PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yazık Sana Yakışmıyor "TÜRKİYEM"

Sayfa : [1] 2

LooM
28 Haziran 2008, 11:17
Evet arkadaşlar, yalaşık olarak 1,5 hafta önce satınaldığım ve parasını peşin olarak ödemiş olduğum Yamaha Fazer motorumu uzun bir bekleyiş sonucunda dün akşam teslim almaya gittim. Servis kontrollerini yapmış ve bana teslim etti. Çalıştırdım herşey normal 10 mt. gittim ruhsatı almayı unuttum kontağı kapatıp geri dönüp ruhsatı aldım. Sonra çalıştırmak için marş' a basıyorum ateşleme yapmıyor ??? İte, ite servise götürdüm ve çalışmadığını söyledim. Neyse baktılar sağına soluna vs. Aküsünu şarj etmemiz gerekiyor dediler bana !!! Nasıl yani dedim akü ? şarj ? siz bunu kontrol etmedinizmi kardeşim ? ya abi işte ettik vs vs. söktüler aküyü şarj' a bağladılar. Ben yıkıldım tabi atsan atılmaz, satsan satılmaz. Tüm hevesimi kırdılar diyebilirim. İçimden lanet olsun dedim, Türkiye' de birkez daha anlamış oldumki sorumsuzluk, iş ahlakı, yaptığı işe saygı, tecrube ne yazık' ki yok. Motorum' a ne oldu diye soracak olursanız halen serviste aküsü şarj ediliyor dün akşam 19:30' da şarj' a takıldı daha dolmamış Kısmetse başka bir numarası çıkmazsa 12:00' da teslim alacağım hadi bakalım hayırlısı daha neler göreceğiz. Firma ismi vermiyeyim' de bilenler bilir Antalyada YAMAHA' nın tek yetkili satıcısı kendileri, ve yetkili servisini bakan tek bir yervar. TÜRKİYEM SANA LAYIK OLAMAYANLARI BAĞIŞLA. ÇARE YOK !!!

racing man
28 Haziran 2008, 11:19
aldıgın motor abımde vardı hıc memnun kalmadı sonra kawasaki zx6 aldı sımdı cok memnuun

babaçi
28 Haziran 2008, 11:24
aldıgın motor abımde vardı hıc memnun kalmadı sonra kawasaki zx6 aldı sımdı cok memnuun

memnuniyet elinizdeki üründen ne beklediğinize göre değişir:)

fazer kullananların çoğu memnun

racing man
28 Haziran 2008, 11:26
pekı kac model fazer arkadastakı

LooM
28 Haziran 2008, 11:27

Motordan yana bir şikayetim yok benim, satan firmalar ve sirvisinden yana sorunum var kardeş !!!

Biz aynı motoru america' da arkadaşımıza aldığımızda üstelik 6000$' a adamlar lastiklerini bile extra garantiye soktular 100$ karşılığında. Amaç ne müşteri memnuniyeti. Bizim daha çok fırın ekmek yememiz lasım çok.

pekı kac model fazer arkadastakı

:) 2008 dostum daha sıfır aldım ama bir türlü teslim alamıyorum :)

omerdusmez
28 Haziran 2008, 11:38
moralini bozma hocam biliyorum çok kötüdür ilk aldıgın dakikalarda böyle bişey çıkması bunlar önemli degil içini ferah tut e tabi biz Ab standartlarına gelmemiz bilmiyorum bana çok uzak gibi gözüküyor....
Allah kazadan beladan korusunda gerisi yalan...:)

LooM
28 Haziran 2008, 11:44
moralini bozma hocam biliyorum çok kötüdür ilk aldıgın dakikalarda böyle bişey çıkması bunlar önemli degil içini ferah tut e tabi biz Ab standartlarına gelmemiz bilmiyorum bana çok uzak gibi gözüküyor....
Allah kazadan beladan korusunda gerisi yalan...:)

Haklısın moralimizi bozmak yine bizi üzüyor başkalarının umrunda değil, daha başka sorun yaşamamak ümidi ile diyorum artık. Bu arada teşekkür ederim. Allah hepimizi kazadan beladan korusun, uzak tutsun

zeda3000
28 Haziran 2008, 11:52
Antalyada iken o firmadan benimde cok dilim yandi ve ben isim veririm firmanin adi Nebiogullari. Malesefki firma tekel olmanin avantaji ile motorcu dostlara izdirap cektiriyor. Her seyi ile amator bir firma. Antalya cok daha ii bir servisi hak ediyor acikcasi

_alp_
28 Haziran 2008, 11:54
Bu iste bir suru terslik var. Hangi birini once yazacagini bilemiyor insan.

