PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha YBR 125 Benzin Deposunu Sökmek?

serdarcogen
29 Ağustos 2008, 22:28
Merhaba

YBR 125 benzin deposunu söküp aldığım kılıfı düzgünce takmak istiyorum.

Bunun kolay bir yöntemi yada ilmi var mı?

babaçi
29 Ağustos 2008, 22:44
depoyu sökmenin gerektiğinden emin misin?

takmadım ama depoyu sökmek zor olur:silent:

genç kaptan
29 Ağustos 2008, 23:08
motorunun resmini ekleyebilirsen sana tarif edebilirim

KUVVETMİRA
29 Ağustos 2008, 23:33
bi gün gel ostime, sökelim beraber, takım taklawat war. 2buçukluk kolada getir gelirken.

morveotesi
29 Ağustos 2008, 23:50
bi gün gel ostime, sökelim beraber, takım taklawat war. 2buçukluk kolada getir gelirken.
al işte yurdum insanı

Merhaba

YBR 125 benzin deposunu söküp aldığım kılıfı düzgünce takmak istiyorum.

Bunun kolay bir yöntemi yada ilmi var mı?

ilmi değilde eziyetli bir iş oldugunu bılıom:farao:

KUVVETMİRA
29 Ağustos 2008, 23:51
al işte yurdum insanı
:farao:

sökmeyelimmi diyosun? kolamı içmeyelim?

morveotesi
29 Ağustos 2008, 23:54
sökmeyelimmi diyosun? kolamı içmeyelim?

sökersınız takarsınız o sızı porblemınız git tamırcıye 1 2 mılyon bahşiş at seve seve yapar yada bunları hıc alamadan once ankarada 30mılyona takan yerler vardı be guzel kardeşim.Kolaya gelınce zero olsun sıfır seker anlayan anladı:wiinkk:

KUVVETMİRA
29 Ağustos 2008, 23:57
sök tak keyifli iştir birader, moturun warsa az elini wuracan yağa, yani benim hoşuma gidiyo. genelde sökmesi kolayda, toplamak ızdıraplı biraz. bol şekerli olsun serdarcım, zero bozar bizi.

morveotesi
30 Ağustos 2008, 00:01
bıde ınsan kıyamıyor guzelım orjınallıgı bozuluyor zaten yeterınce kuryelık yapıp işi b.. cıkaranlar var bizde onları yaparsak ne farkımız kalır onlardan.kılıfı bende dusundum zaten motor sıyah kılıfta sıyah olcak garajda durunca zaten hergun toz bezıyle sılıyoz bu seferde dahada kırlenecek zaten kılıf dedıgın toz tutar.buarada kolan zero olsun hayatın dolsun

sök tak keyifli iştir birader, moturun warsa az elini wuracan yağa, yani benim hoşuma gidiyo. genelde sökmesi kolayda, toplamak ızdıraplı biraz. bol şekerli olsun serdarcım, zero bozar bizi.

orjınallıkten yanayım kılıfı bende dusundum depo gunesten rengı agırıyor dıye takacatım ama napıyım motor sıyah ona gore sıyah kılıf olması zorunlu olunca halıye hergun motoru toz bezıyle sıldıgım zamanlar aklıma gelıyor.kolan zero hayatın neşeyle dolsun iyi uydurdum ama telif hakkı benımdır parasını ısterım:queen:

emrahkrm
30 Ağustos 2008, 00:08
depoyu sökmek için önce seleyi sökmelisin.seleyi tutan 2 cıvata yan grenajların altında. sele çıkınca altta görürsün 1 tane cıvata tutuyor depoyu cıvatayı söküp depoyu çıkarabilirsin yalnız şamandıra soketine ve benzin hortumuna dikkat et bunlarıda çıkarmalısın.kolay gelsin

digi_boy26
30 Ağustos 2008, 01:32
depoyu sökmek için önce seleyi sökmelisin.seleyi tutan 2 cıvata yan grenajların altında. sele çıkınca altta görürsün 1 tane cıvata tutuyor depoyu cıvatayı söküp depoyu çıkarabilirsin yalnız şamandıra soketine ve benzin hortumuna dikkat et bunlarıda çıkarmalısın.kolay gelsin

bak anlatcam :) önce benzini yan konuma yani kapalıya getir ok ileri baksın :) sonra yan kapakları çıkart. akü ve filtre taraflarını :) ondan sonra da koltuğun altlarındaki 10-11 ile tuttuğun vidaları sök.:) dikkat et civata başları sıyırma yapabiliyor yıldız-10'un varsa daha iyi olur :) sona seleyi depo tarafından kaldıraray yere indir :) motor bu hale geldimi ?

önemli not:bu resim çamurluğu değiştirirken çekilmişti sen çamurluğu sökme :mrgreen:

http://img174.imageshack.us/img174/7536/pict0683rh2.jpg

sonra da tam deponun orda gördüğün contalı yine 10-11 ile tuttuğun civatayı da sök.:) depo eline gelmesi lazım ama sen yine de onu da söktükten sonra deponun önünü ve altlardan kontrol et kulakçıkları vardır koparttırmadan çıkar depoyu :)

http://img76.imageshack.us/img76/5217/pict0682un5.jpg

resimler bana aittir.çamurluğunu da değiştirmek istersen benim topiki güncellemen yeterli :wiinkk:

çamurluk değişim topiki:)

http://www.motosiklet.net/forum/teknik-bilgiler/48192-yamaha-ybr-125-arka-camurluk-degistirilmesi-resimli-anlatim.html

kolay gelsin :wiinkk: