PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YaRDIM HONDA CBR 600 RR

£f£s
03 Eylül 2008, 02:44
seLam arkadaş iyi ramazanlar
ben bi konuda danişmak istiyorum
şimdiye kadar kullandığım ne yüksek motor 125 cclik motor
honda cbr 600 rr almayi düşünüyorum bunun sakıncası olurmu ne tür zorluklarla karşilaşabilirim...

North_
03 Eylül 2008, 02:45
çok kötü bakarlar nazar değer :P

hümmet abi bak bu tam sana göre bi yazı buyuk buyuk :P

malum gözler fazla ii seçmio ya

£f£s
03 Eylül 2008, 02:50
yok yok bakamazlar cünkü motor görünmiyecek kadar hızlı:)))

< iLk@yy >
03 Eylül 2008, 02:55
bu motorda bence çok kötü deneyimlerde edinebilirsin 125lik motorla 600rr'ın gücünü bi karşılaştır istersen gaza verdiğinde tepkileri yolda görünenden daha fazla orada olup yaşadıkların...
biri 13 14 hp diğeri 120 hp arada 6 katından fazla bir değer var dikkatini çekerim küçümsenicek birşey değil.

git bi 250lilik geçiş motorlarından olan hyosung yada kawasaki al derim en mantıklısı ...

ne kendini riske at nede alıcağın makinanı verdiğin paranada kendinede yazık olur sonra en başka kendinde üzülürsün...

DARKDIAMOND
03 Eylül 2008, 02:56
Hoşgeldin aradaşım.Bu konu bu ara fazla tartışıldığından arkadaşlar biraz bıkmış şekilde cevap verebilir,sen kusura bakmadan verilen cevapları okumaya çalış.
Bugüne kadar derken kendi motorundanmı bahsediyosun?10.000km'lere gelmişsen en azından bazı refleksleri edinmişsindir..600RR alırsanda 125'lik motormuş gibi davranmadan saygı göstererek binmeye başlamalısın.Senden çok daha kuvvetli olduğunu unutma.Ehliyeti ve korumaları unutma demiyorum çünkü 600RR'düşünen birinin bunları çoktan tamamlaması gerekir.Amman diyim,arada sırada scooter kullanıyoduysan ve bi yerden para bulup direk 600RR'ı düşünüyosan yapma derim.

£f£s
03 Eylül 2008, 03:05
125 cc benim kullandığım motor
hyosung ggt 250 R benim arkadaşimda vardı onuda kullandım deneme amaclı zorlanmadım hiç
yine deneme amaclı yamaha r6 kullandım biraz zorlandım kullanırken
ama 600 cc lere ilk gecişte yaşanacak zorluklar gibi geldi yani 15-20 gün kadar illaki zorlanacamı tahmin ediyorum

< iLk@yy >
03 Eylül 2008, 03:55
125 cc benim kullandığım motor
hyosung ggt 250 R benim arkadaşimda vardı onuda kullandım deneme amaclı zorlanmadım hiç
yine deneme amaclı yamaha r6 kullandım biraz zorlandım kullanırken
ama 600 cc lere ilk gecişte yaşanacak zorluklar gibi geldi yani 15-20 gün kadar illaki zorlanacamı tahmin ediyorum

r6 çok sert bi makinadır r1'in arkasından ayrılmaz desek yeridir top spped'e kadar ama şuda war sonuçta tepkilerini bilmediğin bir motoru kullanıcaksın 125lik bi motorda virajda nasıl dönüceğini yatıcağını bilirsin frenini bilirsin neler yapabileceğini ama 600lük bi motor virajda seni affetmiyecektir ıslak kuru zeminde 125lik bi motor gibi aynı oranda bi farkı olmaz tekere gelebilirsin bi anda farkında olmadan bide elin kitli kalırsa orada ilk defa oluyorsa kötü sonucu olur yada motor aniden yolda çizmeye başlayınca çizerken yada gaz kestikten sonrada motoru toparlayamayabilirsin...

gt250r la 600rr'ın ağırlıkları nerdeyse aynı denilebilir 5 10 gkg oynuyor sadece saf ağırlıklarında
bi konuda yazım vardı arkadaşın kazasınıda yazmıştım motor kullanmaya 600f'le başladı ama gt250r'la kaza yaptı...

güzel sağlam bir temel üzerinde tecrübe edinmek istiyorsan sırasına göre git derim çünkü bu tecrübe halkalardan oluşuyor bir halkanın arada olmayışı o uzunluğun kopuk oluşu bazen çok kötü şeylere sebep olabiliyor işte...

yoksa 600rr alabilirsin tabikide ama bi süre çok yumuşak davranmak gerek motora yavaş yavaş zamanla yüklenmen gerek ama delikanlılık işte bizimde içimizde var tehlike arz ediyor bu durum motorsiklet sana hep tapa gaz yapmanı söylecektir ve sende motorun söylediğine kulak asarsan erkenden sonuçları güzel olmayabilir diye seni daha iyi zararsız yoldan git diye uyarıyoruz sadece o kadar...
gerisi kendine ne kadar önem verdiğinle alakalı bir durum