PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MOTO GP'de HIRSIZLIK OLUR MU?

Peril
14 Ekim 2005, 10:34
Arkadaşlar ,

valla ,geçen seneki fuarda olsun,daha öncelerde olsu bu hırsızlık olayları aldı başını gidiyor.Bu da beni ve diğer siz kullanıcıları elbette tedirgin ediyor.
Şimdi MOTOGP gibi büyük bir organizasyonda bu hırsızlar kol gezmez mi?
Adamların gözü kara..Atlatıp kamyonete götürüyorlar.

Nasıl bir önlem alınır,ne yapılır.Üstelik en az 30-40 kişilik gruplar şeklinde gidilecek olan bu yarışta biz ne yapabiliriz???
açıkçası motorla gitmek konusunda düşünceliyimmm :silent:

siz ne düünüyorsunuz??

mertmertmert
14 Ekim 2005, 10:37
peril
birkaç uzun ve kalın zincir işinizi görecektir muhtemelen. en azından 5-10 motoru birbirine bağlasanız o bile - işlerini zorlaştırır o "alçakların".

saygılar.....

RUZGARSEVDALISI
14 Ekim 2005, 10:39
Abartma peril öyle kolaymı öyle bi organizasyonda senin park ettiğin yerden gelip motorunu kamyona yükleyip götürmesi giderken kilidini alırsın yanına birbirine bağlarsınız motorları :cat:

Peril
14 Ekim 2005, 10:41
valla fuar gibi bir yerde oluyorsa,gp gibi bir yerde olması da kaçınılmazdır.. :thumright:

Morpheus
14 Ekim 2005, 10:43
Kilit arkadaşlar kilit... birbirine bağlarız motorları...

nmic
14 Ekim 2005, 10:45
benım kılıtım yok =(

Olcay Avşar
14 Ekim 2005, 10:48
Motorları birbirine bağlasanız bile sonuçta açılması gereken bir kilit, ve bütün motorlar serbest. Bence en mantıklı olanı motorları birbirine karşılıklı olarak park edip direksiyon kilitlerini kontra şeklinde kitlemek. (anlatamadım be :) ) hafif motorlar en ortada olur, ağırlar dış kısımda. Bu şekilde adamlar hem çalışma alanı bulamazlar hemde o kargaşa ile uraşmazlar.

Not: Kitap fuarından adamın 200 bin $ lık mercedesini çalmışlar, organizasyonla ilgisi yok bu işin.

Peril
14 Ekim 2005, 10:52
nerde kalabalık görürlerse genelde oraya dalıyorlar...anltmak istediğim kalabalık organizasyonlar bu tür emmel için daha dikkat çekici olması..

Olcay Avşar
14 Ekim 2005, 10:54
Eğer otoparkın giriş çıkışı biletli - bankolu ve güvenlikli değilse motorla gidilmez. Çünkü hırsızlar için bir pazar olur orası...

Peril
14 Ekim 2005, 10:57
Eğer otoparkın giriş çıkışı biletli - bankolu ve güvenlikli değilse motorla gidilmez. Çünkü hırsızlar için bir pazar olur orası...
katılıyorum.
Bunu öğrenmenin tek yolu,cuma gününden gidecek arkadaşaların haftasonu gidecek olan biz arkadaşları güvenlik ve giriş-çıkış durumları konusunda bizleri bilgilendirmesini rica ediyoruzz :)

explorer
14 Ekim 2005, 11:04
cuma-cumartesi gi :P denlerin motoru hala yerindeyse biz de motorla gideriz

motoman
14 Ekim 2005, 11:19
Bilemiyorum ama benimde motorla gitme konusunda tereddütlerim var. Çok fazla sayıda motor olacak ama adamlarda gözlerini karattımmı bişey dinlemiyorlar. En mantıklı çözüm Eyoung unda dediği gibi motorları hareket alanı bırakmayacak şekilde topluca birbirine bağlamak sanırım.

MeTaL
14 Ekim 2005, 11:20
Kilit arkadaşlar kilit... birbirine bağlarız motorları...

Düşünsenize ertesi gün gazetelerde ilk sayfada; Motogp ye katılan motosiklet sevenlerin motorlarını birbirlerine bağlamaları hırsıların işini kolaylaştırdı. Olay yerine giden motosiklet sahipleri birde ne görsün 10 motor birden toplu halde gitmiş :P.

Bence ayrı ayrı demirlere zincirleyin ...

powerbyaydin
14 Ekim 2005, 11:28
olay çok basit motor tutkunu yada buna para herşeyden önce gelir diyen bir akrabanızı tercihen 16-18 yaş arası paraya boğuyorsunuz ve diyorsunuz ki kalan parayıda biz gelince motorları sağlam görürsek alıcaksın çocuk sizin için moto gp den vaz geçip motorları beklicek :cherry:

Olcay Avşar
14 Ekim 2005, 11:30
powerbyaydin, bravo diyorum bu fikre. Valla olmayacak bişey değil, makara sarmayın. Olur bi yöntem bu...

powerbyaydin
14 Ekim 2005, 11:54
ya belki çok komik gelicek sizede diye gülücük atdım ama en sağlam yöntem mesela o gün 30 motor var herkez kişi başı 2 ytl verse 60 ytl eder ve 16 yaşındaki birisi için ilaç gibi gelir ayrıca çocuğu en karizmatik motorda artçı yapın alın size en sağlam yöntem

Makine
14 Ekim 2005, 12:16
peki hırsızlar onların verdiğinin iki katını biz veririz derse? motorları hırsıza teslim eder. :mrgreen:

powerbyaydin
14 Ekim 2005, 12:25
ya onun için tanıdık bir akraba kuzen filan olmalı zaten racingde filan artçı olursa çocuk o zevk için her toplantıda gönüllü gelir

PcKopatGhostRider
15 Ekim 2005, 08:28
güzel fikir :cat: :cat:

erguvan
16 Ekim 2005, 01:02
Arkadaşlar orası girişi çıkışı belli bir yer en az iki jandarma kontrol noktası var ayrıca isterseniz ücretli otopark da var. Etrafta kameralar felan var. Ben YBR ile gideceğim hırsızlara duyuru yiyorsa gelip alabilirler.

dejavuVXR
16 Ekim 2005, 03:11
bende uzun kilit var onu getiririm yanımda. iki motoru bağlarız biyerlere. mesela biscuit kardeşimin arabasına bağlayabiliriz di mi kardeşim?! :queen:

trendy
17 Ekim 2005, 16:29
Hiç bişe olmaz.otopark kısımlarında yeteri kadar güvenlik elemanı mevcut...