PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motorumu büyütmek istiyorum

tutencomen
12 Mayıs 2008, 23:54
benim 150cc jinlun motorum var artık bana ufak gelıyor daha hızlı bişey almak istiyorum ama motorumuda cok seviyorum motorunu degiştirip 650cc motor takabilirmiyim üstüne tabiki kasasında da biraz oynamalar yapıp modifiye olurmu acaba hani discovery kanalında yaptıkları gibi istanbulda böyle işler yapan servisler varmı acaba bu konuda yardım bekliyorum ve bu işler bana kaça malolur

mhyen
13 Mayıs 2008, 01:13
Bence hiç iyi fikir değil.Hani fazla anlayan hatta hiç anlamayan biri gibiyim fakat 150cc'lik bir cihazı 650 yapamazsınız bence.Valla teknik olarak açıklayacak arkadaş çıkacaktır ama yok yaa imkansız gibi sanki:bounce:

caner22
13 Mayıs 2008, 01:15
bencede olmaz :) .

coronary38
13 Mayıs 2008, 01:15
o kadar cc ye yazık olur valla her seyiyle beraber tam bi makina almaya calıs bence...

melocann
13 Mayıs 2008, 01:23
şase giderken 1000 parça olur kaldırmaz diyorum

amorphis
13 Mayıs 2008, 01:38
tahminim dogruysa 250 cc yapabilirsin cunki aynı kasada 250 cc olanı var zaten daha buyuk bişiy istiyosan işini şansa bırakma git en güzelinden bir intruder 600 falan al on numara motor

tubis
13 Mayıs 2008, 01:52
Satmadan bir yenisini almak sanırım daha mantıklı olur :)

tutencomen
17 Mayıs 2008, 18:53
evet haklısınız bende biraz araştırdım motoru buyutmek yerine sadece üzerinde oynamalar yapacam servisimde bana bu konuda yardımcı olacak mesala gidonu degiştirecem ön amartisorleri uzatacam eksozu degiştirecem yapınca resmini sizlerle paylaşacam

celıl ybr
17 Mayıs 2008, 19:08
sbi naaaptın yaa 650 cc püüüüff

stunt_rider_35
17 Mayıs 2008, 19:19
Makinayı büyütmek yerine ufak oynamalar daha iyi olur :cat:

06bluedragger
17 Mayıs 2008, 19:58
bence bol bol gübre ve su ver o güneşte güzel güzel büyüyecektir..:P

playboy_77
17 Mayıs 2008, 20:06

espiri mi yaptın sen şimdi...cıvıtmasanız olmaz zaten.hemen konuyu saptırmayın.adam bilmiyor yada bir düşüncesi var.bu site ve bu forumlar bunun için var.geyik yapmak için değil ::evil::

imacosfx
17 Mayıs 2008, 21:53
iyi sula ki büyüsün usta..

okayyorukcuoglu
17 Mayıs 2008, 22:24
iyi sula ki büyüsün usta..

ne suluyorsun kardeş tarlamı :P

abi senin makina 650 cc yi kaldırmaz evethaklısın 150 cc biraz kullandıktan sonra bayıyor en iyisi servislere danış 250 cc olabilir belki ama onuda ayarlayacak iyibir usta gerekli

denizcimuzaffer
17 Mayıs 2008, 22:29
Arkadaş, yapmak istediğin şey tek kelime ile gereksiz, tehlikeli:cat: Çok sevdiğin motorunu satmadan biraz daha büyüğünü alabilirsin, hem benim gibi de pişman olmazsın sattığına.

önemli bir nokta, jinlun 250 den sonra nereye büyütmek istiyorsun? büyütmenin risklerini biliyormusun? tecrüben yeterlimi, tarzını belirledin mi, amaçlarını iyi saptadın mı* Bunları cevaplandırmadan değil büyütmek, şimdiki, motoruna bile binme bence. Amaç olarak Daha Hızlı Bir Motor Almak istiyorum demişsin:silent: Ne kadar daha hızlı, scooter mı chopper mı enduromu? Şimdi ne tip bir motorun var?

Herkesin gönlüne göre bir motorsiklet ve kazasız belasız sürüşler dilerim:cat:

asfalt meleği
17 Mayıs 2008, 22:33
valla o zaman buna dokunmadan yeni birşey almak daha ideal bir çözüm gibi bence. ama seçim senin..

