PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 125 ZN Marş Almama

uPuk
07 Ağustos 2008, 01:41
Merhaba herkese,

benim sorunum şu şekilde,

motoru sabah dışarı çıkardğmda marş'a bastığmda 1 seferde dank diye alıyor, ama bi 5-6 km yol yapnca stop ettiğimde ve 10 dk sonra tekrar çalştrmaya çalştğmda bir türlü marş almıyor. cıvvv cıvvv cıvvv ediyor sadece... :pale: :salut:

o zamanda ayak marşı ile deniyorum ve 2-3 seferde alıyor ayak marşı ile.

nasıl bir sorun olmş olabilir acaba ya, bilgilerinizi paylaşrsanız sevinirim arkadaşlar.. :pr:

cakalaz
07 Ağustos 2008, 12:30
Isınınca marş almıyor ateşlemeden olabilir beLKi... Ama cıv cıv etmesi de dinamodan gibi ...

celıl ybr
07 Ağustos 2008, 12:33
www.zenscooclup.com

mstf_gnc
07 Ağustos 2008, 14:00
aynı sorun bendede vardı şimdi motor hiç çalışmıyor

no_name
07 Ağustos 2008, 14:11
bizim arkadaşında öle bi sorunu vardı garantiden yaptırmıstı mondiale

PoYr@z
07 Ağustos 2008, 14:33
atesleme sistemine baktır veya kullandığın benzindede sorun olabilir bizim arkadas motora benzin aldı gezdik evlere gittik dısarı çıktık tekrar motor marsa basıyo sürekli cıv cıv ediyo zorla çaıştırıyodu servise götürdük depoyu bosalttı adam benzinin 3/2 su 3/1 benzin çıktı

uPuk
07 Ağustos 2008, 14:51
her zaman shell'den alıyorum benzini.

götürdüm bu sabah servisine. çok ufak bi miktarda gaz verip bastı marşa. zank diye aldı. anlamıyorum, bazen hiç gaz vermeden basıyorum almıyor. hafif gaz veriyorum yine almıyor. ama servise gidince zank diye alıyor. kafam karıştı iyice.

ordaki usta şöyle dedi. gaz kolundaki boşluğu alıp marşa basarken, çok çok az miktarda gaz ver dedi. böyle deneyelim bakalm. sabahtan beri istedğim gibi çalışıyor motosiklet.

akin11
07 Ağustos 2008, 15:17
benzınle ılgısı yok.motorun hava ayarlında bır problem var.iyi bir usta senın motorun 30 dkk adam eder.

shelbycobra
07 Ağustos 2008, 15:30
olabilir ben hava ayarını yaptım dediğin giib buz gibi motor alıo sonra almıo fln buji yeniydi dandik çıktı bozukmuş şimdi gaz veriom öle çalışıo

alperiz
07 Ağustos 2008, 23:55
pek restlanan bi durum değil bildiğim kadarı ile.. servislerde garantiden yaptırabilirsin bence