PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : mondial 125 kt çinlilerin en iyisi diyorum fikri olan varmı

yargenral
08 Haziran 2008, 02:05
arkadaşlar şuan kullandığım motor 125 kt.2005 te sıfır aldım.şuan motor 60 000 km de.Debriyaj balatası ve silindir contası değişti.arka balata 4 kez değişti.mootoruyla ve diğer aksamlarla hiç oynanmadı şuan 130 km hız yapıyor ve çekişi de mükemmel.
bu modellerin hepsi mi böyle yoksa bana şans eseri iyi mi denk geldi
yorumlarınız için teşekkürler

Korhanx9
08 Haziran 2008, 02:26
sana katılıyorum güzel motor :cat:

babaçi
08 Haziran 2008, 13:44
madem sormuşsun fikrimi söyleyeyim:)

bir kere kullanmak hatasına düştüm...aman allahım o nasıl vibrasyon

yani ben toplam 1 km kullanmadım ellerim uyuştu

mzcı
08 Haziran 2008, 13:49
motor gercekten de cok iyi fiyat performans bakımından iyi ama biraz daha fazla konularak ybr 125 de alınabilir

Seko
08 Haziran 2008, 14:02
İyi olduğu şüphesiz ama vibrasyon dedin mi konu kapanmıştır benim için.

B.m.O
08 Haziran 2008, 22:58
Çinliler arasında en iyisi olmasada; iyi Çinlilerden diyebiliriz.

melocann
08 Haziran 2008, 23:21
ben bu aleti çok kullandım ama en iyi çinli demek bence yanlış olur çok güzel motor ama yinede yanlış olur

o elleri 1 km'de uyuşan arkadaş lütfen abartma ben onunla neredeyse sigara molası hariç doğru dürüst durmadan tam 350 km yaptım uyuşmadı

VaScO1925
08 Haziran 2008, 23:24
titreşim var evet

amaaaaaa

çinlilerin değilde bence

mondialin tek en iyi motoru denilebilir..

çünkü baska 125lık çinli kullanmadım

babaçi
08 Haziran 2008, 23:30
ben bu aleti çok kullandım ama en iyi çinli demek bence yanlış olur çok güzel motor ama yinede yanlış olur

o elleri 1 km'de uyuşan arkadaş lütfen abartma ben onunla neredeyse sigara molası hariç doğru dürüst durmadan tam 350 km yaptım uyuşmadı

dostum belki senin kullandığın düzgündü ,belki benimki çok kötüydü....işyerimize sabahları gazete getiren arkadaşın motoruydu biraz abartı yapmış olabilirim fakat samimi söylüyorum vibrasyon demek iyimserlik olurdu:cat:

derya_motor
09 Haziran 2008, 00:37
en iyi çinli yamaha ybr dir :):)

yargenral
09 Haziran 2008, 01:33
en iyi çinli yamaha ybr dir :):)

güzel arkadaım yamaha çinli değil belki çin den akrabaları olabilir ama çin motoru gibi dandirik bir motor değil her modeline de kefil olur yamahanın çinlilere karşı

selcuk543
09 Haziran 2008, 21:44
bencede mondialin kt modeli titriyo ama abartılacak kadar değil bu çin motorları iyi hoşta bide vibrasyon olmasa

satoyama
09 Haziran 2008, 21:48
temiz bakılırsa yolda bırakmaz ama hor kullanmaya gelmez zaten arada fark bu

alplion
09 Haziran 2008, 21:53
evet goldwing e göre titriyor goldwing 48000 ytl mondial 2200 ytl arada baya bi fark dimi.neyi neyle karşılaştırıyosunuz Allahın aşkına!!!yok titremekten elleri uyuşmuşmuş.bence bu çin empatisi çinlilerin kalitesinden geliyo, niye mi adam 3500 ytl ybr ye veriyor.ama aynı işi KT de yapıyor.çekememedir arkadaşlar bu. ben bu motoru 3 seneden beri kullanıyorum ve çok memnunum.

babaçi
09 Haziran 2008, 22:28
evet goldwing e göre titriyor goldwing 48000 ytl mondial 2200 ytl arada baya bi fark dimi.neyi neyle karşılaştırıyosunuz Allahın aşkına!!!yok titremekten elleri uyuşmuşmuş.bence bu çin empatisi çinlilerin kalitesinden geliyo, niye mi adam 3500 ytl ybr ye veriyor.ama aynı işi KT de yapıyor.çekememedir arkadaşlar bu. ben bu motoru 3 seneden beri kullanıyorum ve çok memnunum.

pekii bu kt nin egsoz manifoltunun cıvataları gevşemişse titrermi titremezmi?

bizde farklı motorlar kullandık dostum titremenin,vibrasyonun ne olduğunu biliyoruz...2 sene asya 125 t kullandım vibrasyon şikayetim olmadı.

kendi motorun diye savunman normal ama bugün kt nin sahibi olan gazete dağıtıcısı arkadaşa sordum sebebi neydi diye... manifolt civataları düşmüş yada gevşemiş gibi birşeyler söyledi.

zaten motoru satalı bir kaç ay olmuştu.

boş keseden atmadık yalan söylemedik ne gördüysek onu yazdık dostum.

E.Gülbeyaz
10 Haziran 2008, 11:40
güzel arkadaım yamaha çinli değil belki çin den akrabaları olabilir ama çin motoru gibi dandirik bir motor değil her modeline de kefil olur yamahanın çinlilere karşı

ybr 125'i yakından görmediniz sanıyorum...

direksiyonun altında amortisöre dogru benzin deposunun yanında ybr'si olanlar bilir..made in china yazar...:wiinkk:

mondializzet100
10 Haziran 2008, 11:48
Titreşim olmasa,tipi güzel olsa,benzin göstergesi olsa,ibresi yanlış göstermese ve haftada bir sorun çıkarmasa harika bir motosiklet olacak.

Gültekin
10 Haziran 2008, 12:44
arkadaşlar şuan kullandığım motor 125 kt.2005 te sıfır aldım.şuan motor 60 000 km de.Debriyaj balatası ve silindir contası değişti.arka balata 4 kez değişti.mootoruyla ve diğer aksamlarla hiç oynanmadı şuan 130 km hız yapıyor ve çekişi de mükemmel.

2 yıl kullandım. ilk motorumdu.
önemli sayılabilecek hiç bir şikayetim olmadı. 7500 km'de sattım. yakıt tasarrufuyla kendini amorti etti.
seviyorum KT'yi :)

2.5 yıldır, YBR de kullanıyorum. vibrasyon farkı dağlar kadar. :wiinkk:

ybr 125'i yakından görmediniz sanıyorum...

direksiyonun altında amortisöre dogru benzin deposunun yanında ybr'si olanlar bilir..made in china yazar...

evet doğru. Ybr'de çin malı yazıyor.
ama yamahanın japon markası olduğunu biliyoruz.

abimin opel vectra 2.0 CD markalı arabasının şase etiketinde "Türk malı" yazıyor.
sence opel vectra yerli otomobil midir? :bounce::wiinkk:

http://i13.tinypic.com/868gyl4.jpg

E.Gülbeyaz
10 Haziran 2008, 13:16
.
sence opel vectra yerli otomobil midir? :bounce::wiinkk:

bu soru bana mı ?? yoksa yargenral'e mi gültekin abi ?? :silent:

Gültekin
10 Haziran 2008, 13:20
bu soru bana mı ?? yoksa yargenral'e mi gültekin abi ?? :silent:

ybr'nin etiketine bakarak "bu motor çin malıdır" diyen (ucuz maliyetler nedeniyle çin'de üretim yapan japon markası olduğunu es geçip, diğer öz be öz çin malı kopya motorlarla aynı kefeye koyan) herkese :)

Scooter_Mania
10 Haziran 2008, 13:35
60000 km mi vayy be ilk defa çinli ile bu kadar km yapanı duydum.

E.Gülbeyaz
10 Haziran 2008, 13:38
ybr'nin etiketine bakarak "bu motor çin malıdır" diyen (ucuz maliyetler nedeniyle çin'de üretim yapan japon markası olduğunu es geçip, diğer öz be öz çin malı kopya motorlarla aynı kefeye koyan) herkese :)

o zaman bana değil..! :):):)

yargenral
11 Haziran 2008, 01:35
temiz bakılırsa yolda bırakmaz ama hor kullanmaya gelmez zaten arada fark bu

satoyama kardeşim ben bu motoru en hor şeklinde kullandım 3 kiş bindim ve dik yokuşlar tırmandım araziye soktum işim gereği ayrıca 60000 km oldu.
bu motor çin malo kalitesiz motor sa 60000 e kadar çoktan dökülmesi gerekiyordu.şuan için sadece elektrik problemi var kısa farın şalteri iletkenlik özelliğini yitirmiş o kadar.
benim motor kadar hor kullanılmayan diğer çinliler çoktan pert oldu.başta dediğim gibi ya bana iyisi denk geldi yada bu motor hakikatende kötünün en iyisi

Titreşim olmasa,tipi güzel olsa,benzin göstergesi olsa,ibresi yanlış göstermese ve haftada bir sorun çıkarmasa harika bir motosiklet olacak.

km göstergesi yanlış kabul ediyorum ama ibre denemesi araç beraberinde oldu.ayrıca tip meselesine gelnce tamamen zevk e endeksli bir durum.ama choopper ın yndan yemiş versiyonu olarak onun zevkini yada özentisini tattırıyor kullanan kişiye
hafta da bir sorun çıkarmaz o motor üzerindeki adam sorunluysa motor ne yapsın.
çin malı motor alacaklara ısrarla iyi niyetli tavsiye diyorum.
kötünün en iyisi

kosoval09
19 Ağustos 2009, 01:12

bende 2009 model sıfır mondial 125 kt aldım. motor 5000 km de ve 5 kez debriyaj balatası değişti. kafayı yemek üzereyim

Levsy
19 Ağustos 2009, 14:17
Benim KT şu an 23.000 km'ye yaklaştı. Bakımlarını aksatmadım. Şu ana kadar 5 defa 350 - 600 km arası uzun yol yaptım. Yolda bırakma durumu çok şükür olmadı. Vibrasyon haricinde hiç bir şikayetim olmadı ki o da abartıldığı kadar değil.

fath745
19 Ağustos 2009, 16:41
Madem 1 yıllık konuyu hortlattınız bi cevapta ben yazayım.Bu tarzın en iyisi zealsun 125-6 modeli bence.Vibrasyonda diğer muadillerine göre daha az.Tarz olarak bu modelleri beğenenlere tavsiye ederim.