PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : garip gelip geçici bir ses?yardımlarınızı bekliyorum

zoki
01 Ekim 2005, 20:04
arkadaşlar bir az önce arkadaşımla motorla dolaşırken iki kişiydik ve trafikte dur kalk yaparken bir ses geldi motor dan tahmini 3500 devir civarında falanken. ses sanki bir su şişesi sıkışmış lastikle çamurluk arasına gibi bir sesti. daha sonra bir kere daha oldu. eve döndükten sonra yaklaşık 10-15 kee denedim fakat ses gelmedi. hiç başınıza böle bişi geldimi? yada ne olabilir bu ses

space
01 Ekim 2005, 22:22
arkadaşlar eğer dediğiniz ses belli bir devir arası mesela 3000-4000 arası oluosa ve gaz verince kesiliosa sorun değildir. genelde scooter larda olur öle sesler diyor servisçiler. her hangi bir parça sürtmesi veya benzeri bir şeyden şüphelenmeyin derim ben motorun kendi sesidir belli devir arasında olan :silent:

zoki
02 Ekim 2005, 02:07
hayır bu sizin bahsettiğiniz ses değil sizin deiğinizi anladım bu daha değişik
çocuklar hani bisikletlerine pet şişe takarlar motor sesi çıksın diye öle bi ses ama baya dolaştım şimdi bi daha glmedi bu ses bir şeyin giderken lastiğe falan yapışıp daha sonr açıkmış olabileceğinden şüpheleniyorum

just_life
02 Ekim 2005, 02:12
Motor nedir acaba merak ettim ayrıca motorun tekerlegine birşeyler sıkısmısda olabilir sonra cıkmısda olabilir.

mehmethan
02 Ekim 2005, 02:18
arkadaşlar ne ilginç yaaa
bende yeni eve girdim. eşimle scooterla dolaşmaya çıkmıştık. sakaryada
yeni bir yol yapıldı Karaman yolu. Yol kaymak gibi yani yolda pürüz bile yok.
fakat 40' la filan giderken önce tekerin altına metal bişeyler girmiş gibi bir ses geldi. Beş km filan sonra da arkadaşın dediği gibi lastiklerin altına sanki pet şişe girmiş gibi bir ses geldi. Ama yolda hiçbirşey göremedim. Eve geldiğimde scooterın sağına soluna iyice baktım bir vida filan mı düştü diye. birşey göremedim.

ama bir ara bir yerde biraz oturduk, sonra kalktığımızda motorun üstünde filan
çiğ, krağı birikmişti. bununla bir ilgisi olabilir mi. yani motorun sıcak yerlerine su damlalarının birikmesi gibi.

ha ilk binip motoru çalıştırdıktan sonra farı açtım, 3-5 saniye yanmadı, sonra tekrar yandı. bir arıza mı var acaba?....

zoki
02 Ekim 2005, 02:24
Motor nedir acaba merak ettim ayrıca motorun tekerlegine birşeyler sıkısmısda olabilir sonra cıkmısda olabilir.

motor piaggio x9 250 banada bir şeyin sıkışıp tekerlekle çamurluk arasına sonra düşmüş olabileceği geliyor çünkü. durduktan sonra orta sehpada baya baktım sağına soluna altına ama olağan dışı bir şey göremedim

Xenonman
04 Ekim 2005, 12:16
zoki selam... Memnunmusun X9 250'den bende de Piaggio X8 200 var...düşüncelerini alayım dedim...kolay gelsin dostum.
:) :) :)

Colakoglu
04 Ekim 2005, 12:31
o ses normalmiş. ben de scooter sahibi iken oluyodu. sorduğumda normal dediler. o ses niye çıkıyo derseniz, motor zorlandığı için çıkıyomuş. genellikle 2 kişi binildiğinde veya çok dik rampaları çıkarken o ses geliyodu.

zoki
04 Ekim 2005, 19:40
zoki selam... Memnunmusun X9 250'den bende de Piaggio X8 200 var...düşüncelerini alayım dedim...kolay gelsin dostum.

walla şu ana kadar sorun çıkmadı yaklaşık da 2100 km yol yaptım 2 ay oldu alalı. fakat konuda da belşirttiğim gibi garip bir ses çıkıyo bugun yine bir ara çıktı kafam çok takıldı. yarın sabah servise gidip bi kontrol ettircem. inşallah ciddi bir şey değildir. sorun olursa çekinmeden sor. sen nasıl memnunmusun x8 den

zoki
04 Ekim 2005, 19:45
çolakoğlu bugünde çıktı aynı ses ama tek kişiydim. birde bugün karaköy bankalar caddesinin oralara gittim çok dik bir yokuş çıktım (motor 6-7 bin devirde kalkabiliyordu ancak ) daha sonra düzlüğe çıktıktan sonra çok kötü bir koku geldi bu koku ne kokusu olabilir ve zarar veririmi?

Xenonman
05 Ekim 2005, 13:50

walla şu ana kadar sorun çıkmadı yaklaşık da 2100 km yol yaptım 2 ay oldu alalı. fakat konuda da belşirttiğim gibi garip bir ses çıkıyo bugun yine bir ara çıktı kafam çok takıldı. yarın sabah servise gidip bi kontrol ettircem. inşallah ciddi bir şey değildir. sorun olursa çekinmeden sor. sen nasıl memnunmusun x8 den

Valla bende alalı daha 1 ay oluyor,şu anda gayet memnunum.X8 kullanan bir arkadaşım daha var oda alalı 5-6 ay oldu oda keçi gibi gidiyo sorun yok der :cat: :cat:

Xenonman
05 Ekim 2005, 13:53
Zoki...İlk 1000 Km. bakımını nerede yaptırdın ve rodaj süresinde kitapçığında max.hızın % 80 nini geçmeyin diyor neler yaşadın paylaşırmısın?

Piaggio birliği devam etsin...

zoki
05 Ekim 2005, 14:50
walla xenon ilk bakımı korlas ta yaptırdımgayette memnunum servistende. adamlarda aynı kitapçıktaki gibi dediler max hızın %80 nini geçmemeye çalıştım bende zaten 80 i geçmedim. ani gazlama frenleme( ilk 300km fren balataları otursun diye) yapmadım. rodajda gayet normal bir şekilde sorunsuz geçti. arada bir lastik havalarına bakıyorum 15 günde bir motoru yıkıyorum :)