PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bir Müzik Grubu Kursak Diyorum

Sayfa : [1] 2

onuray
21 Temmuz 2008, 21:02
Merhaba Arkadaşlar,
Aranıza yeni katılan bir arkadaşınızım.Öyleki daha motosikletim bile yok:queen:
Aramızda eminim ki enstrüman çalan pek çok insan var.İstanbuldan enstruman çalan ve müziğe alakası olup sesi güzel olan arkadaşlar : Kendi çapında bir müzik grubu kursak diyorum.Nası olur? Herkes çaldığı enstrumanı yazarsa ve ne tarz çaldığını söylerse ayrıca enstrüman çalmayanlarda ne tarz söylediklerini yazarsa ortaya güzel bir şeyler çıkar diye düşünüyorum. Böylelikle festivallerde de hoş bir şeyler yapmış oluruz diye düşünüyorum.
Olmazsa düğünlerde çalarız bea:queen:

PIERzig
21 Temmuz 2008, 21:03
Hehe güze olur akustik ritimciyim ben ama İzmirdeyim

onuray
21 Temmuz 2008, 21:07
Hehe güze olur akustik ritimciyim ben ama İzmirdeyim

O ne abi:P Ya güzel olurdu. Ama ayrı dünyaların insanlarıyız. Bu aşk burada biter ve ben çekip giderim:queen:

Bu arada fikiri atan benim ama enstrümanı yazmayı unutmuşum. Kısa ve uzun sap bağlama çalıyorum. Aman aman değil ama dinlenir:)

ShowDown
21 Temmuz 2008, 21:14
ha youtube da motosiklet.net in şarkısını dinlemiştim kim söylüyodu onu:)

ewren24
21 Temmuz 2008, 21:15
bende bağlama çalıyorum ümraniyedeyim mesajlarınızı ve nerde buluşacağımızı sölersiniz katılım salamaya çalışırım bende motorumu sattım motorsuzum:salut:

kuyucadısı
21 Temmuz 2008, 21:17
O ne abi:P Ya güzel olurdu. Ama ayrı dünyaların insanlarıyız. Bu aşk burada biter ve ben çekip giderim:queen:

Bu arada fikiri atan benim ama enstrümanı yazmayı unutmuşum. Kısa ve uzun sap bağlama çalıyorum. Aman aman değil ama dinlenir:)

kendine haksızlık etme onur bence gayet başarılısın seni dinlemekten keyif aldık :cat:

Wallace
21 Temmuz 2008, 21:30
Valla biz izmir Mt de başta gittardando, bendeniz Wallace, Duyulmaz, marchocias ve tabiki uglychild biraraya gelip gelip çalıyoruz. Bu arada ritimlerde memoli35 i de unutmamak lazım. Bu arada duyulmaz bascıdır ki süüper bir bascıdır, gittardandoyu söylemeye bile gerek yok tek geçerim. diğer isimlerin hepsi de gitarcıdır. ritm solo akustik klasik farketmez. Ben şu an elektroakustik kullanıyorum ama eski rockçılardanım. :mrgreen:

onuray
21 Temmuz 2008, 21:32
kendine haksızlık etme onur bence gayet başarılısın seni dinlemekten keyif aldık :cat:

Teşekkürederim. Beni sizler, halkım buralara getirdi:queen: Şaka bir yana bende bağlamayı getirirken acaba getirmesemiydim dedim ama sizlerdeki ışığı görünce inanılmaz keyif aldım. Normalde söylemem ama o kadar iyi dinleyiciydiniz ki tutamadım kendimi:)

HeadbaNgeR
21 Temmuz 2008, 21:33
het tür için davulcu mevcuttur. :)

onuray
21 Temmuz 2008, 21:33
Valla biz izmir Mt de başta gittardando, bendeniz Wallace, Duyulmaz, marchocias ve tabiki uglychild biraraya gelip gelip çalıyoruz. Bu arada ritimlerde memoli35 i de unutmamak lazım. Bu arada duyulmaz bascıdır ki süüper bir bascıdır, gittardandoyu söylemeye bile gerek yok tek geçerim. diğer isimlerin hepsi de gitarcıdır. ritm solo akustik klasik farketmez. Ben şu an elektroakustik kullanıyorum ama eski rockçılardanım. :mrgreen:

Süpersiniz. Yapmak lazım böyle şeyler. Eee müzik ruhun gıdası. İnşallah istanbulda da sizin gibi bir grup yaparız. Saygılar

het tür için davulcu mevcuttur. :)

Tamam o zaman yarın maça gidiyoruz. LAY LAY LAY LAY LAY LAY LAY LAY LAAAAAAAAAY:queen:

Kesin görüşelim hocam. Saygılar

Wallace
21 Temmuz 2008, 21:40
http://img118.imageshack.us/img118/259/img0137mediumns4.jpg

http://img186.imageshack.us/img186/309/img0138mediumgt1.jpg
Sol baştan, Wallace, duyulmaz, gittardando ve uglychild

http://img297.imageshack.us/img297/1066/grnt157ic2.jpg
memoli35 ritimlerde:)

http://img501.imageshack.us/img501/6403/resim024of1.jpg

http://img216.imageshack.us/img216/4621/resim029sj7.jpg

http://img389.imageshack.us/img389/4922/sil001sx3.jpg
Marchocias

http://i29.tinypic.com/zmo67l.jpg
Wallace ve gittardando

http://i26.tinypic.com/k326pw.jpg
MT izmir vokalde forrap, uglychild ve Wallace

mach1
21 Temmuz 2008, 22:02
Bende bass gitaristim genellikle anadolu rock ve Turkçe popla uğrasıyorum tabi arada metale felanda kayıyoruz:):cherry:

onuray
21 Temmuz 2008, 22:03
Siz olayı baya ilerletmişsiniz. Bu durumda bizim biraz kasmamız lazım. Gel vatandaş müziğe gel:)

Bende bass gitaristim genellikle anadolu rock ve Turkçe popla uğrasıyorum tabi arada metale felanda kayıyoruz:):cherry:

Tam aradığım adamsın. Seni grubun lideri tayin ediyorum:P
Bu arada ümraniyeli arkadaşım. Kesinlikle irtibata geçelim. Birde msn leri ve telefonları yazalım da kafamıza estiğinde toplanalım. Sonra büyük jürinin huzuruna sunarız. Sadece ve ilk defa www.zoutube.com'da:queen:

daksuzek
21 Temmuz 2008, 22:06
çok iyi olur.Becerisi olmayanlarda dinlemekle yetinirler :cherry:

PIERzig
21 Temmuz 2008, 22:09

Ben de çekiim gideyim yüregimde bir çocuk var ama cebimde revolver yok:cherry::cherry:

Wallace
21 Temmuz 2008, 22:10
valla fırsat buldukça çalıyoruz. aslında herkezin kökeni farklı. ben 7 sene ud çaldım+4 sene ney üfledim. kısa sap bağlama çalarım biraz da. en az 15 senedir falanda gitar. Duyulmaz sert çalar, sıkı rockcıdır, gittardando tam müzisyen her telden çalar. bir araya geldik mi acaip bir sinerji oluyor. her bişi çalıyoruz

onuray
21 Temmuz 2008, 22:39
Daksüzek: Sesin güzel demek:) Arkadaşlar ses yok mu ya. Hadi ama.Bu arada msn leri de bekliyorum.Benim ki onur.bayat@hotmail.com

handa_delisi
21 Temmuz 2008, 23:11
Baştan 3. resimdeki siyahlı abimizin ne iş yaptıgını ve izmirin neresinde yasadıgını sorsam ayıp etmiş olurmuyum acaba..

çünkü ben bazen görüyürum galiba 5. sanayi sitesinde hatta bizim servisede gelmişti gibi bişey hatırlıyorum o yüzden sordum yani

ii eglenceler

Wallace
21 Temmuz 2008, 23:15
Baştan 3. resimdeki siyahlı abimizin ne iş yaptıgını ve izmirin neresinde yasadıgını sorsam ayıp etmiş olurmuyum acaba..

sanırım siyahlı derken MT tshirtüyü kasdettin. Mehmet abimiz dir kendisi. daha fazla detay veremeyiz.

Bir cuma gelirsen tanışırsın kendisiyle yüzyüze sorarsın:P

Ümit
21 Temmuz 2008, 23:31
Teşekkürederim. Beni sizler, halkım buralara getirdi:queen: Şaka bir yana bende bağlamayı getirirken acaba getirmesemiydim dedim ama sizlerdeki ışığı görünce inanılmaz keyif aldım. Normalde söylemem ama o kadar iyi dinleyiciydiniz ki tutamadım kendimi:)

O ışık bana ait bi kere :bounce:

Repertuarım ve 3,5 oktav sesim mest etti sizi :)

Solistiniz varmı bakem ::pulp::

handa_delisi
21 Temmuz 2008, 23:34
sanırım siyahlı derken MT tshirtüyü kasdettin. Mehmet abimiz dir kendisi. daha fazla detay veremeyiz.

Bir cuma gelirsen tanışırsın kendisiyle yüzyüze sorarsın:P

anladım ben sadece bikaçkere gördüm ve konustugum biri vardı bizim servise gelmişti ona bensetıyorum oysa die sormustum cok tskkr ederim..iii eglenceler keske gelebılsem..:salut:

impovida
21 Temmuz 2008, 23:38
davulcuyum albümüm de var :) ama Blues yapıyorum.

aparat
21 Temmuz 2008, 23:43
kurun valla ne güzel olur bizde dinleriz :cat:

neyzen_06
22 Temmuz 2008, 00:13
ben neyzenim ama ankaradayım ayrıca düzenleme ve prodiksiyon işi olursa ben varım

attraction
22 Temmuz 2008, 00:34
gitar calıyorum gitarıma fazla deilde sesime güvenirim.

Rigel
22 Temmuz 2008, 00:49
Gitar ve klavye çalarım. Evde besteler yapıp karıma hediye ediyorum.

Wallace
22 Temmuz 2008, 02:53
Gitar ve klavye çalarım. Evde besteler yapıp karıma hediye ediyorum.

Rigel yaw ilhamın nerde geleceği belli mi olur. Kısıtlama ilham perilerini illa evde mi yapacaksın besteleri. Evde notaya döksen olmaz mı?:queen::cat:

onuray
22 Temmuz 2008, 15:11
O ışık bana ait bi kere :bounce:

Repertuarım ve 3,5 oktav sesim mest etti sizi :)

Solistiniz varmı bakem ::pulp::

Ümitçim sen bizim başımızın tacısın. Senden iyi solist mi olur. bekleriz.

davulcuyum albümüm de var :) ama Blues yapıyorum.

Yardımcı olursun bize de. Sonuçta ritim işinde blues jaz olmaz. Jaz yapma bize:queen: Telefon ve/veya msn lütfen:)

ben neyzenim ama ankaradayım ayrıca düzenleme ve prodiksiyon işi olursa ben varım

Çok iyi olur hocam. Ben çalma işini yapıyorum biraz, birazda söylüyorum ama bu tip bi iş nasıl yapılır. Bu konuda yardımlarını isteyeceğiz sanırım.
Msn veya telefon alabilir miyiz? Bu arada keşke istanbulda olsaydın. Ney dünyanın en duygulu enstrümanı bence

gitar calıyorum gitarıma fazla deilde sesime güvenirim.

Olsun ya çok önemli değil. Bizde mükemmel değiliz zaten. Ses olayı iyi.Görüşelim. Ama lütfen msn veya telefon

kurun valla ne güzel olur bizde dinleriz :cat:

Cem abi seninde ses güzelmiş. Bu arada klarnet olayı falan, eşlik etsen bize.

gezegen30
22 Temmuz 2008, 19:43
elektro gitar çalıyorum, kışın çarşamba akşamları kemancı barda çalıyorduk şimdilik ara verdik. buda beste grubum, www.kormusicband.com, www.myspace.com/kormusicbandd buradan bestelerimizi dinleyebilirsiniz . ayrıca women rider's ların bestesinde ki gitarları çaldım ...

Wallace
22 Temmuz 2008, 19:46

4 sene ney üfledim hocam bir kız neyim vardı, neva tonunda. çok keyifliydi ama şimdi nerde bende eski nefes.:cat:

filkete
22 Temmuz 2008, 19:47
elektro gitar çalıyorum ama istanbulda değilim

Wallace
22 Temmuz 2008, 19:50
elektro gitar çalıyorum ama istanbulda değilim

nerdesin peki onu bileseydik sakıncası yoksa:queen::queen:

solmyr
22 Temmuz 2008, 21:17
bateri:cherry:

ama benim bi grubum var (yapım aşamasında) ve nu-metal, metal müzik yapıyoruz, inşallah 5 yıl içinde mtv deyiz:cherry: ancak şu aralar pek oturalım çalalım olmuyo, üniversitede toplanıp, stüdyoda kayıt yapıp bi eserimiz olsun diyoruz belki keşvediliriz:queen: repertuarda, system of a down - chop suey,korn - coming undone, mudvayne dig (bunun için bi solistimiz yok:cherry: sadece müzik) rammstein - mein teil,rammstein - Feuer Frei, rammstein - amerika (avenged sevenfold dan da bat country ve almost easy üzerinde düzenlemeler yapıp alabiliriz.) ve bikaç kendi şarkımız ve belki bikaç çalıntı daha:cherry: baterist bulamazsanız yardımcı olabilirim belki ama okuduğuma göre davulcu arkadaşlarda var.:wiinkk:

kemalcolak34
22 Temmuz 2008, 21:34
Gitar ve perkisyon da ben varim onur abi Cok eylenceli olur ist MT

eftelya
22 Temmuz 2008, 21:36
karaoke barlarda yeterince tecrübe edindim , ben söylerimmm:mrgreen:

HeadbaNgeR
22 Temmuz 2008, 21:39
death metal,black metal,rock,hard rock,cazz,blues,pop :).... var mı davulcu arayan :)

E.Gülbeyaz
22 Temmuz 2008, 21:41
Darbuka bende .

MAXPower5000
22 Temmuz 2008, 22:37
bende yeni başladım bass gitara 5-6 aydır çalıyorum,kulağıma ne güzel geliyorsa onu çalarım.Rock,jazz farketmez yani.İzmirdeyim,varsa izmirde grup kurmak isteyen geliyim :D

onuray
23 Temmuz 2008, 21:41
Gitar ve perkisyon da ben varim onur abi Cok eylenceli olur ist MT

Kemal sen listenin başındasın zaten kardeşim. Ama yalova olayı gibi olmasın. Anladın sen onu:queen:

Gel gel kesin gel. Eşimde söylüyor. İki bayan renk katarsınız:rendeer:

death metal,black metal,rock,hard rock,cazz,blues,pop :).... var mı davulcu arayan :)

Var tabi olmaz mı? Çok güzel ya. Bir ara ciddi ciddi toplanalım arkadaşlar

Darbuka bende .

Süper, baya enstrüman çalan varmış

Arkadaşlar şöyle yapalım. Msn adresim: onur.bayat@hotmail.com tel: 0544 232 89 45 cepten ulaşırsanız daha iyi olur. Ceparana üyeyim:) arayın veya ekleyin konuşalım. Bakalım neler yapabiliyoruz

kıllıtarkan
23 Temmuz 2008, 21:55
başlık harika olmuş tebrik ediyorum. Bende bağlama çalıyorum hatta forumda iki üç tane tube klibim bile var :mrgreen: her türden çalmaya çalışıyorum kendimce ama böyle bir toplulukta ne kadar katılımcı olabilirim bilmiyorum :silent:. Malum iş güç trafik zaman sorunu kısaca :)

ahanda bu mete kardeşimin açtığı konu
http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/37511-%22killi-tarkan%22-uyemizden-canli-saz-performansi.html

tabi youtube kapanınca benim ünlü olma hayallerimde suya düşmüştü :P
aşağıdaki linkten merak edenler bakabilir :mrgreen:

http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/91a426ade7492a3b69941472bb547951de9b09fc702dc61555 97d68f17856?search_query=k%C4%B1ll%C4%B1tarkan&search_type=

onuray
23 Temmuz 2008, 23:31
başlık harika olmuş tebrik ediyorum. Bende bağlama çalıyorum hatta forumda iki üç tane tube klibim bile var :mrgreen: her türden çalmaya çalışıyorum kendimce ama böyle bir toplulukta ne kadar katılımcı olabilirim bilmiyorum :silent:. Malum iş güç trafik zaman sorunu kısaca :)

ahanda bu mete kardeşimin açtığı konu
http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/37511-%22killi-tarkan%22-uyemizden-canli-saz-performansi.html

tabi youtube kapanınca benim ünlü olma hayallerimde suya düşmüştü :P
aşağıdaki linkten merak edenler bakabilir :mrgreen:

http://www.vtunnel.com/index.php/1010110A/91a426ade7492a3b69941472bb547951de9b09fc702dc61555 97d68f17856?search_query=k%C4%B1ll%C4%B1tarkan&search_type=

Abi süpersin. Bağlamayla oynama şıkıdım:queen: Ben senin kadar iyi çalamam ama müsadenle bi eleştri yapayım. Kızmak yok. Hızlı çalayım ve bol geçiş yapayım derken özünü yitiriyor parçalar. Naçizane fikrim kızmak yok:cat:

Abi süpersin. Bağlamayla oynama şıkıdım:queen: Ben senin kadar iyi çalamam ama müsadenle bi eleştri yapayım. Kızmak yok. Hızlı çalayım ve bol geçiş yapayım derken özünü yitiriyor parçalar. Naçizane fikrim kızmak yok:cat:

Ama istanbul elemelerini geçtin. Hadi gözün aydın:queen:

Wallace
24 Temmuz 2008, 13:35

oooo solist de geldi. peki bakalım hadi hayırlısı:P

Ümit
24 Temmuz 2008, 15:26
Ben motorcu milletini Fotoğrafçı bilirdim , alayı Çalgıcıymış bunların.. :mrgreen:
Merakla bekliyorum Kırnata çalarım diyen çıkacakmı diye :) Çıksada yakasına yapışsam ::148::
Yokmu şöyle Klarnet yada Keman çalan kimse :bounce:
Hepinizi çok seviyorum arkadaşlar, sanatçı ruhlu dostlarım benim.. :rendeer:

Hopp sakin olun küçük hanım.. Bu grubun solisti var.. :bounce:
Sizi şöyle geri vokale alalım.. ::miiz::
Bak bu da kontratım...

Ümitçim sen bizim başımızın tacısın. Senden iyi solist mi olur. bekleriz.

Hadi millet, son ki üç dört.. ::haapppy:

kıllıtarkan
24 Temmuz 2008, 16:15

Ama istanbul elemelerini geçtin. Hadi gözün aydın:queen:

oley finallerdeyim yani :mrgreen:

yanlız parçanın özünden bahsetmişsinde onlar atraksiyon olarak yapılmış aranjmanlardı :P ama KERİMAN a laf yok :cherry:

aitheros85
24 Temmuz 2008, 16:38
vokaller var ne güsel çalanlarda var eeeeee oynayan nerde arkadaşlar bende her telden oynarım herkes çok güsel oynadığımı söler yani:):P

Ümit
24 Temmuz 2008, 18:12
vokaller var ne güsel çalanlarda var eeeeee oynayan nerde arkadaşlar bende her telden oynarım herkes çok güsel oynadığımı söler yani:):P

O zaman sizi şöyle piste alalım ::pulp::

aitheros85
24 Temmuz 2008, 18:19
O zaman sizi şöyle piste alalım ::pulp::

olur siz söylemeye başlayın ben anında oynamaya başların oh oh sağdan soldan hayde birazda zıplayak ohhhhhhhhhh hep birlikte halayda çekelim allahhhhhhhh:P

Ümit
24 Temmuz 2008, 19:37
olur siz söylemeye başlayın ben anında oynamaya başların oh oh sağdan soldan hayde birazda zıplayak ohhhhhhhhhh hep birlikte halayda çekelim allahhhhhhhh:P

Dur arkadaşım dur bi sakin ol.. :P
Napıyon allasen ya..
Burda Hard Rock performans yapıyoruz, sen 3 saattir Roman Havası oynuyosun be ablacım.. :mrgreen:
Biz Pogo başlat diye çağırdık seni piste :P

Chief of HardAffairs Dept
24 Temmuz 2008, 19:55
abüüüü, abü türkücü lazımmı abü, hadi be abü:P söyliim be abü:P

onuray
24 Temmuz 2008, 23:23

sen bizim jesse'i tanımıyorsun heralde:queen: beraber dansedersiniz artık:queen:

abüüüü, abü türkücü lazımmı abü, hadi be abü:P söyliim be abü:P

Abi senin varya süper türkü gırtlağın var. Sadece kullanmıyorsun. Sen kesin söyleyecen zaten kurtuluşun yok senin.:cat:

Arkadaşlar şu an dünyanın en yetenekli sanatçısıyla görüşüyorum sanırım. Kendisi namıdiyar BURSA BJK. Kız bütün enstrümanları çalıyor. Ne gerekiyorsa yapalım. Bizim gruba alalım. Pamuk eller cebe:P