PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Motosikletin Nakliyesi Nasıl Olabilir?

ozgur77
23 Ekim 2005, 23:31
Merhaba,

Bir şehirden başka bir şehre gitmesi gereken bir motor (scooter) var. Mesafe uzak, yani scooter ile gidilemez. Bu motorun nakliyesi nasıl olur? Kargo firmaları taşır mı? Ya da otobüs firmaları bagajına almayı kabul eder mi? Bu iş en az masraf ederek nasıl halledilebilir?

distinto
23 Ekim 2005, 23:49
ben otobüsün bagajına dolu mutfak tüpü, fırın, gardolap, battaniyeye sarılmış buzdolabı bile alındığını gördüm, dandik bir otobüs firmasına gidersen ve ücretini ödersen olmayacak iş değil... ücret= otobüste yolcu olarak gidersen motoruda bagaj olarak kullanırsın ek bir ücret vermezsin ama bileti almadan önce şöförle konuşman gerekir, yok sen gitmeyecek sadece motoru göndereceksen en fazla bir yolcu bilet fiyatı kadar verirsin galiba kesin inşallah... :cat:

gamkam
23 Ekim 2005, 23:57
dostum duyduğum kadarı ile grup sürüşü yapıpda uzun yollara gidenler dönüşte tren ile dönüyorlarmış. bu yüzden sende bana göre tren ile ilgli bir araştırma yaparsan iyi olur.

UNBEATEN 21
24 Ekim 2005, 00:11
Dedikleri gibi otobüs bagajında olabiliyor.Bir çözüm de bu ufak şehirler arası taşımacılar.Hani şu tek başına dolanıp iş arayan, 1970 model Skoda kamyonetle filan müşteri bekleyenler.Bu tipler genelde kurban bayramında da hayvan taşımacılığı yaparlar.Güvenilirliği adamına göre değişir herhalde ama kamyonet arıyorsan onlar iyi olabilir.
Ama örneğim yok,sadece şimdi aklıma geldi. :)

ilnapoli
24 Ekim 2005, 02:17
motosiklet deniz kenarı bir yerden İstanbul veya İzmir gibi bir şehre geliyorsa gemiyle de getirilebilir hem bir iki günlük keyifli bir deniz seyahati yaparsın hem de bildiğim kadarıyla bu gemiler motosiklet için para almıyorlar sadece yolcu parası veriyosun ama emin değilim.

federal
24 Ekim 2005, 13:39
ozgur77, dostum gideceksin meyve sebze haline, kamyonlar boş giderken seninkini taşırlar.

repsol
24 Ekim 2005, 14:22
Ben daha önce araştımıştım...Yurtiçi kargo sandıklatıp yolluyor.tabi sandık parası hariç 30-40 milyon sandık parası 160 milyon civarı taşıma bedeli (çanakkale-samsun),benimki cbr 125 di,scooter olucağı için ebat düşecek tabi fiyatta,bence 150 ytlyi gözden çıkar..daha güvenli tabi unbeaten 21 in dediği gibi otobüs ayarlayabilirsen fiyat açısından daha mantıklı.bi arkadaşım kavasaki ninja yı otobüsle istanbuldan samsuna getirmişti..sorun çıkmadı firma tanıdık olduğu için parada istemedi...

ozgur77
24 Ekim 2005, 19:30
Öneriler için teşekkürler arkadaşlar, faydalı oldular.. Kargoların taşıyacağına hiç olasılık vermediğim için sormamıştım ama biraz kazık da olsa taşıyorlarmış demekki.. Federal hiç bilmediğim bir şehre motosikleti satın alıp dönmeye gideceğim. Senin bahsettiğin şekilde bir taşıma için denk getirmek gerekiyor ve benim denk getirmeyi bekleyecek vaktim olmayacak.. Tren ve deniz yolculuğu imkanı da yok.. Ama bir arkadaşım daha önceden otobüs bagajında motosiklet taşındığını görmüş. Hem de büyükçe bir motosikletmiş.. Benim ki scooter olduğuna göre haydi haydi taşınır diyorum. Otobüs firmasına da sordum, önümüzdeki günlerde bayram nedeniyle otobüsler de bagajları da çok dolu, ama bayramdan sonra olabilir dediler.. Tabi bilet kesen öyle dese de yine bineceğin otobüsün şoförününde ve muvaininde bitiyor iş. En güzeli motosikleti taşırken bineceğimiz otobüsün şoförünü ya da muavinini önceden bulup konuşmak. Bayramdan sonra bakacağız artık.. Bu arada repsol, benim almayı düşündüğüm motosiklet de Bolu'dan Çanakkale'ye gelecek.. Sanırım kargoda mesafelerin azlığı-çokluğu pek fark yapmıyor. Senden 160 istemişlerse benden de 140-150 falan isterler sanırım. Tekrardan teşekkürler herkese..

