PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter Alıcagım Yardımınıza İhtiyacım Var

enrl
30 Mayıs 2008, 19:04
Selam beyler ben MONDİAL 151 RS almayı planlıyorum... Ben mahalle aralarında trafıge cıkmadan mahallede 60 70 ile sürmeyi düşünüyorum tabi boş oldugu zamanlarda en fazla 90 ı denerım

ßu benım ilk motorum olacak gözüm gibi bakarım ona her surdukten sonra evin kapalı garajına park ederm aksamlarıda bezle silerim...

Sizce 151 rs uygunmu bana arkadaslar arkadas pasific 150 al dgior ama pasific hiç hoşuma gitmedi lastikler cok kucuk tipi hoş dgl gibi ben 65 kiloyum en fazla kac yaparım 151rs ile ve alayımmı 151 rs mahalle aralarında surecegım belirttigim gibi uzun yol felan degil

suzi_gsr_600
30 Mayıs 2008, 19:06
kardeş mali durumunu bilemediğim için bişey öneremiyorum ama
zırt pırt tamirciye giderim
orda burda beni yolda bırakırsa sinirlenip yakmam dersen al tabi

kalidor
30 Mayıs 2008, 19:09
Arkadaş git Honda Today al, senin kullanım amacına çok uygun. İnan çok memnun kalırsın. Ben bugüne kadar almadığım için çok pişmanım. En kısa zamanda scooter'ımdan kurtulup Honda Today alacam..

enrl
30 Mayıs 2008, 19:27
2.500 ytl param var suzi ne önerirsin

extreme1925
30 Mayıs 2008, 19:51
2500 e kadar yamaha cygnus rs derim başka bi şey demem
2000 ytl gibi cazip bir kampanya fiyatı var ne yolda kalırsın ne de bi sorunla karşılaşırsın
başka bir başlık daha var aynı olay orda da tartışılıyor
o başlıga da bak faydalı olur :cat:

SmirnouF
30 Mayıs 2008, 19:55
Mondialın o modeli kronik problemli ,bizzat kullanan arkadaşlardan biliyorum.Bence durumunu zorlayıp japon al.Tercihini 2. el temiz japon scooterlardan yana kullanabilirsin

extreme1925
30 Mayıs 2008, 20:00
bahsettiğim başlık
http://www.motosiklet.net/forum/marka-ve-model-kiyaslamalari/45611-yamaha-cygnus-rs-mi-kymco-agility-125-mi-2.html

suzi_gsr_600
30 Mayıs 2008, 20:03
2.500 ytl param var suzi ne önerirsin

kardeş bende honda activa var senin dediğin her işe gelir
az yakıyo kaporta diğerleri gibi plastik değil
ayrıca sadece yağ değişimine gidiyo ustasının yanına başka bi sorunu yok
ama sıfırı senin istediğin rakamdan fazla 2. el olabilir

yine ikinci el suzuki an 125 olabilir onu kullanmadım ama
honda beat kullanan bi arkadaş geçen test etmişti
baya övdü motoru
tercih senin

extreme1925
30 Mayıs 2008, 20:08
Honda beatim vardı 25000 km de bir tane civatası bile degişmedi dayanıklılık ve kalitede tartışılmaz bir üstünlüğü var
Honda beat ve activa saglam motorlardır ancak arkadas 2500e kadar dediği için işin rengi değişiyor...
activa ve beatin fiyatları 3000-3300 civarında...
git kardeşim al bir cygnus bak keyfine :wiinkk:

suzi_gsr_600
30 Mayıs 2008, 20:11
Honda beatim vardı 25000 km de bir tane civatası bile degişmedi dayanıklılık ve kalitede tartışılmaz bir üstünlüğü var
Honda beat ve activa saglam motorlardır ancak arkadas 2500e kadar dediği için işin rengi değişiyor...
activa ve beatin fiyatları 3000-3300 civarında...
git kardeşim al bir cygnus bak keyfine :wiinkk:

extreme bende biliyorum activa ve beat fiyatlarını dostum
2. el olarak belirttim mesajımda
cygnusla ilgili bi bilgim olmadığı için ona bişey diyemicem

navigator55
30 Mayıs 2008, 20:26
Herşeyden önemlisi scooter da asla küçük jantlı ve lastikli model almayacaksın,malum ülkemiz yolları çukurlar ,tuzaklar ve sürpriz
larle dolu,ve minicik tekerleri olan bir gidonu anında elinden alır ve başını belaya sokabilir...
Ama mondial den se uzun yıllar sana keyifle ve zevkle hizmet edecek olan
BEVERLY 250 yi özellikle tavsiye ederim,senin her türlü ihtiyacını görür ve sorun da yaşamazsın.

enrl
30 Mayıs 2008, 20:28
yamaha cygnus rs cok cocuksu duruor ve tipi guzel dgl ya :S

kalidor
30 Mayıs 2008, 23:14
Cygnus, suzuki an 125 kadar bir hacime sahip. Yükseklikte hemen hemen aynı. Tip olarak beğenilmemesinide anlamıyorum. Adamlar ön grenajı biraz öne doğru uzatmışlar; böyle yapmalarının sebebi cygnus'un ön çamurluğunun olmaması. Gayet çağdaş bir scooter görünümünde olduğunu düşünüyorum. Sürücünün ayak koyma yerleride öne doğru alınmış, aynı maxi scooterlar gibi. Böylece iki kişi binildiği zaman gidon bir problem yaratmıyor. Teknik özelliklerine gelirsek cygnus'un diğer scooterlardan önemli bir fark oluşturacak eksisi veya artısı yok. Şimdi fiyatıda oldukça düşmüş durumda; fiyat/performans değerleri göz önüne alındığında diğer scooterlardan daha cazip...Cygnus'u da seçeneklerin arasına koymalısın. İmkanın varsa en yakın bayiye git incele derim; hatta kullanma şansın olursa mutlaka sür. Çok memnun kalırsın.