- Madem sifir aldin, aku niye sarj ediliyor ki? Belki de aku olmustur. Yenisini takmak zorundalar!
- Ayrica sifir motorun akusu neden biter anlamak mumkun degil. Belki de elektrik tesisatinda bir ariza var?

Bence biraz alttan almissin dostum :cat:

CBF150
28 Haziran 2008, 11:58
Öncelikle geçmiş olsun.Satıcının motoru teslim etmeden önce tüm aksamlarını kontrol edip teslim etmesi lazımdı. Akünün boş olması onların suçu.ordan hemen dolu bir akü takıp göndermesi gerekir.sonuçta aküde motor numarası yazmıyor şase numarası yazmıyor.Akü basit bir donanım kullan at.
Malının değerini sahibinden başkası bilmez bilemez.Ben kendi motorumu teslim aldığımda ilave olarak touring cam,orta sehba ve motor koruma aparatları taktırmıştım.Honda nın motosiklet üzerine Ankara daki tek yetkili servisi Honda EFE .Adamlar camı takmasını bilmiyor.Orta sehbayı takmasını bilmiyor.O ona soruyor o ona soruyor.Üç kalem iş için sabah 8.00 da gittim.motoru 13.00 da teslim aldım.Koruma demirlerini takarken anahtarı kaçırdı demiri çizmezmi bir de pişkin pişkin abi bişey olmaz rutuş çekeriz demezmi tabi benim kayış attı.Hondayı ayağa kaldırdım.Önce satışçıları sonra servis müdürünü hepsini haşladım.Ruhsat plaka çıkmasa bırakıp gidecektim motoru.Sonra özür dilediler beni sakinleştirdiler çay kahve derken motoru aldım gittim.Biraz uzattım kusura bakmayın ama hakkınızı aramaz iseniz umurlarında değil.En büyük avantajları bulundukları ilde tek olmaları 2-3 tane aynı markadan yer olacak bak o zaman nasıl adam gibi çalışıyorlar.Saygılar.

LooM
28 Haziran 2008, 12:11
Bu iste bir suru terslik var. Hangi birini once yazacagini bilemiyor insan.

- Madem sifir aldin, aku niye sarj ediliyor ki? Belki de aku olmustur. Yenisini takmak zorundalar!
- Ayrica sifir motorun akusu neden biter anlamak mumkun degil. Belki de elektrik tesisatinda bir ariza var?

Bence biraz alttan almissin dostum :cat:

Bende aynını sordum bana söylenen şu akü suyunu koymuşlar ama uzun süre çalıştırmadıları için akü bu sorunu yaratmış. Bende yeni bir akü takın o zaman dedim, ellerinde akü yokmuş başka motordan' da sökemezlermiş çünki o zaman benim aküme su koydukları için aküsünü aldıkları motora takamazlarmış. Ara sıra akünün bitmemesi için çalıştırmaları gerekiyor o zaman. O zaman benim otorumun aküsüne neden daha önce su koydunuz dedim senin için hazırladık dediler. Vururmusun, öldürürmüsün ne söyleyeceğimi bilemedim. Sinirlerime zor hakim oldum. Laçkalıkda 10 numaralar yani. Birde bana pişkin pişkin abi anahtar dönmüyor bunun diyor ( Aklı sıra ilk motor yeni motor ya bahşiş istiyor) kıssadan hisse arkadaşlar firma adıda verildi dikkat edin diyorum başkada birşey demiyorum. Allahlarından bulsunlar.

Öncelikle geçmiş olsun.Satıcının motoru teslim etmeden önce tüm aksamlarını kontrol edip teslim etmesi lazımdı. Akünün boş olması onların suçu.ordan hemen dolu bir akü takıp göndermesi gerekir.sonuçta aküde motor numarası yazmıyor şase numarası yazmıyor.Akü basit bir donanım kullan at.
Malının değerini sahibinden başkası bilmez bilemez.Ben kendi motorumu teslim aldığımda ilave olarak touring cam,orta sehba ve motor koruma aparatları taktırmıştım.Honda nın motosiklet üzerine Ankara daki tek yetkili servisi Honda EFE .Adamlar camı takmasını bilmiyor.Orta sehbayı takmasını bilmiyor.O ona soruyor o ona soruyor.Üç kalem iş için sabah 8.00 da gittim.motoru 13.00 da teslim aldım.Koruma demirlerini takarken anahtarı kaçırdı demiri çizmezmi bir de pişkin pişkin abi bişey olmaz rutuş çekeriz demezmi tabi benim kayış attı.Hondayı ayağa kaldırdım.Önce satışçıları sonra servis müdürünü hepsini haşladım.Ruhsat plaka çıkmasa bırakıp gidecektim motoru.Sonra özür dilediler beni sakinleştirdiler çay kahve derken motoru aldım gittim.Biraz uzattım kusura bakmayın ama hakkınızı aramaz iseniz umurlarında değil.En büyük avantajları bulundukları ilde tek olmaları 2-3 tane aynı markadan yer olacak bak o zaman nasıl adam gibi çalışıyorlar.Saygılar.

Teşekür ederim. Hesapda kontrol edildi ve bana öyle teslim edildi. Bu kadar kontrol edilmiş demek' ki. Motora ekstra birşey alırsam' da kesinlikle götürüp onlarda taktırmam asla. Garanti dışı kalsın gerekirse ama bunlar yapacaklarsa hiç yaptırmamak daha iyi. Bunlar daha sıfır motoru sorunsuz teslim edemiyor.

huceyn
28 Haziran 2008, 12:14

fazer dan racing agresfliği beklerse taby memnun kalmaz.:pr:

ShowDown
28 Haziran 2008, 12:31
abi şunu farkettim Türkiye de çoğu insan güveninden dolayı vurdumduymaz.Adam diyo yok ben müslümanım zaten cennete girecem yapacağını yapar, çalar çırpar camiye gider.Resmen hristiyanlığa çevirdiler olayı.Ama bi hristiyana bakarsın adam ne çalar ne çırpar çok acayip bi olay..

LooM
28 Haziran 2008, 12:41
abi şunu farkettim Türkiye de çoğu insan güveninden dolayı vurdumduymaz.Adam diyo yok ben müslümanım zaten cennete girecem yapacağını yapar, çalar çırpar camiye gider.Resmen hristiyanlığa çevirdiler olayı.Ama bi hristiyana bakarsın adam ne çalar ne çırpar çok acayip bi olay..

Bu yazıyı birkaç kez arka, arkaya okudum ama halen ne anlatmak istediğini anlamadım desem ayıp olurmu kardeş ?

Dogan88
28 Haziran 2008, 12:45
arkadasım bence hiç uzulme belki ileride seni cok memnun edicek diğer fazerlerden daha uzun sure kullanıcan hiç bir sorun cıkartmıcak hiç belli olmaz. içini ferah tut uzulmene değmez sonucta yamaha ve 0 km motor alıyorsun. ilerleyen gunlerdede goruslerini bildirmeyi unutma tekerin düz bassın :cat:

nitrious81
28 Haziran 2008, 12:48
Bu yazıyı birkaç kez arka, arkaya okudum ama halen ne anlatmak istediğini anlamadım desem ayıp olurmu kardeş ?

Yanı dıyorkı lafa gelınce bız muslumanız bız cennetı hak edıyoruz bıze gore hrıstıyanlar ( Allah bılır sadece ) cehennemlik dıyor ama onlar her ısını dogru yapıyor calmıyor cıprmıyor haram yemıyor bızden daha cok durust işler yapıyorlar demek ıstıyor...

Olsun sıkma canını ama tatsız bı olay adamın keyfını kacırır sıfır almıssın mutlu mesut servısten cıkıyorsun pat sorun ıte ıte servıse getır :pr: Neyse gec olsun guc olmasın kazasız belasız ins.. :rendeer:

zeda3000
28 Haziran 2008, 12:51
Keske beldeyama onlardan yamaha bayiligini geri alsa. Zil takip oynarim kesin.

Motorumu bakima goturdugumde vidalarini kaybettiler , yetmedi , benzin muslugu catlattilar, ve bir gram sorumluluk kabul etmediler. Sonra suzuki aldim dunya varmis dedim.

LooM
28 Haziran 2008, 12:54
arkadasım bence hiç uzulme belki ileride seni cok memnun edicek diğer fazerlerden daha uzun sure kullanıcan hiç bir sorun cıkartmıcak hiç belli olmaz. içini ferah tut uzulmene değmez sonucta yamaha ve 0 km motor alıyorsun. ilerleyen gunlerdede goruslerini bildirmeyi unutma tekerin düz bassın :cat:

Evet üzülmenin bize bir faydası olmayacak nasılsa, olan oldu artık önümüze bakacağız. Teşekkür ederim destekleriniz için arkadaşlar sağolun.

Yanı dıyorkı lafa gelınce bız muslumanız bız cennetı hak edıyoruz bıze gore hrıstıyanlar ( Allah bılır sadece ) cehennemlik dıyor ama onlar her ısını dogru yapıyor calmıyor cıprmıyor haram yemıyor bızden daha cok durust işler yapıyorlar demek ıstıyor...

Olsun sıkma canını ama tatsız bı olay adamın keyfını kacırır sıfır almıssın mutlu mesut servısten cıkıyorsun pat sorun ıte ıte servıse getır :pr: Neyse gec olsun guc olmasın kazasız belasız ins.. :rendeer:

Hımmm şimdi oldu :) Teşekkürler, evet güç olsu güç olmasın sanırım artık daha başka sorun yaşamam inşallah tabi büyük knuşmamak gerek.

The Dude
28 Haziran 2008, 13:05
aki şarj edildikten sonra problem ortadan kalkacaksa nedir sorun ?
1 gün fazla beklemek mi yoksa laf ola beri gele mi ?

"yolda gidiyordum baktım taş var sağından geçtim"
herkes servislerle ilgili problem yaşayabilir/yaşar. Sana yapılan olayda artniyet mi var ? sırf kıllık olsun diye mi yapmışlar ? Hayatında herşeyi 4/4 lük mü yaparsın ? insan evladının hata yapma lüksü yok mudur ? nihayetinde motorunu yağsız vermemişler, bir şekilde iki taraf da zarar görmeden çözülecek bir problem.
bir de niyeyse hep şıracı çıkıyor bu alemde ......
her kusuru görmeyin .....

LooM
28 Haziran 2008, 13:17

herkes servislerle ilgili problem yaşayabilir/yaşar. Sana yapılan olayda artniyet mi var ? sırf kıllık olsun diye mi yapmışlar ? Hayatında herşeyi 4/4 lük mü yaparsın ? insan evladının hata yapma lüksü yok mudur ? nihayetinde motorunu yağsız vermemişler, bir şekilde iki taraf da zarar görmeden çözülecek bir problem.

Arkadaşım farkında olmadan senin bir yaranamı bastım yada bastık yorumcu arkadaşlarla, yoksa senin bir akrabalığın mı var firma ile yada servis çalışanlarıyla ? Bizler tüketiciyiz sonuna kadar' da haklıyız. Bizlerde senin kadar ince düşünebilecek niteliklerde insanlarız hepimiz kör cahil insanlar değiliz. Üniversite okumuş iş güç sahibi, kişilik sahibi insanlarız. Bizim buradaki bu yapmış olduğumuz beyin fırtınası genel olarak değerlendirilen bir gündem konusu oluşturdu. Anlayamadım yalnız ben bu agrasif tavrınızı ? Kurusu bakma ama uzakdan davulun sesi hoş gelir, yaşamak görmek gerekiyor böyle şeyler. Anladın sen onu. Neyse kalp kırmaya gerek yok sende insansın.

Barış Şuşut
28 Haziran 2008, 13:24
Firma adınıda açıkça yaz .. onlarda varsa diyecekleri desin böylece .

Aslında her işin bir chek list prosedürü vardır. yani işe başlamadan yapılması gerekenler bir liste halinde yazar. ne kadar işinin ehli olursanız olun bu listeyi alıp işe başlamassanız illaki bişeyler unutulur.

Malesef bizim türk milletinde türkçe tam tercümesi kontrol listesi olan bu çalışma bir angarya gibi görülüyor.

benim bir uygulama çantam var .. arada sağa sola gittimmi yanımda götürürüm . gittiğim yerde eş dosttan piercing veya dövme isteyen çıkıyo bende yapıyorum bu çantanın en üstünde hem piercing hemde dövme için çek listim var.

10 yılın üstünde bu işi yaparım ama illaki bişileri unuturum diye bu çek listi alır öle yerleştiririm çantamı.

bu montaj işininde illaki bir çek listi vardır ..
madde madde yazar

*kutuyu aç (açarken x yere dikkat et)
*ilk bilmem nereyi tak (bunun sebebi şudur)
*y parçasını takmadan altta bulunan civatayı kontrol et
* işe başlamadan aküyü şarja tak

gibi bir liste vardır ama benim ustam bu listeyi görünce şöle der .. ülen bu motoru yapanlar demekki sığır :cherry:.. işi biliyoya ona bu liste gerekli değil. ama işte motoru teslim eder 10 m sora durur .. ama sığırların topladığı motorlar nedense gayet güzel gider..

ne iş yapıyyosak yapalım illaki bir çek listimiz olsun .. bu işi bilmediğimiz anlamına gelmez tam tersine işimizi mükemmel yaptığımızı gösterir.. biliyomusunuzki her uçuştan önce kaptan ve yardımcı pilot ellerine çek listlerini alıp kontrol yaparlar .. bu mecburidir. ben 20 yıllık kaptanım bilmem kaç bin saat uçtum demez.. arkasında yüzlerce canı taşıyor olması ve sıkı hava prosedürleri onları bunu yapmaya mecbur bırakır

CBF150
28 Haziran 2008, 13:29

Kardeş sen yetkili servis falanmısında bu kadar üstüne alındın.Burda bir mağduriyet söz konusu.Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar. insanlar çalışıp kazanıp kredi kullanıp,borç alıp ne zorluklarla motosiklet sahibi oluyor.oyuncak almıyor bahsettiğimiz 15.000-20.000 ytl arasındaki motosikletler. Hayatta 1 gün sürenin ne kadar kısa olduğunu herkes biliyor ama 1 günde neler oluyor neler.Hizmet sektörü isen yaptığın işi adam gibi yapacaksın müşteriyi memnu edeceksin.Müşteri güle oynaya sevine sevine çıkacak dükkanından küfür ede ede değil.Herkes yaptığı işin ciddiyetine varsa herşey daha düzgün olacak ama malesef senin gibi herşeyi takmayın herşeyi görmeyin dersen iki gün sonra servise bile sokmazlar.Onun içinde sanayi köşelerinde Ali usta da veli ustada parça bekler dururuz.Saygılar.

rasta07
28 Haziran 2008, 13:33
Antalya nebioğullarından bahsediyorsun sanırım , bende oradan zealsun 250gs baktım , teknik servis kısmı aklımı kurcalıyordu senin bu yazdıkların üstüne iyice gözüm korktu :) ...

Zaten baktığım çin malı bir de teknik servis konusunda sıkıntı yaşarsam çekilmez olur herşey , kararsız kaldım iyice ....

LooM
28 Haziran 2008, 13:33
Firma adını bir arkadaşımız yazdı zaten !! Check List' in olması bazen pek bir işe yaramıyor senin' de söylediğin gibi ezbercilik söz konusu olduğu için. Göz görür el yapar hesabı gidiyor böyle işte. Bir önceki mesajım' da arkadaşıma karşı kırıcı olmak istemezdim eğer bir darılma kırılma olduysa kusura bakmasın ama çok sinirlendirdiler beni. Neyse olan oldu benim burada bunu sizlerle paylaşmamım amacı olurda birgün bir motor alacak olursanız aklınızın bir köşesinde bulunması amaçlı bir bilgi paylaşımıydı. Sonuçta Antalya' da bu firma tek ve bizlerde SS oraya görütüp bakımlarını yaptıracağız. Herkese keyifli forumlar arkadaşlar.

bordo
28 Haziran 2008, 13:35
KOMİK

Tonla para say ve yolun ortasında dımdızlak kal.

Bu eminim servis elemanlarınca oldukca komik bulunmuştur.

Oysaki ortada olan durum servisin genel durumunu açıkca bildirmektedir.

Yöneticileri demiştir onlara bi marş bassın yeter nasıl olsa yolda dolar o akü. Kim ne anlayacak.

Utanç verici.

Böyle durumları gördükce mal sahibinin ne halde olduğunu düşünmek istemiyorum bile. Ben soğudum o maldan. ( ne alaka demeyin benzerini yaşadığımdan )

bahar73
28 Haziran 2008, 13:59
canını sıkma arkadas her işte vardır bir hayır

LooM
28 Haziran 2008, 14:18
canını sıkma arkadas her işte vardır bir hayır

Evet artık sıkmıyorum yapılabilecek pek birşey yok !!!

Teşekkürler

deksuri
28 Haziran 2008, 14:48
satış sonrası servis terörü maalesef en kötü sünü yaşattırıyorlar 2 yıldır bana:(
http://www.enkotumotor.20m.com

motoru almak la işin bitmediğini asıl işin bundan sonra başladığını
motorun ilk 500 bakımında buji ve yağın değişiminin sadece para almak için yapıldığını
ilk bakımdan sonraki bakımlarda servisin bak falan km de gelmessen garanti dışı kalır ha diyerekten kulağını çekebileceğini
servis yetkili bile olsa asla motorun başından tamir bitene kadar ayrılmamak gerektiğini
bakımlarda servisin keyfine bağlı hizmetin esas olduğu ve motorun garantili olsa bile aslında olacak olan her sorunun garanti dışı olduğunu

yanlışlıkla motoru tamir yada bakım için servise bırakıp gittiğin zaman olabilecek olan olumsuzlukları (ki bu 100de 100 kesin oluyor)
peşinen kabul etmek zorundasın
eger motoru yetkili servis olsa bile bırakıp gitti isen
bundan sonra motorundan yağ damlayabilir (buyuk bir ihtimalle motor açılmış ama adam akıllı toplanamamıştır.trafikte motorunda damlayan yağ eksoza gelince yanan yağın çıkardığı duman itibari ile bütün dikkatleri üzerine çekersin ve egzos patlamış yada motor yanıyo abi gibi diyaloğlar içine girersin )
artık motoru marşı ile çalıştırmayı unutabilirsin çünkü motor açıldığı için aküyü şarj eden düzeni de bozulmuştur
motoru mecburen ayaktan çalıştırıcaksın ve azda olsa spor yapmış olursun
karbüratörünün ayarı kaçabilir ozaman motoru ne rolantisi tutmaz ne yaparsan yap ya çok devirli çalışır azaltayım dersin durur ortası gitmiştir bi kere
farların yanmaz sinyaller zaten iptal akşamları çıkamassın yola motordan sarjını yapamayan akü ne yapsın
vs.vs.bunlar gibi daha nice tecrübelere vakıf olur kırk yılın başında dişinle tırnağınla almış olduğun motorunu aç gözlü servis ve işi malı satana kadar olan firma ile başlarsın yüz göz olmaya ama nafile
olan senin parana emeğine zamanına ve moraline olur
burası türkiye dünyanın her yerinde 2+2=4 eder ama turkiyede maalesef bu 2+2=3
4dü bulana kadar daha çok yol lazım

LooM
28 Haziran 2008, 15:01
satış sonrası servis terörü maalesef en kötü sünü yaşattırıyorlar 2 yıldır bana:(
http://www.enkotumotor.20m.com

motoru almak la işin bitmediğini asıl işin bundan sonra başladığını
motorun ilk 500 bakımında buji ve yağın değişiminin sadece para almak için yapıldığını
ilk bakımdan sonraki bakımlarda servisin bak falan km de gelmessen garanti dışı kalır ha diyerekten kulağını çekebileceğini
servis yetkili bile olsa asla motorun başından tamir bitene kadar ayrılmamak gerektiğini
bakımlarda servisin keyfine bağlı hizmetin esas olduğu ve motorun garantili olsa bile aslında olacak olan her sorunun garanti dışı olduğunu

yanlışlıkla motoru tamir yada bakım için servise bırakıp gittiğin zaman olabilecek olan olumsuzlukları (ki bu 100de 100 kesin oluyor)
peşinen kabul etmek zorundasın
eger motoru yetkili servis olsa bile bırakıp gitti isen
bundan sonra motorundan yağ damlayabilir (buyuk bir ihtimalle motor açılmış ama adam akıllı toplanamamıştır.trafikte motorunda damlayan yağ eksoza gelince yanan yağın çıkardığı duman itibari ile bütün dikkatleri üzerine çekersin ve egzos patlamış yada motor yanıyo abi gibi diyaloğlar içine girersin )
artık motoru marşı ile çalıştırmayı unutabilirsin çünkü motor açıldığı için aküyü şarj eden düzeni de bozulmuştur
motoru mecburen ayaktan çalıştırıcaksın ve azda olsa spor yapmış olursun
karbüratörünün ayarı kaçabilir ozaman motoru ne rolantisi tutmaz ne yaparsan yap ya çok devirli çalışır azaltayım dersin durur ortası gitmiştir bi kere
farların yanmaz sinyaller zaten iptal akşamları çıkamassın yola motordan sarjını yapamayan akü ne yapsın
vs.vs.bunlar gibi daha nice tecrübelere vakıf olur kırk yılın başında dişinle tırnağınla almış olduğun motorunu aç gözlü servis ve işi malı satana kadar olan firma ile başlarsın yüz göz olmaya ama nafile
olan senin parana emeğine zamanına ve moraline olur
burası türkiye dünyanın her yerinde 2+2=4 eder ama turkiyede maalesef bu 2+2=3
4dü bulana kadar daha çok yol lazım

Gözüm iyiden iyiye korktu desm yeridir yani, demekki neymiş il, ilçe pek farketmiyor zihniyet aynı buna ne denilir YAZIK....

Paradoks
28 Haziran 2008, 15:07
Böyle şeyler her markada oluyor.Hayırlı olsun yeni motorun.Böyle küçük şeylere fazla takılma.Aküdür hallolur,önemli olan can sağlığı...

mhyen
28 Haziran 2008, 15:13
Hayırlı olsun motorun.Sorunun da halledilir de anlamadığım Antalya'daki bu firma için ne kadar çok şikayet geliyor öyle?Tüm Antalyalılar memnun değilseniz neden yetkili yerlere şikayet etmiyorsunuz?

LooM
28 Haziran 2008, 15:18
Hayırlı olsun motorun.Sorunun da halledilir de anlamadığım Antalya'daki bu firma için ne kadar çok şikayet geliyor öyle?Tüm Antalyalılar memnun değilseniz neden yetkili yerlere şikayet etmiyorsunuz?

Teşekkür ederim;

Açıkcası ben yeni aldığım için daha önceden kendileri ile ilgili bir şikayetimin olma şansı yoktu ama şimdi farkettimki başka arkadaşlarındabaya sıkıntıları varmış. Yapılacak tek birşey var birgün toparlanarak tüm yamaha kulanıcıları gidip servisle konuşacağız. bunu orada çözüme ulaştırmaya çalışacağız diğer türlü durumu daha üst kademelerdeki yetkililere duyuracağımızı söyleyeceğiz. Sanırım bir şekilde bu durumu çözebiliriz. Birlikte güç doğar hep birlikte yapmak gerekiyor bunu bir iki kişi ile olacak birşey değil bu.

VaScO1925
28 Haziran 2008, 15:19
herşeyde var bi hayır. olur boyle seyler, isyan ve lanet okumamak gerek.. Sabır lazım, hayılrı olsun

fireblade1
28 Haziran 2008, 15:21
hem geçmiş olsun hem de hayırlı olsun motoruna Allah kavuştursun :)

LooM
28 Haziran 2008, 15:21
Böyle şeyler her markada oluyor.Hayırlı olsun yeni motorun.Böyle küçük şeylere fazla takılma.Aküdür hallolur,önemli olan can sağlığı...

Teşekkür ederim. Sorun aslında akü yada herhangi bir parça vs vs değil. Sıkıntı gereken hizmetin tam anlamıyla verilmemesi. Küçük şeyler belki evet ama miğde bulandırıyor.

herşeyde var bi hayır. olur boyle seyler, isyan ve lanet okumamak gerek.. Sabır lazım, hayılrı olsun

Hayır vardır evet, yok canım lanet okuduğumuz felan yok zaten, biz iyiyiz, iyi niyetliyiz "iyiler her zaman hakettiklerini bulurlar" iyi niyetli olmak böyle birşey. inceden verdik mesajımızı anlayan anlar.

deksuri
28 Haziran 2008, 15:37
iki yıldır tek başıma mücadele ediyorum

satoyama
28 Haziran 2008, 15:48

amma yaptın haa zaten nick ve avatarın herşeyi izah ediyor sana özgeçmişini yazıyım burdan:queen:

Dogan88
28 Haziran 2008, 15:51
ee saat 3 aldın mı motoru?

LooM
28 Haziran 2008, 15:58
iki yıldır tek başıma mücadele ediyorum

Artık iki kişi olduk dostum :) birlikte kuvvet doğar bu vesile ile bir araya gelip tanışmış oluruz.

ee saat 3 aldın mı motoru?

Evet aldım. Bir sorun yok çok şükür herşey yolunda. uzun bir beleyişten sonra artık motoruma kavuştum. Şimdi bir kan akıtmak gerek onu halledelim.

Blackpanther
28 Haziran 2008, 16:02
Makinan hayırlı olsun,aynısında yakın bir akadaşımdada var çok memnun,bende çok kullandım ve sevdiğim bir makinadır..
Yalnız başına gelen aküden değilde buji yağlamasından olmasın?
makina ne kadar sıfır olsada çalıştırp hemen stop ettirdiğinde buji yağlama yapıyor ve birdaha çalışmıyor.servis buna dikkate aldımı acaba??

LooM
28 Haziran 2008, 16:05
Makinan hayırlı olsun,aynısında yakın bir akadaşımdada var çok memnun,bende çok kullandım ve sevdiğim bir makinadır..
Yalnız başına gelen aküden değilde buji yağlamasından olmasın?
makina ne kadar sıfır olsada çalıştırp hemen stop ettirdiğinde buji yağlama yapıyor ve birdaha çalışmıyor.servis buna dikkate aldımı acaba??

Tam olarak bilmiyorum ama bana söylenen akünün boş olmasıydı. şarj' da kaldı gece boyu teslim aldığımda bir kaç kez test ettim çalıştırıp stop ettim bir şey olmadı normal çalıştı bakalım eğer bujideyse bu aralar yaşatır bana aynı sorunu dilerim Antalya dışında biryerlerde yaşamam.

deksuri
28 Haziran 2008, 16:08
cumhuriyet meydanında tophane çay bahçesinin karşısındaki fotoğrafçının önündeki ağacın yanında perişan halde keeway marka siyah chooper tarzı bi motor göreceksin o benim :) beklerim simitçiye motorun sahibini sor tarif eder

LooM
28 Haziran 2008, 16:21
cumhuriyet meydanında tophane çay bahçesinin karşısındaki fotoğrafçının önündeki ağacın yanında perişan halde keeway marka siyah chooper tarzı bi motor göreceksin o benim :) beklerim simitçiye motorun sahibini sor tarif eder

Anladım eyvallah uğrarım :)

BIYIKLI
28 Haziran 2008, 20:29
Servisteki pişkin 'anahtar dönmüyor' dediğinde, 'sen döndürmesini bilmiyorsun' deseydin. :silent:

Sıfır aldığım malımı niye ite kaka servise geri sokayım, az bile yazmışsın. Orada önüme gelene verir, veriştirirdim. Sonra bu akü neden bu kadar geç doluyor ki! Benimkini 3 saat içinde doldurdular. Arkadaşlar ısrarla rütin bakımlarında başında durun, hele böyle adamların bakımını kamerayla kayda bile alın. 1000 bakımında ben durdum başında, sohbetle karışık ellediği her tarafını inceledim, soru sordum. 4000 bakımında da başında olacağım. Öyle yaptığım halde biraz gevşek zinciri gerdirip arkadaki civataların boşluğunu alıp bırakmış, daha sonra sağını solunu kontrol ederken, civataları sıkarken kendim farkettim. Şu işi biraz daha öğreneyim büyük arıza haricinde servisle işim olmaz, bu ülkede motosiklet sürücülerinin ustalıktan anlaması şart. Sırf bu yüzden yaşım, zamanım müsait olsa gider bir serviste birkaç ay çıraklık bile yaparım. İki teker kardeşim bu! Yolda giderken oluşabilecek arıza, eksiklik insanın direk hayatına mal olur, cerrah kadar hassas olmaları gerekirken mahalle bakkalı kadar rahat çalışıyorlar. :silent:

extreme1925
28 Haziran 2008, 20:48
İzmirde de pek degişen birşey yok
benim motorumda 1000 km bakımına gittiginde ki daha 900 km deydi...
Şanzıman tapasını takmayı UNUTTUKLARI için tüm yağ yere akıp şanzıman rulmanlarım kilitlemişti....
yamahanın kronik servis ilgisizligi var tüm Türkiyede...

efendy_iso
28 Haziran 2008, 20:52
Diyecek bişey bulamadım,HAyırlı olsun....

slayer2694
28 Haziran 2008, 20:56
kardeş dolu bi akü alıp götüremedinmi?ertesi günüde gelir şarjlı akünü alırdın.ayrıca suyu konulan akünün 2 saat şarj edilmesi yeterlidir nie o kadar abartmışlar?

b+rk
28 Haziran 2008, 21:11
umarım artık teslim almışsındır. Haklısın sinirlenmemek elde değil... Malesef öyle yerlerde var. Bu arada genelde fazer dan çok memnun olan geniiiş bir kullanıcı kitlesi var (zaten 2005 deydi sanırım yalan soylemiş olmiyayım tarihi, en çok satan motor seçildi(scooterlar dahil. Okuyunca şok olmuştum))
Umarım başka sorun yaşamazsın. Kazasız belasız sürüşler

flying hellfish
28 Haziran 2008, 21:16
O kadar para veriyorsun gidiyorsun Fazer gibi bir kaliteli motor aliyorsun daha mars bile edemiyorsun olacak is degil. Ben olsam Beldayama dahil, Yamaha'nin Japonya'da ki genel merkezine kadar her turlu bu sıkıntımı anlatirdim.

Arabalarda da motorlardaki gibi ayni sekilde servis problemi var. Insanlar artik orjinal servisler yerine (hem cok daha pahali hem cok daha dandik is yapiyorlar) yan sanayii, ustalar ile islerini goruyorlar.

demirgursel
28 Haziran 2008, 23:45
ne denirki hem geçmiş olsun hem hayırlı olsun:rendeer:.sanırım bu yazdığımı bayağı geç bir saatte okursun
eminim şu an geziyor, yeni makinanın keyfini çıkarıyorsundur:)