PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor alcam ne alim?

Sayfa : [1] 2

nursu
22 Nisan 2008, 16:53
evet sevgili arkadaşlar malüm yaz ayı kapıda geldi çattı benim de ehliyet tamam sayılır 10 mayısta direksiyon sınavına girecem ve alacam başka yolu yok...kafama takılan konu ise şu;alacagım motor vitesli olcagından arka tekerin ince olmamasını istiyorum.az yaksın ve seri olsun.. eee fiyat olarak da uygun olsun.bana ne önerirsiniz.bu arada zaten bir scooter ım var ama yazlıkda ve azcık hasarı var.. her gelen bana cbf 125-cbf150 öneriyo yada ybr125 diyor sanki başka motor yokmuş gibi :( istediğim tarz motor
kullanan arkadaşlardan öneriler ve görüşlerini bekliorum. karar vermek çok zor... benimde motorum olacak ama karar veremiom. bana yardım edermisiniz lütfen...öncelik chooper olabilir..enduro tarzı da olabilir. yorumlarınızı bekliyom şimdiden teşekkürler...

melocann
22 Nisan 2008, 16:59
tecrubene güveniyorsan hyo 250 komet sana yakışacağına inanıyorum veya 250r tam istediğin motor

nursu
22 Nisan 2008, 17:08
tecrubene güveniyorsan hyo 250 komet sana yakışacağına inanıyorum veya 250r tam istediğin motor

melocann saol peki bunun fiyatı nedir bir bilgin varmı? yada 2. eli ne kadardır?

tayfunnn
22 Nisan 2008, 17:12
yamaha virago 250 alabilirsin chopper olarak benim ilk motorum gayet rahat we karizmatik bi motor fiyatlarıda uygun.bi çok model war da benım tawsiyem bu olur sana.

ALİ DEMİR
22 Nisan 2008, 17:15

dostum ıı demıssınde gt 250 r ole cbf 150 ve ayarı motorlara benzemez ona ayrıbı tecrube lazım nede olsa SS .tecrubesı olmayanlar ıcın zapdetmesı epey zordur:cat:

erdincpolat
22 Nisan 2008, 17:19
yaw sen custom yaptırmıyomuydun benmi yanlış hatırlıyorum :)
neyse konuya gelelim choopper diyosun
sana en uygun ve sıfır choopper tavsiyem :) kanuni caracal hem çok az yakıyo hemde sorunsuz bir makina parçalarıda çok uygun servisi de uygun

13 lt gibi bir deposu var abartısız 80 ile 90 kmh ortalamayla 300 km nin üzerinde yol yapıyor titreşim yok kullnımı çok rahat ve 200 cc çok zorlarsan 130 140 gören var ama normali 90 ile 100 kmh

bak bence bunu degerlendir sıfır fiyatı 3550 ytl
çin min diyolar ama kauni iiiyidir bak bu makinadan memnun kalıcaksın

huceyn
22 Nisan 2008, 17:20
cbf 125 ne ya??????????????????????

nursu
22 Nisan 2008, 17:21
dostum ıı demıssınde gt 250 r ole cbf 150 ve ayarı motorlara benzemez ona ayrıbı tecrube lazım nede olsa SS .tecrubesı olmayanlar ıcın zapdetmesı epey zordur:cat:

hımmm anlaşıldığı üzere gt250 r dan vazgeçtim...açıkça sölüm viteslide pek bir tecrübem yok..ama zoru severim.. sanırım yamaha virago 250 daha mantıklı sonuçta chooper ı daha rahat kullanırım gibi gelioo bana :) teşekkürler ali demir.

erdincpolat
22 Nisan 2008, 17:23
benim dediğim motor a bakmıyosun bile yanii
sen bilirsin

tayfunnn
22 Nisan 2008, 17:25
kullanabilirsen shadow 600 bile olabilir mükemmel makinalar hiç deilse gercek bi chooper e binmiş olursun.yada 535 virago.japonda şaşma

giallorosso
22 Nisan 2008, 17:28
hem seri hem geniş lastik hemde rahat kullanış şekliyle gt250 comet scooter tecrübesi olan birisi için vitesli başlangıç için ideal motorlardan
ben şahsen scooterdan sonra cometle başladım vitesliye

nursu
22 Nisan 2008, 17:29
yaw sen custom yaptırmıyomuydun benmi yanlış hatırlıyorum :)
neyse konuya gelelim choopper diyosun
sana en uygun ve sıfır choopper tavsiyem :) kanuni caracal hem çok az yakıyo hemde sorunsuz bir makina parçalarıda çok uygun servisi de uygun

13 lt gibi bir deposu var abartısız 80 ile 90 kmh ortalamayla 300 km nin üzerinde yol yapıyor titreşim yok kullnımı çok rahat ve 200 cc çok zorlarsan 130 140 gören var ama normali 90 ile 100 kmh

bak bence bunu degerlendir sıfır fiyatı 3550 ytl
çin min diyolar ama kauni iiiyidir bak bu makinadan memnun kalıcaksın

evet erdinç doğru hatırlıyosun ama kısmet olmadı...zevki kursagımda kaldı...sadece hayali kaldı :(

SAKİ
22 Nisan 2008, 17:30
hımmm anlaşıldığı üzere gt250 r dan vazgeçtim...açıkça sölüm viteslide pek bir tecrübem yok..ama zoru severim.. sanırım yamaha virago 250 daha mantıklı sonuçta chooper ı daha rahat kullanırım gibi gelioo bana :) teşekkürler ali demir.

En güzeli al bi tane maxi scooter ama keratalar biraz ağırdır gerçi virajlarda bu ağırlığı çok büyük avantaj ama durunca ve kalkarken biraz dikkatli olucan.Hem çok az yakarlar hemde güçlüdürler:wiinkk:Genede sen bilirsin:wiinkk:

Marlboro Man
22 Nisan 2008, 17:32
Ooooo biraz daha giderse bu muhabbetin sonu 1000 likle biter gibi geldi bana.Bence bayan arkadaşımıza cbr 125 gayet güzel olur.Benimde eşim kullanıyor çok memnun.

nursu
22 Nisan 2008, 17:33
hem seri hem geniş lastik hemde rahat kullanış şekliyle gt250 comet scooter tecrübesi olan birisi için vitesli başlangıç için ideal motorlardan
ben şahsen scooterdan sonra cometle başladım vitesliye

peki kaç kg bu makina yani 150 kg mı rahat kullanıyom. sanırım 180 kilo. bir kilo da zorlanırım dur kalk larda falan...zor denince çok mu seri yani makina ya hakim olamam gibi bir sorun yaşarmıyım..

tayfunnn
22 Nisan 2008, 17:34
sürekli motor kullancaksan ki kullancakmıs gibi görünüyosun maxi scooter gereksiz.direk ufak bi vitesli den başla.az öncede söyldiğim gibi benım tawsiyem shadow ve virago

nursu
22 Nisan 2008, 17:34
Ooooo biraz daha giderse bu muhabbetin sonu 1000 likle biter gibi geldi bana.Bence bayan arkadaşımıza cbr 125 gayet güzel olur.Benimde eşim kullanıyor çok memnun.

ii güzelde arkadaşım onun arka tekerleği ince....? :( istemiyom saol genede

giallorosso
22 Nisan 2008, 17:35
peki kaç kg bu makina yani 150 kg mı rahat kullanıyom. sanırım 180 kilo. bir kilo da zorlanırım dur kalk larda falan...zor denince çok mu seri yani makina ya hakim olamam gibi bir sorun yaşarmıyım..

bu makina 170 kg. benim boyumda 1.70 parmak uçlarım değdiği halde çok zorlanmadım ilk başlarda dur kalklarda tabi ki herşeyin bir acemiliği var 1 haftada geçiyor.

seriliğine gelince dört silindir bir makina gibi fırlamıyor elbette ama trafikte gerektiği kadar seri hakim olamama gibi bir durum söz konusu olamaz.

benimde ilk vitesli motorumdu.

Özer
22 Nisan 2008, 17:37
Benim nacizane fikrim ve tavsiyem.
İstanbul'da MT üyesi, farklı kategoride motosiklet sahbi bir dünya arkadaşımız var!
Toplantılarda onlarla biraraya gelerek hem motosikletleri görmek, teknik bilgi almak hatta motosikleti imkanlar dahilinde denemek bile varken neden bu yola başvurulur ben anlayamıyorum........

