PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yedek parçasız markalar motosiklete darbe vurdu

istburak
27 Mayıs 2008, 23:55
motosiklet ithalatçısı olan 200 şirket kapandığını söyleyen mondial yetkilileri bu nedenle tüketicilerin yedek parçası olmayanürünlerle baş başa kaldığını dikkat çekti.satıcı firmaların yasa gereği 10 yıl süreyle yedek parça bulundurmakla yükümlü olmalarına rağmen buna uymadıklarını ve haksız olduklarını açıkladı.binlerce kişinin mağdur olduğunu söyleyen yetkililer tüketicilere motosiklet almadan önce firmalarında daha dikkatli bir şekilde araştırılmasını ve incelenmesini istedi.ve sağlam olmayan firmalardan motosiklet alınmamasını önerdi.(posta gaztesi)evet arkadaşlar her markadan motosiklet alınmamasını ve belli başlı markaların alınmasını öneririm dahada önce belli başlı bir araştırma yapmalarını ve servis ağının bir çok ilde olmasına dikkat edilmesini öneririm.eğer bu tarz motosiklet almış arkadaşlarda var haklarını tüketici mahkemelerinde aramasını isterim sakın aaa mahkemelerdemi sürüncem demeyin inanın artık herşey daha iyi işliyo tek bir örnekle anlatim markasını vermedeğim bir ayakkabı kuruluşu haksız olmalarına rağmen ayakkabımı değiştirmediler ben tüketici haklarına baş vurmamla birlikte ayakkabımın değişmesi pek zaman almadı size tavsiyem herşeyi iyi araştırın böyle kuruşuşlar için tüketici mahkemelerinin adı bile yeter teşekkürler.:cat::cat:

ExTReMa
27 Mayıs 2008, 23:58
Çinliler için sorun yok hepsinin parçalar birbirine uyuyo diyebilirim.
Zaten birçoğunun sadece markası değişik geri kalan herşeyi aynı :)

digi_boy26
28 Mayıs 2008, 00:02
Çinliler için sorun yok hepsinin parçalar birbirine uyuyo diyebilirim.
Zaten birçoğunun sadece markası değişik geri kalan herşeyi aynı :)

kalite farkı var ama.bunu benim sevisim söyledi :) bir mondi 151rs ile benim motorum aynı değilmiş.:cherry:

uydurma markalardan (junlin, skygo vs..) alacaklarına gidip bilinen marka alsınlar kardeşim. ben üzülmüyorum o "baş başa kalanlara" :farao:

teşekkürler burak kardeşim:rendeer:

istburak
28 Mayıs 2008, 00:04
evet öyle olabilir ama sence nekadar mantıklı yani tüketici yine binbir zahmet bekliyo kardeşim ayrıca hiçbir parçanın garantisi olmamış oluyo markalar farklı olduğu için ben ce yanlış

VaScO1925
28 Mayıs 2008, 00:06
nerde bisikletçi var mondialde servis yapmış be bilader !! sinir oluyorum

ExTReMa
28 Mayıs 2008, 00:16
kalite farkı var ama.bunu benim sevisim söyledi :) bir mondi 151rs ile benim motorum aynı değilmiş.:cherry:

uydurma markalardan (junlin, skygo vs..) alacaklarına gidip bilinen marka alsınlar kardeşim. ben üzülmüyorum o "baş başa kalanlara" :farao:

Asıl senin servis sana yalan atmış :)
Her hafta parçacılar gelir dükkana hepside marka olarak söylemez gelen parçaları :P
Mesela krank alacağızdır 150 scooter krank deriz adam çıkarır yada konjektör gerekir 5 girişli konjektör deriz adam verir bikaçtane :)
Yani bütün parçalar aynıdır arkadaşım kalite farkı falanda yok arada hepsi aynı yerden çıkma :queen:

06bluedragger
28 Mayıs 2008, 00:36

Asıl senin servis sana yalan atmış :)
Her hafta parçacılar gelir dükkana hepside marka olarak söylemez gelen parçaları :P
Mesela krank alacağızdır 150 scooter krank deriz adam çıkarır yada konjektör gerekir 5 girişli konjektör deriz adam verir bikaçtane :)
Yani bütün parçalar aynıdır arkadaşım kalite farkı falanda yok arada hepsi aynı yerden çıkma :queen:

kanuni rokko kafa grenajı hariç diğerleriyle herşeyi aynı..:cat:

nitrious81
28 Mayıs 2008, 01:01
Hepsi aynı bunların bı fark yok :) Evet bır suru marka var hepsı cın malı ama en azından arkasında saglam fırmalar olan markaları secmek lazım dıye dusunuyorum...