PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MotoPlus ve MotoShow - 2009 Motosiklet Fuarları

Erhan Erdil
03 Eylül 2008, 15:10
Motosiklet fuarları konusunda süpriz gelişmeler söz konusu. Geçen sene bildiğiniz gibi Lütfü Kırdar Kongre Merkezi ve İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo olmak üzere iki tane motosiklet fuarı yapılmıştı. Önümüzdeki sene ise motosiklet fuarları yine iki tane olacak. ( başka fuarlarda çıkabilir :) )

İlk fuar 05 - 08 Şubat 2009 tarihleri arasında CNR Expo Salon 9 - 10 - 11 'de , ikinci fuar ise 19 - 22 Mart 2009 tarihleri arasında yine CNR Expo Salon 1 - 2 - 3 'de yapılacak.

Geçen sene Lütfü Kırdar Kongre Merkezi yapılan fuar bu sene fuar takviminde gözükmüyor. Onun yerine MotoPlus adında nur topu gibi yeni bir motosiklet fuarımız oldu. :)

Fuar konusunda yaşanan asıl süpriz gelişme ise MOTED (Honda, Bmw, Yamaha, Suzuki, Kawasaki, Kymco, Harley Davidson, Moto Guzzi, Aprilia, Vespa, Piaggio, Peugeot, Gilera, Keeway, Derbi 'nin üyesi olduğu dernek) derneğinin MotoShow fuarından desteğini çekip, MotoPlus fuarına vermesi oldu. Yukarıda ismini saydığım motosiklet markalarının sadece MotoPlus Motosiklet ve Aksesuarları fuarında olacakları duyuruldu.

Geçen sene yapılan MotoShow adlı motosiklet fuarına ise MOTODER (Motosiklet sanayicileri derneği) derneğinin destek verdiği belirtilmiş.

Motosiklet fuarları hakkındaki bu gelişmeler umarım sektör için faydalı olur.

Saygılar

http://www.motoshow09.com/motoshowlogo.gif
19 - 22 Mart 2009
İstanbul Fuar Merkezi
CNR EXPO Salon 1 – 2 – 3

http://www.motoshow09.com/motopluslogo.gif
05 - 08 Şubat 2009
İstanbul Fuar Merkezi
CNR EXPO Salon 9 – 10 – 11

Motosiklet Fuarı (http://www.motoshow09.com/) Hakkında Bilgiler (http://www.motoshow09.com/)Motoshow (http://www.motoshow09.com/) internet sitesinde (http://www.motoshow09.com)

MotoPlus 2009 Motosiklet ve Aksesuarları Fuarı (http://www.motoshow09.com/motoplus_motosiklet_fuari.html)
Motoshow 2009 Motosiklet ve Aksesuarları Fuarı (http://www.motoshow09.com/motoshow_motosiklet_fuari.html)

n-aim
03 Eylül 2008, 15:40
en büyük ve ayrıntılı fuar hangisi olacak bu sene ona göre uçak biletimin tarihini şimdiden ayırtim:)

By_StaR
03 Eylül 2008, 16:00
kesinlikle güzel olacak... şimdiden heyecanla bekliyorum ..

emin_arikoglu
03 Eylül 2008, 16:07
tüh yaa, kasım fuarı olacak diye seviniyodum, ben göremiycem :salut:

D C R
03 Eylül 2008, 16:12
Yine bütün fuar MT' sesleriyle inleyecek galiba :P

_SuLeYMaN_
03 Eylül 2008, 17:06
Hazırlıklara şimdiden başlasak iyi olur. Motordan şöyle güzel bir mont ve eldiven almayı düşünüyorum bende. :)

atos0707
03 Eylül 2008, 17:09
antalya da neden böyle güzel fuarlar olmaz ki

yada biz duymayız

:)

sedat2020
03 Eylül 2008, 17:41
herkez kendini şimdiden ayarlasın fuara :D

muratcan7
03 Eylül 2008, 18:02
Şubattakine gidip hayabusa ile dönmek istiyorum ama :) 600 lük birşeyle döneceğim büyük ihtimal

BOO_74
03 Eylül 2008, 18:35
hani kasım fuarı?

korlas stokları eritti galiba ;)

Khutuck
03 Eylül 2008, 18:38
Gelsin fuar da haber yazayım :)

Olcay Avşar
04 Eylül 2008, 13:11
Toplum olarak her alanda olduğu gibi bu konuda da birlik gösteremedik. İlla bölüncez, parçalancaz. Yahu neden anlaşıp herkesin isteklerini karşılayabilecek büyük bir organizasyon yapamıyoruz?

ruckerpark
04 Eylül 2008, 17:36
ıkısının arasında ne fark hangısı daha guzel olur nıye ıkısı bırletırılıp cok buyuk bı fuar olmuyo nıye nıye nıye ???

Erhan Erdil
18 Eylül 2008, 01:18
http://img48.imageshack.us/img48/8308/motoplussmalliw8.jpg

http://img230.imageshack.us/img230/8773/yazi2mediumcb8.jpg

Mert
18 Eylül 2008, 01:21
Hayırlara vesile bir fuar olsun inşallah yeni yeni tulumlar alalım :P:P

jesse
18 Eylül 2008, 01:21
fuar güzel geçecege benziyor (: egleneceginize garantiyi ben veriyorum :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Erhan Erdil
18 Eylül 2008, 01:26
fuar güzel geçecege benziyor (: egleneceginize garantiyi ben veriyorum :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Bunu not ediyorum. Eğlence olmaz ise kayıtları inceleriz :wiinkk:

GorkeM
18 Eylül 2008, 01:47
Ukrayna Fuari ise , 12-15 Subatta duzenlenecek.
Eger Turkiye'ye donmemis olursam Ukrayna fuarini fotograflarim :)

Kiev'deki ikinci fuar ise 4-7 Mart tarihlerinde duzenlenecek. Bu fuarda da bulunmaya calisacagim.

rayjay
18 Eylül 2008, 12:21
bir ay erkene alinmis bence coooooook iyi olmus,
gecen yil tam hıristiyanlarin dini bayramlarina denk gelmisti ve otel fiyatlari tavan yapmisti, bu yil sakin sakin gidip gezeriz artik

reus
18 Eylül 2008, 12:27
1.5 ay arayla pek iyi olmamış gibi, kasım-mart tarihlerine alışmıştık. İçerikleri güzel olsun da, tarih ve isimleri çok önemli değil

emomen
18 Eylül 2008, 12:45
Fuar tarihine iyi bir organizasyon yapılacagından eminim Mod arkadaşlar bir el atar artık.:)

R3N
18 Eylül 2008, 13:42
neyi paylaşamadılar acaba,

güzel haber skull, paylaşım için teşekkür

NoVaRiX
31 Ekim 2008, 18:56
üzücü bir durum bu ayrılık!
anlaşıp daha güçlü ve daha büyük TEK bir fuar yapsalar fenamı olurdu? :cyclopsan

SaRı39
01 Kasım 2008, 00:51
arka arkaya güzel olmuş yaa :P

kirki
01 Kasım 2008, 00:59
şimdi piyasanın büyük kısmına sahip olan markalar moto+ da.. kendi adıma moto + a katılacağım.. ancak maalesef fuar organizasyon şirketlerinin ticari anlamdaki çekişmeleri, motsiklet derneklerinin isteklerinin tam olarak karşılanamaması ( yer , metrekare vb ) bu ayrılıkları doğuruyor. yakında 3 e de bölünebilirler.
3. sü motosiklet.net :):):):):):)

507rr
01 Kasım 2008, 01:36
Büyük markaların distribütörlerinin bulundugu "ana" fuarın Şubata alınması ilginç olmuş. fuardan motor almak isteyenler hem paralarını erken hazır etmeliler hem de sezona kış bitmeden erken girecekler yani...

aksesuar vs alacak olanlar her fuara her mevsim gider o dert değil de... motosiklet alacaklar için iyi oldu mu emin değilim. sonuçta indirim olacaksa fuardan alınacak yoksa gider magazadan rahat rahat alınır Mart-Nisan gibi.

< iLk@yy >
01 Kasım 2008, 01:38
Büyük markaların distribütörlerinin bulundugu "ana" fuarın Şubata alınması ilginç olmuş. fuardan motor almak isteyenler hem paralarını erken hazır etmeliler hem de sezona kış bitmeden erken girecekler yani...

aksesuar vs alacak olanlar her fuara her mevsim gider o dert değil de... motosiklet alacaklar için iyi oldu mu emin değilim. sonuçta indirim olacaksa fuardan alınacak yoksa gider magazadan rahat rahat alınır Mart-Nisan gibi.

aksesuar alıcaklar içinde acaba moto+'mı yoksa motoshowmu daha uygun olucak bence oda çok güzel bi soru işareti akıllarda :silent:

bende merak ediyorum çok

hasanpinar0537
01 Kasım 2008, 02:16
bende fuarı bekliyordum öne alındığı iyi oldu...

DARKDIAMOND
01 Kasım 2008, 03:06
Normal piyasa koşullarında rekabet müşteriya yaramasına rağmen Türkiye'de durum tam tersi.Olan hep müşteriye oluyor.Buradaki çetrefilli durumdanda bizim avantajımıza bişey çıkacağını pek düşünmüyorum.İki fuarda hem kriz hemde pazarın daralması sebebiyle sadece fiyat artışıyla yarışabilecek sanırım.

tutankhamon
29 Aralık 2008, 18:30
içerik ve marka açısından tabi ki moto+ motoshowa göre baya bi önde olacak ancak bu firmalar yeni motor ve aksesuar alacakların en sevdiği ay olan mart nisan ayından önce ve de kış döneminde bu fuarda nasıl bi fiyat yöntemi izlicekler? fuara özel indirimler uygulanması lazım bence

onuray
29 Aralık 2008, 18:40
Arkadaşlar fuarla için beleş biletleri nerden bulabiliriz. Lütfen yardım

praetorian
29 Aralık 2008, 18:41
fuar gelsin bulunur o zaman..

E-M-R-E
29 Aralık 2008, 18:55
umud ediyorum ki ikisini de kaçırmicam . .

SuPeR BiKe
29 Aralık 2008, 19:07
sanırım tarihlerdeki anlaşmazlık yüzünden bir ayrılık olmuş gibi görünüyor ama anlamadığım farklı fuar şirketleri olmasına rağmen aynı sayfada yan yana bulunmaları görünen nedenlerle asıl nedenler farklı olduğu işin altında başka şeyler yattığı şüphesi var. neyse sorunlar umarım fuara yansımaz ve sorunsuz geçer hem şirketler hemde fuara gidecek insanlar açısından.

benim şahsi görüşüm keşke ayrılık olmasaydı yönünde zaten tam olarak rayına oturmamış bir motosiklet sektörümüz var ve birçok kaliteli markayı türkiyede temsil eden doğru dürüst dağıtıcılar bulamıyoruz. her ürünün türkiyeye ithalatı yapılmıyor yapılsa bile sınırlı sayıda ve siparişle olduğu için yüksek fiyatlarla karşılaşıyoruz. insanlarda normal olarak çekiniyor bu tarz alışverişlerden. Malum kriz de cabası.

Tek ve büyük bir organizasyonla aynı zamanda tanıtımla ve katılımıyla düzenlenen ideal bir fuarımız olsaydı Türkiye'ye önyargıyla bakan bir çok firma sektörü değerlendirirken daha doğru bilgiye ulaşabilirdi kanısındayım. Ne kadar çok firma temsil edilirse rekabet aynı oranda kampanya fiyat indirimi ve kalite açısından tüketicilere de pozitif yönde yansırdı sonuçta bu tarz sorunlardan yine etkilenen bizler oluyoruz.

üzüldüm açıkçası.

alperiz
29 Aralık 2008, 20:06
gelsinde fuar bi takım lastik iyi gider walla sezon öncesi.. :)

bir de biletleri heralde yine forumdan arkadaşlardan edincez ::blusssh:...

Ramazan Can
29 Aralık 2008, 20:42
bende fuardayım...............

:queen::queen::queen::queen:bende fuardayım...............

motorhocası
29 Aralık 2008, 21:12
Şu şubattaki fuarı yapın da bir İnnova sahibi olalım ya avatar kaldı böyle olmamış motorun resmiyle olmuyo.:cherry:

cbr125faik
29 Aralık 2008, 21:17
ben ıkısınede gıtmeyı dusunuorum....

safak112
29 Aralık 2008, 21:39
super valla ehlıyetıde almıs olurum ınsallah.ordayım.hatta bulusma ayarlayıp hep beraber gıdebılrıız sanırım...

E-M-R-E
29 Aralık 2008, 22:12
buluşuruz ayıbettin şafak :cat: ama ehliyeti şuabata yetiştiremessin direksiyon sınavımız var daha :mrgreen:

leventoker
03 Ocak 2009, 22:15
arkadaşlar, moto+ fuarında mt üyeleri için buluşma gibi bi şey tertip edilecek mi? nerdeyse 1 yıldır hergün forumda bi sürü üyenin yazısını okuyorum, böyle bi organizasyon olursa üyelerle de tanışmış oluruz.

Rhasta
03 Ocak 2009, 22:19
Pek alakasız olucak ama ben İtalya ve Polonyadaki fuardaydım.En cok hosuma giden motor Streetfighter olmustu..Herneyse nedense ülkemizde ordaki gibi çarpıcı fuar havası yansıtılamıyor bence.

Brabus
03 Ocak 2009, 22:58
iple çekiyorum acilen kask almam lazımm

sedat_57
03 Ocak 2009, 23:23
Şubattakine gidip hayabusa ile dönmek istiyorum ama :) 600 lük birşeyle döneceğim büyük ihtimal

600lük:cyclopsan:cyclopsan:cyclopsan:cyclopsan:que en::mrgreen:

Ramazan Can
03 Ocak 2009, 23:27
600lük:cyclopsan:cyclopsan:cyclopsan:cyclopsan:que en::mrgreen:

sedat sen ben ybr 125 ile uğraşırken... ah aha.... darısı senin başına.......

alinazik
13 Ocak 2009, 01:32
selam

arkadaşlar daha önce fuardan alış yapmamış biri olarak fuarın fiyatlardaki etkisi nasıl oluyor acaba tecrubeli arkadaşlar cevaplayabilirmi acaba fiyatlarda düşüş mü yoksa taksit avantajlarımı sunuluyor.

teşekkürler.