danger0
24 Ekim 2005, 23:30
ozgur77 ben bu yaz antalyadan getirdim motoru otobüsün altında. satış bürosundakilerle konuşup kendini bağlama sakın. çünkü satış bürosunda 30 40 milyona gider diyo. şöför geliyo 150 ytl fiyat çekiyor. bürodan arttırıp sor veya direk konuş şöförle. :cat:

ozgur77
24 Ekim 2005, 23:44
Walla benim konuştuğum biletçi para bile istemedi, bagaj müsait olursa niye olmasın dedi ama yine de güvenmemek lazım. Belki de motoru taşıyacağın an geldiğinde haydi pamuk eller cebe diyecek.. Haklısın, yolculuk vakti gelmeden o seferin şoförünü önceden bulup konuşmak lazım..

cihan
24 Ekim 2005, 23:57
biz yamaha xt350 yi kamil koç un bagajına koymuştuk bu bir yol bide ptt nin şehirler arası posta arabaları var git ptt ye nakliye aracının şöförünü bul konuş 30-40ytl ye istanbuldan çanakkaleye anlaşmıştık biz

ozgur77
25 Ekim 2005, 00:54
Teşekkürler Cihan.. Yakında biz otobüsün bagajında otomobil getirmiştik diyen olursa şaşırmayacağım walla ;-) Ben de otobüsün bagajında motosiklet getirmeye kalkışan ilk kişi olduğumu düşünüyor ve otobüs firmalarına teklif ettiğimde bana garip garip bakarlar mı diyordum.. Neyse ki yaygın bir mevzuymuş, rahatladım walla.. Bu arada PTT'nin şehirler arası posta arabasının şoförü nasıl bulunur ki?

cihan
26 Ekim 2005, 10:22
bulunduğun ildeki ptt ye git orda sor abi şehirler arası posta arabaları hangi günler geliyo de öğren.çanakkaledeki posta arabası postaneye geliyo heralde ordakide postaneye gelir

rutti
26 Ekim 2005, 10:53
Arkadaşlar, Hal kamyonları ve otobüs bana biraz düşük güvenlikli geliyor. Yolda özen göstermeyebilirler. En iyisi kargo şirketleri ile anlaşmak. Fiyat sandık hacmine göre değişiyor. 150 milyona götürürlerse bence çok iyi fiyat. Hiç olmazsa motor sigortalı olarak yolculuk eder.

Fuut
27 Ekim 2005, 00:11
yaw aynı sorun bende var. Ben Adana'dan Antalya'ya motorsikletimle gidecektim vazgeçtim. Benim motor biraz ağır (BMW) scooter gibi değil şimdi ben nasıl yapacağım onu düşünüyorum.

ozgur77
27 Ekim 2005, 01:21
Benim durumum farklı Fuut, benim motor hem ufak, uzun yola pek gelmez hem de ben şehirler arası yola çıkmak için acemi olduğumu düşünüyorum henüz.. Senin yerinde olsam atlarım motoruma Akdeniz kıyısından güzel bir motor yolculuğu yaparım Antalya'ya kadar..

PHAETONW12
27 Ekim 2005, 01:39
ben istanbuldan izmire suzuki gs 500'ü kendimde otobüste biletliyken extra 30 ytlye getirdim,firma hakiki koç,önce 50ytl istedi,pazarlık ettim :cat:

MoToR
27 Ekim 2005, 20:39
iyisimi arkadaşım sen gezegeze gel

G-Strider
28 Ekim 2005, 18:43
yaw şaşırdım doğrusu :cyclopsani:
peki nasıl koyuyorsunuz motoru otobüsün bagaja? diklemesine koyup yanına bavul falan mı yığılıyor??

PHAETONW12
28 Ekim 2005, 21:24
şaşılacak olan şey bu kadar yüksek otobüslerin üretilmesi,mercedes 0403'e bir çok motor dimdik girer.sehpaya alıp bagajdaki profil dikmelere sağlı sollu sıkıca bağlıyorsun,depo boş olması lazım(ama ben boşaltmadan yüklemeye ikna ettim)ve motoru da viteste bırakıyorsun :cat:

G-Strider
29 Ekim 2005, 20:55
walla harika :thumleft:

rider89
29 Ekim 2005, 21:03
Ama motor yüksekse aynaları falanda sökmek gerekiyo :)

Fuut
04 Kasım 2005, 22:58
:pale: :pale: :pale: :salut: motor evde kaldı desenize...

egelim
04 Kasım 2005, 23:18
arkadaşlar otoüsler almaz kargo alıyor fakat en şahsen sordum 100 kg scooter gelicekti izmir e fethiyeden en aşağı 100 milyon dedi ve kafes lazım dedi oda 50,60 milyon civarı yani git in getir yada ordan senin olduğun yere gelecek kamyon varsa ona ver daha iyi sen b :rendeer: ilirsin

shadow-vt
04 Kasım 2005, 23:41
ozgur77, otobüsle nakletmek en rahatı ve ucuzu arkadaşım ..
bir arkadaşım Bitlis'ten "Fazer" satın almıştı otobüsün bagajında istanbula kadar getirtmişti..bence en mantıklı ve kolay çözüm bu şekılde nakletmek diğer alternatifler pahalı olur çünki..

ferrari_gani
05 Kasım 2005, 00:19
hacı ben derimki atla motora bas git kendin getir şimdi gıcık bi herife rast gelirsin işin yoksa uğraş hem uzun yol tecrüben olur hemde motora daha çok alışırsın derim ben hem etrafta fazla kimse yokken trafik derdin yokken en iisi atla getir :cat:

ozgur77
05 Kasım 2005, 01:38
Fikir belirten tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Sanırım otobüs bagajında getirmeyi düşünüyorum ama kabul edilmezse diğer alternatifleri deneyeceğiz artık..

KALDERA
05 Kasım 2005, 01:51
yaw birde bu motoru nerden nereye sevk edeceksiniz bir anlasam.?diyeceğimki ege akdeniz bölgesi ise atayım aracın arkasına getireyım.kendi motorumu öyle hallettım çünkü.. :)

freedom34
05 Kasım 2005, 02:24
biz abime bizzat 1 adet F650GS ve 1 adet Suzuki DL650 gönderdik.. aynaları söküo 403 bagajına arka arka sokup polyester halatlarla (1cm veya 2cm'lik bauhaus'da var) sağdan soldan şaseye sağlamla ve halat ile motor arasına çizilmesin diye battaniye veya koli kartonu sıkıştır, o kadar.. ücret pazarlığa tabii ama istanbuldan diyarbakıra 50 civarı gitti..
ANAHTAR kelime, otobüs hareket saatinden çok önce perona yanaşır yanaşmaz orada ol ve muavin + söförü bağla..
Kargo deneyen bir arkadaşın motorunun hasar aldığı ve şirketin bu konuda hiç bişe yapmadığını okumuştum, dikkat!
kolay gelsin..

baris
23 Temmuz 2008, 18:20
Merhaba arkadaşlar.

Biliyorum çook uzun süre önceki bir konu ama son zamanlarda otobüsle taşıma yapan varmı. Ben İstanbuldan Taşucuna motoru götürmek istiyorum. Taşucundan da Kıbrısa geçicem. İstanbul - Mersin 1000 km kadar binerek götürmekte açıkçası yemiyor.

Kargo firmaları sigortalı olduğunda baya bi para istiyorlar.
Halden bir kamyonla göndersem ne şöfere güvenebiliyorum ne kamyona.

Motor Yamaha Dragstar 250.

Fikirleriniz için teşekkür ederim.

neveragain34
23 Temmuz 2008, 18:26
Merhaba,

Bir şehirden başka bir şehre gitmesi gereken bir motor (scooter) var. Mesafe uzak, yani scooter ile gidilemez. Bu motorun nakliyesi nasıl olur? Kargo firmaları taşır mı? Ya da otobüs firmaları bagajına almayı kabul eder mi? Bu iş en az masraf ederek nasıl halledilebilir?

