PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : arka tekerden gelen ses nedir acaba ???

mrsago
20 Eylül 2008, 23:04
arkadaşlar mondial 151 rs sahibiyim dün gece beşiktaştan kumburgaza gelirken motoru baya zorladım.büyükçekmecede arka tekerden ses gelmeye başladı teker her tur attığında hem sıkışıyodu hemde ciyak diye ses çıkıyodu :mrgreen: tekere baktım arka kasnaktan yağ kaçırmış lastiğe o şekilde eve kadar geldim arka tekeri askıya aldım elimle çevirdim seste yoktu sıkışmada ama üstüne binip ilerleyince aynı ses ve sıkışma yine başlıyo sorun nedir acaba? :rendeer:

digi_boy26
20 Eylül 2008, 23:20
rulmanların dağılmış dostum :) çifti 15 lira olması lazım ama kodunu hatırlayamadım :)

GKN
21 Eylül 2008, 00:05
muhtemelen rulmanlar dağılmıştır, sökükken ses yapmamasının sebebi yükte olmamasınır..
fak yada sfk marka alırsan uzun süre kullanabilirsin

mrsago
21 Eylül 2008, 00:58
sorun bu değlmiş arkadaşlar az önce garaja indim arka tekeri sökmeye başlarım diski çıkarırken bide ne göreyim disk visalarından 2 si gevşemiş zaten tane var 1 tanesi iyice açılıp teker tutan demire sürtüyomuş vidanın kafası erimiş :pr:

verilmiş sadakam varmış ki brden kilememiş tekeri neyse sorun çözülmüştür topik kiltleneblir :rendeer:

Juba
21 Eylül 2008, 01:42
Hikmet ölcen sonunda olum sat şu motoru yaaa geçen gün de arka tekerin çıkıyodu yerinden yine Allah a emanet gittin sahil yolunda o motor sana yaramıyo işte ayrıca o arka tekerde bence bişey var çünkü arka arkaya 2.arıza verişi ordan:pr:

mrsago
21 Eylül 2008, 17:47
Hikmet ölcen sonunda olum sat şu motoru yaaa geçen gün de arka tekerin çıkıyodu yerinden yine Allah a emanet gittin sahil yolunda o motor sana yaramıyo işte ayrıca o arka tekerde bence bişey var çünkü arka arkaya 2.arıza verişi ordan:pr:

inat ettim satmıyorum ali ya ecelim olur yada kömürlükte çürür :wiinkk: