PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artık farkedilelim!

atlantic
29 Nisan 2008, 14:45
Arkadaşlar, bir çoğumuzun motosikleti olduğu gibi arabası da var. Araba da bir ihtiyaç sonuçta, ara sıra lazım oluyor. :) Neyse gelelim konuya, yollarda diğer araçların bizleri daha çok farketmesi, dikkat etmesi ve bilinçlenmesi için bizim kendi kendimize birşeyler yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Tabiki tam olarak ne kadar etkili olur bilmiyorum ama konuyla ilgili kendi aracımın arka camına asmak üzere basit birşey hazırladım. Hazır havalar da düzelmişken ve yollarda bol bol motosikletli arkadaş varken, araç sürücülerini bir nebze uyarmak mantıklı geldi bana. Trafikte dur kalk yaparken dikkat çekici olacak ve inanın tüm sürücüler okuyacaktır. Kendimden örnek vermem gerekirse, arabanın bir tanesinde dün sabah gördüm ve dikkatimi çekti. Aynen şu yazıyordu; "Bu araçta dünyanın en pahalı benzini kullanılmaktadır". Çok hoşuma gitti benim bu. O arkadaşta kendince tepkisini göstermiş sonuçta. Neyse, aşağıdaki gibi taslak hazırladım. Konuyla ilgili varsa önerilerinizi ve düşüncelerinizi almak isterim. Belki daha profesyonel birşeyler de yapılabilir. Artık farkedilelim, en azından farkedilmek için birşeyler yapalım... Hepinize kazasız sürüşler.

http://img80.imageshack.us/img80/629/farkedilelimoi6.jpg

LTF06
29 Nisan 2008, 14:47
öncelik vermelerine geek yok abi önce kendiileri geçsinlerde adam gibi geçsinler....emeğine sağlık teşekkürler :rendeer:

atlantic
29 Nisan 2008, 14:48
Versinler versinler. :) En azından aynaya baksınlar dimi? Tamam, değiştirelim o kısmını. Ne yapalım, ne yazalım? En etkili cümle ne olur?

LTF06
29 Nisan 2008, 14:52
şerit deiştirme kurallarına uymayan motosikleti çevreleyen daire olsun olabilirmi?

Gebzeli
29 Nisan 2008, 14:53
Çok güzel bir çalışma olmuş. Ellerine sağlık bunu bir çıkarma olarak hazırlatıp dağıtımı yapılsa ses getirir diyorum...:cat:

efendy_iso
29 Nisan 2008, 14:57
şerit deiştirme kurallarına uymayan motosikleti çevreleyen daire olsun olabilirmi?

vallaha olurrr,bide recep ivediğin şu meşur harketini ekledikmi altına sıkıysa adam gibi sürmesinlerr:queen::queen:

Syriana
29 Nisan 2008, 14:58
On numara bir düşünce, en azından kendi çapında birşeyerler yapabilmen gerçekten çok güzel olur. Bencede arabası olan herkes takmalı. Bunlardan çoğaltıp etrafındaki insanlarada dağıtırsan o zaman süper olur işte. :cat:

Arabam olsa bende takardım ama motosikletten başka vasıta tanımam kardeşim ben. :P :cherry:

efendy_iso
29 Nisan 2008, 14:59
Ben takarım ama nasıl yapacazz nerden bulacazzz,yoksa yinemi lafta kalacakk bunlarrr

LTF06
29 Nisan 2008, 15:00
Ben takarım ama nasıl yapacazz nerden bulacazzz,yoksa yinemi lafta kalacakk bunlarrr

kalırmıkiii sence :silent:

kalidor
29 Nisan 2008, 15:02
Türkiye'de bir sürü kaba saba adam var. Bunlara ilan hazırlasan ne olur , sözle uyarsan ne olur. Yine cehaletin vermiş olduğu canavarlıkla üzerine sürerler araçlarını. Konuyu kökünden çözücek reformlar yapılmalı. Yeni trafik kanunları düzenlemelerinde; motosikletlerin öncelikli araçlar olduğu ibaresini yerleştirmeliyiz. Bunu başarmanın yoluda öncelikle siyasileri ikna edip, motosiklet sürücülerini güven altına alacak yasalar yaptırmalıyız. Çünkü halk tepkisiz sen ne kadar yırtınırsan yırtın, bu halk konuya duyarsız kalır. Kısacası işimiz çok:)

LTF06
29 Nisan 2008, 15:05
Türkiye'de bir sürü kaba saba adam var. Bunlara ilan hazırlasan ne olur , sözle uyarsan ne olur. Yine cehaletin vermiş olduğu canavarlıkla üzerine sürerler araçlarını. Konuyu kökünden çözücek reformlar yapılmalı. Yeni trafik kanunları düzenlemelerinde; motosikletlerin öncelikli araçlar olduğu ibaresini yerleştirmeliyiz. Bunu başarmanın yoluda öncelikle siyasileri ikna edip, motosiklet sürücülerini güven altına alacak yasalar yaptırmalıyız. Çünkü halk tepkisiz sen ne kadar yırtınırsan yırtın, bu halk konuya duyarsız kalır. Kısacası işimiz çok:)

zaten amaç kendi gücmüzle birşey yapmak...

