PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yine Yeniden Başlamak; Kaza Sonrası Ilk Sürüşmeler....

Sayfa : [1] 2

yürekçe
03 Ağustos 2008, 01:12
Kaza yapmıştım…
tarih 06/07/08… çalıştığım hastaneye gittim… ilk duyduğum sözler şunlardı;
Belliydi kaza yapacağın… biz sana dedik abi, motor tehlikelidir diye…. Motora binilir mi artık…. Eh artık bırakırsın motorculuğu…. Haa bir de şu cümle vardı; geçmiş olsun…. Cana geleceğine mala gelsin….

Göğsümde sımsıkı bir acı, nefes alamıyordum yine, kaburgalarım isyanlarda, cevap verecem ama polis tutanağıyla ilgileniyorum. Gözümün ucuyla rontgen filmlerimi değerlendiren doktorlara bakıyorum…. Sağ alt karın bölgemde de bir sancı var…. Hele kaburgaları bi öğrenelim de onu da konuşucam…. Bekliyorum, hele bana biri neren ağrıyor desin… diyecem ki, göğsüm ağrıyor, sağ alt batında gittikçe büyüyen içten bir sancım var. Bir de yüreğimde bir acı var kiii, motosikletim….. o benim canımdan öte değil ama canımın bir parçası işte….
Evet cevap bu; ben bildim bileli motosiklet üstündeyim. Çok iyi bir sürücü değilim artık, artık isyan eder gibi kullanıyorum motosikleti. Umursamıyorum yolun bozukluğunu, gitmek istiyorum bir yerlere…. Bırakmak nere motorculuğu… siz arabayla kaza yapınca, bir daha arabaya binmiyor musunuz…. Cana geleceğine elbette mala gelsin, çalışır yaparım yenisini ama motorculuktan vazgeçmem!!!

02/08/2008 motosikletimi alacam tamirden, sabırsızım. İşyerime sırt çantamla gittim, içinde kask var, eldivenlerim var, zırhım var…. Görenlerden tipik soru “uslanmadın mı” yahu “sevmekten usanır mı insan, sevgilinizden ayrıldınız diye bir daha sevmediniz mi hiç?” benimkisi boş laf, hadım doğmuş adamlara evlat sevgisini tarif ediyorum işte 

Neyse zaman ikindi oldu, ben motosikletimi aldım tamirden, içimde belli etmediğim bir korku var, kimseyle paylaşmadığım, kendi içimde verdiğim bir savaş. Evet 18-25 yaşlar arasında pek çok kaza yaptım veya atlattım ama umursamadım o delikan damarlarımdayken ama uzun zaman oldu ölümle böyle sarmaş dolaş öpüşmeyeli, neyse ki ayrılık öpücüğüymüş bu, öpüştük ve ayrıldık bir kez daha ölümle. Belki de terliydim de kayıverdim avuçlarından onun. Sırılsıklam bir ter; aşktan olma…. Evet motosikletim önümdeydi…. Ve işte hikayenin belki başladığı yer, belki de tam can alıcı noktası!!!

Çıktım üstüne, acemi bir çocuğum sanki, kontağı yerleştirdim ve marş… işte “her şeye rağmen” yaptıran, sevdiren o ses… bacaklarımın arasındaki titreşim…. Evet bunlar tanıdık şeyler ama direksiyon yükselmiş mi ne? Aynalar bir garip…. Ön fren çok gevşek sanki, arka freni deniyorum…. Orantısız…. Bu motor benim değil diyecek oluyorum neredeyse ve kaskımın vizörünü indirdiğimde tık! 1. vites ve hiçbir şeye değişilmeyecek mutluluklardan biri ve ben bu mutluluğu yaşamak istiyorum, yaşamak istiyorum ve debriyajı hafif bırak,,, gaz ver!evet bu!!! Unutmamışsın oğlum Yürekçe!!! Evet bu….. arka tekerde balans mı var? Yaww özlemişim bu rüzgarı da ha… kaskımın vizöründe bi çizik varmış, kazadan olmalı.. boşver kazayı, zaten çok güvenmeye başlamıştın kendine oğlum sen, 2. vites…. Yavaş ol düşeceksin yine… olsun kalkarım… vites 3! Daha yeni kalktın yataktan, kazayı yeni atlattın, bir daha düşersen var yaa….. ne düşecem lan, gidiyoz işte  vites 4 ve az ilerde kırmızı yandı, beklemelisin… ne yapıyorduk hep, kırmızıda aynaları kontrol edip öyle yavaşlıyorduk ve mümkünse iki araba arasına girip bekliyorduk di mi… öyle yaptım zaten… sarı yandı, yeşil… tüh, heyecandan vites düşürmemişim… tık,tık,tık… bas gaza, tak vitesi… devam et olum, kaybolmamış içindeki motorize çocuk….

