PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kadıköy veya Ümraniye'de Bildiğiniz Kapalı Otoparklar...

mhyen
19 Mayıs 2008, 17:01
Arkadaşlar kafama koydum artık motoru alacağım diyorum tak bir şey çıkıyor.Dün gece saat 3:00'da evimin karşısındaki, ana cadde üzerindeki pastaneye giren hırsız (hırsız diyorum çünkü eşgal verecek kadar gördüm şerefsizi) kaşla göz arasında plazma TV'yi çaldı.Evde tektim zaten tırstığımdan camı açıp da bağıramadım.Ama görür görmez insanlık görevimi yaptım polisi aradım.Polisler, 1 dakika daha erken gelse adamı kıskıvrak yakalıyorlardı ama herifler meğer çeteymiş.Alt sokakta arabaları varmış ve adam iki sefer yaptı.Birinde plazma tv, diğerinde kolon vs. aldı götürdü.Polisler peşlerine düştü ama nafile.Gerçi şu da var.Polislere ihbar etmesem yandaki bilgisayarcıya da girmesi an meselesiydi.Biraz da olsa faydam olduğuna inanıyorum.Takıldığım nokta; bu kadar gürültü olurken, 5-6 tane devriye arabası sirenlerle gezerken bir Allah'ın kulu da cama çıkıp noluyo diye bakmadı.Bunlara pastanenin üst katındaki üç dairede oturanlar da dahil:pr:Tam da bu hafta içi istediğim motoru alacaktım:salut:
Fakat şu durumda alıp da getiremem pek yerim yok.Bu yüzden eğerki motorumu almaya karar verirsem önce güvenilir bir kapalı otopark bulacağım.Motoru okullar açılıncaya kadar burada tutacağım.Çok nadir eve getireceğim ama en azından güvende olacak.Okullar açıldıktan sonra biraz daha kalabalık olduğundan apartmana atarım pek korkum olmaz.Sizlerden istediğim bana Kadıköy'de ve Ümraniye'de motorumu aylık abonelikle koyabileceğim güvenli bir yer tavsiye etmeniz.Ayrıca biliyorsanız bunların fiyatları hakkında da bilgi istiyorum.Kadıköy'de PTT arkasındaki yeri büyük ve güvenli olarak biliyorum.Fiyatını da soracağım fakat sizlerdende bildiğiniz kadarıyla tavsiyelerinizi bekliyorum...
Teşekkürler:cat:
Bu arada almayı düşündüğüm motor gilera runner vxr 200.Eğerki olursa her gün apartmana sokmam çıkarmam malesef zor olacağından ve de bazen sabahtan akşama kadar orada yalnız kalacağından bu yolu düşündüm.

S_MelteM_S
19 Mayıs 2008, 17:15
Benim bildiğim Ümraniye Carsida ki katlı otopark.Güvenilir de aynı zamanda insanlar huzur içinde araçlarını parkedebiliolar ,bir iki de canlı görüş aldığım olmuştu. 1 saat ücretsiz aylık abone bedeli de 50 YTL .Ayrıca detaylı bilgiye isparkın sitesinden de girebilirsin.Ordan isparka ait tüm otoparklara ilişkin bilgileri bulabilirsin.

celıl ybr
19 Mayıs 2008, 17:20
arkadaşım nası tırstın yaa ben 16 yaşımda sayılırım ben bile yani sopa bıçak ne bulursam iner saldırırdım kimden tırsıcam yaa polisi aramakla iyi yapmıssın ama bence sende müdahale etmeliydin hırsızlık en tahammül edemediğim konu :farao:
evet şimdi soruna gelelim ümraniyede oturuyorum ve iki tane kapalı otopark biliyorum
1.si haldun alagaş spor kompleksinin otoparkı olmassa bi konuşursun çünki bizim bi abi önceden orda bırakıyordu şimdi evinin önünde 1 halat hilitle duruyor (125 kt)
2. si ümraniye kaymakamlığını biliyormusunuz ? eğer ki biliyorsanız kaymakamlıktan ileri 400-500 mt kadar gidin ip satan bi mağaza var hemen onun yanında 4-5 katlı güvenli kapalı bi otopark var dah varda aklımda kalanlar bunlar

sametrix
19 Mayıs 2008, 17:49
alarm+kilit+branda al işte sana kapalı otopark alarmdan kaçmayacak hırsız yoktur kilit ve branda ilede alarmı kapatıp kaçma ihtimalinede ortadan kaldırmış olursun evinde uzaktaki bi otoparka gidip 50 -100 arası para vermek çok mantıksız geliyor bana

mhyen
19 Mayıs 2008, 20:54
arkadaşım nası tırstın yaa ben 16 yaşımda sayılırım ben bile yani sopa bıçak ne bulursam iner saldırırdım kimden tırsıcam yaa polisi aramakla iyi yapmıssın ama bence sende müdahale etmeliydin hırsızlık en tahammül edemediğim konu :farao:
evet şimdi soruna gelelim ümraniyede oturuyorum ve iki tane kapalı otopark biliyorum
1.si haldun alagaş spor kompleksinin otoparkı olmassa bi konuşursun çünki bizim bi abi önceden orda bırakıyordu şimdi evinin önünde 1 halat hilitle duruyor (125 kt)
2. si ümraniye kaymakamlığını biliyormusunuz ? eğer ki biliyorsanız kaymakamlıktan ileri 400-500 mt kadar gidin ip satan bi mağaza var hemen onun yanında 4-5 katlı güvenli kapalı bi otopark var dah varda aklımda kalanlar bunlar

Uzaktan davulun sesi hoş gelir böyle kardeşim.Öyle gençlik maceralarıyla inerim sopa bıçak saldırırımla olmuyor bu işler.Gecenin 3'ü.Bir Allah'ın kulu yok sokakta.Olanlar da bir kişi kapıyı kırmaya çalışan hırsız, biri aracı kullanan, diğeri de köşebaşında gözcü.Komşularımdan 2 kişiyi aradım.İkisi de camdan kafasını çıkarıp bakamadı bile.Olayı yaşamamış ben olsam aynen senin yorumunu yaparım doğru ama Allah kimseyi o duruma düşürmesin.Bu arada bahsettiğim Cadde de Reşitpaşa Cad.Aşağıdaki göztepe köprüsün'nden tut da Alemdağ caddesine kadar çıkan o büyük caddedeki işlek bir yer.Adamın gözü öyle dönmüş ki öyle bir yerde bu işi soğukkanlılıkla yapıyor.İnan sana zarar vermekten zerre üzüntü duymaz, bilakis zevk alır.Bilmem anlatabildim mi.
allah hepimizi korusun:cat:

celıl ybr
19 Mayıs 2008, 21:37
Uzaktan davulun sesi hoş gelir böyle kardeşim.Öyle gençlik maceralarıyla inerim sopa bıçak saldırırımla olmuyor bu işler.Gecenin 3'ü.Bir Allah'ın kulu yok sokakta.Olanlar da bir kişi kapıyı kırmaya çalışan hırsız, biri aracı kullanan, diğeri de köşebaşında gözcü.Komşularımdan 2 kişiyi aradım.İkisi de camdan kafasını çıkarıp bakamadı bile.Olayı yaşamamış ben olsam aynen senin yorumunu yaparım doğru ama Allah kimseyi o duruma düşürmesin.Bu arada bahsettiğim Cadde de Reşitpaşa Cad.Aşağıdaki göztepe köprüsün'nden tut da Alemdağ caddesine kadar çıkan o büyük caddedeki işlek bir yer.Adamın gözü öyle dönmüş ki öyle bir yerde bu işi soğukkanlılıkla yapıyor.İnan sana zarar vermekten zerre üzüntü duymaz, bilakis zevk alır.Bilmem anlatabildim mi.

anladım sende haklıymıssın kusura bakma söylediğim yerleri biliyormusun

amorphis
19 Mayıs 2008, 21:40

tabiki bazı insanlar karakterleri geregi şiddet uygulayamaz bunun için kimse seni sorgulayamaz ve tartısamaz karakteristik bir durumdur bu. sen ustune dusen gorevi yaptın karıdaki dukkanın bekcisi degilsin elinde sopa bıcak hayatını tehlikeye atmak zorunda hiç degilsin. benim yasım 18 spor salonunda guvenlik görevlilerine kurs veriyordum (sanda-wushu) ole kolay işler degil inip bi adamı tasla sopayla kovalamak heleki suc işlemeyi göze almış insanlara karsı.

mhyen
19 Mayıs 2008, 22:00
anladım sende haklıymıssın kusura bakma söylediğim yerleri biliyormusun

Biliyorum Celil bilmem mi de hep bana uzak kalıyorlar ya hem de az uz değil.Motoru orada bırakıp otobüsle eve döndükten sonra ne anladım ben bu işten:)Ya bir de dünkü olay psikolojimi bozdu.Evde tek kalınca korkuyor gibi oluyorum.En azından yaz tatili bitene kadar motoru eve getirmem büyük bir ihtimalle.Kadıköy'deki otoparklara baktım genelde fiyatlar otomobilin yarısı 80 ytl.Başkent'in çok iyi olduğunu söylüyorlar gidip konuştum.Orası da 80 gibi.2-3 ay idare edeceğiz artık.Ya şimdiye kadar aradığım özelliklerde motor bulamıyordum.Şimdi iki tane güzel hele ki biri çok hoş motor alma ihtimalim varken dengem sarsıldı:salut::salut::salut:

tabiki bazı insanlar karakterleri geregi şiddet uygulayamaz bunun için kimse seni sorgulayamaz ve tartısamaz karakteristik bir durumdur bu. sen ustune dusen gorevi yaptın karıdaki dukkanın bekcisi degilsin elinde sopa bıcak hayatını tehlikeye atmak zorunda hiç degilsin. benim yasım 18 spor salonunda guvenlik görevlilerine kurs veriyordum (sanda-whusu) ole kolay işler degil inip bi adamın tasla sopayla kovalamak heleki suc işlemeyi göze almış insanlara karsı.