Bunlara ilan hazırlasan ne olur demişsin

karanlığa küfredeceğine bir mumda sen yak !!!

VaScO1925
29 Nisan 2008, 15:09
bunu ışıklarda arabalara dağıtıcan bide yanında karanfil vericen :P güzel olur bak böle

TanImsIz
29 Nisan 2008, 15:11
Güzel bi çalısma, en azından ticari taksilerin,dolmusların arkasında bile logomuz olsa işin yarısını halletmis oluruz :)

kalidor
29 Nisan 2008, 15:14
zaten amaç kendi gücmüzle birşey yapmak...

Bunlara ilan hazırlasan ne olur demişsin

karanlığa kfredeceğine bir mumda sen yak !!!

ilan hazırlamaya filan karşı değilim ama bugüne kadar hangi ilan ciddiye alındı bu ülkede. Tonlarca ilan hazırlasan sonuç değişmez hergün bir manyak daha trafiğe katılıyor. Bunlar için ağır yasalar yaptıracaksın, öyle iki günde elini kolunu sallayıp serbest kalamayacak. Gerekirse trafikten men edilecek ve buna benzer bir çok önlem daha... Her sene yüzlerce motorcu arkadaşımız ölüp gidiyor, onların ölüp gitme sebebi ilansızlık mıydı? Kimse kusura bakmasın ama olay yine dönüp dolaşıp uygulanmayan yasalara geliyor. Bende ilan hazırlanması taraftarıyıma ama durum o kadar vahim ki ilan tek başına bir şeyleri değiştirebilecek durumda değil. Birlikte hareket edip sesimizi duyurmamız lazım. Yoksa kimse ciddiye almayacak bizi.

atlantic
29 Nisan 2008, 15:29
ilan hazırlamaya filan karşı değilim ama bugüne kadar hangi ilan ciddiye alındı bu ülkede. Tonlarca ilan hazırlasan sonuç değişmez hergün bir manyak daha trafiğe katılıyor. Bunlar için ağır yasalar yaptıracaksın, öyle iki günde elini kolunu sallayıp serbest kalamayacak. Gerekirse trafikten men edilecek ve buna benzer bir çok önlem daha... Her sene yüzlerce motorcu arkadaşımız ölüp gidiyor, onların ölüp gitme sebebi ilansızlık mıydı? Kimse kusura bakmasın ama olay yine dönüp dolaşıp uygulanmayan yasalara geliyor. Bende ilan hazırlanması taraftarıyıma ama durum o kadar vahim ki ilan tek başına bir şeyleri değiştirebilecek durumda değil. Birlikte hareket edip sesimizi duyurmamız lazım. Yoksa kimse ciddiye almayacak bizi.

İşte bu amaçla açtım ben de bu konuyu zaten. Tepkimizi bi şekilde göstermemiz gerekiyor. Birlik olup her motosiklet ve aynı zamanda araba sahibi bir arkadaşımız camına bu şekilde birşey yapıştırırsa en azından dikkat çeker. Yasa çıkaracak halimiz yok sonuçta. Tepemizdekiler malum, işleri başından aşkın (!). Belki bu şekilde toplu bir uygulama başlatabilirsek yukarıdakiler de farkedebilir bizi. O zaman da hiç ummuyorum ama beklediğimiz ve istediğimiz birkaç gelişme olabilir. Denemekten ne çıkar ki? Biz şansımızı deneyelim. Bu şekilde 1 araç sürücüsünü bile bilinçlendirsek bizim için kardır. :cat:

Syriana
29 Nisan 2008, 15:30

Söz konusu yasa tasarısı bildiğim kadarıyla aylardır mecliste bekliyor. Başka birşey olsaydı mesela kendilerinin maaşlarını yükseltmeyle ilgili falan şimdiye kadar kırk kere geçmişti malesef...:pr::pr::pr:

LTF06
29 Nisan 2008, 15:44
İşte bu amaçla açtım ben de bu konuyu zaten. Tepkimizi bi şekilde göstermemiz gerekiyor. Birlik olup her motosiklet ve aynı zamanda araba sahibi bir arkadaşımız camına bu şekilde birşey yapıştırırsa en azından dikkat çeker. Yasa çıkaracak halimiz yok sonuçta. Tepemizdekiler malum, işleri başından aşkın (!). Belki bu şekilde toplu bir uygulama başlatabilirsek yukarıdakiler de farkedebilir bizi. O zaman da hiç ummuyorum ama beklediğimiz ve istediğimiz birkaç gelişme olabilir. Denemekten ne çıkar ki? Biz şansımızı deneyelim. Bu şekilde 1 araç sürücüsünü bile bilinçlendirsek bizim için kardır. :cat:

:cat: :cat: :cat: :cat: :cat: :cat: :cat: :cat: :cat:

herkesi bilinçlendirmek mümkün değil ama elimizi taşın alıta sokup atlantic arkadaşın dediği gibi 1 araç srücüsünü bile bilgilendirsek kardır :bounce:

PIERzig
29 Nisan 2008, 15:53
Daha yeni sinyalsiz u dönüşü yapmaya kalkışan birinden sıyırdım ne sinyal ne dönüş yapacagını sezdiren bi icraat:pr: Yahu sinyal vermiyorsun duruyorsun tam gececegim zaman mı dönmeye kalkışıyorsun.
Resmen tamponun tozunu aldım.

efendy_iso
29 Nisan 2008, 15:59
Daha yeni sinyalsiz u dönüşü yapmaya kalkışan birinden sıyırdım ne sinyal ne dönüş yapacagını sezdiren bi icraat:pr: Yahu sinyal vermiyorsun duruyorsun tam gececegim zaman mı dönmeye kalkışıyorsun.
Resmen tamponun tozunu aldım.

banada bi tane bayan aynı olayı yaptıı,gittim sinyal vermeden döndünüz öldürüyodunuz beni dedimm,sen döneceğimi anlamalıydın dedii:queen::queen::queen:

VaScO1925
29 Nisan 2008, 16:00
banada bi tane bayan aynı olayı yaptıı,gittim sinyal vermeden döndünüz öldürüyodunuz beni dedimm,sen döneceğimi anlamalıydın dedii:queen::queen::queen:

:queen::queen::queen: :queen::queen::queen: :queen::queen::queen: :queen::queen:

bugün bana yeter bu :queen::queen: :queen::queen: ula isocan bitirdin beni :queen::queen: :queen:

PIERzig
29 Nisan 2008, 16:01
Tabi biizm teleknetik güçlerimiz var sezicektik döneceğini.Hey Alaamm ya..

Ömercik
29 Nisan 2008, 16:16
Fikir olarak bence çok güzel abi.Tebrik ederim.Her ne kadar trafiğe her gün bir sürü manyak çıksa da bu gerçekleştirilen eylem bir nebze faydalı olacaktır.
Bence motosikletleri önemsemeyen, onların hayatını hiçe sayan, veya onlara karşı direk kin tutan kişiler bu afişleri görünce kendilerine soracaklar en azından: "Yahu hakikaten motosikletliler de var onlarla aynı yolu paylaşıyoruz.Şu ana kadar onları hiç kale almamıştım.En azından biraz daha duyarlı olsam daha iyi olur." diye düşünebilir.Belki sadece ben böyle düşünürüm.:mrgreen:

Yalnız birkaç eklemek istediğim şey var:
Bence bu afişlerde yer alan ifadeler yani cümleler daha farklı ve çeşitli olamalı,
Bir de motosiklet.net yani sitemizin logosu da ye almalıdır diye düşünüyorum.
Çok güzel bir fikir.
Saygılar:bounce:

atlantic
29 Nisan 2008, 16:19
Fikir olarak bence çok güzel abi.Tebrik ederim.Her ne kadar trafiğe her gün bir sürü manyak çıksa da bu gerçekleştirilen eylem bir nebze faydalı olacaktır.
Bence motosikletleri önemsemeyen, onların hayatını hiçe sayan, veya onlara karşı direk kin tutan kişiler bu afişleri görünce kendilerine soracaklar en azından: "Yahu hakikaten motosikletliler de var onlarla aynı yolu paylaşıyoruz.Şu ana kadar onları hiç kale almamıştım.En azından biraz daha duyarlı olsam daha iyi olur." diye düşünebilir.

Yalnız birkaç eklemek istediğim şey var:
Bence bu afişlerde yer alan ifadeler yani cümleler daha farklı ve çeşitli olamalı,
Bir de motosiklet.net yani sitemizin logosu da ye almalıdır diye düşünüyorum.
Çok güzel bir fikir.
Saygılar:bounce:

Alt sağ kısımda sitenin web adresini verdim aslında ama logosu aklıma gelmedi. Bi düzenleme yapayım bakalım nasıl bişey çıkacak. :cat: Bu arada dediğin gibi, bizim varlığımızdan bi haber dolanan bir sürü şoför var. Ya küçücük bir kesimi bile bilinçlendirsek yeter diyorum. Zamanla daha iyi olacağı kanısındayım. Sonuçta onlar da insan, dimi yani. :P

ByPaTr10
29 Nisan 2008, 22:19
abı burda bı aralar sulagon arıyoduk o topıce baksak guzelı seçsek onu yapsak valla bızım aile geniş tüm arabalara yapıstırırım hatta sokaklardakı arabalarada yapıstırırım gordugum

mete_han
29 Nisan 2008, 22:26
hani mekanlara girerken ÇEKİNİZ...İTİNİZ gibi sempatik uyarılar var ya...o gibi olmuş yazı...

