PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzinde tercihiniz

Sayfa : [1] 2 3

no_name
06 Ağustos 2008, 15:19
öncelikle herkese mrb benzin alırken 95 oktan alıyorumda benzini genelde shelden alıyorum ara sıra petrol ofisinden alıyorum sanki motor daha çok çekiyor gibi geliyor acaba benzin aldığım yerden dolayımı bu böyledir yoksa banamı öyle geliyor.

Benzin kalitesinin benzin istasyonlarında farklılık gösterdiğini düşünüyorsanız sizce en kaliteli benzin kimde vardır.

cakalaz
06 Ağustos 2008, 15:21
Ben her zaman OPET ten 95 oktan alırım.. Shell den bi kez aldm motor 5 km de 3 kez stop etti (eski motorum tabi ) Shell in benzinini beğenimyorum sahsen...
Kim ne derse desin 95 al arkadaşım :)

cihantavuz
06 Ağustos 2008, 15:28
Total ve Petrol ofisi tercih ediyorum motosikletim için. totalin excellium 97 oktan serisini alıyorum çoğunlukla kaliteli yakıt oldugunu hissettiriyor kullanım esnasında.Petrolofisindende V-MAX 97 oktan serisini alıyorum bazen.Ayrıca dizel otomobılımızde var peugeot partner 2.0 HDI bu aracımızdada Petrol ofısının eurodıeselını kullanıyoruz.Başka yerden yakıt almıyoruz bu araca.Petrol ofısınden baska yerden motorın aldıgımızda sorun yasıyoruz. .Aracta hiç sorun yok ama resmen tekleme yapıyor motor ya su katılıyor yada motorin cok kirli enjektorleri tıkıyor.Özellikle BP nin yakıtı cok kalıtesız genelde.Bu tekleme sorunu BPden 1-2 kere mecburiyetden yakıt aldıgımızda yasamıstık.Ben canlı sahıdım. İstasyondan istasyona degısıyor ama denetleme mekanızması zayıfsa herseyı yapabılıyor ıstasyon sahıplerı.Bende kesınlıkle BP tercıh etmıyorum bu yuzden.

dalyan_
06 Ağustos 2008, 15:34
Bp ve Shell dışında benzin kullanmıyorum.

sanzalise
06 Ağustos 2008, 15:42
En Ucuz Nerdense Ordan Alıyom PO, Shel, vs bilindik yerlerden ama

Isaac
06 Ağustos 2008, 17:15
Bir de bu sanırım ilden ile değişir çünkü ülkemizde denetleme mekanizmasının zayıf oluşu petrol ofisi sahiplerine çeşitli yollar açıyo... Su katmak gibi mesela...

O yüzden her ilde aynı olmaz bence... Shell olup kaçak mazot benzin satan da var bp olup yasal olarak satan da...

no_name
07 Ağustos 2008, 14:06
kalite kontrol filan diyor ama hikaye herelde onlar

CERRAHI
07 Ağustos 2008, 14:09
Opet Opet Opet.....

cakalaz
07 Ağustos 2008, 14:12
Ya şöyle düşün.. Bizim Rize tarafları özellikle BATUM sınırına yakın ve BaTuM da benzin mazot 1 YTL.. Özellikle benim tanıdıklarım yakın olduğu için gidiyor orda yedek deposu dahil fulleyip türkiyeye geliyor ve en az 10 gün yetiyor onlara :) Mantıklı aslında..

Benzin istasynları da aynı sekilde ; ayarlıyo tanıdık bi kamyoncu altına büyük bir depo yaptırmıs.. Adam gidiyo BATUM a dolduruyo iki depoyu da gelip istasyonun deposuna bosaltıyo.. Bu durumda biz yurt dısındaki benzini kullanmıs oluyoruz istemeden bilmeden.. Ama OPET te böyle bişi söz konusu olamaz Rize de hem cok göz önünde hem de sürekli denetimde :cherry:

kirki
07 Ağustos 2008, 14:22
merhaba
ben sürekli PO kullanıyorum.. denetim mekanızmasını iyi biliyorum..çünki reklamlardaki o uydudan kontrol olayını yapan firmadayım :):)):):):) yani köstebek benim :):):):)
PO dan şaşmoyorum..hem kk tıma çok puan veriyor hemde yakıtı gayet kaliteli.. 95 ve 97 oktan karışık alıyorum..yani hangisine yanaşmışsam :):):)

no_name
07 Ağustos 2008, 14:25
bizim burdada yunanada çıkıs var bulgarada ama avrupa birliğine girince giriş çıkıs yapmak zorlastı ( bu arada reklam güzeldi )