Desteğin için teşekkür ederim.Normalde karakter olarak şiddet karşıtı bir insan değilim.Hani 1-2 sene kick-box dersleri aldım.Fakat iş o tarz bir olaya gelince herşey değişiyormuş.İstersen maestro ol usta ol o durumlarda cesaretin, yüreğin yoksa acayip tırsıyorsun.Bende bunu dün gördüm.
Neyse Allah kimseye yaşatmasın:cat:

Not: Polisimizin duyarsızlığı da beni çok şaşırttı.Adam aşağıya doğru inerken net gördüm dememe rağmen ne ifademi aldılar, ne eşgal tanımlaması istediler.Sanırım bu işler de filmlerdeki gibi değilmiş:farao:

HeadbaNgeR
20 Mayıs 2008, 00:19
dayı para mara verme.
kadıköy de akmar'ın önüne bırak. hiç bişey olmaz ;)

Marv
20 Mayıs 2008, 00:23
sana çok uzak değilse bostancıda bildiğim bir yer var.

HeadbaNgeR
20 Mayıs 2008, 00:31
küçükyalı'^ya yolun düşerse benimkinin yanına koy :)

HRC
20 Mayıs 2008, 00:56
kadıkoy akmar pasajın orda kapalı otopark var.

mhyen
20 Mayıs 2008, 07:04
@HeadbaNgeR
Gündüz vakti akmarın önüne koyarım sorun olmaz da mesele gece işte:queen:
Küçükyalı'ya yolum düşerse senin oraya bırakıcam söz:queen:

@Marv
Hocam Bostancı'da çok uzak kalıyor bana.Motora binmek için günde 1 saat yol tepmem zor olur kanımca:queen:

gokhankose
30 Ekim 2008, 17:42
sana çok uzak değilse bostancıda bildiğim bir yer var.

Marv,
Bostanci'da bildigin yer neresidir?
ben de ariyorum da kapali bir otopark bostanci bolgesinde...

ozgur_23
30 Ekim 2008, 20:11
ben yenı bır motorcu sayılırım yanı yenıyım daha once kursta honda 150 cbf lullandım şimdi kiralık honda cbr 600 rr veya suzukı gsx 600 rr kiralıycam ama yardım lazım ilk kiralıycagım gun tek başıma bu makineyi çözemem bostancıdayım amacım yavas yavas ogrenmek yanı geliştirmek tabı usta yardımı lazım

hietzsche
04 Eylül 2013, 13:02
Arkadaşlar merhaba,
Konu kalabalığı yaratmamak adına başlığı canlandırıyorum. Bostancı yakınlarında kullanılabilir kapalı otopark var mıdır bildiğiniz?
Yağmurlar da yavaş yavaş başladı, motorumu yeni aldım ve brandalar yeterince koruma sağlayamıyor. motora yazık olacak o yüzden biraz da panik yapmış vaziyetteyim bu konuda uygun yer bir türlü bulamıyorum...

takendy
04 Eylül 2013, 13:42
Arkadaşlar merhaba,
Konu kalabalığı yaratmamak adına başlığı canlandırıyorum. Bostancı yakınlarında kullanılabilir kapalı otopark var mıdır bildiğiniz?
Yağmurlar da yavaş yavaş başladı, motorumu yeni aldım ve brandalar yeterince koruma sağlayamıyor. motora yazık olacak o yüzden biraz da panik yapmış vaziyetteyim bu konuda uygun yer bir türlü bulamıyorum...

Bostancı'ya yakın aşağıda kırmızı ile işaretlediğim Değirrmen Yolu Sk. da bir garaj vardı, hala var mı, bakar bize de haber verirsin.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/09/04/V4RCW.jpg

hietzsche
11 Eylül 2013, 09:28
Bostancı'ya yakın aşağıda kırmızı ile işaretlediğim Değirrmen Yolu Sk. da bir garaj vardı, hala var mı, bakar bize de haber verirsin.

http://www.hizliresimyukle.com/images/2013/09/04/V4RCW.jpg

merhaba,
otopark değil de oto yıkama için bir yer var. Üstü brandayla kapatılmış bir alan. ama geceleri adam kilitleyip gidiyormuş. 24 saat kalması için uygun değil dedi. ama gün içinde alıcam, gece kilitlediğimde kalsın dersen olur dedi.

takendy
11 Eylül 2013, 10:01
merhaba,
otopark değil de oto yıkama için bir yer var. Üstü brandayla kapatılmış bir alan. ama geceleri adam kilitleyip gidiyormuş. 24 saat kalması için uygun değil dedi. ama gün içinde alıcam, gece kilitlediğimde kalsın dersen olur dedi.

Yıkamacı, sağdaki küçük sokağın içinde hemen köşede onu biliyorum,
Sağda yıkamayı gördüğünde, 5 m. kadar ilerde sağda otomatik kepenkli yerin altına doğru bir garaj var, duvarlarında motor resimleri olacaktı, bahsettiğim yer orasıydı,
Kapanmadı ise, orada moto garaj olduğuna eminim :)