TANIYINIZ....çok masumane bi şey...:P

ama Trafikte kullanılan dil çok başka...:P

woxter
29 Nisan 2008, 22:31
denemeye deger bence
......... .....

sedat_57
29 Nisan 2008, 22:46

:queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:: queen::queen::queen::queen::queen::queen::queen:

mevlutgs
29 Nisan 2008, 23:02
valla ben şimdi geldim eve bindim motruma gezdim üstüme galatasaray formamı giydim:):) daha nasıl farkedilmiyimki:):):):) sarı kırmızı:)

asfalt meleği
29 Nisan 2008, 23:08
valla ben şimdi geldim eve bindim motruma gezdim üstüme galatasaray formamı giydim:):) daha nasıl farkedilmiyimki:):):):) sarı kırmızı:)

millet iyice kıl kapmasın da :)

ah erkek olacak ki :)

burnunu kırdığında neden yaptın diyecek olursa, bunu söylediğinde kırılacağını anlamalıydın desek :)

Batpod
29 Nisan 2008, 23:10
Arkadaşlar, bir çoğumuzun motosikleti olduğu gibi arabası da var. Araba da bir ihtiyaç sonuçta, ara sıra lazım oluyor. :) Neyse gelelim konuya, yollarda diğer araçların bizleri daha çok farketmesi, dikkat etmesi ve bilinçlenmesi için bizim kendi kendimize birşeyler yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Tabiki tam olarak ne kadar etkili olur bilmiyorum ama konuyla ilgili kendi aracımın arka camına asmak üzere basit birşey hazırladım. Hazır havalar da düzelmişken ve yollarda bol bol motosikletli arkadaş varken, araç sürücülerini bir nebze uyarmak mantıklı geldi bana. Trafikte dur kalk yaparken dikkat çekici olacak ve inanın tüm sürücüler okuyacaktır. Kendimden örnek vermem gerekirse, arabanın bir tanesinde dün sabah gördüm ve dikkatimi çekti. Aynen şu yazıyordu; "Bu araçta dünyanın en pahalı benzini kullanılmaktadır". Çok hoşuma gitti benim bu. O arkadaşta kendince tepkisini göstermiş sonuçta. Neyse, aşağıdaki gibi taslak hazırladım. Konuyla ilgili varsa önerilerinizi ve düşüncelerinizi almak isterim. Belki daha profesyonel birşeyler de yapılabilir. Artık farkedilelim, en azından farkedilmek için birşeyler yapalım... Hepinize kazasız sürüşler.

http://img80.imageshack.us/img80/629/farkedilelimoi6.jpg

Mükemmel bir fikir, tebrik ederim. Bunu bastırıp dağıtacak arkadaşa sponsor olabilirim. Tabii bütçesini görmek şartıyla.

İletişim bilgilerim:
Mehmet Yalhı
myalhi@yalhilar.com.tr
(0212) 623 02 25
Yerimde bana ulaşamazsanız sekreterim Serap Hanım'a not bırakabilirsiniz.

Sevgiler.

ByPaTr10
30 Nisan 2008, 01:27
Mükemmel bir fikir, tebrik ederim. Bunu bastırıp dağıtacak arkadaşa sponsor olabilirim. Tabii bütçesini görmek şartıyla.

İletişim bilgilerim:
Mehmet Yalhı
myalhi@yalhilar.com.tr
(0212) 623 02 25
Yerimde bana ulaşamazsanız sekreterim Serap Hanım'a not bırakabilirsiniz.

Sevgiler.

sız basın bana gonderın ben Antalya'da dagıtırım

mevlutgs
30 Nisan 2008, 01:30
kapmaz kapmaz:):):) hatta millet korna çaldı bana sellektör yapdı :):)

asm
30 Nisan 2008, 02:41
İnsana insan olduğu için bile değer vermeyenlerin motosiklete,motosikletlilere ne kadar değer vereceklerini merak ediyorum.

Ahlaki yönden belli bir erdeme sahip olan adam zaten saygı gösteriyor motosiklete vs.'ye.

Yontulmamış adam ise inadına yol vermiyor motosiklete.

Havalı korna tavsiye ederim. İşe yarıyor.

ozrace
30 Nisan 2008, 02:55
güzel olmuş eline sağlık vede tebrikler.bana yol vermesinlerde dikkat etsinler yeter:mrgreen: en kısa zamanda uygulamaya geçirelim