PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : (eski)kaskım(yeni)

serdar46
06 Ekim 2008, 20:15
hala daha korur korumaz muhabbeti yapılıyor,
o yüzden resimler silindi
( konuyu Moderatörler silebilir)

Zakokkk
06 Ekim 2008, 20:20
bravo gerçekten harikasın .. Yerinde olsam asker yeşili ( YAni Haki Yeşil ) boyardım. Ama buda güzel olmuş. eline sağlık

Ö.Z.€.R
06 Ekim 2008, 20:20
Sen şimdi buna motosiklet kaskımı diyorsun :silent:

redriwer
06 Ekim 2008, 20:32
arkadaşım bence krom şeritler biraz abartıya kaçabilir ama ben derim ki lastik yanakların beyaz ise sende ona uygun bi şerit atabilirsin çok da hoş durur benceee

VaScO1925
06 Ekim 2008, 20:39
evin içinde takmak içinmi bu ? yoksa odada süs olsun diyemi ? abi bununla nasıl motosiklete binersiniz şaşıyorum sağ kalma yada suratının parçalanmama ihtimali kaç ?

kaskşart
06 Ekim 2008, 20:42
sen çene korumalığı olan bi kask al bence bunun kasklık bi yanı yok miğfer bu ama boyayı güzel atmışsın :cat:

http://img513.imageshack.us/img513/2378/kask1tv91di2.th.jpg (http://img513.imageshack.us/my.php?image=kask1tv91di2.jpg)http://img513.imageshack.us/images/thpix.gif (http://g.imageshack.us/thpix.php)

iptaluyelik02
06 Ekim 2008, 20:47
Dostum bunu yolda kullanma sakın
Kaskın en cok darbe alan bölümü zaten çene kısmıdır
Allah Korusun.

serdar46
06 Ekim 2008, 20:56
beyler bu amerikan yapım (amerikada polislerin kullandıklarından zamanında babama bi tanıdık getirmişti)
kaslın tabiki çene kısmıda var, şapka değil ki bu beyler
boya yeni olduğundan elime sürülmesin diye bu şekil çektim ok.

Ö.Z.€.R
06 Ekim 2008, 21:04
Çene kısmı kaskın kafandan uçmaması için yapılmıştır. Koruyucu bir amacı yoktur. Kafana birşey düşmediği sürece bu kask kafanda sadece süs durur. Bence güzel bir kask bak sen kendine.

alp_tunay
06 Ekim 2008, 21:09
Bu tarz kasklar 15 ytl.... Boyadığın boya ve zımpara en az 8 ytl.... Bence zarardasın.....:P

Ama hala amerikan polislerinin kaskı güvenli bu kask diye çıkışacaksan orada gene itiraz ederim.... Amerikan olunca alt tarafı koruyor mu?.....:silent:

Ufak scooterlar da , şehir içinde belki mazur görülebilir ama motor r60 olunca bence kaskı bir daha düşün derim.....:cat:

Bu arada boyama işlemi güzel olmuş...Mat siyaha boyamışsın... Emeğe sonsuz saygı görevimizdir...:cat:

serdar46
06 Ekim 2008, 21:11
buyrun çene kısmı:)
http://img132.imageshack.us/img132/6048/abcd0001sr9.jpg (http://imageshack.us)
http://img132.imageshack.us/img132/abcd0001sr9.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img132/abcd0001sr9.jpg/1/)

yanlarda kulak üstünde hoparlör bile var (polis telsiz bağlantı kısmı) ama artık ipod bağlanır vaziyete getirdim

Bu tarz kasklar 15 ytl.... Boyadığın boya ve zımpara en az 8 ytl.... Bence zarardasın.....:P

Ama hala amerikan polislerinin kaskı güvenli bu kask diye çıkışacaksan orada gene itiraz ederim.... Amerikan olunca alt tarafı koruyor mu?.....:silent:

Ufak scooterlar da , şehir içinde belki mazur görülebilir ama motor r60 olunca bence kaskı bir daha düşün derim.....:cat:

