PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yakıt deposu yardım

ertug001
11 Mayıs 2008, 10:50
motorumun çalındığı için yakıt deposu paslanmıştı otoparkta teslim aldığımda yakıt deposunun kapağı olmadığı için pas tutmuştu,yağmur suyu içine kaçtığı için paslanmış.temizlemek için tamirci
pas sökücü sipreyle azda olsa temizledi.fakat tamamen temizlendi sayılmaz kapağın üst tarafları ve deponun üst kısımları yakıtın azalmasından dolayı pas meydana gelmektedir.bu durumdan kurtulmak için kumlama olması gerekirmi yoksa daha başka bir yöntem ile bu paslanmanın önüne geçebilecek herhangi bir madde veya pas sökücü varmıdır.veya yakıttan etkilenmeyen piyasada boyalama sistemi varmıdır.

yürekçe
11 Mayıs 2008, 11:14
zor soru, valla cevabını ben de merak ettim açıkçası....

mterayes26
11 Mayıs 2008, 12:13
eskıler paslanan depoya zıncır salıp ılerı gerı cekerlermıstı ordakı kalıntıları koparsın dıye ve ara ara azcık su dokerlermıs sonraa ters cevır ıcındekılerı asagıya dokturup boya atarlarmıs sen sanayıyede tanıdıgın varsa ver zor ıs yan

mach1
12 Mayıs 2008, 01:07
Deponun içi paslı olsun benzin filtresi takarsın sorun olmaz.

06bluedragger
12 Mayıs 2008, 10:13
bence uğrasma git yeni depo al üç beş kuruş verip yenisini almak mantıklı

ama hondanın depo ne kadardır bilmem tahmini 150 - 200 ü gözden cıkarıcaksın..

ertug001
14 Mayıs 2008, 01:13
ne 100 ne 200 1000 ytl den başlıyor sordum...bir kilometre okuyucusu ne kadar biliyormusunuz.360 ytl ya ne bu pahalılık yaa.ufacık parça twisterın parcası bilenler bilir. valla honda ama çok şey var onda..pahallı pahallı ne demeliki kdv ler fiyatları yükseltiyor..

500 ytl ye ikinci el buldum almaya değermi arkadaşlar.valla gene çok pahalı başka bir yolunu bilen varmı arkadaşlar lütfen bilgilerinizi esirgemeyin...

jeolog25
14 Mayıs 2008, 04:59
bence yazık parana alma depo sızdırmıyorsa sorun yok fulle dolaş kopan pas parçası olursa filtrede kalır zaten bi zararı olmaz. ikinci el depoya 500 verecen de kim bilir ne sorunu vardır da değişmiştir.

ertug001
15 Mayıs 2008, 01:12
yok sızdırma falan filan yokta insanın içi rahat etmiyor.3 aydır bu şekilde kullanıyorum motora herhangi bir zararı olurmu yakıt ile birlikte yanan pasın motora zararı olurmu acaba ne dersiniz.peki arkadaşlar yakıttan etkilenmeyen boyalama veya boya varmı şuan piyasada...