PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : nasıl motosiklet sürmeyi öğrenebilirim?

leventoker
30 Haziran 2008, 23:40
arkadaşlar ben forumda da motosiklet kullanma konusunda da çok acemiyim. daha doğrusu kullanmayı bilmiyorum fakat öğrenmek istiyorum. oturduğum semtteki sürücü kurslarına gittim fakat kendi motorumla sınava katılacağımı ve eğitim verilmediğini söylediler. yani şimdi ehliyet alabilmek için önce motor almalı ve kendi kendime öğrenmeli miyim? daha ne alacağaıma bile karar veremedim zaten. bir takım özel kurslardan bahsediliyo. o kurslara gitmemi önerir misiniz?

Prometheus
30 Haziran 2008, 23:48
Hangi şehirdesin ?

digi_boy26
30 Haziran 2008, 23:48
önce motosikleti olan bi arkadaş itinayla alınır :) ve kendisine en yakın istasyona gitmesi söylenir :)
motosikletiin cinsine göre minimum 10ytl yakıt deposuna konur. :) ardından yakın muhitlerde boş arazi de ya da artık kullanılmayan trafiğe kapalı boş yol bulunur:) sonra arkadaş'a motosikleti durdurması ve kendi'nin kullanılacağı sölenir. :) eğer arkadaşımız can ciğer birisiyse büyük ihtimal kırmayacaktır seni :) eğer debriyajlı vitesliyse ya da yarı otomatik vitesliyse önceden vites yerleri tarifi alınmalıdır (jawa'larda ve arora racing'lerde 1. yukarı diğerleri aşağı, bilinen çoğu motorda da 1 aşağı diğerleri yukarı :)) scooter ise sadece çalıştırma ve ilk hareketin tarifi alınması yeterlidir. :) şöför mahalline geçilir, motor sahibi de artçı alınır ve motor çalıştırılır. :) artık gerisi de motor sahibinin bilgi ve özverisiyle gerçekleştirilir :)

kaynak: digi_boy26'nın mutfağı :queen: :queen:

whopper
30 Haziran 2008, 23:49
başka bi kursa git sen egitim için para vereceksın madem egıytım vermıyecekler o zaman para nıye ıstıyolar :@

eger bi kurs alamayacaksan bi arkadasın ögretsin sana güvenebilcen biri sakin bi yer olsun :)

VaScO1925
30 Haziran 2008, 23:50
hiç denge kurmayıdamı bılmıyorsun bılmıyorsan artçı sahibinide alamazki ogrenmek ıcın

karpatkurdu
30 Haziran 2008, 23:54
arkadaşım gıt bı motosıklet kıralıyan yerlere yanınada albı motosıkletı kullanan arkadaş sur boş tarlalarda 23 gunsursen pratıklerın çogalır

Rigel
30 Haziran 2008, 23:54
Kesinlikle özel motosiklet kurslarını öneririm size. Bunun için hangi şehirde olduğunuzu belirtmelisiniz..

Prometheus
30 Haziran 2008, 23:55
İstanbul'daysan eğer, http://www.motoregitim.com/ Eralp'e selam söyle :)

leventoker
30 Haziran 2008, 23:57
istanbul kağıthanede oturuyorum. işyerim de çağlayanda. hiç motor kullanan tanıdığım yok ama öneriler süper doğrusu. yaz tatillerinde scooter kullanıyordum onun dışında tecrübem yok. ama ben vitesli motosiklet öğrenmek istiyorum. zaten önce ikinci el bir vitesli motosiklet alıp öğrenme sürecini geçireyim diyorum.

HeadbaNgeR
30 Haziran 2008, 23:58
bişeye otur. trafiğe çık. can havliyle öğrenirsin...
benim öyle olmuştu çünkü :)
stop ede ede zeynep kamilden küçükyalı ya gitmiştim :)

Prometheus
30 Haziran 2008, 23:58
istanbul kağıthanede oturuyorum. işyerim de çağlayanda. hiç motor kullanan tanıdığım yok ama öneriler süper doğrusu. yaz tatillerinde scooter kullanıyordum onun dışında tecrübem yok. ama ben vitesli motosiklet öğrenmek istiyorum. zaten önce ikinci el bir vitesli motosiklet alıp öğrenme sürecini geçireyim diyorum.

Tamam işte ilacını bir üst mesajda reçeteledim :P

Rigel
01 Temmuz 2008, 00:01
Tamam işte ilacını bir üst mesajda reçeteledim :P

:queen: :cat:

aktris
01 Temmuz 2008, 00:04
arkadaşlar ben forumda da motosiklet kullanma konusunda da çok acemiyim. daha doğrusu kullanmayı bilmiyorum fakat öğrenmek istiyorum. oturduğum semtteki sürücü kurslarına gittim fakat kendi motorumla sınava katılacağımı ve eğitim verilmediğini söylediler. yani şimdi ehliyet alabilmek için önce motor almalı ve kendi kendime öğrenmeli miyim? daha ne alacağaıma bile karar veremedim zaten. bir takım özel kurslardan bahsediliyo. o kurslara gitmemi önerir misiniz?

konuyu sen en iyi rafelle konuş cunku o cok kişiye ögreti
sana da yardımcı olur eger istdaysan
merak etme para almıyor sadece benzın doldur yeter genelde vıteslı ile ögretıyor hatta suan bır egıtmenle tanışmış ondan taktık alıyormuş

modelxl
01 Temmuz 2008, 00:10
Benim aldığım kurs ta motosiklet eğitimi vermemişti hatta motor dersi eğitimi bile vermedi b sınıfı ehliyetim vardı 20 soruluk bir fotokobi kağıdı verdi hepsi bukadar kursların geneli böyle çünkü burası türkiye :farao:

leventoker
01 Temmuz 2008, 00:11
çok teşekkürler. motoreğitimle konuşucam, bana da yakın zaten. bu arada rafel kim hocam, nasıl görüşücem?

aktris
01 Temmuz 2008, 00:24
çok teşekkürler. motoreğitimle konuşucam, bana da yakın zaten. bu arada rafel kim hocam, nasıl görüşücem?

site tara mail adresınde ulaşırsın

İ s m a i L
01 Temmuz 2008, 00:30
Selam, http://www.motosiklet.net/forum/donald-duck/ linkine de gözatmalısın. Buradan birçok faydalı bilgiye ulaşman mümkün.

rafel
01 Temmuz 2008, 01:20

burdayım hocam herturlu yardımı seve seve yaparım ama bu aralar bek musait degılım

TheSany
01 Temmuz 2008, 01:48
1 heves olacak
2 azim olacak
3 sürerken zevk alacaksın

busihido_kadir
01 Temmuz 2008, 02:17
Daha once bısıklet surdun mu pekı hıc?

KARACADDY
01 Temmuz 2008, 13:01
Bağdat caddesi en güzeli dur kalk, dur kalk kesin öğreniyorsun :)

Paradoks
01 Temmuz 2008, 13:16
Adam zaten yazları scooter kullanıyormuş.Vitesli öğrenmek istiyormuş.İşi zor değil aslında.

CERRAHI
01 Temmuz 2008, 13:20
Arkadasım motorun var ise sana egitim verebilirim. En azından trafikte tecrube edene kadar sorun yasamaman adına.

ozzy73
01 Temmuz 2008, 13:28
gebze de honda eğitim merkezi var 280 ytl idi galiba 4 gün süresi boyunca 4-4 lük eğitim veriyolar cbf 150 ile....siteden gidenler vardı hatta bununla ilgili topik bile açılmıştı yanlış hatırlamıyosam.

leventoker
02 Temmuz 2008, 01:03
rafael kardeş motor aldıktan sonra yine görüşürüz müsait olursan. şimdiden sağol. cerrahi sen de sağol kardeş. bu arada cerrahi sen doktor musun?

rafel
02 Temmuz 2008, 01:09
rafael kardeş motor aldıktan sonra yine görüşürüz müsait olursan. şimdiden sağol. cerrahi sen de sağol kardeş. bu arada cerrahi sen doktor musun?

abim motora gerek yok istersen benim motorlada calışırız

örnegın bu cmrtesı 5 ten sonra bosum bende maslakta yakın yanı

leventoker
02 Temmuz 2008, 01:18
kardeş çok sevinirim, ben sana nasıl ulaşabilirim?

rafel
02 Temmuz 2008, 01:23
kardeş çok sevinirim, ben sana nasıl ulaşabilirim?

cep numaram profılımde yazılı

leventoker
02 Temmuz 2008, 01:25
tamam kardeş gördüm. en kısa zamanda ulaşıcam sana.

rafel
02 Temmuz 2008, 01:35
tmm ben buralardayım zaten kolay bulursun