PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : JINCHENG 150 zat

zikkimkökü
04 Ağustos 2008, 21:20
arkadaslar mondıal 150 zat bakıyordum sımdıde bunu buldum

http://www.sahibinden.com/search.php?b[search_text]=Jincheng

burda 3 tane war sıtede hangısı nettn bakıldıgında daha avantajlı duruyor birde bu motorlar kac km yapıor surusu nasıl (buyuk olması kotumu) ve mondıal mı yoksa jıncheng mı daha iyi?

BU YAZIYI SITEDEN BI ARK YAZDI

Mondial, Monero, Asya, Skygo, Shenke, vb. tüm motorları Jıncgheng üretiyor.

İtalyanlar, motorun üretim hakkını Çinli'lere satıyorlar.

Bu motor (Zat 150 ve Jincheng 150 T5) Avrupa'da EUPOLO markasıyla satılıyor.

Zat 150 ve Jincheng 150 nin diğerlerinden farkı, gidon döndüğünde göstergelerin olduğu panel dönmüyor, sabit kalıyor, Burgman veya Bisan Senatör gibi.

Zat'a 3.250-YTL fiyat çekiyorlar ama 2.850'ye iniyorlar.
Ben Jincheng'i 2.750'ye aldım 20 ay vadeyle, ÖTV satıcıya ait.
Salı günü motoru teslim alacağım.

Zat; Güzel motor, ilk 500 Km de 50 Km/h yi geçme, İkinci 500 Km.de, yani, 1000 Km doluncaya kadar 2 kişi binme ve çok dik yokuşlara çıkma.
Motora kesinlikle aragaz çektirme, Zat sana uzun süre dayanır, fazla masraf çıkarmaz.

Wallace
04 Ağustos 2008, 21:23
zat benim bildiğim mondialin en sorunlu modellerinden birisi. iyi incelemeni öneririm. çevremde zat kullananlar hep sıkıntı yaşadı.

zikkimkökü
04 Ağustos 2008, 21:23
bu mondıal deıl ama bısı farkedırmı

no_name
04 Ağustos 2008, 21:34
bizim burda bakkalcı bi abi var o 2.000 ytl ye aldı 800 km motoru ama yakıttan şiakayetçi çok yakıomus

zikkimkökü
04 Ağustos 2008, 21:35
sorunluysa almam zatende buyuk olusu hosuma gıtmıstı:salut:

no_name
04 Ağustos 2008, 21:46
sorun derken

zikkimkökü
04 Ağustos 2008, 21:47
wallace dedı ya

zat benim bildiğim mondialin en sorunlu modellerinden birisi. iyi incelemeni öneririm. çevremde zat kullananlar hep sıkıntı yaşadı.

no_name
04 Ağustos 2008, 21:54
yo ben bu forumda okumutum gayet memnunum diye ama motor motoru tutmuyo birazda işin sansa kalmıs ybr filan düşünmezmisin bizim marketçi gayet memnun yakıt hariç

Maverick35
04 Ağustos 2008, 22:03
"BU YAZIYI SITEDEN BI ARK YAZDI

Zat 150 ve Jincheng 150 nin diğerlerinden farkı, gidon döndüğünde göstergelerin olduğu panel dönmüyor, sabit kalıyor, Burgman veya Bisan Senatör gibi.

Zat; Güzel motor, ilk 500 Km de 50 Km/h yi geçme, İkinci 500 Km.de, yani, 1000 Km doluncaya kadar 2 kişi binme ve çok dik yokuşlara çıkma.
Motora kesinlikle aragaz çektirme, Zat sana uzun süre dayanır, fazla masraf çıkarmaz."

Bu yazıyı ben yazdım.Sitede tarama yaptırırsan Zat'tan memnun olanları görürsün.

Tabii olarak şikayetçi olanlar da var.
Ama dediğim gibi;

İlk 500 ve 1000 Km.ler çok önemli.
Sonra motorla aragaz çekmeyeceksin.
Altındaki motorun 150 cc.lik bir scooter ve Çinli olduğunu unutmayacaksın.

zikkimkökü
04 Ağustos 2008, 23:39
ybr fazla bana ılk motorum olacak

coolizma39
04 Ağustos 2008, 23:42
sorunluysa almam zatende buyuk olusu hosuma gıtmıstı:salut:

2. e suzuki yada yamaha maxi scooter tavsiye ederim onun yerine..hesaplı olsun diyosan bisan senatör..hem yakıt güzel hem parça falan çok uygun ve bol.150 zat ın parça sorunu da var.

digi_boy26
05 Ağustos 2008, 00:07
bizim burda bakkalcı bi abi var o 2.000 ytl ye aldı 800 km motoru ama yakıttan şiakayetçi çok yakıomus

scooterlar biraz fazla yakar. nedeni de kavramanın geç olması :)

ybr fazla bana ılk motorum olacak

bi alışsan inemezsin üstünden de tercih senin:)

zikkimkökü
05 Ağustos 2008, 00:55
digi boy

ılk scooter dıorum ogrenımde sonra hayabusa da olur ısallah

2. e suzuki yada yamaha maxi scooter tavsiye ederim onun yerine..hesaplı olsun diyosan bisan senatör..hem yakıt güzel hem parça falan çok uygun ve bol.150 zat ın parça sorunu da var.

nasıl bulurum o motorları

bisan senatör cok hosmus gercekten temız 2. el bilen warmı acaba

n!yaz!
05 Ağustos 2008, 11:41
arkadaslar mondıal 150 zat bakıyordum sımdıde bunu buldum

http://www.sahibinden.com/search.php?b[search_text]=Jincheng

burda 3 tane war sıtede hangısı nettn bakıldıgında daha avantajlı duruyor birde bu motorlar kac km yapıor surusu nasıl (buyuk olması kotumu) ve mondıal mı yoksa jıncheng mı daha iyi?

BU YAZIYI SITEDEN BI ARK YAZDI

Motora kesinlikle aragaz çektirme, Zat sana uzun süre dayanır, fazla masraf çıkarmaz.

arkadaşım öncelikle mrb bende jıncheng var mondi 150 zat'ın aynısı ben beyendim kullanımı zor değil sadece alırsan serviste herşeyini bi kontrol ettir derim

ARBETUS
05 Ağustos 2008, 13:34
dieğrlerini bilmem ama mondial motorlarını jincheng den alıyor. ama Tr ye mondial markasıyla giriyor. bildiğim akdarıyla italyan mondail ile bir akrabalıkları yok. harf karakter fakrlılığı var isimlerinde. ama mondialn zat ı jincheng adı ile getirdiğine inanmıyorum. farklı bir durum sözkonusu olabilir.

TuğrulÖzbek
05 Ağustos 2008, 16:35
modial zat ın üreticisinden emin olmanın en kesin yolu satıcı bayideki tip onay belgesindeki yazan üretici firmaya bakmaktır.