Bu arada boyama işlemi güzel olmuş...Mat siyaha boyamışsın... Emeğe sonsuz saygı görevimizdir...:cat:

dostum o 15 ytllik kaskları bende biliyorum o bu kaskın yaninda saç gibi kalıyor
ş.içi kask mecburi olunca bu kask yerine kapalı kask çok kasıyor bi türlü sevemedim ama alışıcaz kaska :)
zımpara, boya zaten bende vardı yani senin anlıycağın o maliyete geldi(emek hariç)

dookie
06 Ekim 2008, 21:12
ellerine sağlık...

ama korumaz katılıyorum arkadaşlara..

kaskşart
06 Ekim 2008, 21:16
çene kısmını ben göremedim bağlanacak kısmı kastetmiyorsun dimi :silent:

Ates
06 Ekim 2008, 21:21
Ben begendim. R60 icin güzel ve orjinal bir kask. Hic kask takmamandan veya shoei kask alıp aynana veya koluna takmandan iyidir. Güle güle kullan kardeş Allah Kaza bela göstermesin.

serdar46
06 Ekim 2008, 21:26
bi kerelik kazam var ondada babam kullanıyordu bende kask takmıştım ama hem yaşın verdiği cahillik(14 yaşındaydım,çene kısmını bağlamamıştım hava sıcak diye)
kafa üstü asfalta uzadım ve dikiş atılmıştı
çene kısmı kaskı kafada tutmaya yarıyor, çene bölgesi yaralanma da pek sık rastlanmıyor
zaten ş.içi sakin sakin sürüşlerde kullanıcam bunu
yorumlar için sağolun

Ö.Z.€.R
06 Ekim 2008, 21:32
zaten ş.içi sakin sakin sürüşlerde kullanıcam bunu
yorumlar için sağolun

Sen yine sakin kullan ama dikkat et, sen sakin kullanırken başkası sana çarpmasın.

mach1
06 Ekim 2008, 23:50
Korumasını anladımda sinek arı bocek rahatsız etmiyormu

barflyfly
06 Ekim 2008, 23:58
2 tane beyaz şerit at üstüne yada üstüne kocaman kırmızı bir yıldız yapıstır :)

kazurat
07 Ekim 2008, 01:14
Ya ustalar güvenliği boş verin bende de vardı nazi kaskı ama 80 km hıza yaklaşınca gözler yaşarıyor kulaklar iyice rüzgardan tarumar oluyor... Yani konfor yok. Uzun yolda kapalı kask, ama şehir içinde nazi derim ben...

chopperrider
09 Ekim 2008, 15:19
chopper gözlükle oldukça karizmatik olacağı kesin.
ama çene bölgesinde yaralanma ihtimalinin az olduğu fikrine katılmıyorum.
ama tabi ki küçük yerleşim birimlerinde yaz aylarında düşük süratlerde gezintilerde kullanılabilir gibime geliyo bu kasklar.

Jedaykin
09 Ekim 2008, 16:54
düşük hız derken mesela 25-30 gibi hızlardan mı bahsediyoruz. yeterince yavaş değil mi? tamam.

şimdi olabilecek en hızlı şekilde asfaltta koştuğunuzu düşünün. hızınız 20 civarı olur. o hızda yüz üstü asfalta atlayın bakalım ne olacak. düşük hızda işe yaramı yaramaz mı bu şekilde anlaşılır. kaçınız yapar bunu??

edit: bir diğer tavsiyemde bütün gücünüzle yüzünüzü motosikletin gidonunun ortasına vurmanızdır. hızınız motosiklete göre yeterinde düşüktür. düşük hızda önünüze bir araç çıkarda çarparsanız olacak şey yüzünüzün motora yapışması olacaktır. taktığınız kaskla bunu yapmıyorsanız o kask bir işe yaramaz.

bunları "düşük hızda kullanma durumu"na karşı genel düşüncem olarak yazdım, kimseye eleştiri değildir.

caner22
09 Ekim 2008, 16:59
bence çok güzel boyamıssın:)

GorkeM
09 Ekim 2008, 19:03
Iscilik guzel olmus. :cat:

çene kısmı kaskı kafada tutmaya yarıyor, çene bölgesi yaralanma da pek sık rastlanmıyor

Bu yorumuna katılamayacagım.
http://img222.imageshack.us/img222/1005/kaskresmihp0.png

Motosikletle 1 veya 2 kazam vardır. Bunlardan bir tanesinde de dustugum an yere cenemi vurmustum. Neyse ki kafamda tam kapalı kask vardı. Yoksa cenem dagılmıstı. Kaskın cene kısmı kırıldı.

Umarım boyle bir kazaya denk gelmezsin :cat:

praetorian
09 Ekim 2008, 19:09
yoksa su bana sattigin kaskmiydi o:))
neyse saka bi yana..bole kasklar sadece tencere olarak kullanilmali

genç kaptan
09 Ekim 2008, 19:36
bende bi ara denemeyi düşündüm fakat zımpara yapmadan boyayınca boya aktı şimdilik kask bodrumda yatıyor. en yakın zamanda elden geçirip odama koyucam .

buda boyamadan önceki hali

http://img357.imageshack.us/img357/4792/img1332id3.jpg (http://imageshack.us)
http://img357.imageshack.us/img357/img1332id3.jpg/1/w640.png (http://g.imageshack.us/img357/img1332id3.jpg/1/)

erkanoral
09 Ekim 2008, 20:02
bende vizörlü açık kask takıyorum.bence kaskın çok hoş...senin kaskından zamanında çok aradım am bulamdım bende vizörlüsünü aldım...güle güle kullan....

draggy
09 Ekim 2008, 21:27
düşük hız derken mesela 25-30 gibi hızlardan mı bahsediyoruz. yeterince yavaş değil mi? tamam.

şimdi olabilecek en hızlı şekilde asfaltta koştuğunuzu düşünün. hızınız 20 civarı olur. o hızda yüz üstü asfalta atlayın bakalım ne olacak. düşük hızda işe yaramı yaramaz mı bu şekilde anlaşılır. kaçınız yapar bunu??

edit: bir diğer tavsiyemde bütün gücünüzle yüzünüzü motosikletin gidonunun ortasına vurmanızdır. hızınız motosiklete göre yeterinde düşüktür. düşük hızda önünüze bir araç çıkarda çarparsanız olacak şey yüzünüzün motora yapışması olacaktır. taktığınız kaskla bunu yapmıyorsanız o kask bir işe yaramaz.

bunları "düşük hızda kullanma durumu"na karşı genel düşüncem olarak yazdım, kimseye eleştiri değildir.

Cruiser motorlar da kullanılan kask şekli budur. Amerika da bulunmuş olsaydınız, ss ve naked kullanıcılarının mutlaka fullface, cruiser ve Chopper kullanıcılarının ise nazi kaskı tabi edilen kasklarda taktığını görebilirsiniz. Şimdi trafik kurallarının aşırı sıkı olduğu bir ülke, hatta ölümlü trafik kazasına karıştıysanız ve alkollüyseniz idamla yargılanabileneceğiz ve alkollü iseniz mutlaka ehliyetinize el konulacak bir ülke, kurallar çok sıkıdır ve diyeceksiniz uymayan yok mu? Çok var, ama mutlaka uyduruyorlar.

Şimdi neden Chopper ve Cruiser kullanıcıları kask takıyor?

Herkes kendi kullandığı motora göre yorum yapıyor. SS bir motorda oturma pozisyonunuzdan dolayı yaptığınız tüm kazalarda fırlamaya meyillisiniz. Ama Cruiser ve Chopper motorlarda oturma şekliniz ve geniş tekerlek aralığı yüzünden direk gömülmezsiniz ( Otobüs, tır gibi yüksek araçlar hariç onu bilemiyorum ) tabiatları gereği yan yatarsınız. Şimdiye kadar yaptığım kazalarda motordan fırlama olayını hiç yaşamadım, aksine sol tarafım veya afedersiniz k.ç üstü düştüm ve motorumdan arka tarafa motor hep önümde kaldı ( fazla sürüklenmezler ss ler gibi ); bu tür kazalar yaşanıyorsa ve düşülen pozisyonlar aynı ise; genel olarak Cruiser ve Chopperlar için en uygun kaskın Half Helmet denilen kasklar olduğu ortaya çıkmaz mı? Elin Amerikalısı bakkala giderken bile emniyet kemerini takar ama Chopper kullanacaksa yarım kask, SS kullanacaksa Fullface takıyor.

Bir de açık kasklar kapalı kasklara göre daha rahattır ama gözlük kullanma şartı ile...

erkanoral
09 Ekim 2008, 22:40
tamamiyle katılıyorum bir cruser kullanıcısı olarak.

equinoxxx
09 Ekim 2008, 23:00

kesinlikle katılıyorum...:cat::cat::cat:

Düşük hızda kask TAKMAMAYI savunan arkadaşlar umarım kaza yapmazlar...

MasterFK
09 Ekim 2008, 23:02
draggy haklı.madem bu kadar işe yaramaz bi kask niye yasaklanmıyo bunlar.kendine göre bi kullanım alanı var.bu arada işçilik güzel eline sağlık hocam:cat:

equinoxxx
09 Ekim 2008, 23:05
Cruiser motorlar da kullanılan kask şekli budur. Amerika da bulunmuş olsaydınız, ss ve naked kullanıcılarının mutlaka fullface, cruiser ve Chopper kullanıcılarının ise nazi kaskı tabi edilen kasklarda taktığını görebilirsiniz. Şimdi trafik kurallarının aşırı sıkı olduğu bir ülke, hatta ölümlü trafik kazasına karıştıysanız ve alkollüyseniz idamla yargılanabileneceğiz ve alkollü iseniz mutlaka ehliyetinize el konulacak bir ülke, kurallar çok sıkıdır ve diyeceksiniz uymayan yok mu? Çok var, ama mutlaka uyduruyorlar.

Şimdi neden Chopper ve Cruiser kullanıcıları kask takıyor?

Herkes kendi kullandığı motora göre yorum yapıyor. SS bir motorda oturma pozisyonunuzdan dolayı yaptığınız tüm kazalarda fırlamaya meyillisiniz. Ama Cruiser ve Chopper motorlarda oturma şekliniz ve geniş tekerlek aralığı yüzünden direk gömülmezsiniz ( Otobüs, tır gibi yüksek araçlar hariç onu bilemiyorum ) tabiatları gereği yan yatarsınız. Şimdiye kadar yaptığım kazalarda motordan fırlama olayını hiç yaşamadım, aksine sol tarafım veya afedersiniz k.ç üstü düştüm ve motorumdan arka tarafa motor hep önümde kaldı ( fazla sürüklenmezler ss ler gibi ); bu tür kazalar yaşanıyorsa ve düşülen pozisyonlar aynı ise; genel olarak Cruiser ve Chopperlar için en uygun kaskın Half Helmet denilen kasklar olduğu ortaya çıkmaz mı? Elin Amerikalısı bakkala giderken bile emniyet kemerini takar ama Chopper kullanacaksa yarım kask, SS kullanacaksa Fullface takıyor.

Bir de açık kasklar kapalı kasklara göre daha rahattır ama gözlük kullanma şartı ile...

Amerida değil Türkiye'de yaşıyoruz. Öyle bir kaza yaşarsın ki sen bile şaşırırsın nasıl olduğuna :) Keyfiyet senin tabiki, fullface de nazi de kanun karşısında kask sonuçta. Hava yapmak için yarım tak, kaza sonrası yarım yüzle kalma riskini göze alarak...

draggy
09 Ekim 2008, 23:47
Amerida değil Türkiye'de yaşıyoruz. Öyle bir kaza yaşarsın ki sen bile şaşırırsın nasıl olduğuna :) Keyfiyet senin tabiki, fullface de nazi de kanun karşısında kask sonuçta. Hava yapmak için yarım tak, kaza sonrası yarım yüzle kalma riskini göze alarak...

Hava yapmakla ilgisi yok, fullface kasklar bana göre daha havalı ve şekilli, ama her motora göre kask türü ayrıdır. O zaman Shoei ve Nolan neden half face kask yapıyor ve satıyor, firma adlarının lekelenmesinden korkmuyorlar mı? Ben kaza yaptığımı ve nasıl düştüğümü de söyledim yazdıklarımı okumadan yorum yapma istersen...

