PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaskta Rüzgar Gürültüsü

azgurbuz
21 Nisan 2008, 23:01
Arkadaşlar ilk kaskımı Grex marka almıştım. 80 ve üzeri süratlerde sanki uçakta pencere açmış gibi oluyorsun. Valla dayanılır gibi değil. Sonunda bugün gittim kulak tıkacı aldım. Daha denemedim ama gürültüyü azaltacağına eminim. Bu rüzgar gürültüsü sizin kasklarda da oluyormu yoksa Grex ile ilgilimi?

HeadbaNgeR
21 Nisan 2008, 23:08
benim kıytırık kaskımda oluyo
tamamen kapalı olmadığı için oluyo öyle
yapcak bişey yok

Tequ
21 Nisan 2008, 23:16
Kask flip-up ise yapması normal o sesi. Kapalı bir yeri yokki :P

babaçi
21 Nisan 2008, 23:31
Kask flip-up ise yapması normal o sesi. Kapalı bir yeri yokki :P

kullandığım tüm flipup kasklarda ses problemi vardı.en son caberg marka aldım 80 90 da değil 60 da bile ses yapıyor.

duyduğum kadarıyla Schubert S1 modelinde ses problemi yokmuş fakat fiyat olarak yanına yaklaşılmıyor:)

barisozcetin
21 Nisan 2008, 23:38
bende airoh vardı çeneden açılır model, fena değildi, şimdi nolan var full face ama onunda kulağa gelen yerindeki süngeri çıkardım bluetooth kulaklıkları takabilmek için, eski kasktan daha fazla ses ve rüzgar alıyor, yazın bir bakıma iyi daha az terletiyor..
Tequ kardeş senin xt660 kaç model?

Cosmos60
22 Nisan 2008, 00:06
DUnyanin en sessiz kaski Schubert S1 bir deneyin derim. Ayrica en hafif kaskida Shoei, kenanin kullandigi kask 1.200 Gr.

urcolak
22 Nisan 2008, 00:11
Ya arkadaşlar aynen aynen abi helal olsun valla benim değineceğim bir konuya değinmişsin, ya benim kaskta çeneden açılır bir kask, yav içeriye deli rüzgar giriyor, gözlerim bazen sulanıyor, artçı kaskı var, dandik bişey içinde strofarları bile görünüyor, o bile daha az rüzgar alıyor içeriye ya niye böyle, benim kaskın ağız ve alın kısmında kapaklar var açılır kapanır acaba onlarla da bir alakası var mı dır.

Sinan Er
22 Nisan 2008, 00:30
Burdan sattığım bir kaskım vardı airoh pr2000

Ruzgar ve gürültü konusunda oldukca memnun olduğum bir kask hatta kullandığım en konforlu kask desem yeridir.

Ne ses ne de gürültü içeri almıyordu.

Not: Çeneden açılır kask

vlad1462
22 Nisan 2008, 00:34
yav daha motor üstünde denemek nasip olmadı ama lazer vertigo nasıldır arkadaşlar. kullananlardan yorum bekliyorum

azgurbuz
22 Nisan 2008, 07:22
DUnyanin en sessiz kaski Schubert S1 bir deneyin derim

Schubert S1 en sessizmiş

İşte bu test sonuçlarını arıyordum;

http://11109.rapidforum.com/topic=122575721176

Anlaşılıyorki kulak tıkacı şartmış, kaskımı sevmeye devam edeyim :)

GorkeM
22 Nisan 2008, 07:33
Nolan N84'ü kesinlikle tavsiye ederim... :cat:
Kendi motorumdan farklı motorlarda yüksek süratte de test ettim. Hiç rahatsız etmedi.
Orta karar en iyi kasklardan bir tanesi bu.

dreamdark
22 Nisan 2008, 07:48
Rüzgar gürültüsü her kaskta olmakla birlikte, genel olarak kaskın kalitesiyle ters orantılıdır.
Yani kalite artıkça gürültü azalır diyelim.

Ben ilk olarak Cox Mono-K kullandım, sonrasında Uvex PS-430, en son olarak da Shoei XR-1000 kullanıyorum.

Şu kadarını söyleyebilirim, ilk kaskımla son kaskım arasında rüzgar gürültüsü bakımından dağlar kadar fark var, yalıtım çok daha başarılı.:cat:

@Cosmos60
Bu arada bildiğim kadarıyla dünyanın en hafif kaskı, UVEX Helix RS Carbon - 990 gr. :)

bboy_iced
22 Nisan 2008, 10:21
Ben Arai Corsair Rx-7 kullanıyorum kalitesi tartışılmaz biraz pahalı ama değer eğer bütcen müsaitse kesinlikle Arai al derim.

muzaffer1968
22 Nisan 2008, 10:44
Benim kullandığım kask Nolan ve rüzgar sesi çok az, o nedenle çok memnunum :cat: Tavsiye ederim.:bounce:

Sedat
22 Nisan 2008, 11:45
ne olursa olsun abi kask rüzgar alıyor..

nankör
22 Nisan 2008, 12:08
profesyonel bir iki marka dışında butün kasklar rüzgar alır ....
kulaklarımızı korumanın yolu en ucuzu ve en basiti ;
iki parça temiz pamuk en ala kulak tıka cıdır arkadaşlar , tecrübe ile sabittir...

lastman
22 Nisan 2008, 12:51
Bende n102 aldım fakat aynı sorun var,kanımca kaliteden ziyade full veya açık farkı daha önemli.Bu derece ses yapacağını tahmin edemedim yoksa kesinlikle full bir kask tercih ederdim.

azgurbuz
22 Nisan 2008, 18:33
En kalitelisinde ortalama 87 dB (97-145kmh arası) ses var. Sessiz kasktan beklentim bu değil benim. 3M kulak tıkacı 2 YTL, iş görür bence.

