PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ÇOK HAREKETLİ Bİ GÜN VE BİKAÇ KISSADAN HİSSE:)

Charme
27 Ekim 2005, 16:50
ofise biraz önce geldim ve motosikletimle çok hareketli bi gün geçirdim...tabi naptım hem sizinle paylaşmak istedim hem de küçük bi kaç uyarıda bulunmak istedim...

sabah dosyamı alıp bahçelievlerden bostancı emniyetin yolunu tuttum...sağ salim geldiğim emniyetin kapısında sizin yaptıracagınız işlemlerden para koparmaya çalışan akbabalarla karşılaştım...dosyanızı hazırlamak formlarınızı doldurmak karşılığında sizi kaptıkları gibi bir ofise sokuyolar..ve dosyanızı hazırlama karşılığı 10 ytl talep ediyolar ..kalemiydi dosyasıydı form kağıdı falan hesaplarsan bana makul geldi aslında ben verdim ama isteyen kendi de halledebilir...

bu arada ilk gittiğinizde adınıza bir mail atılıyo ve gün veriliyo...o gün 80 ytl nizle gidip işlemleri tamamlıyosunuz ..kartınız da bir sonraki gün teslim ediliyo..

neyse gelirken belalı bölge 1.köprüye yöneldim ve beklenen son ehliyetimi almama 3 gün kala ilk kez polis çevirmesine yakalandım..

dosyaydı şuydu buydu derken yarım saat dil döktüm bi ara rüşvet kapısı açıldı ...tam veriyodum verdi evrakları geri...

1 )memur ne kadar kararlı görünürse görünsün vazgeçme ihtimali var...dosya bi işe yaramıyo...rüşvet lafını ilk siz etmeyin ..iyi diyalog kurun yırtabilirsiniz...
2)asla ehliyetsiz 1 . köprüden geçmeyin

tam rahatlamış tam gaz ofisime doğru ilerlerken köprüyü geçer geçmez motorun stop etmesiyle kendime geldim(orta şeritte) ..emniyet şeridine çekip servisi aradım.emniyet şeridinde polislerle samimi diyaloglar ! devam etti tabi.sonra yoldan geçen bi kamyonu durdurdum arkaya yükleyip soluğu serviste aldım..

endüksiyon bobinini değiştirdiler çalıştı hazret...ve istikamet ofis..

neyse yorgun bitkin ve biraz da maddi olarak içeri girmiş olmama rağmen keyfim yerinde ...hepinize kazasız belasız sürüşler diliyorum ...

VESPA_GT200
27 Ekim 2005, 16:56
geçmiş olsun. kısa zamanda epey iş halletmişsin. ehliyetin hayırlı olsun. allah kazadan belsdean korusun:)

RUZGARSEVDALISI
27 Ekim 2005, 17:02
wayyy bee film gibi geçmiş olsun dostum :cat:

Biscuit
27 Ekim 2005, 17:23
kanka geçmiş olsun yawwwww duble hareketli geçmiş =)

Charme
27 Ekim 2005, 18:46
SAOLUN ARKADAŞLAR BU VESİLEYLE DOSYASINI ALIP EMNİYETE GİDECEK ARKADAŞLARA DA YOL GÖSTERMEK İSTEDİM...BEN GİTMEDEN ÇOK ARADIM BÖLE Bİ YAZI BURDA:)

benkaan
27 Ekim 2005, 19:07
charme..
sanırım şu akbaba tabirini trafik takipçilerine etmişsin yanılıyorsam lütfen hemen uyar...yanlış birşey yazmak istemiyorumda

Charme
27 Ekim 2005, 20:24
AYNEN ÖLE BENKAAN...AMA HAKLARINI YEMEMEK LAZIM BENİM İŞİME YARADILAR AMA HİZMET ŞEKİLLERİNİ ETİK BULMADIĞIM İÇİN KULLANDIM O TABİRİ..

just_life
27 Ekim 2005, 22:19
Bu durumda bana en kötüsü Orta şeritte motorun stop edip kalman geldi. Walla geçmiş olsun :) Olur bölee vakkalar

sereye
27 Ekim 2005, 23:45
İyi de motor ne marka?

benkaan
28 Ekim 2005, 08:32
Charme,
benim kuzeniminde trafik takip bürosu var.mersinde oda bu işleri yapıyor. sen bu kişilerin hizmet şekillerini etik bulmasan dahi bu lafı söylemeye hakkınyok. eğerki o sıfatı kullanıyorsun , yaptırmasaydın işini kardeşim. sana kimse zorla bana yaptıracaksın mı dedi? evet ülkemizde her sektörde olduğu gibi bu sektörde de yalnışlıklar hatta büyük yanlışlıklar olduğunu kabul ederim. ama o tabiri genelleme yaparak kullanmak yakışmaz!!!

Charme
28 Ekim 2005, 10:29
ben genelleme yapmadım sadece benim karşıma çıkan insanlar için kullandım genellemedim ...ve tarzları ve davranışlarıyla bireysel olarak hakettiler bu tabiri...elimden evrakları kapıp apar topar ofise sokma şekilleriyle rahatsız ettiler beni...ayrıca onların bile işime yaradıklarını söledim ...ben işe yaramaz adamlar demedim çalışma biçimleri etik diil dedim...senin mersindeki kuzenlerin için alınganlık göstermen anlamsız...

bu arada motor asya T 1

benkaan
28 Ekim 2005, 10:52
sağ salim geldiğim emniyetin kapısında sizin yaptıracagınız işlemlerden para koparmaya çalışan akbabalarla karşılaştım...

senin kullandığın bu tabir için geçerli olan kişilerin hepsi kapıda bekler. ve biz bu işe trafik takipçiliği diyoruz. eğerki kullandığın cümle yerine " kapıda biri beni apartopar tutup ofisine götürdü bu yaptığı akbabalık " deseydin öyle anlaşılmazdı. ama sen " kapıda bekleyen akbabalar " demiş ve genelleme yapmışsın..."
lar " eki çoğuldur bilgine...

Charme
28 Ekim 2005, 11:44
gereksiz polemik yapıyosun arkadaşım...orda birden fazla kişi vardı ve saglı sollu etrafta av varmı diye kontrol ediyodular ve ben orda olduğum sürece kimsenin direk emniyete girmesi mümkün olmadı burası istanbul herşey anadolu mertliğiyle yürümüyo burda...gel bi gün beraber gidelim,izle...aynı olay ortaköydeki çaybahçelerinde de var ama sen şimdi benim dayımın çay bahçesi var mersinde diye alınganlık yapma şimdi :cat:

benkaan
28 Ekim 2005, 13:35
benim dayımın çay bahçesi var mersinde diye alınganlık yapma şimdi

okadar da değil. ve amacım polemik yapmak da değil ben sadece bu lafına bozuldum. ayrıca o insanların zihniyetlerini " av varmı " diyerek çerçeveleştiren zihniyetlere kızıyorum. o adamlarda ekmek kazanmaya çalışıyor. ama aralarında sahtekar yokmu , elbette çoğu sektörde olduğu gibivar... :farao:

Charme
28 Ekim 2005, 14:01
beni kimse dolandırmaya çalışmadı verdim parayı iş yapıldı...ancak davranış şekilleri aynen öleydi..yani müşteri diil av muamelesi gördüm..deiğim gibi ben karşılaştığım şeyi yazdım genelleme falan yok...için rahat olsun

benkaan
28 Ekim 2005, 14:22
neyse! belkide alınganlık yaptım. ama bilirsin işte dokunuyor insana.
bi iğrenç espri yapiimde ortam yumuşasın...
şu senin farecik yolda kaldığına yanında olsaydı keşke T1 ini kaldırdığı gibi servise götürürdü :queen: ama başta dedim iğrenç diye...

Charme
28 Ekim 2005, 15:31
bu arada hep sölerdim motoru kilitlesende atar kamyonun arkasına götürürler diye ama o kadar kolay da diilmiş harbiden..