Burada verilen ya da verilecek hiç bir bilgi seni neticeye götürmyecek! sadece klavyeyi alan yazıp geçecek benim gibi:wiinkk:

nursu
22 Nisan 2008, 17:38
benim dediğim motor a bakmıyosun bile yanii
sen bilirsin

erdinç saol arkadaşım da görüntüsü ii değil ya kusura bakma ama biraz al benili bişi istiyom..sonuçta bana azcık yakışsın yeter...sonra eğrelti durmim üstünde motorun...

giallorosso
22 Nisan 2008, 17:39
özelden yardımcı olabilcek bir mesaj attım

nursu
22 Nisan 2008, 17:41
İstanbul'da MT üyesi, farklı kategoride motosiklet sahbi bir dünya arkadaşımız var!
Toplantılarda onlarla biraraya gelerek hem motosikletleri görmek, teknik bilgi almak hatta motosikleti imkanlar dahilinde denemek bile varken neden u yola başvurulur ben anlayamıyorum........

Burada verilen ya da verilecek hiç bir bilgi seni neticeye götürmyecek! sadece klavyeyi alan yazıp geçecek benim gibi:wiinkk:

yoo size öyle geliyor özer bey toplantılarada geliyorum elimden geldiğince ama su an ön bilgi araştırması için yanlış bişi yaptığımı veya bana cevap yazan arkadaşların yanlış bişi yazdığını sanmıyorum...nacizhane fikriniz için saolun... diger arkadaşların da yüreklerine sağlık...

srhtsglm
22 Nisan 2008, 17:42
nursu slm. bence cbf 250 sana yakışır siyah olsun mutlaka ama:wiinkk:

Madmax06
22 Nisan 2008, 17:42
evet sevgili arkadaşlar malüm yaz ayı kapıda geldi çattı benim de ehliyet tamam sayılır 10 mayısta direksiyon sınavına girecem ve alacam başka yolu yok...kafama takılan konu ise şu;alacagım motor vitesli olcagından arka tekerin ince olmamasını istiyorum.az yaksın ve seri olsun.. eee fiyat olarak da uygun olsun.bana ne önerirsiniz.bu arada zaten bir scooter ım var ama yazlıkda ve azcık hasarı var.. her gelen bana cbf 125-cbf150 öneriyo yada ybr125 diyor sanki başka motor yokmuş gibi :( istediğim tarz motor
kullanan arkadaşlardan öneriler ve görüşlerini bekliorum. karar vermek çok zor... benimde motorum olacak ama karar veremiom. bana yardım edermisiniz lütfen...öncelik chooper olabilir..enduro tarzı da olabilir. yorumlarınızı bekliyom şimdiden teşekkürler...
tek Sölüceğim Vitesli Motor alcaksan Başlangıç TVS APache Al Derim Virago Hantal bence

taner_k
22 Nisan 2008, 17:43
özelden yardımcı olabilcek bir mesaj attım

burdan atsaydında hepimiz faydalansaydık :mrgreen::mrgreen:

Özer
22 Nisan 2008, 17:46
yoo size öyle geliyor özer bey toplantılarada geliyorum elimden geldiğince ama su an ön bilgi araştırması için yanlış bişi yaptığımı veya bana cevap yazan arkadaşların yanlış bişi yazdığını sanmıyorum...nacizhane fikriniz için saolun... diger arkadaşların da yüreklerine sağlık...

Peki...''O'' geniş lastikli motosikletinizin bir fotoğrafını yayınlarsınız aldığınız vakit :king:

ALİ DEMİR
22 Nisan 2008, 17:46

nursucum sen en ıısı cbr 125 r al hem yakısıklı hem fiyatı uygun hemde fazla masrafı yok hemde hafıf zapdetmesı kolay sorun yasayacagını sanmıyorum :cat: a km de ucuz fıyata cbr 125 r lar var pıyasada bı suru bak arastır onlara sonra karar ver:cat:

keser
22 Nisan 2008, 17:47
arkadasım herkez bıseyler yazmıs kafan karısmıs olabılır ama oncelıkle tarzını belırle nakadar butcen var onu yaz bızde sana alternatıf sunalım ben bı honda cbr 125 sahıbı olarak cbr 125 dıye bılırım az yakan ve performansı ıyıu oln su sogutmalı harıka motor ama boyun kac kılon nedır bılmem ama ybr 125 te harıka motor paran varsa hyo 250 yada comet alabılırısn:cat:

giallorosso
22 Nisan 2008, 17:53
burdan atsaydında hepimiz faydalansaydık :mrgreen::mrgreen:

http://www.sahibinden.com/5600_km_de_2006_eylul_trafik_cikisli_orijinal_gara ntili_hyosungWQQaXQQ5781203WQQpXQQdisplayitem