Arkadasım kargoyla yolayabılırsın fakat oncelıkle saglam kasa yaptırman veya motoru aldıgın fırmadan tedarik etmen gerek ve zannediyorum biraz tuzluya patlar.
eger ambara verırsen daha ucuza gıder ama genelde cok hassas tasıma yapmıyorlar sonra motor kadar masrafta verebılırsın

fatih55
21 Ağustos 2009, 03:07
samsun ısparta arası kanuni caracal ımı nasıl goturebılırm...ufak bi motor sayılmaz otobus fımasının alacagını sanmıyorum ciddi düzgün bi önerisi olan vARsa lütFen paylaşsın

antifa
01 Eylül 2009, 19:07
benimde motorumu bursadan izmire götürmem gerek otobüs firmaları hala kabul ediyor mu bu işi acaba?

kartezyenx
01 Eylül 2009, 19:13
Merhaba,

ambar şirketleri taşır...trenede verebilirsin ... bağzı otobüsler bagajlarına kabul ediyo ...kargo olmaz çok pahalı tutar

Countdown
14 Ocak 2010, 13:00
Hortlatmış gibi olmayayım ama benzer bir durumdayım.İstanbul'dan almaya karar verdiğim motoru Ankara'ya getirmem gerek.Az önce TCDD yi aradım taşıma hizmetinin 1 temmuz 2008 de durdurulduğunu söylediler.Otobüs fikri en uygunu gibi ama motor yamaha xvs 650 dragstar sığacağı şüpheli.Binip geleyim desem hava hiç uygun değil hoş en son olacağı o gibi ama çıkamadım işin içinden.Bu ambar dedikleriniz de Ankara'da bulunur mu bulunmaz mı nerde bulunur vs. hiç bilgim yok.

serkanADH13
14 Ocak 2010, 18:14
Hortlatmış gibi olmayayım ama benzer bir durumdayım.İstanbul'dan almaya karar verdiğim motoru Ankara'ya getirmem gerek.Az önce TCDD yi aradım taşıma hizmetinin 1 temmuz 2008 de durdurulduğunu söylediler.Otobüs fikri en uygunu gibi ama motor yamaha xvs 650 dragstar sığacağı şüpheli.Binip geleyim desem hava hiç uygun değil hoş en son olacağı o gibi ama çıkamadım işin içinden.Bu ambar dedikleriniz de Ankara'da bulunur mu bulunmaz mı nerde bulunur vs. hiç bilgim yok.

özel mesaj atmıştım belki görmessiniz diye burayada yazıyorum...
ptt kuryede çalışıyorum,
antalyadan 2.5 motorun geldıgı zamanları biliyorum,
mesela 125 cc asya motor gelmıstı 46 lıraya,
ptt kargo aldıgı ürünleri kilosuna göre naklediyor,
yani yeterınce işinize yarayacaktır,

dıer kargolar gıbı tahtadan kasa ıle cevrelemenızde gerekmıyor,

sadece grenajların etrafına koruyucu kopuk veya dolapların etrafındakı naylon koruyucu tarzı bısıy sarmanız yeterlı,
ındırme ve bındırme esnasında cızılmemesı adına...

169 ptt kargo nun numarası,
oradan bılgı alabılırsınız...

Countdown
15 Ocak 2010, 18:56
özel mesaj atmıştım belki görmessiniz diye burayada yazıyorum...
ptt kuryede çalışıyorum,
antalyadan 2.5 motorun geldıgı zamanları biliyorum,
mesela 125 cc asya motor gelmıstı 46 lıraya,
ptt kargo aldıgı ürünleri kilosuna göre naklediyor,
yani yeterınce işinize yarayacaktır,

dıer kargolar gıbı tahtadan kasa ıle cevrelemenızde gerekmıyor,

sadece grenajların etrafına koruyucu kopuk veya dolapların etrafındakı naylon koruyucu tarzı bısıy sarmanız yeterlı,
ındırme ve bındırme esnasında cızılmemesı adına...

169 ptt kargo nun numarası,
oradan bılgı alabılırsınız...

Teşekkürler Serkan burdan da.Özel mesajdan da konuştuk zaten.Aynen yardımcı olacaklarını söylediler fiyatları da ağırlık üzerinden olduğu için gayet makul.Ancak endurocu arkadaşımızınd a dediği gibi korumalı bir gidiş sağlar mı bilemiyorum.Nitekim başka bir şehirden yollamalı filan anlaşmış bulundum.Ptt kargo bu mevsimde veya tecrübe eksikliği halinde en iyi çözüm gibi.Yeniden görüşmek dileğiyle .

abbath
03 Şubat 2010, 16:32
Şu sıra bende izmirden istanbula bir motosiklet getireceğim birçok yol buldum bakalım hangisi işe yarayacak.

