PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Muaynede motorun kaç yerine bakıyorlar

mach1
17 Eylül 2008, 23:43
Bugun arabayı muayneye götürdük arabanın 180 yerine bakıyorlar fren testini bırakın egzozda çok az nokta kadar cürüme olmuş gidin yaptırın dediler::rantinp:ufak bi tartişma çıktıda acaba motorun kaç yerine bakıyorlar:farao:

North_
17 Eylül 2008, 23:46
ben diim 3 sende 5 :P

cousteau88
17 Eylül 2008, 23:47
özelleşti ya artık sıkı tutuolar işi emin ol motoruda bi o kadar incelerler

KUVVETMİRA
17 Eylül 2008, 23:48
ben dün yaptırdım. sıraya girme git yaptır dediler. adam hiçbiyerine bakmadı, sadece kağıtlarıma baktı. 3 numaralı bankoya git ordan al ruhsatı dedi, gittim, 2 numaraya git para yatır dediler, yatırdım( 57.8 ytl), 4 numaraya git onaylasınlar dediler onaylattım. sonra kağıtları kemerime sıkıştırıp kızılaya gittim. bi mont beğendim, 99 ytl dedi, 100 desene şuna dedim, sırıttı. ordan karanfile geçtim..... duramıyorum....

babaçi
17 Eylül 2008, 23:49
sadece şase ve motor numarasına bakıyorlar.

iki defa yaptırdım ikisindede aynı

yalnız şase ve motor numarasını gitmeden önce bez ile silin

VaScO1925
17 Eylül 2008, 23:53
özelleşti ya bu işinde suyu çıkar yakında anladınız siz...

mach1
17 Eylül 2008, 23:54
İyi arabadaki gibi sorun yok yani:)

41calamity41
17 Eylül 2008, 23:54
neresi rahatsız :P:P:P

mach1
18 Eylül 2008, 00:01
Arabada bişey yoktu gidene kadar bendede yoktu gittikten sonra sahibi hasta olarak çıktı:queen:

mhyen
18 Eylül 2008, 00:05
Benimkinde hiçbiryerine bakmamışlardı:queen:

cem_ali
18 Eylül 2008, 00:08
tam olarak 42 yerine bakıyorlar

dalyan_
18 Eylül 2008, 00:10
ist-Beylikdüzündeki muayene istasyonunda motosikletimin sadece şasi numarasına baktılar.

mach1
18 Eylül 2008, 00:20
Ama bu uygulamaya yeni geçmişler eskiden oyleydi

mhyen
18 Eylül 2008, 00:23
Eskiden dediğin benimkisi tam 2-3 hafta önce olmuştu.Saat 4'e doğru giderseniz adamlar zaten bir an önce bitsin de gidelim diye bakıyorlar.Benimkinde şasi numarasına vs bakmadılar.
-Bu motor mu?
-Evet.
-Sen mi sürüyosun bunu?
-Evet.
-Ver ruhsatını.
-Buyrun(bu arada şöyle 1-2 saniye bakar ve bişiler yazar)
-3 numaralı bankoya git.

Hepsi bu kadardı:queen:

asm
18 Eylül 2008, 00:28
TÜV Türk muayene istasyonları ile Karayolları'nın muayene istasyonlarını ayırmak gerek.

Mach1,sen TÜV'de yaptırmışsın muayeneyi muhtemelen.

İnce eleyip sık dokuyorlarmış orada kesinlikle.

Ankara'da henüz yok TÜV'ün muayene istasyonu.

Geçen ay Karayolları'nda yaptırdım ben arabanın muayenesi.

Bagajı açıp yangın tüpünü ve ilk yardım çantasını (ve bilimum lazım olacak şeyleri) gösterecektimki ,görevli " gerek yok bagajı açmana" diyerek uğurladı beni.

TÜV'ün muayene istasyonlarında araçlara sonradan takılan xenon kitleri bile kabul etmiyorlamış.

Aslında olması gerekeni yapmayı planlıyorlar ve kısmen bazı yerlerde başladı bu.

cousteau88
18 Eylül 2008, 00:55
artık karayolları bakmıyo arkadaşlar tüv bakıo deviroldu yani

hihi
18 Eylül 2008, 01:14
her araç adamakıllı muayene edilmeli fakat yollarımızda cillop gibi olmalı.bizler o kadar vergi verip hoop çıkıyoruz yola 100 metre gitmeden çukur.bence adil değil bu durum.

North_
18 Eylül 2008, 01:33
her araç adamakıllı muayene edilmeli fakat yollarımızda cillop gibi olmalı.bizler o kadar vergi verip hoop çıkıyoruz yola 100 metre gitmeden çukur.bence adil değil bu durum.

tepemizdekileri doyurabilirsek yollarımız da guzel olacak hayatımız da!

mach1
18 Eylül 2008, 01:44

Yeni asvalt çekiliyor 2 gün sonra kırıyorlar kanalilazyon çalışması yapıyorlar yol eskisinden beter oluor bi kere yapsalar tamamda hep boyle yapıyorlar

eeraktan
18 Eylül 2008, 01:47
trakyanın çoğu tüv e geçti adamlar yeni meraklı ya herşeye takıklar
eski motor zor geçiyo.örnek hidrolik hortumun dışı çatlak,lön ve arka fren müşürleri çalışmazsa.
kask
ayna
uzun kısa
lastik dişleri
hatta far ayarı...çoğu bunda takılıyo
sinyaller falan, yani herşey tamam olması gerekenler ama:ne bileyim?

mustafatech
18 Eylül 2008, 01:50
tek sorulan: eksiin varmı topraam dedi yok dedim get möhürlet pulunu yapıştırsınlar dedi ondan sonada bana gel imzalıyacaam dedi okadar

YA AĞLAYACAGIZ yada Special Cross Makinelere binecez başka çare yok KTM filan :queen::queen::queen::rendeer:

asm
18 Eylül 2008, 02:08
trakyanın çoğu tüv e geçti adamlar yeni meraklı ya herşeye takıklar
eski motor zor geçiyo.örnek hidrolik hortumun dışı çatlak,lön ve arka fren müşürleri çalışmazsa.
kask
ayna
uzun kısa
lastik dişleri
hatta far ayarı...çoğu bunda takılıyo
sinyaller falan, yani herşey tamam olması gerekenler ama:ne bileyim?

Allah rızası için motoru bir elden geçirselerde beleşten ekspertiz yaptırsak :)

mhrrmkpnr
18 Eylül 2008, 02:11
gecen ay yaptırdım adam motoru gordu uzaktan yanına gidiodum git kenara parket gel kaşelettir ruhsatını dedi bakmadı bile:P

sadeceo
19 Eylül 2008, 01:15
ben gitttim farların yanıp yanmadığına sinyallere baktılar

motora binip esnettirdiler amasörlere baktılar galiba böle yapıp nasıl anladılarsa

uzun kısa yapıyorsun orda makina var ona karşı bilgisayardan rapor çıkıyor ona bakıyorlar

şase nosuna ruhsatına bakıyorlar

aynalar sağlammı bakıyorlar

fren yapıyorsun duruyormu diye bakıyorlar

en komik olanı ise motora eliyle kapı çalar gibi tak tak vurması o kadar yoldan gelen motor sanki adamın vurmasıyla dökülcek :)

GhostRider-L
19 Eylül 2008, 14:17
of cok sıkıcı benim tarzım değil bi motorun bir orasına bir burasına bakıyorlar sankin satın alcaklar.:mrgreen:

demirgursel
19 Eylül 2008, 22:32
her yerine bakıyorlar arkadaşım

tubis
19 Eylül 2008, 22:39
Heryerine bakıyolar.Bugün Okan Falcon u muayene için götürdü ve böyle söyledi. Eskisi gibi değilmiş....

caner22
19 Eylül 2008, 22:47
sadece şasi ve motor numarasına mı bakıyorlar:silent:

mach1
19 Eylül 2008, 22:53
1 aya kadar oyleydi ama akdeniz bolgesi nerdese Tüv e geçtiği için ne yazzıkı buraya götürdüm:pr:

tubis
19 Eylül 2008, 23:03
Hayır yaaaaaaa her yerine bakıyolar. İnciğine,cinciğine.. Aklına gelen heryerine bakıyolar. Özelleşti artık, eskisi gibi değil..

demirgursel
19 Eylül 2008, 23:49
mesela ben ön park lambam yanmadığı için geri çevrildim.lambayı takıp gittimde yaptılar kağıtları