PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor kullanırken en zayıf anınız nedir?

Sayfa : [1] 2

urcolak
16 Mayıs 2008, 19:36
Arkadaşlar ben kendimde şunu farkettim, trafikte belli bir hızda giderken çok kısa bir an bile olsa vites değiştirirken acayip boşta kalıyorum, , bir kere tam vites yükseltirken önümdeki araba frene bir bastı elim ayağım dolaştı,
ikincisi saatte 60-70 Km hızla asfaltta yamalarla dolu bir yere girince ki anımın zayıf olduğunu keşfettim, sizinkileri merak ettim varmı böyle şeyler..

alpibox
16 Mayıs 2008, 19:43
bendede ani frende arka lastiğin yalpalamasında çok kötü oluorum durmucak hissine kapılıorum...

ozan150zc
16 Mayıs 2008, 19:43
ibreyi sonda görünce gözümü alamıyorum :p

şaka bi yana gercektende zayıf noktalarımızı bilmemiz faydalı olacaktır..

cihantavuz
16 Mayıs 2008, 19:45
Bende Derbi GPR 125r var motorumun tek handıkapı aynaları.Aynaların zayıf gorus acısı sebebıyle kafamı arkaya cevırıp bakmak durumunda kalıyorum her seferınde buda yola ve cevremdekı araclara olan konsantremı kaybetmeme sebep oluyor.Kendımı arkaya bakma esnasında cok korunmasız heran kaza yapacakmıs gıbı hı hıssedıyorum maalesef.Benım surus esnasında hıssettıgım zayıflıgım bu..

zangif
16 Mayıs 2008, 19:46
vala benimde unutamadığım bi anım var sağuk ış günlerinde hani bi güneş acarya tam yaz havası işte öyle bir günde aniden verilen bi kararla arkadaşımla sözleşerek balık yemeye gidecez yola cıktıktan sonra tahminimce 10veya 12 km gittik güneş gidip yerini buz gibi sğuk ayaz bi hava aldı okadar soğuktuki sığanacak bi yerde yok soğuktan ağlayacak vaziyette acba eve gide bilcezmi diye düşünmeye başladım balıkcıya kendimizi zor attık eve dönmek icin bi komyonet ayarlamk istedik ama nafile karanlıkta cöktü zar zor eve motosiklet ile zar zor kendimizi attıkabartısız bir hafta boyunca bacaklarımdaki soğu hissettim

GS'Lİ
16 Mayıs 2008, 19:56
biraz ciseleyen yağmurda motor kullanmak, başa bela bir de viraj ı alamıcak gibi olduğum da karşıdan bir şey çıkmasa die söylenirim ki hiç çıkmadı daha

Rigel
16 Mayıs 2008, 19:56
Benim hala düşük hızlarda manevra yaparken, park ederken sorunlarım var. Yokuş yukarı U dönüşler beni gebertiyor...

melocann
16 Mayıs 2008, 20:05
motor sürerken herşeyden korkarım çünkü dikkatsizliğin sonucunu pahalı ödüyorsun ama en çok korktuğum dolmuşlar biranda çıkarlar karşına aynı benmde elim ayağıma dolanır

s3ns4t10n
16 Mayıs 2008, 20:07
Ani fren........................................

SmirnouF
16 Mayıs 2008, 20:08
benim en zayıf anım kaldırımda yürüyen alımlı ve güzel bi bayanı gördüğüm zaman , kaç defa arabaların arkasından gömüyodum bu yuzden :P

digi_boy26
16 Mayıs 2008, 20:12
sağ virajlara yeterli hızda girememem. sol viraja acaip güzel yatık girebiliyorum da sağ viraja giremiyorum istediğim gibi. bi de yağmurun ilk başladığındaki yerlerin durumu. tozla karışınca acaip kaygan oluyorya en zayıf anlarımı o zamanlar hissedyorum. :)

06bluedragger
16 Mayıs 2008, 20:16
benim en zayıf anım kaldırımda yürüyen alımlı ve güzel bi bayanı gördüğüm zaman , kaç defa arabaların arkasından gömüyodum bu yuzden :P

vaaay sapık..:P..aynı dertten muzdaribim..:mrgreen:

en zayıf anım artcımın tutacak bi yer olmadığı için belimden tutması ve bu durumda istemeden gıdıklanmamdır..:queen:

maxx75
16 Mayıs 2008, 20:16
şerit değiştirmeye kalkacakken bi yandan ayna ile arka kontrol aşamasında önümdeki aracın fren ışıklarının yandığı aann...(yakın takiplerde)

halimmm
16 Mayıs 2008, 20:23
yYolda giderken bir viraj görürüsünüz ama virajın içinden bir tane daha çıkar o daha da keskindir ama yatırmışsınızdır motoru fren de yapamyorsunuz ve karşı şeride geçiyorsunuz direk.araba gelse mahvolduk işte...