CBF150
22 Nisan 2008, 17:59
Siz en iyisi 01-250cc ile başlayın.Enduro ve Chooper makinaların en küçüğü bile 500cc den başlıyor çok riskli olabilir.Deneyim ve tecrübe edinmeniz açısından küçükle başlayın sırasıyla yükseltirsiniz.Motorun markası tipi ve sınıfını ikinci planda düşünün derim.Önce güvenlik ve emniyet..

pacino
22 Nisan 2008, 17:59
kesinlikle çin malı bi motosiklet alma japondan şaşma
ayrıca 600 -650 lik chopperden öyle korkma kullanabilirsin neticede 250 cc lik bi makine aldığında göreceksin 1 ay sonra değiştirmeye kalkacan
benim 600 km lik tecrübem vardı 250 cc lik kanuni seyhan almıştım choper tarzı sonra kawasaki vn 800 aldım sana şunu diyim 250 cc likden daha rahat kullanıyom ve acemiliği bir haftada attım dengeli ve rahat bi motor diğer kanuni ise her an düşecekmiş hissi veriyodu yani chopper olduktan ( japonsa ) o kadarda korkulacak bi durum yok çok seri olmazlar
kısa süreli bi zorlukdan sonra hemen alışırsın eğer maddi gücün yeterse dediğim gibi japon olduktan sonra hangisi hoşuna giderse shadow- vn 800 - dragstar ne istersen hepsi kalitelidir hangisini beğenirsen gözü kapalı al

THE_LANCET
22 Nisan 2008, 18:07
Senin daha önce Derbi GPR 125 in vardı sanki... :silent: Kazamı yapmıştın düşmüşmüydün neydi.... Belkide başkasıyla karıştırıyorumdur.

Hyosung GT250 Comet. Geniş lastikli, Hiç kullanmadım ama Motosiklete yeni binmeye başlayanların bile alıp kullandığı bir model. 100km'ye 4-5Lt. falan yakıyordu heralde...
Ayrıca lastiğe falan kafanı pek takma, kullana bileceğin bir motosiklet al. Aldığın motosikletin lastiklerini beğenmezsen veya güvenmezsen, kaliteli, yol tutuşu iyi olan bir lastik ile değiştirirsin.

HELLAS 35
22 Nisan 2008, 18:09
ybr 125 :cat: bence derım

doktor_oni
22 Nisan 2008, 18:20
Arkadaşım viteslide tecrübem yok diyorsun, hem ehliyetini de yeni alıyormuşsun. İnsanlar boşuna ybr125 ve cbf150 tavsiye etmiyor. Sen şekle takılma bu motorların ikisi de üstüne bindiğinde seni şimdilik tatmin edecek güçtedir. Az tecrübeyle büyük motor alanların kazaları ve pişmanlıklarına dair hikayeleri hep duyarım. 1,5 yıldır cbf150 kullanıyorum yeni yeni cesaret ederim 500'lük bir motor almaya.

O yüzden şekle takılma. Neyin sana tam uyacağını anlamaya çalış. CBF150 biraz yüksektir. Boy sorunu yaşamam diyorsan CBF150 al. Yoksa YBR125 al. İlla ki ben chopper kullanacağım diyorsan yine 125 cc'yi aşma ve Keeway superlight düşün. Marka honda ve yamaha kadar güvenilir değil ama 500'lük motor almandan iyidir.

Ö.Z.€.R
22 Nisan 2008, 18:48
alacagım motor vitesli olcagından arka tekerin ince olmamasını istiyorum.az yaksın ve seri olsun.. eee fiyat olarak da uygun olsun.

Aradığınız motosiklet'e şuan ulaşılamamaktadır.Lütfen daha sonra tekrar denemeyin.Çünkü böyle bir motosiklet üretimine daha başlanmamıştır. :P

egelim
22 Nisan 2008, 19:19
Aradığınız motosiklet'e şuan ulaşılamamaktadır.Lütfen daha sonra tekrar denemeyin.Çünkü böyle bir motosiklet üretimine daha başlanmamıştır. :P

:cherry::mrgreen::Pdoğru cevap :rendeer:

aprillia rs 125 dicem ama pahalı ve çok yakar ama iyi kaçar:rendeer:

sedat_57
22 Nisan 2008, 20:04
arka tekerin ince olmamasını istiyorum.az yaksın ve seri olsun.. eee fiyat olarak da uygun olsun

allah yardimcin olsun:)

tugcetugce
22 Nisan 2008, 20:07
Nursu'cum cbr 125 ile tecrübe edin dicem ama sen trafiği biliyorsun araba vardı sende...:)
http://www.totalmotorcycle.com/photos/2006models/2006-Suzuki-Boulevard-S83b.jpg
eğer chopper diyorsan 2006 model suzuki boulevard

http://www.bikez.com/pictures/honda/2007/24180_0_1_2_rebel%20250_Image%20credits%20-%20Honda.jpg
soracığıma Honda rebel var....
dolu bence sen e rahat ettiğine bakmalısın ,üstüne oturup kendin görelisin...
Yoksa sana sayarız burda bir sürü:)

canavar_hk
22 Nisan 2008, 20:10
kavasaki ER-6N yada ER-6F bunlar tam sizin istediğiniz gibi motorlar hem seri hemde arka lastiği kalın :D
ama butce işini dusunursek hyosung modellerine baksana daha iyi...başkada aklıma gelmiyo...
bu arada CBF 150 yada YBR 125'lerde ii motor hem az yakıyo ama istanbul gibi yerde bence cabuk bıkarsın o motorlardan...
bence sen yinede hyosung bak...o makinaların gidişi falan fena değil

nursu
22 Nisan 2008, 20:29

:)))))))))))) :cherry: 2555555555555555555 karekter

Nursu'cum cbr 125 ile tecrübe edin dicem ama sen trafiği biliyorsun araba vardı sende...:)
http://www.totalmotorcycle.com/photos/2006models/2006-Suzuki-Boulevard-S83b.jpg
eğer chopper diyorsan 2006 model suzuki boulevard

http://www.bikez.com/pictures/honda/2007/24180_0_1_2_rebel%20250_Image%20credits%20-%20Honda.jpg
soracığıma Honda rebel var....
dolu bence sen e rahat ettiğine bakmalısın ,üstüne oturup kendin görelisin...
Yoksa sana sayarız burda bir sürü:)

saol tuçecim efet araba vardı :) ... inan kafam gene karıştı... ben kafamdaki karışıklıgı giderim derken iyice şaşırdım ne alcamı...chooper aslında dolu dolu ii de hemde ii kullanırım rahatlık bakımından ama pek manevra yapabilecegim bişi diil sanki daha hantal durur mu diye düşünüyorum.. şaşırdım iice kaldım offf allam offf ben bu gidişle motor alamıycam mı?

arka tekerin ince olmamasını istiyorum.az yaksın ve seri olsun.. eee fiyat olarak da uygun olsun

allah yardimcin olsun:)

Amin :)))))))))))))..................25 KAREKTER

:cherry::mrgreen::Pdoğru cevap :rendeer:

aprillia rs 125 dicem ama pahalı ve çok yakar ama iyi kaçar:rendeer:

Napim benim aradığım kriterlere uymuyo ki aprilla rs 125 :) saol egelim....:cherry:

Arkadaşım viteslide tecrübem yok diyorsun, hem ehliyetini de yeni alıyormuşsun. İnsanlar boşuna ybr125 ve cbf150 tavsiye etmiyor. Sen şekle takılma bu motorların ikisi de üstüne bindiğinde seni şimdilik tatmin edecek güçtedir. Az tecrübeyle büyük motor alanların kazaları ve pişmanlıklarına dair hikayeleri hep duyarım. 1,5 yıldır cbf150 kullanıyorum yeni yeni cesaret ederim 500'lük bir motor almaya.

O yüzden şekle takılma. Neyin sana tam uyacağını anlamaya çalış. CBF150 biraz yüksektir. Boy sorunu yaşamam diyorsan CBF150 al. Yoksa YBR125 al. İlla ki ben chopper kullanacağım diyorsan yine 125 cc'yi aşma ve Keeway superlight düşün. Marka honda ve yamaha kadar güvenilir değil ama 500'lük motor almandan iyidir.

slm doktor oni...gayet güzel yazmışsınız da ben 500 lük motor alcam demedim ki..bide ehliyet kullanmıyor motoru...bizde tecrübe etmek acısından istiyoruz...valla şimdiye kadar 35 yaşındayım pişman olcagım şeyi almadım yada yapmadım...bundan sonrada pişman olcamı sanmıyorum.. o yüzden arkadaşlardan akıl istiyorum.çünkü benden deneyimleri çok daha fazla.hertürlü yorumlara açığım ama kırmadan veya rencide etmeden umarım anlatabilmişim derdimi. ayrıca benim için şeklide ,rahat kullanımıda yedek parçasıda,az yakmasıda ve arka tekeri kalın olmasıda çok önemli...teşekkürler

deli mavili
22 Nisan 2008, 20:47
ben iyibir tecrübe sahibi olucam diyosan çin malı al :P
yok ben yetenekli olucam diyorsan honda al :)

nursu
22 Nisan 2008, 20:49
arkadasım herkez bıseyler yazmıs kafan karısmıs olabılır ama oncelıkle tarzını belırle nakadar butcen var onu yaz bızde sana alternatıf sunalım ben bı honda cbr 125 sahıbı olarak cbr 125 dıye bılırım az yakan ve performansı ıyıu oln su sogutmalı harıka motor ama boyun kac kılon nedır bılmem ama ybr 125 te harıka motor paran varsa hyo 250 yada comet alabılırısn:cat:

yaf parası mühim diiil sonuçta kredi bile çekerim..tarz da karar veremedim..boyum 1,65 kilo 50 oldum :( güç desen öküz kadar kuvvetliyim:)))

sedat_57
22 Nisan 2008, 20:53
kavasaki ER-6N yada ER-6F bunlar tam sizin istediğiniz gibi motorlar hem seri hemde arka lastiği kalın :D

:queen::queen::queen:

arka tekerin kalin olmasi şartmi kalin olunca ne olcak madalya mi vercekler:)

al bi ybr arka lastigi kalinlaştirirsin ama seri olurmu bilmem:queen::queen:

SmirnouF
22 Nisan 2008, 21:14
Toplantılarda onlarla biraraya gelerek hem motosikletleri görmek, teknik bilgi almak hatta motosikleti imkanlar dahilinde denemek bile varken neden bu yola başvurulur ben anlayamıyorum........

Özer arkadaşımız açıklamayı yazmış,İstanbul MT grubu ile iletişime geçerek en dogru adımı atmış olursun.Aklındaki modellerin coğunu deneyerek değerlendirebilirsin.Vitesli motosiklette tecrübem yok demişsin,arkadaşların yardımıyla vitesli motora geçişinde sancısız olur .

mike suarez
22 Nisan 2008, 21:18
git kazak ör ne işin var motorlan

nursu
22 Nisan 2008, 21:21

onuda örerim canım sen merak etme...bende kabiliyet çok...:)

ARSIZ ÇOCUK
22 Nisan 2008, 21:26
ya konu başlığına güldüm motor alıcam ne alim?:mrgreen: canım sıkıldı acaba ne yapsam gibi bişey olmuş :P

schumacher__
22 Nisan 2008, 21:29
benim yaptığım gibi dorado corvus la başlayabilirsin,2.elini uygun fiyatlara veriyolar :)

arslanfb
22 Nisan 2008, 21:34
Nurcuk bence sana şu an en çok uyacak tecrübe de edineceğin motor tarzı
Hyosung 250 gt Comet derim ben 2. elleride uygun hem tipi de sana uyar bir bak istersen.

SmirnouF
22 Nisan 2008, 21:45

sende bu mantalite ile git kendini yuksek bi binanın tepesınden at !!!!:farao::farao::farao: