PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Azla yetinmeyi bilmeyen çoğu bulamaz!!

Erfer
05 Temmuz 2008, 00:56
merhaba arkadaslar.yalask ıkı senedır sureklı uyeyım..motor olarak antalyalı olmamında etkısıyle sureklı bende bı beat hastalıgı vardı.ama kosullar geregı bu hayalıme bı turlu sahıp olamıyordum.ben motor ıstedıgımde yasın tutmuyor hıbı mazeretler uretılıyordu aılem tarafından..tam yasım tutmaya yaklasmısken bbm gıttı arabasını yenıledı (0) km bı arabayla..araba alındıktan sora kı yenı mazeretlerıde arbanın borcu var nasıl alalım vs vs..gecnlerde ehlıyet kursuna yazılcaktım ılk basta bbm destekledı ama oda ehlıyetın ekımde cıkacagını duyunca soradan caydı..seneyede oss var yanı anlayacagınız benım motor ısı hepten yattıı.aslında bbmın maddı durumdan degılde evın tek erkek cocugu olmamdan kayanklanan bı ustume dusme vardı..ben ne zmn motor ıstesem bırak su motoru sana unvtede araba alıcam hemde 0 km hangısını ıstersen fln dıye.....

yazında gelmeseyle havalarda ısınınca tabı motorlar dısarı cıktı arablar garjlarda kaldı.bızımde garjda calısmakta olan 91 model bı mobylettemız vardı..onu cıkardım yerınden guzelce yıkadm.kaskımı yenıledım.ufak tefek eksıklerını gıderdım.yarında ısık sıstemını tamır ettırıp arka lastıgı yenıleyecegım..napalım yenı bı motor nasıp olmadı..elımızdekıyle yetınecegız.ılk gezı olarak yarın arkadasla ıkı kısı serıge gıdıcez ordanda belege gecıcez.motorumu bugun denedım (otogar yoludakı buyuk km gostergesının yalancısıyım) 76 km hızı gosterdı..buda yetıp artıcak bı hız sehır ıcerısnde...ıns yarın benı uzmez..bugune kadar uzmedı ama....

bıraz uzun oldu kusurumuz olduysa affola....en kısa zamanda resımlerı eklıyecegım gezı fotograflayla....ıyı geceler:)

just_oh
05 Temmuz 2008, 01:06
imzanda dediğin gibi nasip kısmet meselesi.. inşallah hayalindeki motora en kısa zamanda kavuşursun :rendeer:

Erfer
05 Temmuz 2008, 01:09
kardes vala sogudum gıbı artık eskı heves arık yok ıcımde...bbm araba alalım dıyo..artık derslerımı dusunuyrm.motor ıkıncı planda.bu yaz elımdekıyle ıdare edıcm...

schumacher__
05 Temmuz 2008, 01:11
iyi güzel de, buraya yazarken msn de yazışır gibi kelimeleri kısaltmak yerine, imla kurallarına uyarak, düzgün bir şekilde yazarsan çok daha iyi olur :cat:

Erfer
05 Temmuz 2008, 01:13
haklısın ama suan ısıklar kapalı ...kusura bakmayın....

sencaner
05 Temmuz 2008, 01:17
dersLerin konusunda üzerine düşen görevi hakkıyLa yaptıktan sonra; istediğin motoru aLaßiLirsin. SonuÇta mobiLetin Çok da üstüne Çıkan ßi motor değiL ßeat. 90-95 yaparsın o da yokuş aşağı.

Hedef; onun reddedemeyeceği ßir ßaşarı eLdetmen. yani ona mazeret ßrakmaman. Beat i haketmen. ߀n de üni. 3.sınıfta kavuştum. ( ßeat'e) şimdi öğrtmenim twister'La yaşama devam...

hadi hayırLsı; Çok da ısrarcı oLma; ara ara onLarı ßekLemeye aL. tek Çocuksun acık da hak ver :)))

