PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ehliyetteki rezalet

olcaytoshow
25 Temmuz 2008, 17:45
arkadaşlar başımdan geçti paylaşmak istedim
2007 akim ayında e+a2 almak için ehlieyt kursuna başvurdum.15 aralıktaki sınava girdim ama hemen ardındaki direksiyona dolu olduğu için giremedim, bilmiyorum böyle bi hakka sahiplermi çok talep var dolu biz sizi bi sonraki sınava alacaz diye.
neyse başvurduktan 6 ay sonra nisanda direksiyona giriyorum.biz size br sonraki sınav için haber veririz diyorlar ama nafile.normalde a2 için 5 temmuzdaki sınava girmem gerekiyor. ama haber gelmeyince kendim işlemler için gittiğimde kayıt tarihinin bittiğini söylüyorlar özürler falan pişman
biz sizi 23 ağustosdaki sınava kaydedelim diyorlar lakin yaz okulu bitiyor ben o tarihte afyonda olmayacam
bende böylece taa 25 ekimdeki sınava kayıt yaptırmış oluyorum.başvuru tarihim ekim 2007 a2 sınav tarihi ekim 2008, daha bunun direksiyonuda var o kaç ay sonra allah bilir.
Hiç kalmadığım halde en uzun sürede ehliyet alan ben olacam heralde 14 ay gibi bir süre

dosyalarda yandığı için hepsiyle tekrar uğraşmak zorunda kalacam,
benim anlamadığım normalde sınav harcının 60 civarı olması lazım bu adam benden 120 istedi.kazıklanıyormuyuım yoksa benım bilmediğim başka bir masraftamı var

ehliyete yazılacak arkadaşlar bilgilendirilme konusunda kurslara pek güvenmesin bütün herşeyi kendileri takip etsin.böyle bi tecrübe yaşadıktan sonra vereceğim tavsiye bu olur

poyraz06
25 Temmuz 2008, 17:54
bende e+a2 ehliyete yazıldım masaf olarak 20 ytl sağlık raporu 35 den 2 tane sınav harcı +300 ytl de kurs parası verdim başka bi masraf yok senden iki katı harç parası istemişler sanırım dolandırılıyorsun

belo
27 Temmuz 2008, 02:31
ben bir tane 35 ytl sınav harcı yatırdım ayriyetten 145 ytl verdim saglık raporu dahil cuma gunu vergi dairesine 63 ytl yatırdım pazarteside inallah 35 ytl yatırıp ehliyetimi alacagım bende daha evvelden e ehliyet vardı hadi onun da farkı 35 ytl olsun

aargh
27 Temmuz 2008, 02:44
12 ayda ehliyet mi verilir yahu?!?
120 YTL harç parası olmaz ayrıca. Sana bildirdiği masrafların bunlar olduğundan emin misin? Yanlış anlama da olaiblir, hemen birilerinin gunahini almayalim.

Ama sonucta 1 senede ehliyet almak hakikaten olacak is degil Cok yogunuz sonra gel ne demek ya?!!

nitrious81
27 Temmuz 2008, 10:41
35 Ytl bankaya yatar sınav ucretı dekontun bır tanesı kursa verılır daha sonra 25 ytl kursa elden verılır bu paralarda topluca dıreksıyon sınav ucretı olarak Milli Eğitime yatar sızı kazıklıyorlar..Ayrıca Toplum Saglık Merkezlerı Kurstan bır yazılı kagıt aldıgınız takdırde ( sevk gıbı bısı ) ucretsız saglık raporu verırler..