PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ARKADAN CEZA YAZILIR MI?

HIZLICAK
10 Ekim 2005, 12:12
ters yönden bir sokakta ilerlerken karşı taraftan gelen trafik ekibini gördüm ve hemen sağ sokağa girdim ama arkamdan bağıran ekip arabası 06 .......... devam edebilirsin cezanı yazıyorum dedi. acaba yazmışmıdır ki? yazdıysa da ne kadar yazmıştır ki kafamda kask ta yoktu onu da yazabilir mi acaba çıldıracağım şimdi.

e_erdun
10 Ekim 2005, 12:13
plakanı okuyabildiyse yazar :cat:

Infaustus
10 Ekim 2005, 12:18
Çatır çatır yazarlar hemde.

Shamyl
10 Ekim 2005, 12:20
122 ytl yazmıştır :pale:

HIZLICAK
10 Ekim 2005, 12:27
ne 122 si yav senin ağzın ne söyler?

mertmertmert
10 Ekim 2005, 12:33
oyy hemde ööle bi yazarki :) ama muhtemelen korkutma ve caydırma amacıyla bağırmıştır bence o....

strese girme derim......... yazdıysada yapacak bişi yok sonuçta....

ChatnoiR
10 Ekim 2005, 12:35
HIZLICAK, sana önden nası ceza yazacaklarki, plakan arkada :) elbette arkadan ceza yazacaklar. bu arada plakan hangi adrese kayıtlı, cezan o adrese tebliğ olacaktır, zamlı ödememek için arada kontrol et. geçmiş olsun, ters yollara girerken dikkat et :wiinkk:

RUZGARSEVDALISI
10 Ekim 2005, 12:35
HIZLICAK, merak buyurma bişey olmaz sadece seni korkutmak için öyle artistlik yapmıştır içine ferah tut bişiyy olmazzz (kaçan kaçmış zaten kafaya takmaya değmez) :cherry:

HIZLICAK
10 Ekim 2005, 12:50
bence de kafaya takmaya değemez de işte can sıkıntısı 1-2 gün geçmesi lazım

ChatnoiR
10 Ekim 2005, 13:06
HIZLICAK, şimdi aklıma geldi, trafik müdürlüğümüdür nedir bi sitede plakandan ceza yiyip yemediğini kontrol ediyordun. google dan baksana :wiinkk:

Tuncer Sezen
10 Ekim 2005, 13:23
http://www.trafik.gov.tr/sorgulamalar/sorgulamalar.asp dikkat et dostum bu sefer yazmadılarsa bile bi daha yazmayacaklar diye bi kaide yok...Birde internete biraz gecikmeli yansıyo sitede geç güncelleniyo yani haberin olsun şu an gözükmesi veya gözükmemesinden anlaşılmaz...

Barış Şuşut
10 Ekim 2005, 15:21
eğer anons ettiyse %100 yazmıştır.
-trafiği tehlikeye sokacak şekilde araç kullanmak
-kasksız kullanmak
her ikisinide yazarsa 180 küsur oluyo merak etme eline :king: geçecektir o zaman görürsün

HIZLICAK
10 Ekim 2005, 15:59
yav çok para ne diyonuz siz arkadaşlar

federal
10 Ekim 2005, 16:09
kaçtığın için 92 ytl garanti, gerisi de ona kalmış, 200 e yakın ödersin, geçmiş olsun... :pr:

HIZLICAK
10 Ekim 2005, 16:21
Vay babo başıma gelenler.
Ben motoruma koruma demiri bile almadım parasızlıktan şimdi 200 milyon trafiğe öde
VAY BABO
200 milyona ne kask alırdım ben
VAY BABO
adaletsizlik bu ama

federal
10 Ekim 2005, 16:25
vay babo ters yola girmezsin bir daha artık...

Tuncer Sezen
10 Ekim 2005, 16:32
vay babo parasız olsanda ıkınıp sıkınıp iyi kötü kaskta alırsın artık...

Olcay Avşar
10 Ekim 2005, 16:50
Yav korkutmayın bu kadar, ceza gelmeme ihtimali çok yüksek.
1. Polisin yazmama ihtimali var
2. Yazsada o evrakların arada kaynama ihtimali var
3. Ceza gelsede ödemeyebilirisn ama mahkemeye filan başvuruyon. Geçenlerde olmuştu bu olay hatırlarsanız, posta ödeneği olmadığı için bu arkadan yazılan cezaları yollayamamışlardı. Ödeme çıktı ve herkese üçer beşer ceza yolladılar, bir çok insan acele edip yatırdı bu cezaları ama adamın biri (sanırım bi avukat) dava açıp kazanmıştı ve bu dava örnek olduğu için ödememişti çoğu insan. Tam gerekçesini hatırlamıyorum ama şöle bişeydi herhalde "ceza tutanağına imza atmadığıma göre bu suçu işlemiş sayılmam, belki polis kafasına göre yazdı. Belki salladı iş olsun diye" gibi...

federal
10 Ekim 2005, 16:58
Eyong, itirazın şöyle oluyor, makbuzda plaka ve aracın modeli rengi nide yazıyorlar eğer bunlardan biri uymazsa itirazın kabul oluyor ama adam motorsiklet, plaka yazınca iş bitiyor mecbur ödüyorsun, senin dediğin imzalamadım suçlu sayılmam olayı olmaz çünkü fahri müfettişlerin hepsi böyle yazıyor zaten... :cat:

Barış Şuşut
10 Ekim 2005, 16:59
çok sevdiğim bir laf vardır
" ne şeytanı gör ne salavat getir" yani o ters yola girme be abim her ters yönde bir polis varmış gibi düşün işallah eyongun dediği gibin olur da canın yanmaz ama valla uymak lazım cezalar can yakıyo bak ne gerek var yazık değilmi sana o paralar yoıldan toplanmıyo emekle terle kazanılıyo girme lanet yola olsun bitsin :cat:

federal
10 Ekim 2005, 17:01
BBRR, dostum sen hiç ters yola girmedinmi? , mecbur kaldımmı herkes dalıyo valla, başta ben tabi....

alpinaB10
10 Ekim 2005, 18:21
tutanakta imzan yok ise havayı alır o polis. e ozaman sana kıl olan bi poli her gün yazar 500 milyonluk ceza.. yok ööle. sadece tespiti sabit olan yani ogs kgs köprü ve otoyol geçişleri hariç. onlarda kamera sistemi var.

HIZLICAK
10 Ekim 2005, 18:21
bu bana çok iyi bir ders olur inşallah.
İnternetten baktım sabah. Bu aracın borcu bulunmamaktadır yazıyordu, şimdi girdim baktım öyle bir yazı yok Tutanak tarihi tebliğ tarihi tutar filan diye bi tablo var ama içi boş ne anlama geliyor anlamadım. Zaman gösterecek galiba

conqueror
10 Ekim 2005, 18:33
Arkadaslar arkadan ceza yazilabilir. imzanizin omasi gerekmez. Nerden biliyosun diyosaniz tecrubeyle sabittir. Fakar 10 tane ceza yeseniz ancak 2-3 tanesi isleniyor cezalarin bu arada...

Bu cezalarin 1 sene faizi yok.

HIZLICAK
10 Ekim 2005, 18:59
Arkadaslar arkadan ceza yazilabilir. imzanizin omasi gerekmez. Nerden biliyosun diyosaniz tecrubeyle sabittir. Fakar 10 tane ceza yeseniz ancak 2-3 tanesi isleniyor cezalarin bu arada...

Bu cezalarin 1 sene faizi yok.
senin ağzın ne söyler güzel insan konuşmaya devam et

kadirsoyyy
10 Ekim 2005, 19:04
arka marka hic farketmez her taraftan ceza yazilir.o yuzden arkayi kollayin :cherry:

HIZLICAK
11 Ekim 2005, 10:36
Herifin kıcığı varsa hergün yazsın o zaman arkadan kimse de karışamasın bu duruma he. Var mı böyle bir iş Dünya da Sadece bizim Türkiye de vardır varsa böyle bir uygulama. Vay yavrum vay. Saçmalık başka bişey değil

Infaustus
11 Ekim 2005, 10:46
Harbiden ama şöyle bir durum var. Trafik polisi bir tanıdığın var diyelim, gıcık olduğun adamlara zırt pırt ceza yazdır. Suç olarak da "trafik akışını tehlikeye atacak hareket" vs. gibi genel birşey yaz olsun bitsin. Harbi cok salakca ya. Adamın bana gıcıklıgı olmadıgını ne bilelim..

alpinaB10
11 Ekim 2005, 20:05
işte bu sebeplerden dolayı yollayamıyorlar artık. eskiden plakaya ceza yazarlardı.adrese gelirdi.. sağolsu bu fahri trafik mufettişleri yine işin b.kunu çıkarıp tanıdıklara aynen bu bahsttiğimiz olayı yaptılar.düşünsene apartman komşun trafik polisi veyafahri müfettiş.senin motorun sesine uyuz.. oooohhoo... yandın sen.. öde öde bitmez vallaa. daha sonrada bu kanun değiştirildi.. bilmiyorum farkındamısınız ama 1,5-2 yıldır artık polis beyler arabamızın tamponuna ayakkabısı ile basıp cazdıkları park cezasını silecek kolunu kırarak ön cama bırakamıyo. ya araç kilitleniyor yada çekici ile parka çekiliyor. hemde hidrolik çekici ile. artık arabaların kapılarınıda açmak suç. avrupa birliği uyum yasalarının faydalı kısımlarından olsa gerek...

10_uR
11 Ekim 2005, 20:30
Yazmışda olabilir ama arkadaşların dediği gibi yazmamış caydırmak için solemiş olabilir...Ama işallah yazmamamıştır :pale:

egelim
11 Ekim 2005, 20:30
vallah polisin şakası olmaz kesin yazmıştır

kadirsoyyy
12 Ekim 2005, 13:35
yok abi nerde 2 yildir yazilmiyormus.hala yaziyorlar daha iki ay önce yazdilar.
hatta bir arkadasim mahkemelik oldu sonucunu bekliyoruz.hic gitmedi bir yerde ceza yemis plaka ayni ama arac markasi ve rengi tutmuyor.o da dilekceyeyle mahkemeye basvuru yapti.mahkeme acildigi için parada istediler.pul paras1,harc vs. adi altinda.sikayetinden de vazgecemiyor cunku istenilen parayi mahkemeye göndermezse hakkinizda bilmem kacinci kanuna göre islem yapilacaktir diye yaz1 geldi bekliyoruz simdilik.