rafel
05 Temmuz 2008, 01:17
ben bu sıteyi bu yuzden sevıyorum
kardeş slm
sana söyle bır ılk motorumu anlatıyım yaşım 13 tu bende motorsıklet hastalıgı bır abının sayesınde başladı bır bısıkletım vardı arkaya canta yanlara canta yapmışıtım motoru ögreten abımde azerıydı orda subaymış buraya gelmış motorculuk yapıyordu bunda 96 model tıtan vardı ee ozmn yazın kanım kaynıyor bırazda para bırıktırdım koydum kafama alıcam bır motor konuştum bana dedık kı baslangıc olarak kötu bır motor al falan dedı bende dedım senın motoru bana sat tmm dedı ozmn 1 mılyar istedı neyse ben konuyu ailemle konuştum
söyledıgıme pişman etıler ben dınlermıyım aldım paramı koştum bu abının yanına aldım motoru motor bır hafta bunda kaldım sonra bana kullanmasını ögretı ıkımız bınerdık benı öne alırdı sonra dıreksonu bır anda bna bırakırdı yavaş yavaş vıteslerıde ögrenıyorudm ılk bınışımde 3 vitesı gecmıyordum
boyum zar zor yetıyordu motoru kaldıramıyordum aldım eve getırdım ailemi karşıma aldım babam dan annem kadar butun ev bana karşıydı alıştılar sonunda ama buyuk kazalardan sonra hele son kazamdan hastaneye yatmam ıce urktu onları ama ben gıne ustundedıyım şimdi 6 olan motorum cbf 150 var ınan ıyıkı almışım dıyorum motor suan ekmegımı bu ıkıtekerden cıkarıyorum

neyse sen gınıde ailenı uzucek bırsey yapma

06bluedragger
05 Temmuz 2008, 01:20
can olm msn kaçkını gibi yazmışsın mobiletinle sana bol km ler dilerim..:P

Erfer
05 Temmuz 2008, 01:21
bbm sen kazan araba altıda dıyo...o zmn harclıkta artacaktır kendım alırım motorumu...yarın sn bakımlarını yaptırıcm..ıns benı uzmez...saolun arkadaslar yorumlar ıcın...

kerem ılk sahıbıyız olm...kac yuzbın km devırmıstır kım bılır...:mrgreen:

Erfer
06 Temmuz 2008, 02:28
bu arada bugun kople yaptırdım motoru ısklar fln yenı... arka lastık orjınalıyle deıstırdım..canavar oldu...bu gece saat 4 gbı cıkıcaz arkla yola...ıns benı uzmez...fotoları cekıcem koyucm buraya....ıyı geceler..

THE_LANCET
06 Temmuz 2008, 02:47
İnşallah gönlündekine en kısa sürede kavuşursun.

Erfer
06 Temmuz 2008, 17:05
tsk ederım lancet arkadasım....

arkadaslar dun gece saat 4 sıralarında motorumla cıktık serıge dogru... saat 4:30 sıralarında aksudaydık (40-50) gıdıyoruz...orada bıraz mola verdıkten sora belege gıttık..suya gırdıgımızde gecenın ayazını yedıgımız ıcın denız suyu kaynar su gıbı geldı...oradan cıktıktan sonra arkadasımın koyune gıttık....oradanda tek basıma saat 2 gıbı cıktım...aksuda yıne bır mola verdım kola fln...aksudan bızım eve ( varsak) 15 dk ya gelmısım...masallah oglum benı hıc uzmedı....sısme fln gıbı bıse olmadı....yaklasık 100 km ye yakın bı gezı oldu gelıs gıdıs....oldukca keyıflıydı..fotoları arkadasımın telefonuyla cektık.en kısa zamanda koyucam...gercekten guzeldı....keyıflı surusler herkese....

denizcimuzaffer
06 Temmuz 2008, 17:20
Erfer arkadaş,

motorunun ne olduğundan çok, onu tanıyıp tanımadığın, o nu sevip sevmediğin, onunla nerelere gitmek neler yapmak istediğin önemlidir bence. mobylette motorlar bakımlı oldukalrında çok efektif aletlerdir. çocukluğumda başka marka pek motor yoktu ve biz bir ufak çete olarak bolu dağlarının büyük bölümünü onunla gezmi,ş çok zevk almış, macera üzerine macera yaşamıştık:):) dayım motor tamircisi idi ve her zaman bakımlı tutar, her gün bir başka şeyler öğrenirdik:cat: gerçekten ben hiç sorun yaşamamıştım ama arkadaşlarımın başına bazı arızalar gelmişti.
güvenliğiniz için önlemlerinizi alın, gezilerinizi güzelce planlayın, motorunuzu bakımlı tutun, arkadaşlarınızı iyi seçin 8eğlenmenin en garantili yolu iyi dostlardır), ondan sonra basın gidin:cat: 50 Km7H ile gidin 150 Km/h ile gidin, yeterki gidelim, görelim, gezelim ve bunları dostlarla paylaşalım:):)

Erfer
06 Temmuz 2008, 17:23
cok haklısın muzaffer abıcım...zaten guvenlıgımızı almaya calısıyoruz...kasksız 10 mt lık yere bıle gıtmıyoruz..gezımız boyunca arkadasımdada bendede kask vardı.....paylasıcm bır an once fotoları..:)