PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : öyle bir motosiklet dergisi olsunki...

axoyum
04 Mayıs 2008, 21:57
bu gün dergi almak için bayiye gittim motosiklet değince F1 akla geliyor
tüm dergilerde yada süper makinalar araştırılmış incelenmiş
öyle bir motosiklet dergisi olsunki
sadece hayal motosikletleri incelemesin
sadece marka kıyafetleri övmesin
çinli motorlarda incelensin
hatta mobiletlere bile yer verilsin isterim
böyle dergiler varda benmi bulamadım?

Bolu'lu Lynx
04 Mayıs 2008, 22:01
Kesinlikle katılıyorum abicim ....10 bin ytl altı motorlara bol yer verilmeli....ancak motoron u tavsiye edrim çok kaliteli bi dergi ...bence tüm motor dergileri içinde 1 numara...

caner22
04 Mayıs 2008, 22:20
hep hayalimdeki motorları gösteriyorlar zaten:salut:

kurşunasker
04 Mayıs 2008, 22:23
Dediğiniz ayara enyakın 2teker dergisi var. Tüm resimlerini kendisi çekiyo yüzde yüz yerli ve her sayıda muhakkak keseye uygun bir motorun test yazıları var. Ben mondial mct 250 kullanıyorum ve almamdaki büyük etgen 2teker dergisindeki test yazısıdır bu dergiye bi göz at derim...

gokhan_307
04 Mayıs 2008, 22:25
Aynen katılıyorum.Carl Gustav nickli üye ikiteker dergisi yazarıydı herhalde.Buradan söyleyelim 10.000, hatta 5000ytl altı motorlarında testi yapılsın:cat:
Edit:Zaten yapılıyormuş:)

THE_LANCET
04 Mayıs 2008, 22:30
2teker dergisinin %100 yerli olmadığını duymuştum malesef. Sivasta motosiklet dergisi satan 2-3 yer vardı, bazı motosiklet dergileri bulunuyordu. Her ay olmasada dikkatimi çeken veya bana lazım olan içeriği gördüğümde dergiyi alırdım. Şimdi hiçbir yerde motosiklet dergisi bulamıyorum. Sivasta pek motor dergisi alan yok.
Motoron okuyordum. Güzel dergi, şahsen motorbike dergisinden daha ince ayrıntı sergiliyor.
Öyle bir motosiklet dergisi olsunki Sivas'tada satılsın. Bu arada başlık sahibinin yazdıklarınada katılıyorum.

RoLa
06 Mayıs 2008, 04:34
anca resimlere bakıyoz zaten

Makine
06 Mayıs 2008, 09:48
Motosiklet dergilerinin bu konuda pek bir suçu yok aslında. Firmalar ürünlerine pek güvenmiyorlar gibi geliyor bana. Dergilere test motoru gönderseler hiçbir dergi test etmem demezki.

Bilmeyen arkadaşlar olabililir Motoaktuel (http://www.motoaktuel.com) 'e makale, test ve incelemeler yazıyorum. Yazdığım konulardan birisi de elektrikli scooter testiydi. Adamla gittim konuştum rica ettim kırmadılar. Ürünü test ettim. Ancak bu iş böyle yürümüyor. Her yeni çıkan marka ve ürünlerini devamlı takip etmek hem zor olacaktır hem de her seferinde firmayla test için görüşmeniz gerekecektir. Firmalar ürünlerine güvenmeli ve teste göndermeli. Testler sonucu ortaya çıkan sonuç rekabeti arttıracak dolayısıyla bundan kazançlı çıkan da tüketiciler olacaktır. Malesef şu an durum böyle değil.

SELÇUK ASLAN
06 Mayıs 2008, 09:57
Bence engüzel dergi bu site kullanıcılar birbiriyle bir çok şeyi paylaşıyor ya kullanıcı faydalı bilgiler alıyor yada kafası karışıyor

barannet
06 Mayıs 2008, 10:01
çinde yayınlanan motosiklet dergisi yok mu acaba? :p

E.Gülbeyaz
06 Mayıs 2008, 18:36
ya ben ıstanbul tuzlada oturuyorum hafta sonları real e carrefour lara gttiğim halde bulamıyorum..en son gecen hafta gittim..motorrad 2008 adlı dergiyi aldım içinde 2008 yılında satılacak 300 modele yer verilmiş üstelik ayrıntılı da degil...fiyatı 10 ytl...! hadi dergi güzel olsun 20 ytl bile veririm ama .. bulamıyorum hiç var mkı güzel bildiğiniz motosiklet dergileri ??

adameus
06 Mayıs 2008, 18:55
benimde aklımdaydı bi motosiklet dergisi almak dün gittim bi yere baktım 2teker diye bi dergi vardı ondada bizim istediğimiz şey yoktu örnek vermek gerekirse o F1 i anlatıyo.
Biz ise F1 i değil alınabilecek motorları görmek istiyoruz..

E.Gülbeyaz
06 Mayıs 2008, 19:21
benimde aklımdaydı bi motosiklet dergisi almak dün gittim bi yere baktım 2teker diye bi dergi vardı ondada bizim istediğimiz şey yoktu örnek vermek gerekirse o F1 i anlatıyo.

2teker gercekten choqq guzel bir dergidir...! bn bir ara düzenli olarak alıyordum ama artık hiçbiyerde bulamıyorum :pale:

@hmedim
06 Mayıs 2008, 19:38
arkadaşlar bende bitlis tatvan da oturuyorum burda 2 teker dergisi bulmak problem olduğu için 1 yıllık abone oldum her ay adresime geliyo ve 2 teker cidden kalite bir dergi imkanınız var ise incelemnizi öneririm:cat:

mostwanted_57
06 Mayıs 2008, 19:40
sadece hayal motosikletleri incelemesin
sadece marka kıyafetleri övmesin
çinli motorlarda incelensin
hatta mobiletlere bile yer verilsin isterim
böyle dergiler varda benmi bulamadım?

2Teker dergisini incele derim. :wiinkk:

Hay.alper.est
06 Mayıs 2008, 19:41
yeterli satış olmuyor bence bundan giderek azalıyor piyasada
motoron bir ara baktığımda şöyle bir ilan görmüştüm eski sayılarını 1YTL veriyoruz diyor kargo ile gönderiyor 5-6 aylık aldınınmı gündemi geriden takip edersin ama edersin.

ByPaTr10
06 Mayıs 2008, 21:27
bence bole daha orta sınıf motorların bılınmeyen yonlerını falan yazmalı

E.Gülbeyaz
06 Mayıs 2008, 21:43
ya arkadaslar oyle olsun boyle olsun demek yerine kendımız adı motosiklet.net olan bi motosiklet dergisi yapalım mı ? :) ( çok uçmadım ınşallahh) :cat: ne dersiniz

asfalt meleği
07 Mayıs 2008, 00:13
uçmadın, uçacağımız yeri gösterdin :)
lakin ilerde, daha kanatlarımız o kadar tüylenmedi diye düşünüyorum :)

crxforever
07 Mayıs 2008, 01:55
motoron dergisini tavsiye ederim.
zaman zaman scooter eki veriyor.testleri ve yorumları da çok detaylı.
ayrıca avrupa yapımı çok değişik custom motorlar oluyor bazı sayılarında.

www.motoron.com.tr

berkman
07 Mayıs 2008, 02:31
2 Teker dergisi daha çok yurdum motorcusuna hitap ediyor

ByPaTr10
07 Mayıs 2008, 17:03
bencede bu sıtesının dergısı olsun aylık bole herkesın adı olsun ordakı katılımcıların bıseler olsun ıste

adameus
08 Mayıs 2008, 02:45
bugün 2teker dergisini aldım bi oturuşta biti.biraz daha kalın olsa ve sürüş tekniklerine de yer verse(acemiler için)daha iyi olur..

Carl Gustav
09 Mayıs 2008, 07:22
Merhaba ben 2Teker'den Barkın.

Önce şu eleştirilere bir bakalım:

2teker dergisinin %100 yerli olmadığını duymuştum malesef.

Bunu size her kim söylediyse ya dergiyi okumamış hayatında, ya da kötü niyeti var. Bunu söyleyen arkadaşa selamlar. 2007 Mart'ından (yani ilk sayıdan) beri 2Teker'deyim. 1 kere ne çeviri ne yabancı içerikten alıntı yapıldı. Bunu gayet rahat kendime güvenerek yazarım/söylerim çünkü ben sabahlıyorum her ay 7 gün. Biz tırmalıyoruz test motoru bulmak için. Biz cepten dünya para harcıyoruz en az her test motoruyla 500km yol yapmak için.

Sivasta motosiklet dergisi satan 2-3 yer vardı, bazı motosiklet dergileri bulunuyordu. Her ay olmasada dikkatimi çeken veya bana lazım olan içeriği gördüğümde dergiyi alırdım. Şimdi hiçbir yerde motosiklet dergisi bulamıyorum. Sivasta pek motor dergisi alan yok....
Öyle bir motosiklet dergisi olsunki Sivas'tada satılsın. Bu arada başlık sahibinin yazdıklarınada katılıyorum.

Rakiplerimizle ilgili yazmayacağım. Çünkü biri neredeyse hemen her sayıda çeviriye yer vermiyor mu? Hani biz çeviriyiz diye "maalesef"tik? Bu nasıl çelişkidir?

Ayrıca Yay-Sat istatistiklerine baktım Sivas'ta 15 adet satıyormuşuz. Lütfen il merkezindeki gazete bayiilerinden ısrarla isteyiniz. 500 küsür çeşit dergi geldiği için adamlar ne var ne yok bilmiyorlar. Yoksa arattırınız. İnanın bulacaksınız.

Nasıl yaa? Hangi sayıda F1 anlattık? Bu nedir hocam? Geçen ay çıkan yarım kolon F1 haberinden mi bahsediyorsunuz? Yüz küsür sayfalık dergide onu mu görüp karar verdiniz? Ne güzel İstanbul!

Ayrıca, Adameus bey, acemiler için tekniklere yer verilsin demiş. Bakınız bu ay dergide çıkan yeni başlayanlar köşesiden alıntı: http://www.2teker.com.tr/haber_detay.php?haber_id=648

Dergiyi takip ederseniz hemen her ay sürüş tekniği vs ile ilgili pratik bilgiler köşesi ve Acemitekerleri okuyabilirsiniz.

Son olarak, umarım bu sitede kendi dergisini yapar. Böylece nasıl bir iş olduğu daha kolay anlaşılır. Hatta en çok eleştiren arkadaşların o dergide çalışması en büyük dileğim. Sonra konuşalım. Bakınız ne şen olacak.

Khutuck
09 Mayıs 2008, 18:36
Ben de aylık ekonomi dergisi Infomag'da yazarım, inanın büyük otomobil firmalarında bile test aracı ayarlamak zorken Çinli motorlarla test sürüşü ayarlamanın imkansıza yakın olduğunu tahmin edebiliyorum. Bu ay mümkün olursa BMW'nin yeni F650'siyle test yapmam istendi, hala ulaşamıyorum. Dergicilik kolay bir iş değil, hele küçük ve bir alana özelleşmiş bir dergide yazmak çok zor.