Bu yüzden herkeze tavisyem eğer bir viraja ilk kez giriyorsanız ve çıkışı görmüyorsanız sakın hızlı girmeyin.

Bu da benim kuşadasından gelirken efespresnses otelinin tam altında olan virajda yaşadığım allahtan karşıdan araba gelmiyordu, karşı şeridin tam ucundan dönebilmiştim.

aman dikkat

phar
16 Mayıs 2008, 20:24
aynada zebellah gibi bi aracın bana yaklastıgını yada tamponunu bana artcı yapmaya calıştıgını gorunce paniye kapılıyorum hemen en az 3 değişik kurtuluş metodu bulmaya calışıyorum cok rahatsız ediyo...

COMPACT5555
16 Mayıs 2008, 20:26
solladığım kamyoncunun hareketlerine bakarken

sedat_57
16 Mayıs 2008, 20:37

:queen::queen::queen::queen::queen::queen:

urcolak
16 Mayıs 2008, 20:41
sağ virajlara yeterli hızda girememem. sol viraja acaip güzel yatık girebiliyorum da sağ viraja giremiyorum :)

Aynen benim de sağ tarafım zayıf, sola döndüğüm gibi sağa dönemiyorum..

halimmm
16 Mayıs 2008, 20:41
motorlarda yok mudur hani yaklaşınca öten aletlerden? bitane taktırsak lazım olur hem bana hem smirnouf a :cherry:

urcolak
16 Mayıs 2008, 20:51
Birde Trafikte yakın takipte, tam kararımı vermişim ya iki aracın arasından geçecekken, ya boş şeritlerden birini geçip gazı açacacekken, yada araç sollayacakken gazı açtığımda önümdeki araçlardan birinin hesapta olmayan bir hareketi (çukurdan kaçmak, şerit değiştirmek vs) beni zor durumda bırakıyor..

okayyorukcuoglu
16 Mayıs 2008, 20:52
normal giderken karşıdan gelen araçların hepsinde olmasada büyük araçların rüzgarından etkileniyorum birkeresinde bunu çok pahalı yani canımla ödeyecektim ardarda gelen iki tır ilki geçti onun rüzgarında diğer tırın altına giriyordum

birde yolun bozuk olması güzel güzel giderken yolu öylebir yapmışlarki motoru birsağa bir sola çekiyor aniden böyle yere girincede çok kötü oluyor

mates
16 Mayıs 2008, 20:54
sola dönüşlerim iyi ama nedense sağ tarafa dönmek biraz zorluyor bide kırmızı ışıkta tam kalkış yaparken öndeki aracın frene asılması zor durum teşkil ediyor

ozzy73
16 Mayıs 2008, 20:55
benim zaafım......üşüyorum. evet hava biraz serinledimi donuyorum arkadaş yav...scooter kullanan arkadaşlar sola rahat dönüyosunuz sağa biraz zorlıyo dimi...scooter ların motor solda olduğundan dolayısıyla ağırlık sol merkezli.o yüzdendir bence .(eskiden bendede vardı scooter ordan biliyorum):cherry:

denizcimuzaffer
16 Mayıs 2008, 21:27
Tamm viraca giriyon, güneş karşıdan bir çakıyor, hadi, hapşırmadan dur bakalım:):) fena noluyor:P

paris
16 Mayıs 2008, 21:33
kot pantolon giyerek motora binince bacaklarımı kullanamıyormuşum hissine kapılıyorum :(

Sj's
16 Mayıs 2008, 21:34
80 üstü bir hızda giderken ani fren yapmam gerektiğinde fren esnasında girdiğim çukurlar, çukurların fren kalitemi ve mesafesini etkilemesi, motorun yalpalamaya başladığını hissetmem vs baya korkutuyor beni.