PaskalNouma
22 Nisan 2008, 18:49
nolan n62 kullanıyorum duymam gerekenı duyuyorum sadece ekstradan gurultu yok

keser
22 Nisan 2008, 19:06
vallah bugun feyız oglundan aldgım kaskım geldı ınanın gercekten harıka ya 120 km hızda bıle yok denecek kadar az gercekten super tıklayın bakın alın..http://www.feyizoglu.com/alisveris/product.php?pID=44782

scorp
22 Nisan 2008, 19:09
Benimde Marushin de hic boyle sorunlar yoktu mutlu mesut kullanıyodum yeni visor aldım cıkk sesten durulmuyo sanki fırtınalar kopuyo icerde...

kenny
22 Nisan 2008, 19:11
Arkadaşlar kulak tıkacı araba kornası, yanımıza yaklaşmış arabanın sesi vs. vs. duymamız gereken mühim sesleri engellemezmi???

archduke
22 Nisan 2008, 19:15
azgurbuz, doğrusun kardeşim.Kulak tıkacı çok iş görüyor.
Ben 80-90 ile gittiğimde bile bir müddet, durunca kulaklarım
çınlıyor.Kaskım da Caberg.

navigator55
22 Nisan 2008, 20:21
Kaskınız ne marka olursa olsun muhakkak KULAK TIKACI kullanın ki ilerleyen yaşlarda tinnitus denen çınlama ve giderek sonunda top sağır olmamanızın garantisi ancak 3-5 milyonluk lateks veya kauçuk yardımcı aparatlardan
geçiyor.
Korkulduğu gibi korna veya başka şeyleri duymanızı engellemiyor sadece bas-tiz seslerin frekansını değiştiriyor ve daha az hasar almanızı sağlıyor.....

asfalt meleği
22 Nisan 2008, 20:40
kullandığım tüm flipup kasklarda ses problemi vardı.en son caberg marka aldım 80 90 da değil 60 da bile ses yapıyor.

duyduğum kadarıyla Schubert S1 modelinde ses problemi yokmuş fakat fiyat olarak yanına yaklaşılmıyor:)

onda da rüzgar değil de para sesi insanı rahatsız ediyor :)

hızlıcesi2
03 Mayıs 2008, 02:50
evet arkadaşlar rüzgar vs sesler duymak istemiyorsanız tamamen duygusaldır biraz keseyi açmaklazım iyi kasklar gerçekten pahalı ya paraya kıyacaz yada sesleri dinlemeye devam etçez bende o sıkıntı yok çünkü kulağımda kulaklık ve müzik sesi ni yüksek dinliyom .:bounce:

jackaan
03 Mayıs 2008, 03:41
abı bende kbc bende ıkı kask var bırı kbc bırı nıtro nıtroda 120 den sonra resmen ıslık calıyo kulamın ıcınde ama kbcden cok memnunum 180km de bıle cok ama cok az ses var

scorp
03 Mayıs 2008, 03:47
Ahh ahh Marushin kaskım ne guzel ses gurultu yapmazdı renkli vizor taktim icerde firtinalar kopuyo simdi =)

visorun kapandigi ust noktadaki aciklik gozle bile goruluyo, yanlış visormu verdiler ne =)

EmreAC
03 Mayıs 2008, 03:53
bende caberg flip-up kask var rahatsz edici bi gürültü olmuo öneririm fiyatı da uygundu sanırım havalandırması brz sorunlu yalnız uyarayım

Rigel
03 Mayıs 2008, 06:17
İyi bir Caberg full face kaskım var. Ama kulak tıkacını takmadan kaskı giymiyorum. Kulaklarım kıymetli. 3M tıkaçlar Koçtaş veya Bauhaus'lardan 2-3 YTL'ye alınabilir. Çok işe yarıyor. Rüzgar gürültüsünün tamamını, motor gürültüsünün büyük kısmını kesiyor. Korna seslerini filan duyabiliyorsunuz. Benzinci ile konuşurken çıkarmanıza gerek olmuyor. Mutlaka edinin...

Kelleci
03 Mayıs 2008, 08:47
yav daha motor üstünde denemek nasip olmadı ama lazer vertigo nasıldır arkadaşlar. kullananlardan yorum bekliyorum

bende vertigo mystic var kullanım ve ses yalıtımı konusunda beni pek sıkıntıya sokmadı:cat: