PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EE nihayet kaza yaptım (bir hanım efendi (..?..)'nin duyarlı davranışı nedeni ile

Sayfa : [1] 2 3

blackhawk
02 Haziran 2008, 15:58
Yıllardı ilk defa kaza yaptım.Yolda durmuş bekleyen bir 35-40 yaşlarında bir kadın ve yanında 3-4 yaşlarındaki çocuğu nedeni ile...Normal hızım 40-50 Km hız ile normal caddede yoluma devam eder iken bu şahıslar ile aramda 2-3 m.kalmıştıki çocuk fırlamazmı önüme tabii ani bir ön ve arka fren,yolunda hafif kumlu olmasının etkisi ile ortalık birden bire toz duman olması ile beraber kendimi caddeye yapışmış olarak buldum.Sağ olsun trafik kültürlü vatandaşlarımız...... Diyecek bir şey yok.Allah'tan şahitlerimiz varda gelip "niye çocuğuna hakim olmuyorsun be aptal kadın" lafları karmaşası içerisinde birden motoru yerden kaldırayım demem ile sağ elimde bir kuvvetsizilik hissediyorum ve bakıyorum ki sağ el serçe parmağım tam kıkırdak kısmından aşağı sallanıyor, ((o sıcaklıkla tabii canım yanmadı ama hastanede acısı çıktı)) ve bir kaç yerimde eldiven takmadığımdan dolayı hafif sıyrıklar......
Tabii tek dua ettiğim taraf şimdiye kadar hiç motora kasksız ve elbisesiz binmemiştim.Bu sefer nasıl oldu ise eldiveni takmadım ve acısını kötü hissettim.Ve kaskımın beni nasıl bir tehlikeden kurtardığını ağağıdaki resimde kaskın yere vuruş ve sürtünme şiddetinden anlayabilirsiniz...İşin kısası kask ve elbise sayesinde işi ucuz yırttık ama eldiven olmadığından ellerden bayağı bir acı çektim ve halen çekiyorum.Elime serçe parmağımın avuca yakın kısımına parmağı yerine oturtarak 4 dikiş atıldı.Şu an motorun resimlerini ekleyemiyorum çünkü motor uzak bir yere park edildi.(yakında eklerim)
Diyeceğim
1-Avare vatandaşlarımız oldukça kaza kaçınılmaz..
2-Kask ve elbise olmadan asla !!
3-Olay yerinden apar topar beni (şahsen tanımamasına rağmen ) hastaneye yetiştiren arkadaşa teşekkürlerimi bildiririm.
Allah cümlemizi korusun !
http://img522.imageshack.us/img522/5086/dsc00060hd5.jpg
http://img522.imageshack.us/img522/5159/dsc00062xu5.jpg
http://img299.imageshack.us/img299/626/dsc00063ci8.jpg
http://img522.imageshack.us/img522/8233/dsc00064ht2.jpg
http://img229.imageshack.us/img229/8674/48695527xe0.jpg
http://img229.imageshack.us/img229/4204/93227891mu8.jpg
YORUMSUZ....

VaScO1925
02 Haziran 2008, 16:03
geçmiş olsun .

kumita45
02 Haziran 2008, 16:05
geçmiş olsun meslektaşımmm....

atlantic
02 Haziran 2008, 16:05
Of of offf! Çok geçmiş olsun abi. Allah tekrarını göstermesin. Ben de her zaman giydiğim korumalı pantalonu kaza yaptığım gün giymedim, bacağım parçalandı dizliğim olmasına rağmen. :pale: Ne diyelim, allah beterinden saklasın. Bir an önce eski sağlığına kavuşman dileğiyle...

okyanus43
02 Haziran 2008, 16:11
Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun...

ocean84
02 Haziran 2008, 16:20
gecmıs olsun ole yola fırlayan tıplerımız oldukca var ıyıkı bole ucuz atlatılmıs

cakalaz
02 Haziran 2008, 16:30
Geçmiş olsun ! Bu insanlar hiç akıllanmaz wallaa :pr:

pre_lude
02 Haziran 2008, 16:35
cok gecmiş olsun Allah beterinden saklasın,

Endurocu01
02 Haziran 2008, 16:37
geçmiş olsun,beterinden korusun iyiki kask varmış yoksa çizilen kafatası olacaktı

halimmm
02 Haziran 2008, 16:42
geçmiş olsun, aman dikkat et, bu ülkede özellikle şehir içlerinde çok dikkatli olmak gerek.

basaran86
02 Haziran 2008, 16:43
abi öncelikle benden de geçmiş olsun dileklerimi kabul edersen sevinirim ama öküz de olsa insan da olsalar vatandaş bizim vatandaş, insanlarımız bizim insanlarımız...sorumlu olan onlar değil, sistemdir diye düşünüyorum...Tekrardan geçmişler olsun...:pale:

cumoni
02 Haziran 2008, 16:49
Geçmiş olsun da.. hiç lafını etmemişsin; düşme pahasına çocuğa çarpmamayı başardınsa helal olsun diyorum. Anasını boş ver (kim bilir aklı nerededir) ama 3-4 yaşında çocuk sonuçta, ne bilsin? İnsanlara hemen "öküz" sıfatı yakıştırmak pek doğru olmuyor masesef... Böyle pozisyonlarda her an, her şey olabilir, önceden tedbiri almak gerek (hızı düşürmek gerek) Yani kusura bakmayın ama ben yine hatayı motorcuda buluyorum!

Rigel
02 Haziran 2008, 16:56
Geçmiş olsun komutanım. Üzüldük, ama ucuz atlatmış olman sevindirici...

Sanlı
02 Haziran 2008, 17:02
Geçmiş olsun! Allah beterinden korusun...

X__utku__X
02 Haziran 2008, 17:16
çok üzüldüm.çok geçmiş olsun.demek bu hafta sonuda böyle geçti.sizde .ok maceracızınız hocam.bi hafta polisler keser önünüzü bi hafta kaza atlatırsınız.inşallah motorda önemli bişi yoktur

zion1
02 Haziran 2008, 17:18
geçmiş olsun ucuz atlatmışsın kaza olacaksa oluyor birşekilde illaki bir sebebi olmak zorunda bu ister öküz olur ister inek farketmez

efendy_iso
02 Haziran 2008, 17:21
Askerim geçmiş olsun,Allah'tan sende bişey yok ,verilmiş sadakan varmış

İnsanlarımız öküz değil,aşırı şekilde sorunları var ,o yüzden biraz dikkatsizler,kimbilir kadının kafasından neler geçiyodu,parasızlık,geçim sıkıntısı,eş derdi iş derdi,herşey olabilir,hemen öküz yakıştırmasını yapmak ,ve bacak kadar çocuğa öküz yavrusu demek ,askere yakışmamış

ABZAH
02 Haziran 2008, 17:23
geçmiş olsun.
yayalar,motosikleti bisiklet zannediyor..ayaklı da olsa arabalı da zihniyet aynı maalesef :(

Burhansefa
02 Haziran 2008, 17:39
yaa abicim siz neyden bahsediyosunuz tamam öküz demek hoş bişi değil ama bu adam hırsını nerden çıkaracak

bırakında içini biraz döksün

AYDEMİR
02 Haziran 2008, 17:47

İnsanlarımız öküz değil,aşırı şekilde sorunları var ,o yüzden biraz dikkatsizler,kimbilir kadının kafasından neler geçiyodu,parasızlık,geçim sıkıntısı,eş derdi iş derdi,herşey olabilir,hemen öküz yakıştırmasını yapmak ,ve bacak kadar çocuğa öküz yavrusu demek ,askere yakışmamış

:cat::cat::cat::cat::cat::cat::cat:

Birkannn
02 Haziran 2008, 17:48
Geçmiş Olsun Allah Beterinden Korusun...

emin_arikoglu
02 Haziran 2008, 17:57
abi çok geçmiş olsun, en kısa zamanda iyileşirsin inşAllah, motorun hasarı büyükmü?

efendy_iso
02 Haziran 2008, 17:58
yaa abicim siz neyden bahsediyosunuz tamam öküz demek hoş bişi değil ama bu adam hırsını nerden çıkaracak

bırakında içini biraz döksün

Her işte bi hayır vardır

HAyır ve şer Allah'tandır

YApılan zerre kadar iyilikte kötülükte karşılıksız kalmaz

Daha kötü bi olayı engellemiş olabilir

Şer gibi görünen bi olayda hayır,hayır gibi görünen bi olayda şer olabilir

Hırs çıkarmak,intikam almak,küfür etmek,bağırmak çağırmak bunlar çözüm değildir,dolayısıyla hırs çıkarılacak bi durum yok,Çok şükürki askerimiz çocuğa çarpmamış,çok şükürki kendisinede bişey olmamış,demek gerekir

Tekrardan geçmiş olsun

crxforever
02 Haziran 2008, 18:06
geçmiş olsun.
bir insanın dikkatsizliğinin ceremesini başka bir insanın çekmesi çok siniri bozucu ama motorcuya ve cocuğa birşey olmaması çok sevindirici.
50 km ile bu kadar hasar olabildiğine çok şaşırdım.

Barış Şuşut
02 Haziran 2008, 18:21
komutan geçmiş olsun .. aman çocuklara dikat .. bir baba olarak onlara ne kadar sahip olak gözümüz gibi baksakta .. bazen bir balon bazen bir top veya dikkatlerini çeken bir şeyonların ani tepkiler vermesine neden oluyor. Kaşla göz arasında bi bakıyonuz yok olmuşlar . Bu yüzden çocuklara çok dikkat .Özellikle bir babaysanız öküz motosiklet sürücülerine dahada dikat

volkan tantürk
02 Haziran 2008, 18:33
çok geçmiş olsun...ama anne ve çocuğu hakkında kullandığın kelimeler çok yanlış. şehir içi sonuçda birden annesinin elinde kurtulmuştur velet 3 4 yaşındaki çocuğu kucağında gezdiremezya....olayın şokuyla ve canının acısıyla bunları söledin sanırım

uwe
02 Haziran 2008, 18:35
Geçmiş olsun..Çocugada carpmış olabilirdin.Gelen mala gelsin gerisi boş..

mtk
02 Haziran 2008, 18:41
çok geçmiş olsun; bence hak etmiş o vatandaşlar o tabirleri. hatta yetmez o kadını biraz tartaklaman falan da lazımdı bence :pr:

Mert
02 Haziran 2008, 18:47
geçmiş olsun 2 gün öncede ben sıyırdım birin halt var gibi atlıyolar adamın önüne dikkat etmek lazım yavaş gitmek lazım mümkün mertebe

blackhawk
02 Haziran 2008, 18:54
arkadaşlar üslubumun yanlış olduğunu tabii bende farkındayım ama 2 gündür hiç bir hatam olmadığı halde acılar çekiyorum.Ne yapayım forumda ana avrat küfürmü edeyim sinirimi çıkartmak için.Veya kullanmam gereken başka bir deyim var ise siz yazın ben o şekilde düzelteyim.EE peki yatalak ,felç vs ölüm olsa idi ne olacaktı.Vallah hiç kusura bakmasınlar..Bakış açım değişmez.....saygılar

Ayrıca belitmedim sanırsam mahalle içinde gitmiyorum ki.Zaten durma mesafesinde olsam illaki hızımı keser veya ne bileyim soldan sağdan giderdim.Bekleyip,bekleyip gördüğü halde önüme atlayana karşı ne yapabilirim.

Madalyonun diğer yüzünden bakalım olaya : ki çarpsa idim çocuğa veya kadına o zaman da asıl öküz ben olurdum sanırsam..(çünkü hep öyle diyorlar işin aslını bilmeden)

red_hot
02 Haziran 2008, 19:01
gecmıs olsun abıcım.kask olmasa senın yuzune serıtler cıkacakmıs.cok sanslısın.kask hayat kurtarıyor.elın ıcın'de uzuldum.en yakın surede tekrar motora donmen dılegı ıle.sevgılerle

akin11
02 Haziran 2008, 19:02
buyuk gecmış olsun kaskın onemı bir kez daha ortaya cıktı.

stunt_rider_35
02 Haziran 2008, 19:02
gacmiş olsun :rendeer: . . insallah en kısa zamanda iyilesirsin . :cat: .

--volkan--
02 Haziran 2008, 19:05
çok çok geçmiş olsun ilk ve son olur inşallah. Allah hepimizi korusun ...saygılar...

Mustafa ÖZEN
02 Haziran 2008, 19:05
Geçmiş olsun da.. hiç lafını etmemişsin; düşme pahasına çocuğa çarpmamayı başardınsa helal olsun diyorum. Anasını boş ver (kim bilir aklı nerededir) ama 3-4 yaşında çocuk sonuçta, ne bilsin? İnsanlara hemen "öküz" sıfatı yakıştırmak pek doğru olmuyor masesef... Böyle pozisyonlarda her an, her şey olabilir, önceden tedbiri almak gerek (hızı düşürmek gerek) Yani kusura bakmayın ama ben yine hatayı motorcuda buluyorum!

Tebrik ederim yorumun için aynen katılıyorum.Bir kere bir bayana bu şekilde hitap etmen hiç yakışık almadı.Belki acıyla yazdın bunları birde çocuk bu ne yapacağı belli olmaz sen sürücü olarak her zaman çocuklardan bu hareketleri bekleyerek ona göre tedbir alman gerekir. Yalnız yine diyorumki güzide bir teşkilatın mensubu olarak vatandaşlarımıza bu şekilde hitap etmeni kınıyorum.Geçmiş olsun:pale:

CrazyDream
02 Haziran 2008, 19:11
2 gün önce başıma gelen birşey ha bendeki çocuk değil yaşlıydı valla çocuklardan beter zıplıyodu ben asıldım ön frene kaydıra kaydıra nasıl olduysa düşürmedim motoru kadına 1 metre kala durdum kadın şok trafik felç yolun ortasında bekledi.

Geçmiş Olsun Tekrar'dan eminim uzun bir süre ya yavaş gidiceksin yada yayalara canavar gibi bakıcaksın =)

ercaan
02 Haziran 2008, 19:15
çok çok geçmiş olsun iyiki yine korumaları takmışsın yoksa...

rock_cym
02 Haziran 2008, 19:19
Geçmiş olsun.:rendeer: sizde fazla bişey olmaması sevindirici...

vıceroy
02 Haziran 2008, 19:20
Geçmiş olsun,acil şifalar. :rendeer:

mtk
02 Haziran 2008, 19:23
arkadaşlar üslubumun yanlış olduğunu tabii bende farkındayım ama 2 gündür hiç bir hatam olmadığı halde acılar çekiyorum.Ne yapayım forumda ana avrat küfürmü edeyim sinirimi çıkartmak için.Veya kullanmam gereken başka bir deyim var ise siz yazın ben o şekilde düzelteyim.EE peki yatalak ,felç vs ölüm olsa idi ne olacaktı.Vallah hiç kusura bakmasınlar..Bakış açım değişmez.....saygılar

Ayrıca belitmedim sanırsam mahalle içinde gitmiyorum ki.Zaten durma mesafesinde olsam illaki hızımı keser veya ne bileyim soldan sağdan giderdim.Bekleyip,bekleyip gördüğü halde önüme atlayana karşı ne yapabilirim.

Madalyonun diğer yüzünden bakalım olaya : ki çarpsa idim çocuğa veya kadına o zaman da asıl öküz ben olurdum sanırsam..(çünkü hep öyle diyorlar işin aslını bilmeden)

çok haklısınız; eğer çarpsaydınız o zaman bu tabiri sizin için kullanacaklardı: -işin aslını bilmeden-

söylediğim gibi ben olsaydım bu kadar ucuz atlattığıma dua edip o kadına bir dünya daha hakaret ederdim: hak ediyor :pr:

blackhawk
02 Haziran 2008, 19:37
http://img231.imageshack.us/img231/3742/dsc00066cz2.jpg
http://img231.imageshack.us/img231/4669/dsc00065zt6.jpg
YORUMSUZ....

hasere
02 Haziran 2008, 19:37
Tebrik ederim yorumun için aynen katılıyorum.Bir kere bir bayana bu şekilde hitap etmen hiç yakışık almadı.Belki acıyla yazdın bunları birde çocuk bu ne yapacağı belli olmaz sen sürücü olarak her zaman çocuklardan bu hareketleri bekleyerek ona göre tedbir alman gerekir. Yalnız yine diyorumki güzide bir teşkilatın mensubu olarak vatandaşlarımıza bu şekilde hitap etmeni kınıyorum.Geçmiş olsun:pale:

walla ben de senin yorumuna katılmıyorum. Yani bu laf kadına veya erkeğe değil insan olamayana!!! cinsiyeti farketmez ki.. aklı bi karış havada olup da yanındaki çocuğun hayatını her an gözetmeyen kadın olsun erkek olsun farketmez bence aynı yorumu alır.. insanlara verilmesi gereken bilinç sadece motosiklet kullanıcılarının dikkatli olması gerektiği yönünde değil trafikte yayalarında değil motosikletlere bisikletlere bile dikkat etmesi gerektiği bilinci olmalıdır. Öle yola kendini atıp sonra da frenin yok mu kardeşim yavaşla sen de demekle olmaz.. Bu insanlarla olmaz.. bu da benim yorumum :)

@blackhawk kardeş sana da geçmiş olsun.. Neyse ki büyük ciddi bişi olmamış.. parmağını da iyileşince unutursun merak etme :D bide aklıma bişi takıldı.. ilk mesajında demişsin ki saniyede 40-50 km hızla gidiyordum.. emin misin? :D

LucaBrasi
02 Haziran 2008, 19:39
Çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın.Bu arada korumanın önemi yine ortaya çıktı,kaskın olmasaydı olacakları tahmin etmek istemiyorum...
Arkadaşlar korumaları giymeden yola çıkmayalaım lütfen,size de tekrar geçmiş olsun :rendeer:

efendy_iso
02 Haziran 2008, 19:39
çok geçmiş olsun; bence hak etmiş o vatandaşlar o tabirleri. hatta yetmez o kadını biraz tartaklaman falan da lazımdı bence :pr:

Nasıl bi hale geldik anlamak zor,nasıl beyefendileriz biz,nasıl bi neslin çocuklarıydık ki,nasıl bi hale geldik

Bayana saygısızlık yapılmaz
Bayana el kalkmaz
Bayan tartaklanmaz

Annemize olan saygımızdan dolayı,tüm bayanlara saygı duymalıyız,Annemize olan sevgimizden dolayı tüm bayanları sevmeliyiz

Bu arada burdaki hiç bi arkadaş,kardeşi annesi yolda giderken,kardeşi elinden kaçtı diye,senin gibi bi motosiklet kullanıcısın böyle bişey yapmasını istemez,sen birinin annesini tartaklarsan ,biride gelir seni tartaklar

Askerim hakkaten geçmiş olsun,daha üzücü bi durum olmadığına şükür etmelisin (etmeliyiz) Acil şifalar diliyorum

blackhawk
02 Haziran 2008, 19:48
Yöneticilere mesaj attım mesaj başlığının değişmesi için

ahmetozdemir
02 Haziran 2008, 19:49

Agzına saglık kardeş sana hak verıyorum...
blawhack sanada gecmiş olsun ALLAH beterinden saklasın.

denizcimuzaffer
02 Haziran 2008, 19:50
Geçmiş olsun, beterinden korusun.

Arkadaşlar uslubunuzu eleştirmişler, ben herkesin uslubu kendindendir diyeceğim, ancak gerek kazanızı sunuş biçiminiz, gerekse verilen tepkiler birşeylerin gözden kaçmasına neden oluyor gibi.

Transit ve bölünmüş yolar dışında, hele ki şehiriçi addedilen yollarda Yayaylar Geçiş Üstünlüğüne Sahiptir! O yüzden gerek motosiklet sürücüleri gerekse araba sürücüleri yayalara dikkat etmek, hatta kayırmak zorundadırlar. İntihar etmek için önüne atlamadılar ise burada kusur senindir.

Araçların bize saygı göstermediğinden yakınırız, bizler de bazen farkında olmadan Yayalara Dikkat etmiyoruz. Yayaylara yol vermek için yaya geçitinde durdum diye arkamdaki araçla kavga ettim geçen gün:silent: Efendim neden Hart diye duruyormuşum??? Halbuki Yaya Geçidi Levhası 50 Metre önce ikaz etmişti bizi ve geçitte insanlar vardı, elbette durmam Mecburi İdi:)

Tekrarlıyorum, biz arabalara göre kırılganız, ama yayalar, bizlerin çelik atları ve korumalarımız karşısında çoook daha kırılganlar. Lütfen dikkat edelim.

Ben de yeğenlerimi Öküz diyerek severim:) Ama onları Öküz Yavrusu Olarak Tanımlamak asla aklımın ucundan geçmemişti. Herneyse, dediğim gibi, uslup kişinin kendindendir.

Kazasız belasız sürüşler dilerim, tekrar geçmiş olsun:cat:

korkut 250
02 Haziran 2008, 19:51
Geçmiş olsun ALLAH tüm motosikletçi arkadaşları kazalardan korusun (Amin)

blackhawk
02 Haziran 2008, 19:52
40-50 km hızla gidiyordum[/B].. emin misin? :D

:queen:saat te arkadaşım düzeltiyorum hemen....

DREAMER357
02 Haziran 2008, 20:04
Geçmiş olsun Allah beterinden korusun dostum