PoYr@z
07 Ağustos 2008, 14:27
ben motoruma shellden alıyordum ama p.ofisinde uydu kontrol cihazları yerlestirildiğinden beri p.ofisinden alıyorum Vmax97 veya 95 alıyorum araçdada p.ofisinden euro kullanıyoruz fakat depoyu fullerken genelde kendi sattığımız resmi kurulustan dolduruyoruz arada çok büyük fark var resmi kurum direk rafineriden dolan kendi tankeri direk kuruma getirip bosaltıyor ve yaklasık 70-80 km gibi fark oluyo performansta düsüs olmuyor kesinlikle

Khutuck
07 Ağustos 2008, 14:41
Eve yakın olduğu için PO'dan alıyorum, ama Shell'den aldığımda motor sanki daha iyi performans veriyor.

shadow slx
07 Ağustos 2008, 15:25
genelde opet ten alırım ama bazende shell yada başka bir deyişle yolda kaldığımda en yakın neresi varsa ordan:)ne yapayım bu motorlada benzin göstergesi yada ışığı yok!!!

muratcan7
07 Ağustos 2008, 15:29
4-5 defa PO 'dan aldım daha sonra BP'den aldım bana çekişi artmış ve motor daha çabuk açılıyor gibi geldi. Ve yakıt tüketimi düştü. BP den aldığım benzin sayesinde ibre daha hızlı yükseliyor gibi geldi.

5,4 litre olunca depo :) bol bol alacağım çekirdek gibi 3 ytlik 5ytllik :) sırada opet var

Tabii kesin sonucu almak için depodakini bitirip almak lazım. Karma benzin yanıltır adamı.

Ayrıca sormak isterim. cygnus rs için 95 oktan dan başka bir seçeneceğim varmı ?

playboy_77
07 Ağustos 2008, 15:32
genelden shell 100 oktan alıyorum.eğer uzun yolda acil yakıt ihtiyacım olursa opet 97 alıyorum :cat:

muzaffer1968
07 Ağustos 2008, 15:42
reklam olmayacaksa söylim Shell den alıyorum :cat: anack zor durumda kalırsam diğer firmalardanda alıyorum :mrgreen:

kkorhann34
07 Ağustos 2008, 15:54
yolumun üstünde shell bp total aralarında 100-200 metre mesafeyle istasyonlar var alibeyköy-eyüp arası İstanbul'da bilen bilir her zaman shellden alıyorum bana daha kaliteli gibi geliyor çekişi artıyor ve az birazcık yakıt sarfiyatında olumlu etkisi var...

Özer
07 Ağustos 2008, 16:09
PO ve Opet dışında hiç bir istayona yanaşmıyorum.Aldığım yakıt Normal benzin yani 95 oktan.Motosikletimin performansı gayet iyi:cat: şikayet yok....

DİPNOT: hemen tüm yorumlara şöyle bir göz attım ve herkesin aldığı akaryakıt diğerleriden daha iyi:cyclopsan
Akaryakıtlar TÜM istasyonlarda 95-97 vs vs şeklinde sunulmakta farkındaysanız! peki X istasyonun 97 oktan yakıt'ı niçin Z istasyonundaki 97 oktandan daha iyi bunu kim açıklayacak:) fark nedir bu iki yakıt arasında anllamadım:bounce: bu yazdığım diğer yakıt sınıfları için de geçerli.

kirki
07 Ağustos 2008, 16:31
PO ve Opet dışında hiç bir istayona yanaşmıyorum.Aldığım yakıt Normal benzin yani 95 oktan.Motosikletimin performansı gayet iyi:cat: şikayet yok....

DİPNOT: hemen tüm yorumlara şöyle bir göz attım ve herkesin aldığı akaryakıt diğerleriden daha iyi:cyclopsan
Akaryakıtlar TÜM istasyonlarda 95-97 vs vs şeklinde sunulmakta farkındaysanız! peki X istasyonun 97 oktan yakıt'ı niçin Z istasyonundaki 97 oktandan daha iyi bunu kim açıklayacak:) fark nedir bu iki yakıt arasında anllamadım:bounce: bu yazdığım diğer yakıt sınıfları için de geçerli.

fark yakıtların içerisine katılan extra firmalara özel katkılar olarak düşünmekteyim..

chozen
07 Ağustos 2008, 16:36
farketmiyo ne bulursa içiyo bizim ki

tkalfaoglu
07 Ağustos 2008, 16:47
Ben motorcu ustanın tavsiyesi üzerine evime yakın olmasa da BP den alıyorum.
Hangi şirket olduğundan çok, o benzin istasyonu sahibinin karakteri önemli..
-t

mach1
07 Ağustos 2008, 23:38
Atalarımız demişki:
Aklı kelden benzini shelden al demişler :mrgreen:
ben en iyi performansı opet super benzinden alıyorum 97 oktan benzin yanında halt yemiş ama kurşun işi olmasa daha cok güzel olcak ama

jesse
07 Ağustos 2008, 23:39
aklı kelden benzini shell den demişşler (((((((:

rafel
07 Ağustos 2008, 23:41
bende hep bp den alıyorum önceden opeten alıyordum cok pıs bır benzın son anda fark etım gıttım bır ustaya bana bp yada shellden al dedı
dıgerlerı pek saglam degılmış
şimdi bende bp cıyım

mrsago
07 Ağustos 2008, 23:46

yanılıyosun 4 ay kadar sheel de pompacılık yaptım her ay shell den görevliler gelip depoları açtırıp numune alırlardı :rendeer:

alperiz
07 Ağustos 2008, 23:52
walla hem arabaya hem motora hep shellden alıorm bende.. alışkanlık :)

muratcan7
08 Ağustos 2008, 00:02
2 gündür motoruma binemiyorum :( Bir bineyim acısını çıkartacağım

Opet'i deneyceceğim sırada o var. ama bp po'dan daha iyi gibi geldi

ozzy73
08 Ağustos 2008, 00:10
arkadaşlar size bir tüyo veriyim.::winkwinkamcam gaziantepte sıfır km bir araç aldı .aracı aldığı yerden,opet dışında bi yerden akaryakıt alırsanız aracınız garanti dışı kalır demişler....opet neticede ordu nun malı ..bilmiyorum artık.:thumright

no_name
08 Ağustos 2008, 00:12
arkadaşlar size bir tüyo veriyim.::winkwinkamcam gaziantepte sıfır km bir araç aldı .aracı aldığı yerden,opet dışında bi yerden akaryakıt alırsanız aracınız garanti dışı kalır demişler....opet neticede ordu nun malı ..bilmiyorum artık.:thumright

aldığı aracın ne markaysa opetle anlaşması vardır
bizdede ford var opetle anlasma yapmıs yakıtttan dolayı bir sorun çıkarsa opetten mazot almadıysan arac garanti dısı. Fiattada aynı şekildeydi. onların özel kartı var ford damgalı opet kartı

muratcan7
08 Ağustos 2008, 00:13
hiç öyle birşey duymadım mantıksız geldi ama

ozzy73
08 Ağustos 2008, 00:17
aldığı aracın ne markaysa opetle anlaşması vardır
bizdede ford var opetle anlasma yapmıs yakıtttan dolayı bir sorun çıkarsa opetten mazot almadıysan arac garanti dısı. Fiattada aynı şekildeydi. onların özel kartı var ford damgalı opet kartı

doğrudur olabilir.bide ordu nun malı ya opet ,o yüzden güven veriyo biraz da olsa.:)

GKN
08 Ağustos 2008, 00:22
shell..
nedenmi?
deniz kabuklarını çok severimde ondan:)

ucanteneke5
08 Ağustos 2008, 00:30
bende hep şelden alırım ama bazılarında çok fark var.
mesala sefaköyde tunç petrol var kötülemek gibi olmasın ama onların benzini hep aynı gitiğime göre daha çabuk bitiyo.
oysa merterden hangi şelden alsam benzin daha çok km.yapıyo.
yani benzinciden benzinciye bence fark var.aynı firma olsa bile.

muratcan7
08 Ağustos 2008, 00:30
Shell'in V-power reklamı güzeldi gerçekten

bende hep şelden alırım ama bazılarında çok fark var.
mesala sefaköyde tunç petrol var kötülemek gibi olmasın ama onların benzini hep aynı gitiğime göre daha çabuk bitiyo.
oysa merterden hangi şelden alsam benzin daha çok km.yapıyo.
yani benzinciden benzinciye bence fark var.aynı firma olsa bile.

Evet var _--_-

crazyX
08 Ağustos 2008, 00:31
opet bana gore en ıyısı dıgerı sankı hava basıyomuş gıbıme gelıyo

kirki
08 Ağustos 2008, 01:13
Kesinlikle öyle düşünme..epdk ( enerji piyasası denetleme kurulu ) bu denetleme ve otomasyon işlemine çok önem veriyor.. çünki kaçak yakıt nedeniyle ülkemiz oldukça zarara uğruyor.. bu nedenle tüm benzin firmaları otomasyon ve sürekli kontrol sistemini kurmak zorunda.. bu yapıyı kurmamanın cezası 500 bin dolardan başlıyor..

COQ
08 Ağustos 2008, 02:10
Ailecek Total deriz, Elf deriz.:)

Başka bişey demeyiz.

Gerekirse kırmızı ışık yanarken,tırsa tırsa Total ararız.:P

Rigel
08 Ağustos 2008, 02:14
Benzinin hepsi aynı rafineriden geliyor. Hepsi aynı benzin. Sadece benzin istasyonunun hassasiyeti önemli burada. Artık hemen hepsi iyi denetlendiği için burada da sorun yok.

PoYr@z
08 Ağustos 2008, 09:30
denetleme kurulu bizim buralara pek uğramıyo sanırım mazot suanda en düsük resmi kuruluslar satıyor kar yaparak daha özel firmaların resmi kurumdan asağı satması imkansız gibi birsey karsımızda PO var sahibini tanıyorum adam sizden asağı satmamız imkansız diyor zarar ederiz diyo resmi kurum sadece çiftçiye ve mazot satabiliyo yoksa petroller iflas eder :D az ilerde diğer petroller var adam benzine 2400 lira demis resmi kurum 3000 den satıyo sizce bu iste birsey yokmu burası TÜRKİYE burda olmaz diye birsey yok denetleme kuruluda bizim buraya gelmiyo sanırsam :D:queen::farao:

muratcan7
08 Ağustos 2008, 10:00
Güvenilir şehir içinde bir istasyondan almak mantıklıdır

gezgin290
08 Ağustos 2008, 10:28
abi ben ya akpetten veya opetten alıyorum evet benzin heryerde aynı önemli olan benzin istasyosyonun hassasiyeti...bazı pombacılar havada basabiliyolar....buna dikkat edelim benzin doldurlurken motorunuzun başında bekleyin lütfen...

RaNCoRiDeR
08 Ağustos 2008, 10:31
uzun km ler yapmış adam po adn asla almaz... hem düşünsenize neden po böyle bir köstebek reklamı yapmışlarki... Hem köstebeklerim gözleri yoktur yani benim yakaladığımda yoktu reklamıda yanıltıcı reklam :D:D

yıllardır pazarlamacılık yapan türkiyenin bilmem kaç ilini bilmem kaç kere dolaşan bir amcam kuzenim ve babam varken aklı kelden benzini şelden alırım...

ve herzaman rusun karısı amerikanın arabası derim :cherry: ( emperyalist düşünceden değil malumunuz ilgililer bilirler adamların eski kasalarından aldınmı bi kapıdan bi kapıya gitmek için bide bis almak lazım :D)

muratcan7
08 Ağustos 2008, 12:04
Köstebeklerin gözleri yok evet. Toprak altında ilerledikleri için burunlarını kullanıyorlar. :cat:

Ama po'dan almam gibi bir durum yok. Fena değil

no_name
08 Ağustos 2008, 12:15
hiç öyle birşey duymadım mantıksız geldi ama

mantıksız gelen ne

muratcan7
08 Ağustos 2008, 12:21
Başka bir akaryakıt şirketinden yakıt alıp garanti dışına çıkması. Mantıksız geldi

no_name
08 Ağustos 2008, 12:23
araba aldığında sana verilen garanti şartlarını okursan görürsün kağıdı bulabilirsem tarayıp koycam

bize verlien kağıdı bulabilrsim onuda koyacam http://www.tumgazeteler.com/?a=695986

muratcan7
08 Ağustos 2008, 12:43
Bizdede ford fiesta TDI var .Babam söylemedi böyle birşey. bende duymadım kimseden.İlginç birşey. Öğrendiğim iyi oldu.

Carcharoth
08 Ağustos 2008, 13:03
97 oktan BP. Aslında ilk zamanlarda Opet tercih ediyordum. Fakat müşteri hizmetlerinden hiç hoşnut değilim. Sanırım kazandıkları para onlara yetti. Adamlar motosiklet diye sallamıyorlar bile 10 dakka bekledikten sonra sinirlenip basıp gittiğim oldu. Bu olayı 3 kere yaşadıktan sonra BP'ye gitmeye başladım.
Opette pompa boş bile olsa insanla ilgilenmiyorlar... Alacağımız max. 15 litre olduğundan herhalde !'^+%%&/(

no_name
08 Ağustos 2008, 13:06
ben shelden 3 liralık bile aldığım oldu 2-3 sefer 20 lirayı bozdurmak istemediğimden . genelde 2 günde bir 5 liralık alıyorum zaten 15 e depo fulleniyor