06bluedragger
17 Mayıs 2008, 22:39
espiri mi yaptın sen şimdi...cıvıtmasanız olmaz zaten.hemen konuyu saptırmayın.adam bilmiyor yada bir düşüncesi var.bu site ve bu forumlar bunun için var.geyik yapmak için değil ::evil::

ya hacı bide dövseydin..

espiri yada şaka nasıl algılıyorsan zaten site genelinde sakalarıma bişiy demiyorlar benden yana sıkıntısı olan pm den mesaj atsın polemik yapmaya gerek yok..:cat::rendeer:

bence 250 cc olan bir makine alırsan daha mantıklı olur 650cc senin için tehlikeli olabilir ama dersenki ben motor tecrübeme güveniyorum 650cc ile basa çıkabilirim diyorsan buyur hodri meydan senin harika bir motor sahibi olman bizleride mutlu eder..:rendeer:

motorun pistonudur bilmem nesidir oynamak hiç iyi olmuyor tecrübeyle sabittir..

onun yerine tarzına uygun 250cc bir makine alırsan çok daha rahat edersin..:cat:

azgurbuz
17 Mayıs 2008, 22:56
Resmi işlemleri de unutma motor büyültürken; 650cc mantıklı değilde hani aynı kasada 250cc var deniyor. En azından 250cc yapacaksan ruhsata işleteceksin, Allah bilir proje istiyecekler, canından bezeceksin, vs...

tutencomen
18 Mayıs 2008, 00:44

senin daha önce gübre ve suyla büyüttügün motorun var galba

Resmi işlemleri de unutma motor büyültürken; 650cc mantıklı değilde hani aynı kasada 250cc var deniyor. En azından 250cc yapacaksan ruhsata işleteceksin, Allah bilir proje istiyecekler, canından bezeceksin, vs...

evet haklısın ilgin için teşekkürler

Özer
18 Mayıs 2008, 00:47
benim 150cc jinlun motorum var artık bana ufak gelıyor daha hızlı bişey almak istiyorum ama motorumuda cok seviyorum motorunu degiştirip 650cc motor takabilirmiyim üstüne tabiki kasasında da biraz oynamalar yapıp modifiye olurmu acaba hani discovery kanalında yaptıkları gibi istanbulda böyle işler yapan servisler varmı acaba bu konuda yardım bekliyorum ve bu işler bana kaça malolur

Bazen yazılanların ciddiyetle bir alakası varmı diye düşünmeden edemiyorum:silent:Jinlun şasesine 650cc bir motor:mrgreen:
Ben Custom Made buna derim işte haydi yap ve alkışlayalım seni::alkiis::
650cc çıplak bir motor'un ( kullanılmış ) olsada kaç paralardan başladığını düşünebiliyormusun?
İlaveten yapacağın masraflara değinmiyorum bile.....kafayı yer kalırsın::deliir::
git kendine adam akıllı bir motosiklet al.

Satmadan bir yenisini almak sanırım daha mantıklı olur :)

Evet makul ve mantıklı::plus1::

ozan150zc
18 Mayıs 2008, 00:50
abi acele etme sat motorunu biraz koy regal raptor al.... zarar edersin motorla oynarsan:)

06bluedragger
18 Mayıs 2008, 01:10
senin daha önce gübre ve suyla büyüttügün motorun var galba

evet haklısın ilgin için teşekkürler

2.nci yorumu kacırmışssın galiba..:cat:

banarlı
09 Temmuz 2008, 14:03
yawww saçmalamayın bira mantıklı düşününn 150 cc lik motor 650 cc olur mu hiç ne kadar saçmalıyorsunuzz

motolektra
10 Temmuz 2008, 18:27

arkadaım ona yapacağın masrafla git 10 numara 600 cc bi motor al onun parçasını bulmk var yapacak kişinin alacağı maliyet yorar seni..uğraşma derim ben

RaNCoRiDeR
10 Temmuz 2008, 18:43
gerekli oynamalar şasi güçlendirmeleriyle çeşitli oynamalarla yaparsın neden olmasın... 80 bg lik arabayı 300 bg. çıkartan yine biz insan oğluyuz. fakat abi düşündünmü 650 cc lik bi makine için dengesinden şasi güçlendirmesine egzost sisteminden oturuş pozisyonuna herşeyini kurcalamalısın. O discovery deki adamlarda occ imiş yok bilmem ne garajıymış şasileri zaten kendileri yapmıyor stardart olan bazı modellerden beğenip kendileri kesip biçerek chop yapıyor. senin motor 150 cc tek silindir yanlış bilmiyorsam. tekrar yanılmıyorsam 650 lik bi motor 4 silindir hemde v. sadece bu v için bilmem nekadar kesip biçmen lazım..

Abi uzattım ama hiç uğraşma jinlunu da sat kendine eğer büyütmek istiyorsan adam gibi tarzında bi cruiser al. :):rendeer: