PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kawasaki er-5 çalışmıyor

asterion
29 Haziran 2008, 20:14
arkadaşlar merhaba kawasaki er-5 var bende 2000 model . motorun aküsü bitmek üzereydi. normalde saat gibi çalışıyordu sonra akü bitti.
baya araç aküsünden takviye ile çalıştırdım ama jikle ile çalışmadı gaz vermem gerekti çalışması için bu arada depoda yakıt çok azalmıştı birden kontrol ettim motor benzin akıtıyordu. ne olduğunu anlamadım. gittim yeni akü aldım . şimdi motor bazen çalışıyor ama egsoztan siyah duman atıyor. ayrıca motor sanki vuruyor gibi ses geliyor ve gazı kestiğim anda da rolantide kalmıyor direk stop ediyor.
bazen de hiç çalışmıyor. sizce neden ne olabilir arkadaşlar ? bir de servis 2 km uzakta yani 200 kiloluk bir motoru servise nasıl götürebilirim bir akıl veren de olursa çok sevinirim. motorun bujilerine bakmaya çalıştım ama nerde olduğunu da bulamadım o kadar acemiyim yani :(

mein_führer
29 Haziran 2008, 20:41
sana ne anlatalım dostum madem bukadar acemisin 2 km göze al yada bir şekilde götür bir yeri yapıyorum derken başka yeri bozma
olayın karbratörden görünüyor ama herşey ölçülüp biçilmesi lazım ne dense boş olur arızaya sırasınla bakılması lazım neden şarz etmiyor baya yattıdamı bitti neden benzin akıttı neden duman veriyor yakmıyormu benzinmi fazla geliyor hava mı az bobinlermi arızalı bujimi kirli işte bunların hepsini bilir kişi anlar bilir sen sakın kurcalama boş ver götür yerine tavsiyem budur

asterion
29 Haziran 2008, 21:00
tekrar selam. servise götürmekten başka çare yok bu durumda. motor 1 sene kadar yatmıştı akü o yüzden bitmişti. karbüratör benzini kanımca boğulduğu için akıttı benzin deposu boş neredeyse . yarın yakıt alıp doldurucam eğer yine çalışmazsa çekici mi çağırmam gerekiyor ? yani yakıtı çok fazla tüketiyor 4 litre yakıt vardı motorda şimdi çok az kalmış içmiş resmen .

mein_führer
29 Haziran 2008, 21:09
dostum böle bir durumda 1 akün bir kere bozulmuştur uzun süre şarz almıyan bir akü daha şarz tutmaz
2 deponda kalan yakıt bir müddet sonra çok kötü bir kokuya sahip olcak yakıtta deforme oluyor derimki depona yakıt koymadan önce içini temizlet sonra problem yaşama sonradan çekicimi çağırırsın yada arkadaşının kamyonetine mi atarsın bilemem ama kurcalama fazla

leo7
29 Haziran 2008, 21:15
egsozdan siyah duman atması karbüratöre fazla benzin geldiginin göstergesidir.bahsettigin arızaların çogu karbüratöre baglı gibi.ucuza çekici bulursan götür bulamıyosan iterek götür 2 km fazla uzun sayılmaz