denizcimuzaffer
16 Mayıs 2008, 21:35
benim zaafım......üşüyorum. evet hava biraz serinledimi donuyorum arkadaş yav...scooter kullanan arkadaşlar sola rahat dönüyosunuz sağa biraz zorlıyo dimi...scooter ların motor solda olduğundan dolayısıyla ağırlık sol merkezli.o yüzdendir bence .(eskiden bendede vardı scooter ordan biliyorum):cherry:

bu meşajını görmemştim arkadaş, ama ben de tam tersi:silent: Acaba ben scooter kullanıyorum derken başka bir iş mi yapıyom:P:P

ByPaTr10
16 Mayıs 2008, 21:39
abı ben en cok motorla 80-90 gıderken kırmızı ısık yanıyor yavaslıyorum motor one cokuor o anda durmuycak gıbıme gelıo tek bıde sulu vırajlar tek korkum

ozzy73
16 Mayıs 2008, 21:50
dıgı-boy26=sağ virajlara yeterli hızda girememem. sol viraja acaip güzel yatık girebiliyorum da sağ viraja giremiyorum
urcolak=Aynen benim de sağ tarafım zayıf, sola döndüğüm gibi sağa dönemiyorum
denizcimuzaffer abim bende yukardaki arkadaşlara katılıyorum eskiden bendede vardı scooter ordan biliyorum.

urcolak
16 Mayıs 2008, 21:58
dıgı-boy26=sağ virajlara yeterli hızda girememem. sol viraja acaip güzel yatık girebiliyorum da sağ viraja giremiyorum
denizcimuzaffer abim bende yukardaki arkadaşlara katılıyorum eskiden bendede vardı scooter ordan biliyorum.

Yav iyide ben hiç scooter'a binmedim, benim motosiklet GT650r motoru da ortada,
yani scooter sürücülerine özgü değil bu rahatsızlık, ama bendeki sorun şundan kaynaklanıyor olabilir, direksiyonu tam sağ yaptığınız zaman bileğiniz tamamen kırılıyor, gaz açacak açı kalmıyor ee buda çok büyük bir sıkıntı ve tedirginlik yapıyor, o yüzden dönüş sıkıntılı oluyor..

muzaffer1968
16 Mayıs 2008, 22:03
motorum yedek depoya geçince benzin heran bitecekmiş gibi geliyor :pr: :pr: :queen:

ozzy73
16 Mayıs 2008, 22:05
hımmm.. ozaman scooter lara has bi durum değil demekki...
şimdiki motorumda hiç öyle bir sorunum yok demekki motordan motora değişiyo:bestmt:aha bişey daha öğrendik.

X__utku__X
16 Mayıs 2008, 22:34
ben tek sıkıntıyı yavaş ilerleyen trafikte taksilerin ön plakayı benim arka plakaya değdirmeye çalıştıklarında yaşıyorum.ne gıcıkları var bana anlamıyorum

thaii_vtec
16 Mayıs 2008, 22:49
kafam bozukken düşüncelere dalıyorum benim zayıf aanım bu...

TWG
16 Mayıs 2008, 22:55
sakin giderken bir problem yok da ben gaza gelip motoru da gaza getirmeye çalıştığımda :P sanki o gaz kolunu hiç bırakamayacakmışım hissine kapılıp tırsıyorum
sonra hemen gaz kesiyorum
sanırım motorun ivmelenmesine alışmam için biraz zaman lazım
bir de trafikte arabanın arkasında giderken araçların arasına girmek istersin ya
tam o sırada arkadan başka bir motorcu gelir mi düşüncesi korkutur beni

06bluedragger
16 Mayıs 2008, 23:46

ben 2 tarafada cok rahat yatabiliyorum hertürlü motorda..:cat:

o sağ yada sol kolunuzu kullanma seklinde kaynaklanıyo olabilir ben solak değilim ama her 2 tarafada rahat yatabiliyorum..:cat:

darjeling
17 Mayıs 2008, 00:20

yanlışın var motor ortadadır yan tarafta motor yok sadece varyatör kapağı ve varyatör var solda sadece ve ben scooterlarla sağada solada çok rahat dönüş yapıyorum :)

ozi2002
17 Mayıs 2008, 00:33
Ben 2 zamanlı kullandığım için tam gaz gittiğimde komple kendimden geçiyorum başka bişi yok :queen:

gokhan_307
17 Mayıs 2008, 00:57
Benim zayıf tarafım yol ıslakken aldığım bütün virajlar.Ybr nin orjinal lastikleri yağmurda yoldan çıkmaya çalışıyor:pr:
Sağa zor dönülmesinin sebebi solakların sağa, sa(ğ)lakların sola daha rahat dönmesinden oluyor.Bunu birçok kişiye sordum.Arabada da böyle oluyor.Babam solak, ona sola dönmek daha zor geliyormuş.Bana arabada da sağa dönmek daha zor geliyor.Tabi herkes böyle olmayabilir ama genelde bu yüzden bence.:cat:

SmirnouF
17 Mayıs 2008, 01:43
vaaay sapık..:P..aynı dertten muzdaribim..:mrgreen:

o zaman 2mizde sapıkız :P:P

muratoygur
17 Mayıs 2008, 01:56

Bende katılıyorum arkadaşıma, Ayrıca sahil de motor sürerken park etmiş arabalarda beni tırstırıyor, aniden yola çıkıp zor durumda bırakıyorlar, bir arkadaşım ayağını kırmıştı bu yüzden :)

mtk
17 Mayıs 2008, 04:46
En çok -stabilize- yollarda giderken ilk defa geçtiğim bi viraja hızlı girersem motor yatmış durumdayken arka frene dokunamıyorsun(biraz dokunsan yere yatıyor) artık mecburen motoru düzeltmek için ya karşı tarafa geçiyorsun ya da sola dönerken biraz yoldan dışarı taşıyorsun.. işte bu duruma gelince içimde bir tel adeta kıpırdıyor.. :) çok garip bi duygu..

asfaltta olsa karşıdan biri gelir belki ama orada gelen giden de yok ama bi ürpertidir geliyor işte o anda :) kendimi çok zayıf hissediyorum :) içimden işte şimdi yere yattım diyorum; sanki tatmadığım tatmış gibi :)) işte zayıf noktam bu galiba :)

miyo
17 Mayıs 2008, 08:45
aniden yola fırlayan araba,kedi ,köpek , çocuk gibi aklımı çıkarıcak şeyler :queen:

06bluedragger
17 Mayıs 2008, 09:37
o zaman 2mizde sapıkız :P:P

hehe öyle oluyo galiba..:P

uçan zabaza dehşet saçtı..:queen:

stunt_rider_35
17 Mayıs 2008, 19:57
ani olarak araba fırladıgı zaman bazen elim ön frene gidiyor. tam yerinde bıraktıgım için yan yatma olmuyor ama tedirgin oluyorum

_alp_
17 Mayıs 2008, 20:15
Serit degistirecekken, kor noktamda araba varmi diye aynaya dogru egilip, arkaya baktigim zaman. Gecenlerde tam o sirada onumdeki ani fren yapti. Sinek gibi yapisicaktim arka cama :) . Allahtan arada mesafe vardi da yavaslayabildim. :)

Özer
17 Mayıs 2008, 20:23
Motosikletime hakim olmak gibi bir sorunum yok.
Ama tedirgin eden unsurlara gelince:
1- Ani ve beklenmedik şekilde şerit değiştiren araçlar! bilakis trafik ışıklarına yakın ve şerit değiştirmenin yasaklanmış olan alanlarda! yani düz çizgide ve kesinlikle şerit değiştirimemesi gereken virajlarda!
2- Yola aniden fırlayan canlı, cansız herşey.
3- Sollama esnasında aynalarını kullanmaktan aciz sürücülerin sollamaya kalkaması! ama şiddetle korna çalınca donlarına yapmış gibi oluyor ve kaçıyorlar....
4- Karşıdan gelen sürücülerin hatalı zamanlama ve sollamaları.
5- Arkamdan gelen araçların haddinden fazla yanaşmaları! ani bir fren yapmam gerekse kesinlikle duramaz ve üzerime çıkar! buna karşı en etkili önlemim: mümkün olan en kısa zamanda şerit değiştirerek arkamdan gelen hayvan'a yol vermek.

muvattali
17 Mayıs 2008, 20:39
Bikeresinde viraja biraz sert girdiğimde akla karayı seçmiştim, tekrar denediğimde hızı biraz düşürmeme rağmen yine ak aynı ak, kara yine aynı karaydı :mrgreen:

SmirnouF
17 Mayıs 2008, 21:26
hehe öyle oluyo galiba..:P

uçan zabaza dehşet saçtı..:queen:

coğul ekini unutmuşun , sensiz icraata çıkarmıyım ben :P:P

06bluedragger
17 Mayıs 2008, 22:49
coğul ekini unutmuşun , sensiz icraata çıkarmıyım ben :P:P

kardeşim benim sensiz olurmu hiç..

uçan zabazalar dehşet saçtı..

gazete manşetlerini görür gibiyim..:queen: