PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MCT 250 hastalıkları ?

fatihbey
14 Eylül 2008, 16:36
Arkadaşlar ben yeni aldım MCT 250 yi ve hemen dikkatimi çeken bazı kusurlar oldu, bunları sizinle paylaşmak istedim. Acaba her modelde bunlar varmı diye?

1. Vitesler zor geçiyor. bazen üzerine çıkarcasına basıryorum (hızımın az olmasına rağmen) ve 2. vitesten nadirende olsa boşa atıyor.

2. Direksiyon frene basınca titriyor. Ve bağlantı yerinde boşluk olduğunu görebiliyorum. O büyük Somun yerinden oynuyor. Acaba sıkılsa giderilirmi yoksa yuvası dağılmış olabilirmi?

3. Şanzımandan çok ses geliyor. motorun kendi sesini duyamıyorum. Ama AŞIRI bir ses değil.

4. debrajı bırakırken yumuşak bir kalkış imkansız aniden atıyor.

5. 4. ve 5. vites arasında fazla bir fark yok. hattaa bazen acaba 5 e geçmedimi diyorum.

şimdilik bu kadar :) evet biliyorum bu motordan fazla bir beklentim olmamalı ama bu tarz sorunlar sadece benim motordamı var yoksa geneldemi böyle acaba?

TŞK

haa birde, arkadaşlar benim sissy bar felan yıpranmış artık. onu yeniden kaplattıracak derici bilen varmı istanbulda. hazır yeniden yapmışken koyu kırmızı renkte kapattiriim diyorum.

plarimed500
14 Eylül 2008, 22:17
Dostum motorsiklet modelleri yazan topiğin içinde mondial mct 250 kullanıcıları topiği var seni oraya bekleriz.Oradan daha çok 250 mct kullanıcısına ulaşabilirsin.:cat:

playboy_77
14 Eylül 2008, 22:20
bence bu dediklerin çoğu kullanıcısı hatası yüzünden oluyor..yinede ne kadar tecrübe sahibisin bilemiyorum

Lucas
14 Eylül 2008, 22:20
1. ve 4. maddede belirtiklerin debriyaj telinin ayarsizligindan olabilir mi acaba ? Yada debriyaj baski balatan artik degistir beni diye isyan ediyor olabilir mi ?

fatihbey
15 Eylül 2008, 18:54
Pek fazla motor tecrübem yok diyebilrim. 5 yıl evvel bir kazaadan sonra elimi ayağımı çektim motordan. fakat ara sıra abimin motorlarını kullandım (BMW K1000, Ninja).

Bu çin malından gerçekten fazla bir beklentim yok!!! fakat bi yerine bişii olduğu zamanda içim yanmaz. tecrübe edinmek için aldım diyebilirim. Yinede insanoğlu biraz konforlu sürüş istiyor.
Ama size bişii deyimmi, bu mct250 çok hoşuma gidiyor nedense.250 cc olmasıda benim için çok iyi. istesemde hız yapamıyorum.

nitrious81
15 Eylül 2008, 18:55
Titreşimm en buyuk hastalıgı :)

plarimed500
15 Eylül 2008, 21:46
Titreşimm en buyuk hastalıgı :)

nitrious81;
Dostum sen bide jinluna veya skygolara falan binsen.Gene en iyisidir mct içlerinde en azından 100km hızdan sonra titrer.Diğerleri başlıyor 60-70'de bi titremeye sorma...(bu arada hepsinden aldım sattım)

ARBETUS
16 Eylül 2008, 09:15
Arkadaşlar ben yeni aldım MCT 250 yi ve hemen dikkatimi çeken bazı kusurlar oldu, bunları sizinle paylaşmak istedim. Acaba her modelde bunlar varmı diye?

1. Vitesler zor geçiyor. bazen üzerine çıkarcasına basıryorum (hızımın az olmasına rağmen) ve 2. vitesten nadirende olsa boşa atıyor.

2. Direksiyon frene basınca titriyor. Ve bağlantı yerinde boşluk olduğunu görebiliyorum. O büyük Somun yerinden oynuyor. Acaba sıkılsa giderilirmi yoksa yuvası dağılmış olabilirmi?

3. Şanzımandan çok ses geliyor. motorun kendi sesini duyamıyorum. Ama AŞIRI bir ses değil.

4. debrajı bırakırken yumuşak bir kalkış imkansız aniden atıyor.

5. 4. ve 5. vites arasında fazla bir fark yok. hattaa bazen acaba 5 e geçmedimi diyorum.

şimdilik bu kadar :) evet biliyorum bu motordan fazla bir beklentim olmamalı ama bu tarz sorunlar sadece benim motordamı var yoksa geneldemi böyle acaba?

TŞK

haa birde, arkadaşlar benim sissy bar felan yıpranmış artık. onu yeniden kaplattıracak derici bilen varmı istanbulda. hazır yeniden yapmışken koyu kırmızı renkte kapattiriim diyorum.

Dostum gidon boşluğunu ustana aldır. Birde debriyajını yükselttir tam ayırmıyor. geri kalanlar için bizim topice gel.