PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tuzla'ya gelebilcek GPR'dan anlıyan arkadaş yada Tuzla'da servis aranıyor!

Tmrkn
06 Ekim 2008, 17:30
Merhaba arkadaşlar;

Tuzla tarafında Derbi GPR 125 R'dan anlayan bir servis, usta yada herhangi birisini arıyorum. Motorum Tuzla Giptaş sanayi sitesinde. Tek istediğim; herhangi birisinin benimle gelip, motorun bir eksiği çıkığı olup olmadığını kontrol etmesi. Gelebilcek olan kişi anlarsa motoru orda toplatıcağım(toplatacaığım derken sadece benzin deposu ve granajlar sökük, onları taktıracağım, motorun bir sorunu yoktur!) yada en yakın servise götüreceğim. Motorumu biran önce kurtarmam lazım. İlgilenen arkadaşlar benimle irtibata geçerse çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

irtibat:
0535 319 90 93

ExTReMa
06 Ekim 2008, 17:31
Sorun ne ki?

Tmrkn
06 Ekim 2008, 17:34
Motoru bıraktığım kişi bizi sallayıp duruyor. Bayramdan önce teslim edeceğini şöylemişti fakat arife günü ortalıktan kayboldu. Telefonu falan kapalıydı. Gidip kontrol ettim motor dükkanda duruyor. Dolandırılma riskine karşılık bir an önce motoru oradan almak istiyorum.

ExTReMa
06 Ekim 2008, 17:39
Motorun arızası nedir onu sormuştum aslında :)
Servisler genelde pahalıya yapar ama aynı malzemeyi yamaha servisinden daha ucuza temin edip iyi bir ustaya toplatabilirsin motorunu..

jeansatar
06 Ekim 2008, 17:39
ben olsam biraz daha sabıreder sonuçlanmasını beklerdim o usta tarafından,parçalanmış indirilmiş bir makine hangi ustaya götürürsen götür riskli iştir bana kalırsa,unutma her yiğidin ayrı yoğurt yiyişi olur derler......biraz daha sabırlı ol ve iletişim için fırsat ver ustana da,kolay gelsin kardeşim

astral
06 Ekim 2008, 17:40
Motoru başka servise versen şimdi taşırken bazı şeyler unutulur birde bu nerden çıkmış davası olur bencede kalsın biraz, birde motoru toplatmaktan bahsetmişsin niye dağıttın ki!

Tmrkn
06 Ekim 2008, 17:43
arkadaşlar derdimi anlatamadım sanırım. motorun herhangi bir sorunu yok. sorun sadece granajdaydı. onu da tamir edip boyattırdım. motor parçalı derken; granajlar sökük sadece bide benzin deposu. motorun başka herhangi bir sorunu yok çok şükür. sadece motoru bıraktığım kişi şehirdışındaymış dediğine göre. ben bir arkadaşı yanımda götürüp parçalarda bir eksiklik falan var mı onu kontrol ettirtmek istiyorum...

ayrıca dükkan zaten motosiklet servisi değil (aslında karışık bir iş, ilgilenmek isteyen arkadaşa olursa detaylı bilgi vericem), dükkan açık yani şuanda gidip alabilirim.

astral
06 Ekim 2008, 17:52
arkadaşlar derdimi anlatamadım sanırım. motorun herhangi bir sorunu yok. sorun sadece granajdaydı. onu da tamir edip boyattırdım. motor parçalı derken; granajlar sökük sadece bide benzin deposu. motorun başka herhangi bir sorunu yok çok şükür. sadece motoru bıraktığım kişi şehirdışındaymış dediğine göre. ben bir arkadaşı yanımda götürüp parçalarda bir eksiklik falan var mı onu kontrol ettirtmek istiyorum...

ayrıca dükkan zaten motosiklet servisi değil (aslında karışık bir iş, ilgilenmek isteyen arkadaşa olursa detaylı bilgi vericem), dükkan açık yani şuanda gidip alabilirim.
Baştan böyle anlatsan herkes anlardı, mesajını okuyunca motor çalındı mı, motorumu dağıldı herşey anlaşılıyor, onun grenajı kendin bile toplarsın, birşey yok o işte ama hangi vida nerden çıkmış bilmen lazım,nerden baksan 30 tane vida çıkmıştır üzerinden,sana birde şema vereyim buradan bakarsın, oraya bu iş için birisinin gideceğini zannetmiyorum, yani anlayan birisinin...
http://www.easyparts.nl/choosedrawings/9/2928/GN/0-968-1-m414-m1008-m2926-m2928-s2933/Genuine_Parts_Derbi_GPR_125_Racing_2006_E2_Green.h tml buradan motorun nereleri söküldüyse sayıp bak ona göre git bence!

Tmrkn
06 Ekim 2008, 17:59
granajlar sorun değil onu hallederim diye düşünüyorum da benzin deposunu nasıl takarım bilmiyorum. bir de hala asıl derdimi anlatamamışım.. asıl derdim anlayan bir arkadaşın benimle gelip motoru kontrol etmesi (içerisinde değişen bir parça var mı, sökülüp alınmış herhangi bir şey varmı vs. vs.) dolandırılmış olmak istemiyorum yani.. ayrıca gelen arkadaşın emeği karşılıksız kalmaz..

bu arada yine de bilgilendirme için saol astral.

Yardım edebilecek kimse yok mu?

alqoliq
07 Ekim 2008, 01:57
okudum yazılanları kardeşim inşallah bi yardımcı olan çıkar sna bende kurtköy tarafımnda oturuorum aslında anlasam gelirdim yardıma ama teknik konuda bilgim 0

Tmrkn
07 Ekim 2008, 13:33
teşekkürler alqoliq, düşünmen yeter..