Ayrıca arkadaşlar kaskların koruması 27 KM hıza göre ölçülür, sen 200 km hızla giderken kaza yap seni ne açık kask ne de kapalı kask kurtarır...

serdar46
12 Ekim 2008, 21:42
foruma bi kaç gündür giremedim bugün bi baktımki ortalık kızışmış:)
her kesin zevki, tarzı, olaylara bakış açısi ayrı
bu kaskı tencere tava yerine kullanmalı diyenler kendileri için başka şekillerde hayal etmişlerdir orasıda kesin
ben bu tarz kaskları beğeniyorum ve takıyorum bundan ötesi yok kim ne derse desin!
yaralanmaktan, ölmekten de o kadar korkuyorsanız motora binmezsiniz olur biter

songiden
03 Kasım 2008, 14:00
Kaskın boyası temiz olmuş. Ancak korumayacağı konusunda hemfikirim. Çene koruması dışında, kaskın üzerine herhangi bir kimyasal müdahele yapılmaması gerektiği. Bu müdaheleler sırasında oluşan mikro çatlaklar, bir çarpışma halinde gayet makro çatlaklar haline gelebiliyor.

kartezyenx
03 Kasım 2008, 14:17
bu kaskta güvenlik yetersiz korumaz bu kask açık heryanı

seccomann01
03 Kasım 2008, 15:24
Şehir içinde bi derece takabilirsin ama uzun yolda arkadaşların dediği gibi koruması az ama yinede güzel olmuş

ThePrince
03 Kasım 2008, 15:55
Dostum kaskı harika yapmışsın.. Tebrikler. güle güle kullan..
Tedirgin olan arkadaşlara gelince bu kask fikrimce race dışında tüm modellerde kullanılabilecek bir kask..
Saglamlıgı konusuna gelince lütfen tr de ucuza satılan kasklala karşılaştırmayın derim.. Takın deneyin araca kafa atın bu kask ile..
Boş kafalı amerikan polisi beyinleri boşuna bu kaskla korunmuyor.. İnanın saglam.
Aynısını bi dönem birkaç kez kullanma şansına nail olmuştum..
İyi günlerde kullanmanı dilerim arkadaşım..
Kazasız günler.

Ha birde draggy arkadaşım.. sen ne kadar gerçekten bildigin ve dogru oldugundan emin oldugun şeyi anlatmaya çalışırsan çalış. buna muhalefet olanlar hep olacaktır.. Kaskın yapılış amacı zaten beyni korumaktır.. kaza anında içgüdüsel olarak insanoğlu kendi bünyesinde vucudunu içe dogru kasar ve kenetler bu motor üzerinden uçarsa da geçerlidir.. Kaza anında en zor şey bazı arkadaşların bahsettigi gibi çeneyi motora vurabilmek yada suratı gidonun oralara çarpabilmektir ki bu büyük bir yetenek ister.. :wiinkk:

Benim sana tavsiyem : Beyni çenesinde olan ve kaza anında ellerinin motora japonla yağışık kalacagını sanıp sadece çeneyi vuracagını sananlarla tartışma. ann laa taa mazz sinn..:rendeer:

serdar46
09 Kasım 2008, 02:08
yorumlarınız için sağolun,
ben zaten son mesajımda diyeceğimi dedim
sonrası zaten...

showdownKing
10 Kasım 2008, 15:41
nasıl bi sprey boya kullandın ? nerden temin edebilirim ? benim kasktaki çiziklerde artmaya başladı elimden düşüp duruyo v.s. bende boyarım . .

serdar46
10 Kasım 2008, 16:31
yapı marketlerden alabilirsin spreyi ben koçtaşdan almıştım
benim kullandığım dupli-color marka mat siyah
(yalnız çiziklere macun çek sonrada zımpara)

Birkannn
10 Kasım 2008, 16:43
evet bencede güvensiz ama güzel yapöışsın emeğine sağlık

showdownKing
10 Kasım 2008, 17:31
yapı marketlerden alabilirsin spreyi ben koçtaşdan almıştım
benim kullandığım dupli-color marka mat siyah
(yalnız çiziklere macun çek sonrada zımpara)

sağol dostum önümüzdeki yaza mat siyah yapıcam birde siyah vizör. . . :cat: