PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yardım lütfen, lastik patladı....

BOO_74
27 Haziran 2008, 10:43
sabah işe geldim, şeytan dürttü arka lastiğe baktım, ince çivi gibi birşey girmiş. bu ne ya derken çiviyi çıkarmış bulundum ve lastiğim indi.

işyerim ümraniyede ve evden hayli uzaktayım, ne yapmam gerek şaşırdım, normal lastikçi halledebilir mi? bi gayret ite ite götürsem...?

ne dersiniz?

thedentist
27 Haziran 2008, 11:05
halleder tabiki.adı üstünde lastikçi:)

eeraktan
27 Haziran 2008, 11:08
2 dakikada bi fitil taktır,,cantını eksozunu sökemez normal lastikçi

neveragain34
27 Haziran 2008, 11:08
Önce sökebilirmi sor!
Eger tereddutlerı varsa sende el at frenleri ve diger lastik ayarlarını fazla kurcalamasın eger fazla bilmiyorsa!

bordo
27 Haziran 2008, 11:20
:) Lastiğimde 1 aydır vida ile geziyorum eski tecrübelerimden dolayı çıkarmıyorum.

Çıkartırsam takılacak fitilin daha sağlam olmayacağınıda hatırlatayım.

Eğer şamrelli bi lastığın olsaydı hapı yutmuştun kimse şamrelle uğraşmıyor.

Şamrelsiz lastikleri herhangi bi oto lastikcisi 1 dakika içinde fitilleyerek halleder.

Eğerki fitil iyi değil yama yapayım falan derse sakın yaptırma hiç gereği yok ayrıca balans yapar.

xufuk
27 Haziran 2008, 11:22
Fitil attırt 5 YTL falandır lastik falan sökmeye gerek yok scootr lastiği sökersen toplayamazsın

BOO_74
27 Haziran 2008, 12:14
sorunla ilgilenen herkese teşekkürler, hallettim.

motoru inik lastikle yürümek istemediğim için lastikçiye götürmedim, bir arkadaştan rica edip en yakın benzinciden lastik tamir köpüğü almaya gittik, 2 dakikada motorun olduğu yerde uyguladım. hem tamir etti hem şişirdi, şu anda motor yürür hale geldi. Allahtan tubeless lastik....

cakalaz
27 Haziran 2008, 14:19
Bana oldu gecen gün :) Söktüm lastiği götürdüm :) Allah tan ön lastikti :)

BOO_74
27 Haziran 2008, 14:57
:pale: yanılmışım, az önce motorun yanına indim, inmiş yine lastik....

oto lastikçisine motor söktürmek istemiyorum, fitil en mantıklı çözüm galiba....

fitil yaptırıp kullanan var mı?

neveragain34
27 Haziran 2008, 15:26
kardes bu kadar kasma bence yakınlarda motorcu varmı arastır!
sizin ordaki kebabcılara pidecilere sor mutlaka yakında vardır ve rustaya soksun ıkı dakkada hallettırsın sana 5+5 verırsın belkı ama aklın orda kalmaz.
gecmıs olsun tekrar

kalipso
27 Haziran 2008, 15:51
sen yanlış yere danısıyorsun git bi lastikciye sor o sana yakından yardımcı olur.

BOO_74
27 Haziran 2008, 16:34
kadosan oto sanayi vardı yakında, lastikçi buldum , fitil atıldı.
Allaha emanet artık....

tuğper
27 Haziran 2008, 17:02
benmde başıma geldi arka lastik ince bir vidamı çivi mi öle bir şey ,fitil attırdım 8-9 bin km'den beri kullanıyorum.

fakat şöyle bir sey var içten yama en sağlıklısı oluyormuş.

bence motosiklet işi 2 tekerde gidiyoruz olması gereken yakın zamanda fazla yormadan ladtiği değiştirmek.

xufuk
27 Haziran 2008, 17:57
Eğer köpük sıktınsa temizletmek zorundasın yoksa lastiğe ve canta zarar verir tamir köpükleri geçici çözümdür o an yolda kalmamak için tekerin içini suyla sabunla iyice temizlenmeli köpükten arındırılmalı çok zor temizlenir benden söylemesi