Çektim sahile motoru, yaktım sigaramı…. Düşündüm… hem de çoook fazla düşündüm. Bir sigara içimi kadar ve dedim ki kendime; bak oğlum Yürekçe, aha Akdeniz, aha yol, aha motor. Sen bunların hepsine sahipsin, gördün bak, unutmamışsın bu aşkta nasıl sevişileceğini, evet bak nasıl titriyor ellerin. Yaptığın kaza büyük, evdekiler çok üzüldü, zaten yaptığın masrafı 3-5 ayda zor çıkartıp kendine gelirsin… ama yok korka korka yaşayarak inine çekileceksen bu yürek boşuna taşımız seni, beynin her gece boşuna tekrarlamış motosiklet kullanmayı, ellerin değil miydi ben hazırım diyen? Sen son hafta motosiklete tekrar binecem diye hamlığını atmak için bu sıcakta günde 3-5 kilometre yürümedin mi? Evet bunların hepsi senin şu anda yeniden o kontağı çeviresin diyeydi… korkma!!! Bu son olmayacak, korkunun da sonu yok… o zaman sen de kendindeki sonu olmayanı, sevgiyi yüklen ve bin motosiklete…
Yeniden bindim motoruma, saymadım vitesleri, yadırgamadım aynayı, ışık her zamanki kırmızı ışık, kalkışım her zamanki yeşil kalkışı….
Eve geldim, google earth web sayfasına girdim ve istikameti çizdim, bundan önce aldığım kararla tek başıma… artık, hep tek, tam tek…. Sabah uyanacağım, kahvaltımdan sonra fren ve aynaları ayarlayıp doğru benzinciye oradan da otobana, istikamet Adana’ya doğru, benzinim kadar gideceğim ve akşam biliyorum ki, çok sevdiğim o eskiden beri koynumda taşımaktan mutluluk duyduğum o yol yorgunluğumu her neredeyse alıp evime yetirip yatağımda aynı yastığa baş koyarak uyutacağım….

İşin özü şudur arkadaşlar; hangi çocuk düşerse düşsün nasıl kalkıp yine ısrarla yürümeye çalışıyorsa, hangi kuş kanadı kırıldığı halde uçmak için çırpınıyorsa, hangi motosikletçi kazadan sonra yeniden motosikletine biniyorsa bilinsin ki; bunlar bir şeylere kafa tutmak değil, kafa tutan bir şeylere karşı yenilgiyi kabullenmemektir…. Yeter ki içinizdeki inancı, öğrendiğiniz tecrübeleri ve yaşayacağımız güzellikleri bir bardak çay gibi yüreğimizde, bilincimizde demleyip öyle koyalım hayatımızın sofrasına. İşte o zaman bizi biz yapan şeyin ne olduğunu bilebiliriz. Bu kimi için motosiklet kullanmak, kimi için bir uçurtma uçurmak, kimisi için sevgilisine sevgisini ilan etmek olsun… ama her ne olursa olsun,
HER ŞEY YÜREKÇE OLSUN….

YÜREKÇEKALIN…
YÜREKÇE!!!

cakalaz
03 Ağustos 2008, 01:17
Kaza yapmıştım…

İşin özü şudur arkadaşlar; hangi çocuk düşerse düşsün nasıl kalkıp yine ısrarla yürümeye çalışıyorsa, hangi kuş kanadı kırıldığı halde uçmak için çırpınıyorsa, hangi motosikletçi kazadan sonra yeniden motosikletine biniyorsa bilinsin ki; bunlar bir şeylere kafa tutmak değil, kafa tutan bir şeylere karşı yenilgiyi kabullenmemektir…. Yeter ki içinizdeki inancı, öğrendiğiniz tecrübeleri ve yaşayacağımız güzellikleri bir bardak çay gibi yüreğimizde, bilincimizde demleyip öyle koyalım hayatımızın sofrasına. İşte o zaman bizi biz yapan şeyin ne olduğunu bilebiliriz. Bu kimi için motosiklet kullanmak, kimi için bir uçurtma uçurmak, kimisi için sevgilisine sevgisini ilan etmek olsun… ama her ne olursa olsun,
HER ŞEY YÜREKÇE OLSUN….

YÜREKÇEKALIN…
YÜREKÇE!!!

:rendeer::rendeer::rendeer: :cat: BU KADAR :cat: :rendeer:

vıceroy
03 Ağustos 2008, 01:17
Geçmiş olsun dostum.:rendeer:

CİHAN
03 Ağustos 2008, 01:26
ellerin dert görmesin abi,
yazını çok begendim biraz daha yazsaydın gözlerimden yaş gelecekti valla.
kaza için üzüldüm ama her kaza bir hayat tercübesi'dir.
hayatın bir parçasını bizimle paylaştıgın için, bırakmadıgın motosiklet camiası için teşekkürler.

SilentScream
03 Ağustos 2008, 01:32
geçmiş olsun , yazı çok anlamlı ve güzel...

huceyn
03 Ağustos 2008, 01:52
işte bu işte buuuuuuuuuu.sanada bu yakışır:rendeer:

yürekçe
03 Ağustos 2008, 02:01
kopmadım, kopmuyorum, kopmıcam bu camiadan, kendimi motosiklet üstünde özgür hissediyorum...
yazımı beğendiğiniz için teşekkürler, belki de içten geleni saf bir şekilde dökmeyi başarabildiğim için güzel olmuştur...
Allah kimseye kaza bela vermez inşallah....
amin....

huceyn
03 Ağustos 2008, 02:05
kopmadım, kopmuyorum, kopmıcam bu camiadan, kendimi motosiklet üstünde özgür hissediyorum...
yazımı beğendiğiniz için teşekkürler, belki de içten geleni saf bir şekilde dökmeyi başarabildiğim için güzel olmuştur...
Allah kimseye kaza bela vermez inşallah....
amin....

amin abi.ama yarın dikkat et de bi topak daha açmıyalım:P:P

t-shrt mu sana veriyorum be!gönlümden koptu walla.biraz rengi soldu ama idare et:rendeer:

http://img159.imageshack.us/img159/1/110508186et8pu3.jpg (http://imageshack.us)
http://img159.imageshack.us/img159/1/110508186et8pu3.22a8ac0572.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=159&i=110508186et8pu3.jpg)

yürekçe
03 Ağustos 2008, 02:08
amin abi.ama yarın dikkat et de bi topak daha açmıyalım:P:P

olsun, ben bir topic daha açarım ben geldim yine diye :bounce:hatta kaza üniversitesinden diploma alıp uzmanhane açarım yiğidim...:queen::queen:
o resmi ben çekmedim mi len...
o tişört için başına neler gelecekti de mi? yooook kurtulamazsın elimden 2. el az kullanılmış, biraz solmuş tişörtle....

huceyn
03 Ağustos 2008, 02:12
olsun, ben bir topic daha açarım ben geldim yine diye :bounce:hatta kaza üniversitesinden diploma alıp uzmanhane açarım yiğidim...:queen::queen:
o resmi ben çekmedim mi len...
o tişört için başına neler gelecekti de mi? yooook kurtulamazsın elimden 2. el az kullanılmış, biraz solmuş tişörtle....

sadece gezilerde kullanıldı,içinde sigara içilmemiştir,darbe,boya yok.sadece kullanıma bağlı göze batmayan ve kullanıma engel teşkil etmeyen çizikler mevcuttur:P:P:queen::queen:

yürekçe
03 Ağustos 2008, 02:14
sadece gezilerde kullanıldı,içinde sigara içilmemiştir,darbe,boya yok.sadece kullanıma bağlı göze batmayan ve kullanıma engel teşkil etmeyen çizikler mevcuttur:P:P:queen::queen:

o tişörtü bana hediye etsen de ben onu kullanmamayıp hatıra olarak saklarım kardeşim... bizde çok güzel anıları var. ilk o tişörtü alıp yanıma geldiğin günü hatırladın mı?:rendeer:

huceyn
03 Ağustos 2008, 02:25
o tişörtü bana hediye etsen de ben onu kullanmamayıp hatıra olarak saklarım kardeşim... bizde çok güzel anıları var. ilk o tişörtü alıp yanıma geldiğin günü hatırladın mı?:rendeer:

evet abi.motoruda bakımdan çıkarmıştım.hayatımın en mutlu anlarındandır:salut::)

THE_LANCET
03 Ağustos 2008, 02:27
Paylaşım için sağol. İyi bir yazı olmuş. Nasıl bir kaza geçirdin bilmiyorum ama motosikleti bırakmadığına sevindim.

huceyn
03 Ağustos 2008, 02:30
evet 1000. mesajımıda bu topicte heba ediyorum:Pdarısı 1000 lik ss e:P

headquarters
03 Ağustos 2008, 02:35
Süper eline sağlık yürekçe çok güzel bi yaz olmuş yüreğinden geleni yazmışsın :cat:

iptaluyelik02
03 Ağustos 2008, 03:08
işte budur.iki kelime ile"Samimi motorculuk"

COQ
03 Ağustos 2008, 03:57
Yürekçe;
Yazını okuyunca;
"iyi ki düşmüş!"
dedim.
"İyi ki düşmüş ve nefis bir yazı yazmış..."

Kızma sakın.
İçimden geçeni söylüyorum.
Bir daha düşersen,
bir resim yap bize.
Herhalde mutluluğun resmini sen yaparsın...:cat:

Ellerin dert görmesin....

Rigel
03 Ağustos 2008, 04:12
Hocam döktürmüşsün yine... Kaza yapıp düşesim geldi okudukça. Kopmaman güzel, aramıza yeniden hoşgeldin.

Arap Kadri
03 Ağustos 2008, 04:31
yürekçe yüreğine sağlık dostum:)
okurken nerdeyse gözlerim doldu yaw
aklıma yaşadıklarım geldi
dahada tuhaf oldum
ama bizi biz yapan motosiklet bunu çok iyi anladım bir kez daha
yazını okuyunca:cat:

ÇOK GEÇMİŞ OLSUN
BİR DAHA YAŞAMAMANI DİLERİM:rendeer:

ama böle yazılarından bizleride mahrum etme tamammı:cat:

sadakat777
03 Ağustos 2008, 04:41
geçmiş olsun gardaşım allah beterinden saklasın.(emin)

gittardando
03 Ağustos 2008, 06:07
Eline, yüreğine sağlık... Geçmiş olsun ayrıca...

mhyen
03 Ağustos 2008, 10:27
Hayatımda okurken en çok duygulandığımdan yazılardan birini yürekçe yazmışsın abi.Allah sana tekrardan kaza bela göstermesin.Sevgilin ile de arana hiç bir şey girmesin:salut::cat:

İHTİYAR
03 Ağustos 2008, 10:45
Duygularınızı bizlerle paylaştığınız için teşekkürler,anlatımınız harika.
Aynen isminiz gibi yürekten ve yürekçe...

no_name
03 Ağustos 2008, 12:23
geçmiş olsun kazasız sürüşler dilerim bundan sonra

alper_satriani
03 Ağustos 2008, 12:45
uzun ve çok keyifli bir yazı yazmışsınız, bizimle paylaştığınız için teşekkürler
motosiklet aşkınızın bitmemesi dileğiyle

eftelya
03 Ağustos 2008, 12:47
çok güzel yazı. yüreğine sağlık.

Barış Şuşut
03 Ağustos 2008, 12:51
hala akıllanmamışsın belli... hayat boyu akıllanmaman ümidiyle :rendeer:

whopper
03 Ağustos 2008, 13:10
yazı süper abi ya eline saglık

geçmiş olsun bir daha yasamaman dilegiyle...

tororosso
03 Ağustos 2008, 13:22
YÜREĞİNE SAĞLIK
Arkadaş içindekı motosiklet aşkını sevgisini bukadar güzel anlattığın için ve yenıden ayakta olman ve motosiklete binmen sevindirici ,
yazın çok içten ve yürekten olmuş kutluyorum hayat boyu kazasız belasır günler diliyorum
geçmiş olsun yolun bahtın hep açık olsun

desperadost
03 Ağustos 2008, 13:29
Gözlerimden yaşlar döküldü ve hala küçük küçük sızıyor yaşayan bilir.
Rabbim kimseye kaza vermesin bizimkiler küçük kazalar (her ne kadar ölümle burun buruna gelsekte)bu sevdanın yolunda ne yiğitler ne yürekli kardeşlerimiz bacağını elini kolunu hayatını kaybetti necom bile msn de hala duruyor doyamadığım canlarım.
bu yazınız beni çok etkiledi yazınızın çok kitlelere ulaşması dileklerimle MOTOSİKLET TUTKUSU bukadar güzel anlatılıdı helal olsun sağlık ,başarı ve yüreğinize bin sağlık .
ben bu duyguyla bir şarkı daha yaparım zannedersem :)

irfan_s
03 Ağustos 2008, 13:30
hani hep içinde dolaşır ya insanın, ama bilemez söyleyemez.. herkesin hislerine yürekçe, yürekten tercüman olmuşsun.. gerçek tutkuyu gördüm bu cümlelerde. biraz hüzün, biraz tebessüm, biraz ders, ve.. bolca heyecan...
teşekkürler..
sevgi ile...

desperadost
03 Ağustos 2008, 13:53
şu an işim dolayısıyla geliboluda marinada boğaza sıfır hemen yakınımda martıların denize sorty yaptığı bir yerde yatağımda elimde gitarımla bu güzel topiğin etkisiyle hemen şarkımıza başladım inş. yavaş yavaş şakıyı bitireceğim ilk bölümleri yürekceye ithafen .

Bin artık motoruna gez hadi doya doya
sevdiklerine uğra bizdende selam yolla
yeniden çıktım yola gaz verdim motoruma
özlemiş oda beni ses verdi kulağıma

atlantic
03 Ağustos 2008, 14:18
Çok güzel bir yazı olmuş. Çok içten yazmışsın. :rendeer: Okudukça biteceğini bile bile keşke bitmese hiç dedim. Tekrar çok geçmiş olsun ve hoşgeldin aramıza. :rendeer:

Gökhan
03 Ağustos 2008, 16:59
Geçmiş olsun yürekçe. Böyle içten bir yazı okumayalı uzun zaman olmuştu. Paylaşım için tşk.

kıllıtarkan
03 Ağustos 2008, 17:26
yürekçe döktürmüşsün çok etkilendim valla ellerine sağlık güzel yazı olmuş

Isaac
03 Ağustos 2008, 17:28
Ellerinize sağlık... Umarım aynı duyguları bir daha yaşamak zorunda kalmazsınız...

mr_muzip
03 Ağustos 2008, 18:27
abi 10 numarsın .yazını çok beğendim.
allah tekrar kaza bela yaşatmasın kmseye..:rendeer:

Ömercik
03 Ağustos 2008, 18:41
Abi yazdıkların çok etkiledi.Motosikletine dönmen beni ve diğer arkadaşları sevindirdi.Tekar geçmiş olsun.Allah bir daha yaşatmasın.Kazasız sorunsuz sürüşler.Saygılarımla.:rendeer:

ozzy73
03 Ağustos 2008, 19:20
çok geçmiş olsun..yürekçe şu yazdığın yazı var ya..çıktısını alıp her motorcu cebinde taşımalı ve...
naapcan oğlum motoru
bırak ya şeytan icadı
motoru naapcan araban var ya
düşersin aman ha.v.s. v.s. bunun gibi zırvalaıyanlara cebinden çıkarıp okumalı ve sonrada...neyse sadece okumalı.sen dil bilmeyen motorcuların tercumanı olmuşsun.::biggrinn

yürekçe
03 Ağustos 2008, 20:51
şu an işim dolayısıyla geliboluda marinada boğaza sıfır hemen yakınımda martıların denize sorty yaptığı bir yerde yatağımda elimde gitarımla bu güzel topiğin etkisiyle hemen şarkımıza başladım inş. yavaş yavaş şakıyı bitireceğim ilk bölümleri yürekceye ithafen .

Bin artık motoruna gez hadi doya doya
sevdiklerine uğra bizdende selam yolla
yeniden çıktım yola gaz verdim motoruma
özlemiş oda beni ses verdi kulağıma

bu dörtlüğe ben de bir dörtlükle tüm okuyanların, cevap yazanların gönlüne damlamak istiyorum

bin yıllar geçer gibi geçtim en tenha yollardan
içim tutku, içim türkü, içimde sabah öten ilk serçe
gittiğim yol sana uzak, sana yakın dinle uzaktan
bir motorum, bir sen, bir de dostlarım, seviyorum yürekçe...

SEVİLİYORSUNUZ... İYİ Kİ VARSINIZ..:cat::rendeer:

az önce geldim yoldan, 303 km. yapmışım mersin-aydıncık arası. az sonra fotoları ekleyeceğim. umarım beğenirsiniz...:rendeer:

2move
03 Ağustos 2008, 21:12
abi nasıl yazmak,, ne güzel yazmak. piyasada okadar yazar var adı çıkmış, şımarık herifler yazılarının sonunu zor getırırım,, zor okurum. ya konu beni çok cezbetti yada senın usta kalemin.
geçmiş olsun çok... ellerin dert görmesin.

Shrieker
05 Ağustos 2008, 00:03
Parmaklarına sağlık usta...Aynen devam :cat:

yürekçe
05 Ağustos 2008, 00:10
hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar... eğer ki beğenildi ise kendime ait yazılarımı burada yayınlamak isterim.....
bu arada yazımı motoaktüel dergisine taşıyan tüm arkadaşlara da buradan teşekkür ederim....

belifeless
05 Ağustos 2008, 00:19
o kadar güzel dile gelmişki motor sevdası
ve her sevdanın acı yanları
okurken tüylerim ürperdi
ellerinize sağlık

urcolak
05 Ağustos 2008, 00:39
Aynıları banada söyleniyor, artık bırakırsın motoru, akıllandın mı, sat şunu, bi gün birilerini tokatlayacam,

gokayugur
05 Ağustos 2008, 00:43
Hocam geçmiş olsun diyorum...

Bence sende şu "rüzgarın kızı - A.Ş.B" gibi biryerlerde haftalık bişeyler yazmalısın. Yüreğinden gelen ilham ve bu motosiklet aşkının birleşiminin oluşturduğu sentez, biyerlerde bişekilde sergilenmeli. Mesela burda MT' de anasayfada sana ve senin gibi arkadaşlardan oluşan bir yazı ekibine yönelik bir köşe açılsa. Bizde yüzümüzde tebessümle sürekli takip etsek ne iyi olur...

Kal sağlıcakla...

mustaa
05 Ağustos 2008, 14:38
Merhaba..
Güzel yazı elinize sağlık.Pes etmekten ziyade, olanlardan tecrübe edinmek daha faydalı olacaktır. 10 yıl kadar önce arabamla kaza yapmıştım, 3 arkadaştık arabayı görenler kesin ölmüştürler demiştiler. Çok şükür yanımda oturan arkadaşın yalnızca cam kırıkları ile yüzünde kesikler vardı sadece, airbag patlaması çok şiddetli olduğundan benimde burnumun kanadığını farkedebildim o an, yanımda oturanın yüzü artık kandan görünmüyordu, o an hissettiklerimi tarif etmem imkansız! arkada oturan arkadaş ise artık yanımızda oturuyordu, çok uzun zaman kendime gelemedim. bi hal edip arabadan çıkabildik, ilk ben çıkmıştım, daha doğrusu demir kesme makaslarıyla biryerleri kesip çıkarmışlardı, o an, hastanede anlaşılan; dizlerimdeki kanamaları, sırtımda omuzlarımda kollarımda bacaklarımdaki ağrıları farketmemiştim bile tek birşey düşünüyordum "Allah'ım benim gibi arkadaşlarımda sağ salim çıksın şurdan" resmen Allah korudu, beş dakika önce cıvıl cıvıl kuşların çekirgelerin öttüğü bomboş yer, tabiri caizse ana baba günü olmuştu, herşey bulanık bir görüntü, her ses bir uğultudan ibaret idi. bu benim için çok acı bir tecrübe oldu, herzaman söylemişimdir "eyvah para etmez"
Kaza şu şekilde oldu:
3 arkadaş bir pazar akşamı denize gittik. yedik içtik, sabah erken çıkıp işimize gideriz dedik.
Sabah 6.00 gibi güneşli temiz bir havada iki şeritli yoldan gidiyoruz hızım yaklaşık 120Km gibi. Yollar boş, gelen giden yok. karşıda beyaz bir araç belirdi. aramızda 500m gibi bir mesafe vardı, ve durdu. gazı kestim ve uzunca sellektör çaktım. iyice yaklaştığımda, benim geçmemi beklediğini anladım, aramızda 100m mesafe kaldı kalmadı, tekrar gaza bastım, basmamla beraber, bekleyen anadol kamyonet sola kırdı ve kelimenin tam karşılığı ile durdu, yolda geçebileceğim bir yer yoktu, hatta onu hesap edecek kadar vaktim bile yoktu, Frene asıldığım gibi, karşımdaki aracın sanki adeta yanlamasına bana doğru hızla geldiğini görüyordum, içindeki şöför ise bana bakıyordu ve gözleri nerdeyse portakal büyüklüğündeydi, hiç unutamam o bakışları. o an tek düşünebildiğim onun kabinine vurursam anadolun suntadan yapıldığını ve öbür tarafından çıkıp gideceğimdi, o anda direksiyonu biraz sola kırdım ve kendi tarafımı kamyonetin kasasına yönelttim ve pedallardan ayaklarımı olabildiğince koltuğa doğru çektim, kazadan sonra torpidoya baktığımda, ayaklarım orda olsaydı ikiside tamamen uçmuştu, şans!! Tutanakta 8 de 3 hatalıydım çünkü hızlıydım, jandarma 33m fren izi ölçtü. Belliki o şahıs sebze halinden geliyordu, çarpışma ile etraf domatesler ve patateslerle dolmuştu.Düşünüyorumda, arkadaşlarıma veya o kamyonetteki öküze birşey olsaydı ne yapardım! aman dikkatli olalım herkezin bildiği gibi kazanın ne zaman nasıl geleceği belli olmuyor, bu acı tecrübe kimbilir bu güne kadar beni, ne tür kazalardan korudu bilinmez, söylenenlere kulak verin, tecrübe para ile satın alınamaz...
Güzellikler sizinle olsun...

yürekçe
05 Ağustos 2008, 22:42

Bence sende şu "rüzgarın kızı - A.Ş.B" gibi biryerlerde haftalık bişeyler yazmalısın. Yüreğinden gelen ilham ve bu motosiklet aşkının birleşiminin oluşturduğu sentez, biyerlerde bişekilde sergilenmeli. Mesela burda MT' de anasayfada sana ve senin gibi arkadaşlardan oluşan bir yazı ekibine yönelik bir köşe açılsa. Bizde yüzümüzde tebessümle sürekli takip etsek ne iyi olur...

Kal sağlıcakla...

ilginize teşekkürler. aslında site yönetiminden böyle bir köşe istesek çok mu ayıp etmiş oluruz bilmem ki :silent: bir ayzı yazdık, şairlerin yazaralrın piri kesilmiş gibi olmayalım ama sitemizdeki belki de tek eksiklik bu...

ama elimden geldiğince bu tür aktivitelerimi yansıtmaya çalışıcam. umarım başarılı olabilirim...

sağlıcakla... :rendeer:

Merhaba..
Güzel yazı elinize sağlık.Pes etmekten ziyade, olanlardan tecrübe edinmek daha faydalı olacaktır. 10 yıl kadar önce arabamla kaza yapmıştım, 3 arkadaştık arabayı görenler kesin ölmüştürler demiştiler. Çok şükür yanımda oturan arkadaşın yalnızca cam kırıkları ile yüzünde kesikler vardı sadece, airbag patlaması çok şiddetli olduğundan benimde burnumun kanadığını farkedebildim o an, yanımda oturanın yüzü artık kandan görünmüyordu, o an hissettiklerimi tarif etmem imkansız! arkada oturan arkadaş ise artık yanımızda oturuyordu, çok uzun zaman kendime gelemedim. bi hal edip arabadan çıkabildik, ilk ben çıkmıştım, daha doğrusu demir kesme makaslarıyla biryerleri kesip çıkarmışlardı, o an, hastanede anlaşılan; dizlerimdeki kanamaları, sırtımda omuzlarımda kollarımda bacaklarımdaki ağrıları farketmemiştim bile tek birşey düşünüyordum "Allah'ım benim gibi arkadaşlarımda sağ salim çıksın şurdan" resmen Allah korudu, beş dakika önce cıvıl cıvıl kuşların çekirgelerin öttüğü bomboş yer, tabiri caizse ana baba günü olmuştu, herşey bulanık bir görüntü, her ses bir uğultudan ibaret idi. bu benim için çok acı bir tecrübe oldu, herzaman söylemişimdir "eyvah para etmez"
Kaza şu şekilde oldu:
3 arkadaş bir pazar akşamı denize gittik. yedik içtik, sabah erken çıkıp işimize gideriz dedik.
Sabah 6.00 gibi güneşli temiz bir havada iki şeritli yoldan gidiyoruz hızım yaklaşık 120Km gibi. Yollar boş, gelen giden yok. karşıda beyaz bir araç belirdi. aramızda 500m gibi bir mesafe vardı, ve durdu. gazı kestim ve uzunca sellektör çaktım. iyice yaklaştığımda, benim geçmemi beklediğini anladım, aramızda 100m mesafe kaldı kalmadı, tekrar gaza bastım, basmamla beraber, bekleyen anadol kamyonet sola kırdı ve kelimenin tam karşılığı ile durdu, yolda geçebileceğim bir yer yoktu, hatta onu hesap edecek kadar vaktim bile yoktu, Frene asıldığım gibi, karşımdaki aracın sanki adeta yanlamasına bana doğru hızla geldiğini görüyordum, içindeki şöför ise bana bakıyordu ve gözleri nerdeyse portakal büyüklüğündeydi, hiç unutamam o bakışları. o an tek düşünebildiğim onun kabinine vurursam anadolun suntadan yapıldığını ve öbür tarafından çıkıp gideceğimdi, o anda direksiyonu biraz sola kırdım ve kendi tarafımı kamyonetin kasasına yönelttim ve pedallardan ayaklarımı olabildiğince koltuğa doğru çektim, kazadan sonra torpidoya baktığımda, ayaklarım orda olsaydı ikiside tamamen uçmuştu, şans!! Tutanakta 8 de 3 hatalıydım çünkü hızlıydım, jandarma 33m fren izi ölçtü. Belliki o şahıs sebze halinden geliyordu, çarpışma ile etraf domatesler ve patateslerle dolmuştu.Düşünüyorumda, arkadaşlarıma veya o kamyonetteki öküze birşey olsaydı ne yapardım! aman dikkatli olalım herkezin bildiği gibi kazanın ne zaman nasıl geleceği belli olmuyor, bu acı tecrübe kimbilir bu güne kadar beni, ne tür kazalardan korudu bilinmez, söylenenlere kulak verin, tecrübe para ile satın alınamaz...
Güzellikler sizinle olsun...

kaz abu işte, nereden ve nasıl geleceği belli olmuyor ama deneyimlerimizi en iyi şekilde kullanmaya çalışarak ve hatta bu tecrübeleri bu şekilde aktararak yaşamış olmak şartı olmadan da başkaları için de birşeyler yapmış olabiliriz. her ne kadar da "bir müsibet bin nasihata bedel" olsa da...:rendeer:

huceyn
05 Ağustos 2008, 22:58

Kal sağlıcakla...

abi onun güzel yazabilmesi için her gün kaza yapması lazım:Ptabi buda istediğimiz bi durum değil:P

shelbycobra
06 Ağustos 2008, 16:42
walla dostum azmin zaferi