalattır

balatayı da zımparalattır hemen geçer

tabi biraz pahalı olur:P:P

slayer; yurdum türkiyesinde kim türkçe klavuz yapmışta, abim okusun:silent:

kartalizma07
08 Ekim 2008, 03:06
dostum aynısı bendede oldu. ne varda sıktım dedim wd40ı.

3-5 gün sonra normale döndü. bol bol freni sık zamanla yok olur wd40.