1 Otobüsçüler ile anlaşırsan bagajda getirebilir fiyatı ortalama 2 bilet parası fiyat orta
2 Kıyı şeridinde isen gemicililerle anlaşarak denizden getirtebilirsin fiyat az.
3 Şehirlerarası nakliyat yapanlara ulaşarak arabası boş döneceği bir seferde benzin parasına yada extra bir paraya getirtebilir fiyat orta.
4 Ptt kargo ile getirtebilirsin fiyat az
5 sanayi makianları nakliyatı ile uğraşan kişilerle anlaşırsan getirtebilirsin
(büyük ebatta nakliyat yapan kime ulaşırsan anlaştıktan sonra getirtebilirsin)
6 Son olarak kargo firmaları bu işi kesin yapar ama en az 150 lira alır ayrıca büyükçe bir sandık içinde 20-30 lira gibi bir para.

Bu işi uygun fiyata direk yapan yok ama anlaşmak insanımızın doğasında var :)
Başarılı olurda motoru getirtirsem(sahibi ilede anlaşırsak:)) sonucu buraya yazacağım.

motorhocası
03 Şubat 2010, 18:23
Otobüs firmalarının 2 bilet aldığını nereden çıkardınız.:silent:Anlaşamaya bağlı genelde 1 alırlar.:wiinkk:

abbath
31 Mart 2010, 10:38
Sevgili motorhocası mesajı yazdığımdan bu yana 2 ayı geçik bir süre oldu ve bu konuda edindiğim tecrübelerimi aktarıyorum herhalde bu konuda en şanssız kişi benim.
İşte başıma gelenler.

Motoru biraz ucuz bi fiayata aldık icimize biraz biraz sindi ve orda kaldı, çünkü;

*Otobüsçülerin aldığını nereden çıkardınız?
Bir çok otobüsçü uğraşmıyor bilgi bile alamıyorsunuz heleki büyük şirketler sizden adeta kaçar gibi lafı kestirip gidiyorlar.
Keşke bir bilet iki bilet parası alsınlar 300 lira isteyene bile şahit oldum!

*Gemici bulamadık

*Ambarlarda bi kaç kamyoncuya sorduk 300 lira çektiler!
Bu fiyatı duyunca üstüne fazla gitmedim araştırmadan bıraktım.

*PTT kargo sanırım en uygunu kargo gibi çalışıyorlar ama daha az bir fiyata getiriyorlar yalnız motosikleti onlara sizin götürmeniz gerek ve adrese teslim yapmıyorlar birde sanırım motor için onlarda kutu istiyor fiyatını hesapladıktan sonra söyledikleri için henü öğrenemedim.

*Sanayi makinası taşıyan yada büyük ebatta mal taşıyan birçok boş araba ile anlaşarak getirilebilinir lakin hiçbirine denk gelemedim belkide iyi araştıramadım bu yüzden düşük bir şansla sıfıra sıfır elde var sıfır.

*Gel gelelim KARGO şirketlerine...
Kesinlike uzak durulması gereken çözüm yoludur.
175 desi çıkan motorum için istenen fiyat 450 lirayı geçiyor allem ettik kullem ettik fiyatı çokda fazla düşüremedik zira 300 lira olsa yine çok yüksek bi meblağ olacağı için koşarak uzaklaştım oradan, kafes yaptırdığım için oda boşa gitti.

Şimdi aklımdaki en güzel fikir sürerek gelmek, tabiki makinanın heryerini bir daha elden geçirmek şartı ve tüm detayları eksiksik planlayarak yola çıkmak.

Konuyu burada tartışmaya devam edebiliriz :D

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/74405-izmirden-istanbula-motor-nasil-gelir.html#post2012190

ahmetsngr
31 Mart 2010, 11:26
Bende 2 hafta sonra izmirden kayseriye tiger 250 yi getircem inş otobüs firmalarından birini bulup ucuz bi şekilde getiririm kayseriye !:..

yürekçe
31 Mart 2010, 12:14
Sevgili motorhocası mesajı yazdığımdan bu yana 2 ayı geçik bir süre oldu ve bu konuda edindiğim tecrübelerimi aktarıyorum herhalde bu konuda en şanssız kişi benim.
İşte başıma gelenler.

Motoru biraz ucuz bi fiayata aldık icimize biraz biraz sindi ve orda kaldı, çünkü;

*Otobüsçülerin aldığını nereden çıkardınız?
Bir çok otobüsçü uğraşmıyor bilgi bile alamıyorsunuz heleki büyük şirketler sizden adeta kaçar gibi lafı kestirip gidiyorlar.
Keşke bir bilet iki bilet parası alsınlar 300 lira isteyene bile şahit oldum!

*Gemici bulamadık

*Ambarlarda bi kaç kamyoncuya sorduk 300 lira çektiler!
Bu fiyatı duyunca üstüne fazla gitmedim araştırmadan bıraktım.

*PTT kargo sanırım en uygunu kargo gibi çalışıyorlar ama daha az bir fiyata getiriyorlar yalnız motosikleti onlara sizin götürmeniz gerek ve adrese teslim yapmıyorlar birde sanırım motor için onlarda kutu istiyor fiyatını hesapladıktan sonra söyledikleri için henü öğrenemedim.

*Sanayi makinası taşıyan yada büyük ebatta mal taşıyan birçok boş araba ile anlaşarak getirilebilinir lakin hiçbirine denk gelemedim belkide iyi araştıramadım bu yüzden düşük bir şansla sıfıra sıfır elde var sıfır.

*Gel gelelim KARGO şirketlerine...
Kesinlike uzak durulması gereken çözüm yoludur.
175 desi çıkan motorum için istenen fiyat 450 lirayı geçiyor allem ettik kullem ettik fiyatı çokda fazla düşüremedik zira 300 lira olsa yine çok yüksek bi meblağ olacağı için koşarak uzaklaştım oradan, kafes yaptırdığım için oda boşa gitti.

Şimdi aklımdaki en güzel fikir sürerek gelmek, tabiki makinanın heryerini bir daha elden geçirmek şartı ve tüm detayları eksiksik planlayarak yola çıkmak.

Konuyu burada tartışmaya devam edebiliriz :D

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/74405-izmirden-istanbula-motor-nasil-gelir.html#post2012190

ne motorunu ne de bulunduğun yeri, ne de motorun alındığı şehri yazmamışsın.
sürerek gelsen ( yol riski artı yakıt+yemek ) 300 e denek gelebilir.

ben istanbuldan mersine gsr 600 ümü sürerek getirmiştim. çok keyif aldım ama yolda 1 radara girsem maaliyeti katlardım. o yüzden
otobanda 89'u ( polisten aldım bu hız limitini)
konya ovasında 70'i kolay kolay geçmedim.
yakıt olarak 130 tl civarında yaktım ( 984 KM )

mücahit_89
31 Mart 2010, 14:52
arkadaşlar bişey sorucam bu haremden adapazarına olan trende benim cup motoru götürebilirmiyim bu konuda bilgisi olan varmı fiyat ve götürülebiliyormu hakkında?

abbath
02 Nisan 2010, 07:00
Bildiğim kadarıyla trenler artık büyük yük almayı bıraktı özellikle motorsikletleri diye duymuştum yinede gidip sorsan daha düzgün bilgi alabilirsin ama forumda tartışılmıştı bu konu ve almıyorlar diye hatırlıyorum.

Motor izmirdeydi istanbula getirmek için 600km lik bi yol gerekiyordu ve 200cc!
Tamam altımda bi 600cc olsa gözüm kapalı gelirim ama bu çin malı 200cc bi geçiş motoru :)
Buna rağmen İzmir Bandırma arası bir rota çizmiştim kendime, bakımlarını (yağ değişimi zincir temizleme karbüratör temizliği dişli temizleme balata kontrolu ve yağlama vs vs) yaptırıp yanıma bir avadanlık alıp tası tarağı toplayıp gezerek gelmeyi ve bandırmadan feribota binmeyi düşünüyordum.

Hiçbiri olmadı hiçbir masraf çıkmadı motor tanıdığımın tanıdığının tanıdığının tanıdığı vasıtası ile hiçbir ücret ödemeden bu gün istanbula geliyor :)

Geçiş motorum olduğu için harcayağım tüm para performans ve dış görünüşe olacak seneye bu zamanlara kadar biner ve satarsamda 400-500-600cc arası bir motorla yoluma devam edeceğim.

Bu benim ilk 250cc chopper motorumdan sonra 1. 200cc racing motorum olacak ve bundan sonra motor gücünü giderek arttıracağım.

Herkese iyi sürüşler dilerim.